uit journaal Drie dagen gedurfde muziek op vrij onverwachte plekken Met buttons is het goed vrienden maken Een tipje van de sluier... Raakdaders In Vorm Visio zet tandems in tijdens Rotterdamse Museumnacht Indoor Tractorpulling, -iinggggg, iingggggg!!! Mededeling Beelden komen tot leven in Villa Zebra Nieuwe swingende show Soul of Motown De eerste editie van de muziek- biennale Redsound Festival Rotterdam gaat op vrijdag 13 maart van start met het con cert Kookpunt, 'In the whisk of a lamb's tail'. Een opening van een gloednieuw driedaags festival, met gedurfde muziek op verrassende plekken. Loca- ties voor het festival varieren van de Doelen tot WORM, maar ook Staal, de Studio van de Schiecentrale, de Maastun- nel, de Kunsthal en het Wal- halla voor de kookliefhebbers Het Kookpunt. Het slotconcert bestaat uit nieuwe werken voor strijk- kwartet. De komst van het Kronos Quartet geldt als een van de hoogtepunten van het festival. Dit wereldberoemde kwartet bestaat al meer dan 35 jaar en heeft een enorme reputatie opgebouwd in de vertolking van 20e-eeuwse klassiekers en premieres van hedendaagse componisten. Tussen openings- en slotcon cert vindt een festival plaats dat een staalkaart van gedurf de, vemieuwende en het expe riment niet schuwende muziek ten gehore zal brengen. In het auditorium van de Kunsthal weerklinkt de minimalistische muziek van Steve Reich, uitge- voerd door het vermaarde en semble Asko|Schonberg. WORM verkent de grenzen van het (on-) toelaatbare met werk van Dennis de Bel met Reinier van Houdt op piano. In de Schiecentrale betovert, naast Spoorloos van Peter-Jan Wagemans, ook Eight Songs for A Mad King van Peter Maxwell-Davies het publiek. In een short-program verkent een aantal muZikanten de ver- houding tussen ruimte, klank en instrument. In grandcafe Staal zoeky on- der meer het Trio Braam De Joode Vatcher Quartet, de meest eigenzinnige musici uit de Nederlandse jazzscene, het avontuur en de muzikale vrij- heid. De fietstunnel van de Maas- tunnel is wellicht het meest sprekend voor het karakter van Redsound: beeldend kun- stenaar en sound designer Jan-Bas Bollen confronteert het nietsvermoedende publiek met zijn klankinstallatie. Komend weekend is het zover: de spetterende Rotterdamse Museumnacht. Een avond vol verrassende programma's in 45 musea en galeries. Het thema 'RE:' zorgt voor een gevarieerd aanbod, waarbij de inbreng van de bezoeker be- paalt hoe de nacht er uitziet. Een van de deelnemende ate liers is kunstenaarscollectief Salle Demain dat een extra ludiek thema heeft bedacht voor de Museumnacht. Be- zoekers - die bij Salle Demain overigens ook zonder passe partout toegang krijgen - krij- gen bij binnenkomst vijf but tons opgespeld. Als ze willen, wordt er ook een van henzelf gemaakt die vervolgens ook in roulatie gaat.' „Een soort live Hyves", grappen initiatiefne- mers Frank Hanswijk en Na- tasa Heydra. „Tijdens de nacht hopen dat we er ontmoetin- gen ontstaan tussen mensen die zichzelf of vrienden her- kennen op de buttons. Om vast een voorraadje te hebben, heeft Frank de afgelopen we- ken de creme de la creme van de culturele scene op de kiek gezet. Gedurende de nacht hebben we genoeg mankracht en materiaal paraat staan om nog eens 1000 tot 1500 but tons te maken. Zo ontstaan er levensechte ontmoetin- gen via het spel van digitale vriendenclubs als MySpace en Facebook." Naast uitgiftepunt van de ludieke buttons, waar- van er ook enkele van het nog altijd mateloos populaire duo Rembo Rembo circuleren, is Salle Demain ook om andere redenen een goede, culturele "hang-out". „Zo zijn er hap- jes en drankjes, een optreden van kunstenaar en muzikant Hidde van Schie en bouwen ontwerpers Rolf Bruggink en Base80 een installatie door uit twee bestaande "classics" een nieuw meubelstuk te maken. Leuk, cultureelverantwoord en gratis. Wat wil een mens nog meer?!", grinnikt Natasa. In Villa Zebra opent zaterdag 7 maart om 19.00 uur 'Stond Held sterk?'. Deze beeldenten- toonstelling voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar is het derde en laatste deel uit een reeks van drie opstellingen. De beelden zijn gemaakt door kunstenaars, maar de opstel- ling van de beelden is bedacht door kinderen. Speciaal voor bij 'Stond Held sterk?' heeft Onafhankelijk Toneel een theatrale ontdek- kingstocht ontwikkeld. Ac- teurs Laura Johannes en Tiong Hok Tan nemen de bezoekers mee op reis langs alle beelden. De grote vraag is waarom is Held gevallen? Is Held wel een held? Zie jij wat ik zie? De meeste dialogen en gedachten zijn gebaseerd op ideeen van kinderen, maar er worden ook dichtregels gebruikt uit 'De Held' van Hagar Peeters en 'Bijna iedereen kon omvallen' van Toon Tellegen. Resultaat: een theatrale belevenis met muziek, zang en toneel. Na het bijwonen van deze the atrale performance kunnen bezoekers zelfstandig de ten- toonstelling bezoeken. Reserveren