Dicht bij huis Zwart Nazareth in halve finale Popprijs Lange rijen voor het podiumcafe Internationale Vrouwendag in bieb en op het Dreesplein Krentenbollen Roomboter Saucijzenbroodje. Colofon Gratis afhalen Wijkkort Stempelactie't Sterretje Tijd voor hetmantelzorgcafe Expositie Artefauna tjilp, tjilp in't Walvis. Laatste kijkje in het 'oude' ziekenhuis Onderzoek op grote hoogte in Bosboomlaan Schiepomt e m week 5 stuks 1,25 per stuk 0,99 m Aanstaand weekend speelt de Schiedamse rock- en punkgroep voor de finale van eind maart. En zo beloven ze: bij winst iedereen een rondje in Podiumcafe De Graauwe Hengst. De drie mannen van Mannencorps Zwart Na zareth kennen elkaar van De Graauwe Hengst. Alle drie steken ze de loftrompet over het pop- podium annex cafe van Hilly en Arthur. Ze komen daar vaak en hebben er al vaker opge- treden. Met andere rockformaties of in andere samenstelling. „Feitelijk is de popprijs een grote relinie van muzikanten uit de regio die elkaar kennen van jamsessies daar," vertellen de man nen in repetitieruimte De Muziekfabriek in Vlaardingen. De muzikanten kennen elkaar uit andere bandjes. Zo speelden drummer Wouter van der Kemp (22) en bassist Joost Broeren (24) met elkaar in de band 'De Dood'. Een groep die al twee keer aan de Popprijs meedeed. We moeten nog hard repeteren en snel een paar nummers maken voor de halve finale van zaterdag." Het Mannencorps is een tijdelijke for- matie met (nog) maar zes nummers op het re pertoire. Daar moeten wat nummers bijkomen om drie kwartier te vullen. Maar geen spoor van paniek of zoals gitarist Jesse den Dulk (19) het zegt: „Van te veel oefenen verdwijnt het en- thousiasme en de passie." De muziek die ze maken omschrijven ze als punk/rock met een funkrandje. Op hun fan- site vermelden ze invloeden van Foo Fighters en Red Hot Chilly Peppers. Slechts een num- mer is Engelstalig (1 luv you), de andere zijn in het Nederlands met een scherp randje. Met ti- tels als 'Daar komen de Polen', 'Discuswerpen' en hun hit'Kelderbox'. Van de 34 bands die meedingen naar de Popprijs gaan er acht door dit weekend voor de eindfinale van eind maart. Vrijdag 6 maart spelen Headblow, Man nencorps Zwart Nazareth, Pollution en What about Amy een set van 40 minuten. De volgende dag, zaterdag 7 maart, spelen Road Sign, Pangea, Reflection en Echoes Drive. De halve finales zijn gratis te bezoeken, maar: let op: al bij de voorronden stonden rijen bezoekers te wachten voor het Podi umcafe op de Lange Haven. Geen kip kon er meer bij. De eerste optredens beginnen om 21.00. Na de tweede halve finale van zaterdag- avond maakt Han Remmerswaal, organi- sator en medewerker van Popschool Op- Maat, bekend welke bands naar de finale van eind maart gaan. Proeflokaal't Sterretje bestaat sinds 1859, dit jaar dus precies 150 jaar. De trotse eigenaren (sinds 1 Septem ber 1995Cocky en Peter Heeren gaan dit jubileum op gepaste wijze vieren. Voor de trouwe gasten wordt een spaaractie gelanceerd wat betekent dat je van 1 maart tot eji met 31 augustus na ieder diner een stempel krijgt en bij 6 stempels ontvang je in September een korting van 10 procent op de rekening. Speciaal voor de Schiedamse mantelzorgers, die inten- sief zorgen voor een chronisch zieke of gehandicapte in familie- of vriendenkring, vindt tweemaal per maand het mantelzorgcafe plaats aan het Broersveld 123. Maandag 9 maart is het weer zover van 13.30 tot 16.00 uur. Acht bekende kunstenaars geven hun artistieke visie op het thema van de boekenweek 2009, "Tjielp, tjielp, de literaire zoo". Schilderijen, grafiek en objecten waarin het dier cen- traal staat. De expositie wordt zondag 8 maart geopend om 16.00 uur in de Branderssteeg 3-7. Internationale Vrouwendag staat weer voor de deur. Zon dag 8 maart worden in heel Nederland activiteiten ge- organiseerd die helemaal in het teken staan van deze dag. SWS Welzijn doet natuurlijk mee en organiseert vanuit Wijkcentrum Dreesplein een excursie naar Bibliotheek Stadserf waar burgermeester Verver om 12.30 uur de dag officieel opent. Deze vrouwen dag is gratis en bestemd voor alle Schiedamse vrouwen van 16 jaar en ouder. De Sterke Vrouwen Ploeg heeft in de bibliotheek van alles ge- organiseerd, zoals inspireren- de presentaties, muzikale op tredens, een inspiratiemarkt en een heerlijk buffet. Voor maar vijf euro kan om 13.00 uur de poetische thea- tervoorstelling 'Casa di mama' van het Rotterdams Wijkthea- ter worden bekeken. Om 14.30 uur wordt de dag voortgezet in Wijkcentrum Dreesplein waar verschillende workshops gegeven worden zoals een workshop glasgrave- ren, budgetteren en zelfverde- diging. Om 16.15 uur is er een op- treden van 'Sterke Vrouwen' waarna de Internationale Vrouwendag onder het ge- not van een hapje en drankje wordt afgesloten. Voor meer informatie over de activiteiten in Dreesplein, kijk op www.swswelzijn.nl. schiedam Het ziekenhuis aan de Burgemeester Knap- pertlaan wordt eind maart gesloopt. Daarom kan zater dag 21 maart nog een keer een kijkje worden genomen tussen 11.00 en 16.00 uur. Aanmelden voor een rondlei- ding kan bij Elsa Brito: e.brito@ schiedam.nl. schiedam De brandweer werd maandagmorgen vroeg naar de Bosboomlaan gestuurd om de ambulance te assisteren op grote hoogte. In een woning op de vierde verdieping was iemand zwaargewond geraakt. De Technische Recherche moest er aan j te pas komen om onderzoek te doen naar de toedracht van het l incident. Later in de middag moest ook nog sporenonderzoek worden gedaan aan de buitenkant van de woning. Full service kantoorruimte Schiedam lie voor alle f ilialen: www.klootwijK.com Maasstad Weekbladen Schiedam I Woensdaq 4 maart 2009 3 XQ82-C www.mjjnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorginq: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk tel. 0610 920979 F.de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc. tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004491 Layout: Kees van der Wilt Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Bij onderstaande adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein7 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A Een rock- en punkgroep van amper enkele weken oud: mannencorps Zwart Nazareth. Zanger Jesse, bassist-Joost en drummer Wouter gaan volgens insiders hoge ogen gooien bij de Popprijs. Ze bestaan amper zes weken maar staan al in de halve finale van de Popprijs Nieuwe Water- weg Noord. Wat zegt dit over het niveau van de andere popbandjes? „Dat wij zo goed zijn", bluft gitarist en brull^r (zanger) Jesse van Mannencorps Zwart Nazareth. SCHIEDAM Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl SCHIEDAM FOTO: ROBIN HOGERVORST business center www.schiepoint.nl 010 - 24 24 111 Geldig van maandag Z maart - zondag 8 maart Z009

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3