April in teken van hiphop Mobiele game om stad te ontdekken Jazzy musici The Young Sinatras in De Tuin Hakken, stampen en loungen met 300MPH In reprise: de winnaars van het Amateur Eenakterfestival Belle Perez in oude Luxor ROTTERDAM - Rotterdam is op 9, to en 11 april de place to be als je van hiphop, R&B, dancehall of reggae houdt. Die dagen vindt in de Maas- stad de - voor het genre - grootste, internationale mu- ziekconferentie ter wereld plaats. Naast muziek wordt tijdens New Skool Rules ook stilgestaan bij mode en dans. Dit voorjaar mag de haven- stad zichzelf uitroepen tot hoofdstad van de heden- daagse hiphop en R&B. Drie dagen lang zullen muziek, dans en modeprofessionals uit meer dan twintig landen elkaar ontmoeten om hun kennis te delen en natuur- lijk nieuw talent te scouten. Ben jij dat nieuwe talent? Volg dan een van de vijftien workshops en masterclasses en verbreed je internationale netwerk door speeddates en netwerksessies. Misschien wordt jouw talent ontdekt en wordt jij de nieuwe Shane Sparks, Timbaland of Estel- le. Aan de conferentie nemen diverse nationale en inter nationale professionals deel. Zo zal DJ en programmadi- recteur Niels Hoogland van Radio 538 deelnemen in een van de panels, net als de senior vice president A&R Kawan Prather van platen- maatschappij Def Jam en Kelly Griffin, de music di rector van de Amerikaanse televisiezender Black Enter tainment Television. Tijdens het bijbehorende fes tival zijn ook zijn 25 show cases te zien van artiesten uit meer dan tien verschil- lende landen. Onder hen de bij Warner Music getekende artiest Atazio en de Neder- landse rappers Lange Frans en Baas B. Tot slot kun je tijdens het driedaagse eve- nement's avonds uit je dak gaan tijdens een van de vele afterparties. New Skool Rules wordt het moment dat Europa en de VS definitief kennis met el kaar maken op het gebied van moderne hiphop, R&B, dans en alle aanverwante muziekstromingen. Reserveren via www.news- koolrules.com. maasstad weekbladen Burgemeester en jongerenburgemeester 'Get Lost' in Rotterdam J| 10-jarig ju ROTTERDAM - Durf de stad te ontdekken door de weg kwijt te raken. Dat is de essentie van de mobiele game 'Get Lost'. Een succesvol onder- deel van de imagocampagne 'Rotterdam Durft' van Rot terdam Marketing. En, zo blijkt, een prima tool voor burgemeester Ahmed Abou- taleb om in gezelschap van jongerenburgemeester An- drea Moreira Santos, de stad Rotterdam op verrassende wijze nog beter te leren ken- nen. Onlangs begonnen zij onder begeleiding van Ton Wesselink, directeur Rotter dam Marketing, aan hun zo- genoemde 'verdwaalmissie'. Gewapend met een mobiele telefoon waarop de diver se 'Get Lost-aanwijzingen' werden aangegeven gingen beide burgemeesters op weg. De eerste opdracht luidde: 'Loop 5 minuten richting de Kop van Zuid', gevolgd door: 'Kijk om je heen en loop 4 minuten de meest interes- sante kant op'. De tour leidde hiermee vanaf het Stadhuis via de Coolsingel richting Beurs WTC waar de over- steek werd gemaakt rich ting het Binnenwegplein en de Oude Binnenweg. Hierbij toonde de burgemeester on- dermeer interesse in kunst- werken als het standbeeld van Monsieur Jacques op de Coolsingel en het beeld van Speenhoff nabij het Een- drachtsplein, op de ingang naar de Oude Binnenweg. De tour leidde tevens langs het oude woonadres van de jongerenburgemeester. „Get Lost is een originele manier om beter wegwijs te raken in de stad. Het bracht mij in de wijk Cool waar ik nog niet eerder was geweest. Het spel is daarnaast een leerzaam middel om Rotter dam te leren kennen. Door de opdrachten doet men kennis op over bijvoorbeeld bestaande monumenten en kunstwerken in de stad", aldus burgemeester Abou- taleb. 'Get Lost' leidt deel- nemers normaliter zowel te voet als met openbaar ver- voer leich naar de verschil- lende v ihceken van de stad. ROTTERDAM - Belle Perez, de Vlaamse zangeres met Spaanse wortels bekend om haar opzwepende nummers, weet telkens weer met een verassende voorstelling voor de dag te komen. In 2008 stond zij met Gipsy voor een uit- verkochte zaal. Dinsdag 17 maart om 20.00 uur viert ze haar 10-jarig ju- bileum in het oude Luxor Theater te Rotterdam met Diez, een intieme avond vol Spaanse furie en tem perament. In de voorstelling Diez, met 13-koppige band, gaat Belle Perez terug naar haar roots. In chronologi- sche volgorde 'vertelt' zij haar tienjarige carriere. Belle kiest met deze tour voor theaters vanwege het intieme karakter. Het biedt haar de ideale gele- genheid om grote hits in een nieuw jasje te steken en nieuwe nummers uit te proberen. Het belooft wederom een vurige en