Dicht bij huis ~sL Help kinderen uit Berlijn aan een onvergetelijke vakantie De 'Hall of Fame' van Boek&Bal Waterweg Jazeker. De Hypotheker. Jazeker de Column van Cees Risseeuw fc Judotoernooi op Het Startblok In Beeld' bij CBK 4 1 De Hypotheker GTST Pax Kinderhulp is hard op zoek naar gezinnen die hun huis tussen 18 juli en 8 augus- tus open willen stellen voor een kind uit Berlijn. Het gaat om kinderen uit kindertehui- zen en zwak sociale milieus die anders nooit een verzetje hebben. In de afgelopen 48 jaar heb ben vele honderden Berlijnse kinderen van een vakantie in deze regio kunnen genieten doordat gastgezinnen tijd en ruimte beschikbaar stelden. Kinderen in steden als Berlijn kunnen vaak in materieel op- zicht nog wel uit de voeten, maar in sociaal en emotioneel opzicht worden ze vaak ern- stig verwaarloosd. Soms door scheidingen en gebruik van middelen, soms omdat ze bij hun ouders niet meer welkom zijn vanwege de aandacht die ze vragen. In Berlijn staan nog steeds veel kindertehuizen waar kinderen wel hun ma- teriele zaken op orde hebben maar waar ze een gezin duide- lijk missen. Het gaat om kinderen in de leeftijd van 7 tot 14 jaar en het is de bedoeling dat ze gedu- rende de vakantie gewoon in het gezin meedraaien. De ge- hele periode staan medewer- kers klaar om de gezinnen met raad en daad bij te staan. Geinteresseerd? Bel met Tini Taapken, tel. 474 24 75. De derde editie van Boek&Bal Waterweg staat voor de deur: zaterdag 21 maart in het Thea ter aan de Schie. Het thema van het feest is 'Tjielp, tjielp, de Literaire Zoo' en net als voorgaande jaren belooft het een literaire knal- ler te worden, waarbij Schie dam haar eigen 'Hall of Fame' opbouwt. Een keur aan natio- naal talent doet Schiedam aan en literatuur wordt afgewisseld met muziek, cabaret, inter views en verrassende acts. De deuren van het theater gaan open om 19.30 uur en het pro- gramma duurt tot 01.00 uur. Onder andere Vincent Bijlo, Kees van Kooten en Wilfried de Jong komen langs. Kaarten kosten 15 (www.boekenbal- waterweg.nl). schiedam - Het onderdeel judo van de sportinstuif op obs Het Startblok wordt maandag 9 maart afgesloten met een toer- nooi. Van 15.30 tot 17.30 uur strij- den alle deelnemers om de titel sterkste man/vrouw van Het Startblok. De judolessen zijn een onder deel van de woensdagmiddag sportinstuif op Het Startblok. Tijdens deze instuif maken de leerlingen kennis met hand- bal, basketbal, judo, voetbal en skaten. schiedam - In het Centrum Beeldende Kunst aan de Boter- straat wordt zaterdag 7 maart om 11.00 uur de presentatie 'In Beeld' geopend. Deze presentatie bestaat uit een overzicht van werk van verschillende kunstenaars uit de huidige collectie van de Kunstuitleen. De Kunstuitleen maakt onderdeel uit van het CBK. De werken zijn ook di rect te leen. Vanaf 7 maart is ook het digi tate overzicht van de collectie gereed en kan via de website www.cbkschiedam.nl het fa- voriete werk worden gereser- veerd. Vanaf die dag gelden ruimere openingstijden; don- derdag tot en met zaterdag 11.00 tot 17.00 uur. Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 4 maart 2009 XQ85-e II T REGIO> V Al 48 jaar zet Pax Christi zich in voor kinderen uit Berlijn. Een beet- je aandacht is al genoeg en voor hen van onschatbare waarde. de uitersten van het leven onverwacht dichtbij in elkaars verlengde kunnen liggen bleek vorige week woensdag tijdens de regionale Milieumeestersbijeenkomst. De opening van de bij- eenkomst op het Vlaardingse stadhuis werd enige tijd opgehouden omdat minister Cramer haar komst op het allerlaatst moment af moest breken vanwege de vliegtuigramp nabij Schiphol. On- bewust hiervan vierden de bewoners van de Begionastraat in Vlaardingen hun Klimaatstraat- feest, dat ook in teken stond van een bezoek van