GroenLinks kritisch over parkeerbeleid Marco Westland regisseert centrum ALEXANDRIUM KOOPZONDAG Een literaire beestenboel STRIPES Stevig Volkoren €U9 Mini Eierkoeken Bijeenkomst 'Economist Perspectief 2009' Cursus Nederlands voor Polen Heksen en magie bij Harmonia Zo is er maar een 10 stuks 1,4-9 Gospelsound Theater maas stad Schiepoinl 1 maart open! e m week per stuk maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon SCHIEDAM - De New Life Sin gers treden zondag l maart op in de Gospelsound. Het koor zingt overwegend En- gelstalige Gospels. De Dorpskerk aan het Noordeinde is open om 18.30 uur en de eerste noten klinken al om 19.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Ricky Koole en Leo Blokhuis willen verge- ten liedjes en componisten onder de aandacht brengen. Samen met het publiek gaan ze zaterdag 14 maart op zoek naar het allerbeste liedje in het Theater aan de Schie. Met de voorstelling Harmo nium wordt het een aanste- kelijke en intieme muziek- avond. Gratis Dam 37-45 inspraak volop, maar het eindresultaat lag al vast' SCHIEDAM - GroenLinks is bang dat enquetes op in ternet, klankbordgroepen en andere vormen van in spraak, geen enkele invloed hebben gehad op de nota over het parkeerbeleid. In een schrijven aan de ge meente laat de partij we- ten tot haar grote schrik te hebben geconstateerd dat 00k 'drie inspraakbijeen- komsten de inhoud van de nota nauwelijks hebben gewijzigd'. „Inspraak vol op, maar kennelijk lag het eindresultaat al op voor- hand vast." Het parkeerbeleid stond gisteren op de agenda bij de raadscommissie ROB. „Het feit dat het College nog niet is toegekomen aan het op- stellen van een gemeente- lijk verkeers- en vervoers- plan wreekt zich. Er wordt geen duidelijk standpunt ingenomen ten aanzien van het afremmen van het auto- gebruik (en dus de parkeer- behoefte) binnen de stad. In plaats daarvan stelt' men voor om sowieso ruim 1300 thans 'ontbrekende' par- keerplekken te realiseren. Bij elkaar is dat een opper- vlakte van vier voetbalvel- den!", schrijft de partij. GroenLinks heeft een lijst met 25 punten aan het Col lege gestuurd waarop zij een antwoord verwacht. Wijkkort door Frank Willemse SCHIEDAM - In Dordrecht trof hij een binnenstad aan die verloederd was en leegliep. In 1997 trok het centrum nog maar 170.000 mensen. Centra in de omgeving (Pa- pendrecht en Zwijndrecht) openden achter elkaar nieuwe winkelgebieden en theaters. Dat lukt je nooit, zeiden collega's maar na 10 jaar inspanning is het cen trum van Dordrecht weer gezond. Met 30% meer be- zoekers. Dat (kunstje) moet Marco Westland nu 00k in het Schiedamse centrum uitvoeren.,-,Schiedam heeft een imagoprobleem", ver- telt de nieuwe binnenstad manager. Een slechte naam terwijl het toch beter gaat volgens de (statistische) cijfers. Schiedam heeft een oude en aantrekkelijke bin nenstad. Dat moet het ver- schil met de omringende steden moet gaan maken. Dat gaat een flinke inspan ning vergen maar daar ziet Westland niet tegen op. Je moet de binnenstad zien als een bedrijf. Een onder- neming die zakelijk geleid moet worden met een on- dernemingsplan met de gemeente als regisseur." Marco Westland ziet een binnenstad als een thema- park waar elk jaar een nieu we attractie moet komen. In Dordrecht is dat gelukt met Stoomdagen, Kerst- markt en Sinterklaashuis. Als regisseur moet Marco de leegstand van de Hoog- straat gaan aanpakken. Daar zijn al plannen voor. Vooral het midden gedeelte dat de geuzennaam Muse um Kwartier gaat dragen. Waar met subsidie vooral kunstenaars, galeries en kunstzaken moeten gaan komen. Marco Westland is de opvolger van Frans Grif- fioen (62 jaar) die in de- cember met de VUT gaat. „Na