Dicht bij huis Barrage voor dammers CWO/za onderuit, Deltasport gedeeld koploper in ranglijst Samir Boukhidous blijft zonder verliespartij Sportflitsen Bastiaanse leert in interland Drie judoka's van jc Nobel naar NK HWC weer koploper Aanvallend HBSS verliest j Promotieplek j Record op 25 km Zilver Mokveld ZRO spanning DVO'32 wint in degradatiestrijd atletiek - Bryan Bastiaanse hinkstapsprong zaterdag in de springinterland tussen Nederland en Groot-Brit- tannie 14,18. Dit was de beste seizoensprestatie voor de atleet van av Fortuna en goed voor de 5e plaats. Bas tiaanse is blij met zijn eerste Oranje-ervaring. „Ik heb veel geleerd van de Engelse hinkstapspringers." judo - Denise Heijmans, Undine Prins en Amber van der Hoff van judoclub Nobel hebben zich bij de Zuid- Hollandse titelstrijd geplaatst voor het NK onder 17 jaar. Heijmans (-44 kg) en Van der Hoff (+70 kg) werden kampioen. Prins (-63 kg) verraste met een 2e plaats. De nise Heijmans maakt kans op een NK-medaille. Eerder was zij al 3e op het NK judo onder 20 jaar. De pas 13-ja- rige Amber van der Hoff geldt als outsider op het NK. handbal - De mannenhandballers van HWC hadden het zondag lastig tegen Hercules 3. Door er in de slot- fase een schepje bovenop te doen en door uitstekend keeperswerk van oud-eredivisionist Andre Olsthoorn werd toch de winst gepakt, 26-21. Daarmee werd de koppositie in de regioklasse C heroverd. De vrouwen van HWC verspeelden de laatste kans op de titel. voetbal - HBSS maakt een mindere fase door in de 5e klasse. De Schiedammers verloren vorige week van koploper Bolnes en gingen zaterdag onderuit tegen nummer 2, SPV'81,0-3. HBSS zocht veelvuldig de aan- val maar zag geen kans te scoren. Het damkampioenschap in de ereklasse wordt beslist in een nacompetitie tussen het Schie- damse Van Stigt Thans, Witte van Moort en VBI Huissen. De barrage is nodig omdat de 3 teams in laatste ronde won- nen en alledrie met 19 punten uit 11 wedstrijden eindigden. Er worden 3 extra wedstrijden gedamd. Op 14 maart Witte van Moort-Van Stigt Thans, 15 maart VBI-Witte van Moort en op 22 maart Van Stigt Thans- VBI. Brengt deze competitie geen beslissing dan komt er een 2e barrage. Brengt ook die geen beslissing dan zijn de bordpunten doorslaggevend en is Van Stigt Thans kampi oen. De Schiedammers won- nen zonder problemen van Fryslan, 13-7. Toch waren er 2 opmerkelijke voorvallen. De als supporter meegereisde Pe ter Lansbergen moest onver- wacht invallen omdat Jeroen van den Akker door een ver- keerde trein te nemen te laat kwam. Lansbergen verloor in gewonnen stelling omdat zijn bedenktijd op was. Daarnaast was er de winst van Sven Win- kel op oud-wereldkampioen en legende Harm Wiersma. De 2e klasse D blijft een com petitie om van te watertan- den. Zeker voor Vlaardingers. 3 lokale clubs staan hoog genoteerd en wisselen hoog- tepunten en misstappen af. Ditmaal was koploper CWO/ za de ploeg die klappen kreeg. Na een lange winterstop waar- in tegen ploegen uit de le en hoofdklasse vertrouwenwek- kend geoefend was, ging het de le wedstrijd om het echie meteen mis. Op eigen veld moest de ploeg van trainer Joop Koster het afleggen tegen degradatiekandidaat Helle- voetsluis, 0-1. CWO was geen schim van de ploeg die voor de winter excelleerde, werkte wel hard maar het verzorgde voetbal bleef achterwege. Kort voor tijd kregen de Vlaardin gers een vrije trap net buiten de '16 meter' tegen en Hel- levoetsluis trapte de 'win- nende' binnen. Concurrent Deltasport profiteerde van het falen van CWO/za. Niet spran- kelend spelend werd het Rot- terdamse VVOR wel met dui- delijke cijfers verslagen, 4-1. Reeds in de le minuut schoot topscorer Martin Hofstee de openingstreffer binnen. Door de winst is Deltasport, samen met Smitshoek, de nieuwe lei- der op de ranglijst. Zwaluwen won van Leonidas, 2-0. De 3e Vlaardingse troef blijft op vin- kentouw loeren naar nieuwe uitglijders van CWO en Del tasport. vlaardingen - De waterpo- loers van Oxfruit/ZVVlaar- dingen hebben een belang- rijke overwinning geboekt op AZ&PC, 6-9. De met veel pres sing openende Vlaardingers raakten gaandeweg vermoeid maar hielden de voorsprong vast. Door de winst blijft ZV- Vlaardingen met VZC Vee- nendaal in de race om een promotieplek. De Margriethal was zaterdag onherkenbaar. Dat begon reeds bij de entree. Beveiligers con- troleerden tassen en fouilleerden bezoekers. Of het aan het strakke veiligheidsregime lag is niet te zeggen maar het thaiboksgala Ring Sensa tion wekte nooit de indruk uit de hand te lo- pen. De soms harde gevechten in de uitbundig verlichtte ring in het midden van de totaal ver- duisterde sporthal zorgden niet voor jeukende handen bij de bezoekers zelf. Voor de liefhebber viel er gewoon heel wat te genieten. Promotor