'Kleinkind Gezocht' in Theater Bonheur Kalverliefde in 'High School Musical' Annelies de Jong punk 'High School Musical' scoort op alle fronten Film over Rotterdamse m KORTE MATEN ROTTERDAM - In 'Kleinkind Gezocht' zijn twee genera- ties op zoek naar elkaar. Een opa en oma en zes kleinkin deren vertellen het verhaal van een Nederlandse familie op zoek naar genegenheid en verbondenheid in deze een- zame tijd. 'Kleinkind Gezocht' is de tweede jongenproductie van Bonheur. Vorig jaar maakte Maarten Bakker 'Moeder Medea', een jongerenpro- ject bij de voorstelling 'Me dea'. „Het beviel zo goed dat daardoor jong publiek binnenkwam, dat Bonheur ter gelegenheid van het jon- gerenjaar graag weer een voorstelling met en voorjon- geren wilde maken." Bakker besloot de belevingswerel- den van ouderen en jongeren te combineren. „Ik ben gefascineerd door familiebanden en zo ont- stond het idee iets te doen met grootouders en klein kinderen. Interessant omdat er zo'n enorme kloof lijkt te zitten tussen die genera- ties." 'Kleinkind Gezocht' wordt gespeeld door de er- varen acteurs Simon Versnel en Marieke van Leeuwen en zes niet professionele jonge ren. Ook achter de schermen werken veel jongeren aan het project mee. Voordat de tekst werd ge- schreven, gingen de jongeren gesprekken aan met oudere Rotterdammers. Maarten Bakker ging met de opgeno- men gesprekken aan de slag. ,,'Kleinkind Gezocht' is een familiedrama over een ouder echtpaar, waarvan de vrouw dement aan het worden is. De man en hun kleinkinde ren voelen de tijdsdruk om nog contact met haar te heb- ben. Allemaal gaan ze daar anders mee om." Hij heeft bewust gekozen voor de band tussen kinde- ren en grootouders, omdat die vrijer is dan die tussen ouder en kind: „Grootou- ders hoeven hun kleinkin deren niet op te voeden. Ik heb die tussengeneratie he- lemaal weggelaten. Er zitten geen ouders in. Maar er zijn ook overeenkomsten tus sen grootouders en ouders. Opa's en oma's maken zich ook zorgen om hun klein kinderen." „De belevingswerelden van kleinkinderen en hun groot ouders lijken heel verschil- lend, maar er zijn ook over eenkomsten. Zoals de eerste kus. Die was veertig jaar geleden niet anders dan nu. Emoties zijn niet veranderd. Of het nu gaat om liefde of de relatie met ouders, dat is nu niet anders dan vroeger. Oma had toen ze in de pu- berteit zat ook geen behoefte aan bemoeienis van haar ou ders." Zelfs op het gebied van sek- sualiteit blijken de verschil- len soms minder groot dan je zou denken: „Een vrouw van 98 vertelde tegen een meisje: jij hebt in bed net zo- veel te vertellen als hij. Vroe ger werd ook gesproken en nagedacht over seks, alleen meer in het geheim. Aan de andere kant geef ik toneel- les aan jongeren van 12, 13 en die staan elkaar verlegen aan te kijken en giechelen als ze elkaar moeten aanra- ken." Te zien van 27/2 t/m 15/3 in Theater Bonheur. Reserve- ren: 010-4046716. maasstad weekbladen ROTTERDAM - Vanaf het mo ment waarop de speciaal voor televisie gemaakte film voor het eerst te zien was, is 'High School Musi cal' een hit. Er zijn inmid- dels drie films en ook de theaterversie is bezig de wereld te veroveren. De Ne derlandse musicalversie is van 24 februari tot en met 1 maart te zien in het oude Luxor Theater. Op Disney Channel in de Verenigde Staten was op 20 januari 2006 de film 'High School Musical' te zien. De film was meteen een onge- kend succes. Er volgende een tweede film en vorig jaar verscheen de derde 'High School Musical' in de bioscopen. De theaterver sie beleefde zijn premiere in Chicago. Inmiddels is de musical in 42 steden in Amerika te zien. Ook in Ne- derland trekt 'High School Musical' momenteel voile zalen. Het verhaal is mis- schien niet erg origineel, een jonge en enthousiaste cast, spectaculaire chore- ografie en gevarieerde en hippe muziek zorgen voor succes. Disney's 'High School Mu sical' gaat over de scholie- ren. Troy en Gabriella. Hij is de populaire sterspeler van het basketbalteam, zij een verlegen studiebol die nieuw is op school. Deze twee tegenpolen blijken een verborgen passie voor zin- gen te delen. Als ze samen auditie doen voor de hoofd- rol in de schoolmusical, zet dit de school op zijn kop en gaat iedereen zich ermee bemoeien. De hoofdrollen in