via 010-241.17.17. Het nieuwe theatergezelschap Raakdaders In Vorm presen- teert theaterstuk Gemaskerde Tijd. Een stoer en eigentijds theaterstuk dat gaat over het bewust worden van je overtui- gingen, het overwinnen van je angsten en het ontdekken van je ware passie. De spelers nemen je mee op een erva- ringsreis via film, zang, dans, muziek en spel, waarbij de personages ieder op hun eigen manier worden ontmaskerd. Als kijker beland je in een rol- lercoaster van confrontaties, emoties, humor en eye-ope ners. Een theaterstuk waar je mee mag kijken in pure mo- menten uit iemands leven. Gemaskerde Tijd is een initi- atief van Tamara Hillebrandt die begin 2008 haar eigen the atergezelschap oprichtte met de naam R.I.V. (Raakdaders In Vorm). R.I.V. is ontstaan vanuit passie. Een passie die Tamara lange tijd kwijt was nadat ze een ongeluk kreeg tijdens de bloei van haar car- riere als succesvol danseres. R.I.V. heeft met theater een boodschap te vertellen, maar het op niet houdt met alleen theater Optredens zijn op 5 maart en 26 mei te zien in Theater Zuid- plein om 14.00 en 20.00 uur. Tijdens de Rotterdamse Mu seumnacht op zaterdag 7 maart zet het Oogziekenhuis Rotterdam (OZR), naast een groot aantal musea en galeries de deuren open voor het pu bliek. Visio, Landelijke stich- ting Slechtzienden en Blinden ondersteunt dit initiatief van Het OZR. Van 20.00 tot 22.00 uur zet Visio tandems in met vrijwilligers die de museum- bezoekers vanaf de Kunsthal en Museum Boijmans van Beuningen naar de Oogbou- levard aan de Schiedamse Vest vervoeren, waar onder meer een blinde wijnproeverij plaatsvindt. Samen fietsen betekent voor iemand met een visuele be- perking bijvoorbeeld: vrijheid, mobiliteit, gezelligheid. Sta er eens bij stil wat het betekent om slecht te zien. Stap ach- terop een tandem van Visio en laat je meenemen in de we- reld van licht en donker. Van 20.00 tot 02.00 uur vindt er zowel in Het Oogziekenhuis als in het Ooghuis, beiden aan de Schiedamse Vest, een sprankelend en doorlopend programma plaats. Hier kun nen bezoekers de gehele nacht de binnenkant van de ogen laten fotograferen en in het Ooghuis kunnen zij genieten van een blinde wijnproeverij verzorgd door medewerkers van beide organisaties. Laat je vervoeren door de Visio Taxi Tandem Service. Wegens groot succes en uit- verkochte zalen is The Soul of Motown zondag 22 maart, om 20.15 uur, terug in de Doe len. In het jaar dat de Soul of Motown 50 jaar bestaat, gaat The Soul of Motown II terug naar de gouden jaren waarin hit na hit werd geproduceerd. •Nummers als Baby Love, My Girl en I Heard It Through The Grapevine, staan in ieders geheugen gegrift. Verschil- lende zangers en zangeressen brengen klassieke hits van The Jackson Five, The Supremes, The Temptations, The Four Tops en Marvin Gaye. Er staat 17 man op het toneel te swin- gen, gehuld in schitterende kostuums uit de jaren '50 tot '70. Bestellen via 010-217.17.17 Het gaat weer helemaal los in Ahoy. Zaterdag 7 maart trilt de arena weer op haar grondvesten tijdens de 31e editie van het Europees In door Kampioenschap Trac torpulling plaats. Naast dikke banden en ronkende motoren worden fans ook weer getrak- teerd op vuurwerk, lasershows en dj's. Bovendien hebben alle bezoekers gratis toegang tot de naastgelegen evene- mentenhal, waar alle deelne mende tractoren en diverse showtrucks staan opgesteld. Publiekstrekker is deze keer: Show No Mercy. Nieuw deze maal is dat de Truckklasse zowel tijdens de middagsessie (12.00 uur) als de avondsessie (19.00 uur) ver- reden wordt. In deze categorie zal onder andere het White Horse Team uit Uden aan de start verschijnen. Hun Scania 143E beschikt over een vermo- gen van zo'n slordige 800 pk. Fans van micropulling kun nen hun hart op in de evene- mentenhal. Sommige model- len beschikken over een totaal vermogen van meer dan 10 pk en laten de achterwielen met ruim 120 kilometer per uur. Als pauzeact staat er een de- monstratie van Alex van den Broek, meervoudig Neder- lands kampioen trial op het programma. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! f Woensdag 4 maart 2009 TX98-f Nieuw festival: Redsound ROTTERDAM) www.redsoundrotterdam.nl Bij Salle Demain (boven de Exit, Mauritsstraat 167) word je tijdens de Museumnacht welkom qeheten met live ontmoetinqen via het spel van diqitale vriendenclubs als Hyves. foto: Frank Hanswijk ROTTERDAM) ROTTERDAM) Op donderdaq 12 maart speelt Louis d'Or winnaar Peter De Graef de monolooq 'Zoals de dinqen qaan...' in de Kleine Zaal van de Rotterdamse Schouw- burq. Het is een nieuw stuk van en door schrijver/acteur Pe ter De Graef. Het verhaal qaat over een jonqen die niet beziq is met de waarheid. Hij botst er wel voortdurend teqenaan, en dat levert noqal wat qedoe op. Kijk voor meer info op www.rot- terdamseschouwburq.nl. ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27