kneden en rijzen, moet de binnenstad alleen nog maar afgebakken worden," is zijn visie. SCHIEDAM - Rabobank Schiedam-Vlaardingen organiseert dinsdag 3 maart vanaf 19.00 uur de bijeenkomst 'Econo- misch Perspectief 2009' in de Stadsgehoorzaal van Vlaar- dingen. Ruim 200 ge'interesseerde spaarders en beleggers hebben zich al aangemeld. Alle inwoners van Schiedam en Vlaardingen (dus 00k niet-klanten van de Rabobank) kun nen zich aanmelden via www.rabobank.nl/schiedam-vlaar- dingen. SCHIEDAM - Pools en wil je goed Nederlands leren voor bijvoor- beeld je werk? SWS Welzijn start maandag 2 maart met de beginnerscursus 'Nederlands voor Polen De cursus bestaat uit 15 lessen van anderhalf uur en wordt gehouden in Wijkcentrum Oost. Je leert de Nederlandse taal in woord en geschrift. De cursus kost 110,- en is inclusief materialen en lesboek. Interesse? Neem contact op met Na talie Wassink, tel. 06 - 34 65 97 82. SCHIEDAM - De derde editie van Boek&Bal Waterweg staat voor de deur. Zaterdag 21 maart gaan de deuren van Bibliotheek Waterweg en het Theater aan de Schie weer wijd open voor een keur aan vaak zeer bekende schrijver en schrijfsters. Het bal wordt gehouden rond de 74ste Boe- kenweek, die dit jaar als the- ma heeft 'de Literaire Zoo'. Het belooft een feest te wor den waar hoogvliegers, flie- refluiters en snoeshanen te bewonderen zijn in hun na- tuurlijke habitat. Op het Boek&Bal worden snaterende schrijvers en kwetterende interviewers afgewisseld door literaire hoogvliegers en aanvliegend talent. Wegens groot succes keert de eredivisie van Hard Gras terug naar Schiedam. Onder meer Henk Spaan, Herman Koch en Hugo Borst betre- den gezamenlijk het harde gras van Boek&Bal Water weg. Voor toneelliefhebbers strijkt Wilfried de Jong met Ocobar neer, waar zij een muzikale thriller op zakfor- maat uitvoeren. Kees van Kooten houdt op humoristische wijze het dier, zichzelf en onze wereld tegen het licht van de actu- aliteit en Kees Moeliker ver- telt fascinerende verhalen met vreemde vogels in de SCHIEDAM - Harmonia-Schie- dam ontvangt maandag An- ke Zack die komt vertellen over Heksen en Magie. Er kunnen vragen worden ge- steld en er zijn oefeningen. Aanvang is 19-45 uur in Wijkcentrum Dreesplein en de kosten zijn zes euro. Full service kantoorruimte Schiedam Hoogstraat 60-64 Schiedam 12.00 - 17.00 uur Boek&Bal Waterweg met snaterende schrijvers en kwetterende interviewers hoofdrol. Verder zijn onder andere Huub van der Lubbe, Koos van Zomeren en Vincent Bij- lo aanwezig. Ook kakelvers talent wordt in de schijnwerpers gezet. Ruud Aret interviewt vier debuterende sterke vrou- wen: Marinet Haitsma, Pia de Jong, Tama Heimans en Marieke van der Pol. Rond 22.oo uur kunnen de veren losgeschud worden op het feestelijke bal in de foyer. Kaarten kosten 15 en zijn verkrijgbaar via de kassa van Theater aan de Schie en de boekhandels J.S. van Leeuwen en Post Scriptum. Zie voor alle f iiialen: www.klootwijk.com woensdag 25 februari 2009 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 -3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. weekbladen AFHALEN Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerlravelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 964 II! Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@>maasstad.nl Binnenstadmanager Marco Westland: ..Schiedam heeft een imagoprobleem maar heeft wel een oude en aantrekkelijke binnenstad" Foto: Roger van der Kraan Niin«n c«mei www.schiepoint.nl 010 - 24 24 111 jrCANSSTOIKC f if Gf **f> JACK JON I G-STRR RRUJ Shopping Center Woonmall www.alexandrium.nl Geldig van maandag Z3 februari - zondag 1 maart ZOO9

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3