de mu sical worden vertolkt door Tommie Christiaan en Nat halie van Gent. „De bood- schap in de musical is: doe wat je gevoel je zegt", vertelt Tommie Christiaan. „Ook al ben je bang dat anderen het er niet mee eens zijn, het gaat erom dat jij er ge- lukkig van wordt. Voor alle kinderen in de wereld geldt hetzelfde als voor Troy en Gabriella: voel je vrij om je eigen passie te volgen en zet door!" Volgens Nathalie van Gent is deze Disney musical leuk voor alle leeftijden: „Ik ben opgegroeid met films als 'De Kleine Zeemeermin' en 'Jungle Book'. Toen ik me eigenlijk te oud voelde voor tekenfilms, keek ik stiekem met mijn oppaskinderen mee. En nu de film 'High School Musical' een enor me hit was, is het verhaal live beleven als publiek al leen nog maar grootser." Te zien van 24 februari t/m 1 maart en van 14 t/m 19 juli in het oude Luxor Theater. Reserveren: 010-4843333. ROTTERDAM - In samenwer- king met Gemeente Archief Rotterdam (GAR) en theater Lantaren/Venster wordt de driedelige VPRO filmserie Groeten uit Rotterdam ran Dirk Rijneke Mildred van Leeuwaarden uit 1980 ver- toond. Deze documentaire is nu, na een eenmalige te- levisie-uitzending, na ruim 25 jaar integraal te zien. De drie films duren elk een uur en ze geven een beeld van de Rotterdamse kunst en mu- ziekwereld aan het eind van de jaren zeventig. De voor- stellingen zijn op 1 maart 00114.30 uur en 5 maart 19.00 uur in Lantaren/Ven ster. In het eerste deel van de se- rie, het kunstproject 'Kunst, Koek Koffie' spelen het toe- val en de straat een grote rol. In deel twee gaat de punkge- neratie in 'a Black White Statement' met een spuitbus gewapend de straat op. In Kasee wordt Jules Deelder tijdens een voorleessessie bespuugd en ondergekotst. In het laatste deel bevecht het kunstenaarscollectief K.K. Dubio het 'Systeem' vanuit 'huize Schoonderloo' met het muziek label King- Kong records, het blad Raket en de verenigde punkbands 'Red Rock'. In de foyer van Lanta ren/Venster werkfoto's en stills van de films. De Rock Against Religion filmspot (RAR in punkpodium Kaa- see) met een optreden van Revo met o.a. Aram is even- eens in de foyer te zien. journaal 'Kleinkind Gezocht' van Bonheur gaat over de band tussen grootouders en kleinkinderen. foto Bonheur door Vincent Wernke woensdaq 25 februari 2009 - TX97 Nathalie van Gent en Tommie Christiaan spelen de hoofdrollen in 'High School Musical'. foto Roy Beusker Vocg**# »»•-wj ft-, j wrttr vs« W» -■ n! - QIC 5 mm Aw 4-jAiWmM nl 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag van 12-18 uur. di-za t/m 7/3 20.00u Bert Visscher Stoffe Jongens, nog kaarten beschikbaar! zo 1/3 20.00u Nick Simon het duo uit Volendam met o.a. liedjes van het nieuwe album ma 2/3 20.00u Slagerij van Kampen Evenintime, beleef de kracht van de drums live! 010 411 81 10 Rotterdamse Schouwburg www.rotferdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: i 12-19 uur. wo 25/2 t/m di 3/3 Hatchlings Festivalletje (8+) van Meekers Uitgesproken Dans - Kaap Kat van Lizzy Timmers 4x20 Storyproof van Scapino Ballet Rotterdam mightysociety6 van Erik de Vroedt - Circus: Questions de Directions van Cirque AOC Kleine Muis (2+) van Poppentheater De Kleine Zon Eerste Sneeuw (4+) van Kopergieterij/Velo Theatre 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.fheateriuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. zo 1/3 14.15u Petit Peu Slabberdewalski of hoe vol ik niet van mijn stoeltje (2+) Jeugd Dans wo 4/3 20.00u Comedyfrain I Theatertour I Stand-up Comedy met o.a. RoueVerveer wo 4/3 2015u Het Rotterdams Open Podium Maandfinale februari Open podium do 5/3 20.15u Samba Schutfe Hakili Jambar (reprise) Cabaret Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Zijn uw pantalons altijd te lang en knellen ze in de faille? Zitten uw jaszakken altijd te laag? Annelies heeft o.a. jacks, rokken en pantalons in korte maten. De perfecte pasvorm voor als u wat kleiner bent. Korte maten 17t/m25. net even anders Moieovltet 121-123, Rotterdamlornbardsjen, tel. IQ101 4193057 Tramlijn 20 v a Centraaf Station stopt voor onze deur IMaandag en koopavond gesloten www.anmr1iesdejongmode.nl maten 36 t/m 56 korte maten 17 t/m 25 taille-plus maten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21