hartstochtelijke voorstel ling te worden. Reserveren via www. luxortheater.nl of 010- 484.33-33- ROTTERDAM - Cafe Restaurant De Tuin heeft weer swin- gende muzikale verwenne- rij op de agenda staan. Don- derdagavond 26 februari betreden om 20.00 uur The Ycrung Sinatras het podium van De Tuin. Deze 10-kop- pige formatie bestaat sinds 2002 en heeft zich ontwik- keld tot een spectaculaire band met visie. Het publiek kan op deze avond genieten van een nieuwe muzikale stroming waarin diverse in- vloeden van brutale swing en jazzy grooves tot breek- bare ballads worden gecom- bineerd. Hits van Michael Jackson, Jim Morrison of The Doors gespeeld door een bigband? Deze hippe bigband speelt de perfecte feelgoodmuziek. Tijdens een optreden van deze band wordt de bezoeker getrak- teerd op een enorm veelzij- dig repertoire bestaande uit zowel oude als nieuwe jazz- en popstandards. In de zes jaar dat The Young Sinatras bestaat is de band uitge- groeid tot een fenomeen in de muziekscene. Niet voor niets is de band een graag geziene gast in binnen- en buitenland en waren zij eerder al te ho- ren op het North Sea Jazz Festival, bij Barend en Van Dorp en radio 3FM. On langs verscheen hun eerste album This Day dat naast jazzklassiekers ook jazzy interpretaties van popnum- mers bevat. ROTTERDAM - Techno den- dert door in Rotterdam met 300 MPH. Vrijdag 6 maart vindt weer een nieuwe editie plaats. Na grote namen als Gabriel Ananda, OnzurOzer, Extrawelt, Guy Gerber, Tief- schwarz en Dominik Eul- berg is het nu de beurt aan Marc Houle en Pan-Pot. Ook Rauwkost en Warren Fel low zijn van de partij. Geen idee wie dit zijn? Dan is dit vast niet je feestje? Ken- ners staan nu namelijk al te popelen. Canadees Marc Houle heeft wereldwijd al vele klappers gehad. Ook de tour Minimize to Maximize bracht hem tot alle uitein- den van wereld, waar hij zijn stempel duidelijk ach- terliet. Op dit moment is hij een van grootste live arties- ten in het genre. Bekend om zijn minimal sound, waarbij de dansvloer een eenheid wordt. Bereid je dus voor op een dansbare liveshow van het hoogste niveau. Dan het Berlijnse duo Pan-Pot. Deze mannen staan garant voor een hoogstaande techno-set. Het geluid van Tassilo Ip- penberger en Thomas Bene- dix is duister, vrij minimaal, maar staat als een huis. Sfeervolle techno met ver rassende, soms zelfs humo- ristische invloeden. Naast buitenlandse toppers nemen ook Rauwkost, Warren Fel low en resident Joey Daniel plaats achter de draaitafel. Zin gekregen? Kaartjes doen 12 euro in de voorverkoop, verkrijgbaar bij de Ticket- service, Free Recordshop en Easyticket. Aan de deur 15 euro. Winnen! Zin om te dansen, maar geen geld? Of wel, maar en- kel voor drankjes? Maasstad weekbladen mag 5x2 kaart jes weggeven. Mail naam, adres en telefoonnummer naar prijsvraag@maasstad. nl om kans te maken. ROTTERDAM - De winnaars van het Amateur Eenakterfesti val Rotterdam gaan op 13,14 en 15 maart in reprise. Win- naar Theatergroep Boast komt terug met het veel ge- prezen 'Koningen en Goden'. Het klassieke verhaal van de Trojaanse oorlog is ver- werkt naar een drie kwartier durend slim stuk met op de juiste momenten humor. Op 25 november won Thea tergroep Boast het Amateur Eenakterfestival Rotterdam met lovende kritieken. De jury prees ze ondermeer met 'de originele tekst, het vlotte spel en het uitstralen van de liefde voor de klassieke stuk- ken'. Voor Duncan den Boer en Jelmer van Ast, schrij- vers, regisseur en producent van dit stuk, reden genoeg om in reprise te gaan. Den Boer: "Het was een enorme uitdaging om deze 10-ja- rige oorlog in een eenakter te vertalen. We zijn zelf heel enthousiast over het resul- taat en na de vorige voor- stellingen hebben we gezien dat zowel het publiek als de jury dit ook zijn." In deze samenstelling komen in een weekend alle winnaars van het Amateur Eenakterfes tival Rotterdam nog eens voorbij. Naast 'Koningen en Goden' zijn dat: Annema- rie Hagenaars die de award voor beste actrice won voor haar rol in "Echtelijk Bed' en Henk Derksen die de prijs voor beste acteur won voor zijn monoloog 'Wie is ik?'. Reserveren via www.thea- tergroepboast.nl. journaal woensdag 25 februari 2009 - TX98 lil Mtt SK-SiW- m 'Get Lost' is een mobiele game die gratis via de website www.getlostinrotterdam.nl te downloaden is. Ook is 'Get Lost' te ontvangen door GETLOST naar 3010 te sms'en. BELLE PEREZ Dansen op het Berlijnse duo Pan-Pot? Met Maasstad weekbladen ben je erbij. Nou ja, met een beetje geluk. De Trojaanse oorlog zien in 45 minuten. Waar anders kun je dat zien dan tijdens deze reprise?

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23