de minister en het regionale gezelschap. SCHIEDAMS Op zoek naar onafhankelijk advies? Cees msseetxw Scl» sdam Hypotheek adviseur Broersvest 64-66 Tel: (010) 473 11 50 3112 DG Schiedam Fax: (010) 473 83 30 In .6toMJityijlbtheker.nl Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 www.hypotheker.nl Het zijn spannende tijden in de financiele wereld en op de woningmarkt. Huizenprijzen staan onder druk, de economische situatie is minder rooskleurig en de toekomst onzeker. Het ziet er allemaal heel anders uit dan een jaar of tien jaar geleden. Toen kwamen we uit een periode waarin de hypotheekrente wel 8 of 9% bedroeg. Maar in korte tijd daalde de rente naar gemiddeld 6%. Heel veel huizenbezitters wilden hun hypotheek toen oversluiten. Het waren voor ons drukke tijden en de financiele sector verdiende er goed aan. Ook andere sectoren profiteerden daar van, zoals de makelaardij en de verzekeringsbranche. Bovendien was het goed voor de werkgelegenheid, want er waren veel mensen nodig. Daarna volgde in 2001, met de omschakeling naar de euro, weer een hausse. Huizenprijzen stegen enorm, en de hypotheekrente daalde verder naar ongeveer 4%. Dat betekende nog meer werk voor ons en voor de makelaardij. Veel mensen verhuisden of gingen verbouwen. Onze sector draaide heel goed en dat had tot gevolg dat velen een graantje van deze markt wilden meepikken. Er kwamen veel kantoren en adviseurs bij, maar helaas niet allemaal even deskundig en betrouwbaar. Sommige mensen die een hypotheek of verzekering afsloten, kwamen later tot de ontdekking dat ze verkeerd waren voorgelicht. En ook makelaars namen het soms niet zo nauw. Er zijn toen woningen extra hoog getaxeerd, om zo nog hogere hypotheken mogelijk te maken. Het is dan ook geen wonder dat de overheid met deskundigen uit de sector om de tafel is gaan zitten om dit soort praktijken te stoppen. Er zijn maatregelen getroffen, die moeten voorkomen dat dit in de toekomst weer gebeurt. De Wet Financiele Dienstverlening, later Wet Financieel Toezicht, werd ingevoerd. Er worden nu hoge eisen gesteld aan het kennisniveau van adviseurs. De malafide adviseurs en kantoren zijn daardoor weer net zo snel verdwenen als ze gekomen waren. Helaas met achterlating van hun klanten met een verkeerde hypotheek of een veel te hoge schuld. Naast de strengere wetgeving, zorgt ook de huidige economische situatie voor een sanering van de branche. Alleen de sterkere en kwalitatieve kantoren en adviseurs zullen overblijven. Toch hebben die het op dit moment natuurlijk oo'k niet altijd even gemakkelijk. Hoge kwaliteitseisen en strengere opleidingsnormen zorgen natuurlijk ook voor een hoger kostenniveau. Ik denk persoonlijk'dat de huidige markEcorrectie een goede is. Het kaf wordt van het koren gescheiden. Al zijn de gevolgen van de economische malaise nog lang niet voorbij, toch zullen we straks zien, dat er een periode aanbreekt waarin we in rustiger vaarwater verkeren en waarin de betrouwbare en creatieve partijen overeind gebleven zijn. De economie vertoont altijd een cyclus, net als de natuur. Na iedere storm in de herfst en in de winter, volgt er ook weer een lente. Oude of zwakke bomen vallen om, jonge en sterke bomen overleven. Om in het jaar erna nog meer te groeien en bloeien dan het jaar ervoor. Zo zie ik de huidige economische situatie eigenlijk ook. De storm is nog niet gaan liggen. Hoe lang die nog doorwoedt, daarover zijn de meningen verdeeld. Maar straks ruimen we de afgebroken en dode takken op en we zien de nieuwe blaadjes weer verschijnen. De lente in de natuur nadert al weer snel, ik hoop dat de lente in de economie snel volgt. Dat brengt weer rust en vertrouwen in de toekomst. Dat vertrouwen houd ik altijd. U toch ook?

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13