Galid Bachir had een kleine 20 partijen gepro- grammeerd. Ook zorgde hij voor een glamou- rachtige ambiance met vrouwelijke dansers en enkele optredens. De nadruk lag echter op de gevechten. In de middag met onderhoudende partijen uit de B- en C-klasse en's avonds laat eindigend met 2 partijen om de Nederlandse WFCA-titel en een nieuw wereldtitelgevecht van Gokhan Saki (+95 kg). De Schiedammer bleek heer en meester. Saki sloeg en kickte zijn Duitse opponent Arndt Bunk 3 maal in de le ronde tegen het canvas en mocht onder groot enthousiasme van het publiek de WK belt weer omgorden. Het krachtsverschil tussen Saki en Bunk bleek veel te groot om van een aantrek- kelijk gevecht te spreken. Gelukkig waren in andere partijen de kickbok- sers meer aan elkaar gewaagd en viel er meer van het boks en kickgevecht zelf te genieten. Bijvoorbeeld het gevecht tussen Adnan Kaplan van het Vlaardingse Club Fit en Tommie van Wijngaarden. Kaplan opende sterk maar Van Wijngaarden loerde tactisch vechtend op zijn kans. In de 4e ronde raakte hij de publiekslieve- ling een aantal maal zodanig hard dat Kaplan uitgeteld naar het canvas ging. Vlaardinger Sa- j mir Boukhidous deed het een stuk beter voor eigen publiek. De kersverse Vlaardings sportman van het jaar j ging als een wervelwind tekeer tegen Denis Akarsu en bewerkte zijn opponent zodanig met zijn knieen dat de partij al na 1 ronde voorbij j was. De Vlaardinger hield zonder moeite zijn ongeslagen status vast. Thuisvechter Hans Pasztjerik was minder ge lukkig. De Schiedammer (ook Club Fit) vocht om de Nederlandse titel en trof Chris van Ven- rooij. In de 3e ronde liep Pasztjerik een gapende wond boven zijn wenkbrauw op zodat hij de strijd moest staken. Na afloop keek promotor Galid Bachir terug op een geslaagd gala. „De sfeer in het publiek was goed te noemen en het merendeel van de partijen zorgden voor genoeg spektakel in en rond de ring." 2 mei is er een RingSensation in Vlaardingen. Na twee nederlagen moest DVO'32 winnen om degrada- tie uit de 3e klasse C nog af te wenden. Lombardijen bleek een tegenstander om weer wat vertrouwen op te doen. Toch opende de tegenstander beter maar eenmaal wakker was i het DVO'32 wat de klok sloeg. I De Vlaardingers kregen volop j kansen om afstand te nemen i van de degradatieconcurrent j maar het bleef bij een welge- mikt afstandschot van match- i winner Michel van Geest, 1-0. DVO'32 kwam door de winst naderbij op de verliezende an- dere rivaal VVK. In de kop van de ranglijst verspeelden PPSC en sc Vicotria'04 hun goede uitgangspositie. PPSC verloor I van middenmoter Die Haghe, i 1-2, en Victoria van medetitel- kandidaat Monster, 0-1. schiedam - Marathonman K rel Leeuwangh heeft zond in Brielle het Nederlands cord bij de 70-plussers sche per gesteld van 2 uur en 11, minuten naar 1 uur 56,58 nuten. In dezelfde wedstri liepen Schiedammers Mar lein Goos en Wim Kastele naar plaats 1 in hun categor Margaret Nijland werd 2e. schiedam - Schaatster Al Mokveld is 2e geworden ti dens de Baan Sprint Kamp oenschappen op De Uitho De 15-jarige Schiedammer uitkomt voor DVIJC vocht een knappe 100 en 300 me op de 500 meter om de win met Arian Scheer. Mokve verloor maar zijn PR bleek vo doende voor de 2e plaats. vlaardingen - Ook na de 4e ronde van de regionale zwem- strijd blijft de spanning om i de winst groot. ZVVlaardin- gen had eeri mindere dag en titelverdediger Poseidon'56 I profiteerde maximaal. De Ridderkerkers hebben zelfs de i koppositie in de ZRO-competi- tie overgenomen van de Vlaar- dingers. De verschillen zijn I echter klein en de 5e ronde op 18 april wordt allesbeslissend. Maasstad Weekbladen Waterweg Woensdaq 4 maart 2009 WX93-e SCHIEDAM VLAARDINGEN> Wie zaterdag in sporthal Margriethal was, moet erkennen dat een partijtje handbal, korfbal of futsal het gua publieke belangstel- ling aflegt tegen een thaiboksgala. Top of the bill van dit avondje knokken in een overvolle sporthal was het gevecht om de wereldtitel. Titelhouder Gokhan Saki maakte binnen enkel minuten 'doner kebab' van zijn opponent. SCHIEDAM> VLAARDINGEN FOTO: RUBEN ZEGERS Q De korfballers van ssc Harga versloegen zondag Velo, 12-15, en zijn 2 wedstrijden voor het einde zeker van de zaaltitel in de 3e klasse M. Het liep niet zo soepel bij de Schiedammers maar dat bleek het gevolg van de kampioenschapzenuwen. Het Vlaardingse Oranje Nassau verloor van koploper TOP, 15-18, maar zag zich door verlies van Sagitta verzekerd van een verlengd verblijf in de 2e klasse. Saki heer en meester Gokhan Saki liet er geen gras over groeien. De Schiedammer sloeg en kickte zijn Duitse opponent Arndt Bunk 3 maal in 1 ronde tegen het canvas en dus was de WK belt voor hem. Foto: R. v/d Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19