Gemeentebericht Toonkunstkoor Schiedam voert 'King Arthur' uit Vrouwendag6 ontd.kKhl.d.^j^, startpunt themajaar 'Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen' Wijkoverleg Schiedam Nieuwland vw gemeente Schiedam Zaterdagavond 14 maart 2009 om 20.15 voert Toonkunstkoor Schie dam in de Drpskerk Schiedam- Kethel een bijzonder concert uit: King Arthur van Henry Purcell. Dit jaar is het 350 jaar geleden dat de Engelse componist Henry Pur cell geboren werd. Een goede reden om aandacht te besteden aan deze componist. Toonkunstkoor Schiedam doet dat door de semi-opera King Arthur uit te voeren. Het verhaal gaat over de strijd tussen de Britse koning Arthur en de Sak- sische koning Oswald. In hun strijd worden beide koningen bijgestaan door tovenaars, goede en kwade geesten. Een verteller laat het pu- bliek genieten van dit sprookjesach- tige verhaal dat daarnaast muzikaal tot uitdrukking wordt gebracht door vele prachtige aria's en schitterende koorstukken. Solisten zijn: Heleen Meijer - so- praan, Klaartje van Veldhoven - so- praan, Hans Latour - tenor, Sinan Vural - bas. Het koor wordt bege- leid door het. Ensemble Archipel. Dirigente is Anneke Huitink en de presentatie is in handen van David Prins. Het concert vindt plaats in de Dorpskerk in Schiedam-Kethel eh begint om 20.15 uur. Kaarten a 17,50 (inclusief consumptie in de pauze) zijn verkrijgbaar aan de zaal. Kaarten kunnen gereserveerd worden bij secretariaat@toonkunst- koorschiedam.nl. Kijk ook op www. toonkunstkoorschiedam.nl In het weekend van Internationa le Vrouwendag gaat in Schiedam het themajaar 'Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen' van start. Heel 2009 staan evenementen, activitei- ten, tentoonstellingen en toneel- stukken in Schiedam in het teken van Aleida en Liduina: Sterke VrouwenHet startschot wordt gegeven tijdens de Aleida's Plan- nendagen en de inspiratiemarkt die georganiseerd wordt door de Sterke Vrouwen Ploeg Schiedam. Schiedam is een stad met een rijk verleden. Met het themajaar wil de stad dit ctilturele erfgoed onder de aandacht brengen en begint hiermee bij het begin: bij Aleida en Liduina, twee sterke vrouwen. Op zaterdag 7 maart lopen verrassende Sterke Vrouwen door de straten van de binnenstad en op zondag 8 maart, Internationale Vrouwendag, bezetten vrouwen uit Schiedam en de rest van de wereld elke plek in de Bibliotheek op het Stadserf. Burgemeester W.M. Verver-Aartsen opent om 12.00 uur de inspiratiemarkt die georganiseerd wordt door de Sterke Vrouwen Ploeg Schiedam. Deze is alleen toeganke- lijk voor vrouwen. Er worden lezin- gen en presentaties gegeven, vrou wen maken muziek en verspreid door de hele bibliotheek staan zeepkisten waarop vrouwen hun boodschap aan de wereld kunnen laten horen. Onderneemsters aan de slag tijdens Aleida's Plannendagen Op Internationale Vrouwendag star- ten ook de Aleida's Plannendagen. Zondag 8 en maandag 9 maart gaan 18 startende onderneemsters de uit- daging aan om onder begeleiding van buddy's hun sluimerende on- dernemersplannen om te zetten naar concrete, kansrijke ondernemingen. Wethouder Menno Siljee opent deze masterclass die haar naam dankt aan Aleide van Avesnes, ook wel vrouwe Aleida genoemd. Met deze sterke vrouw begint het verhaal van Schie dam. Onder haar gezag maakte de nederzetting bij de dam aan de Schie een snelle economische groei door en in 1275 verleende Aleida stads- rechten aan Schiedam. De andere sterke vrouw, Liduina, is de patrones van de zieken, beschermheilige van schaatsers en beschermheilige van stad (Schiedam) en parochie. Programma themajaar Het hele jaar door staan evenemen ten, activiteiten en tentoonstellingen in Schiedam in het teken van Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen. Zo heeft Boek&Bal Waterweg op 21 maart aanstaande vier debuterende sterke schrijfsters op het programma staan: Marinet Haitsma, Pia de Jong, Tania Heimans en Marieke van der Pol. Tijdens Nationale Molendag staan de molenaarsvrouwen centraal en in de musea staan gedurende het hele jaar verschillende tentoonstellingen in het teken van vrouwen. Op de naam dag van Liduina, zondag 14 juni, zal een processie door de stad voeren langs historische plekken die refe- reren naar Aleida en Liduina. Een van de hoogtepunten van het jaar is De Huiskamer van Schiedam. Deze tiendaagse manifestatie vindt plaats van 19 tot en met 28 juni in het cen trum van de stad. In deze huiskamer treden Sterke Vrouwen op, kunnen bezoekers met Sterke Vrouwen in gesprek, wordt door Sterke Vrouwen gekookt en hangen kunstwerken van Sterke Vrouwen aan de muur. Houd voor het totale programma de website www.ontdekschiedam.nu in de gaten. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats- vinden op: Datum: Dinsdag 17 maart 2009 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, krediet- overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Daphne Kunst, tel. 010-2191029 of e-mail: d.kunst@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Aanpassing aanvraag exploitatie- vergunning, wijziging bedrijfsvoering en uitbreiding met terras Partycentrum Het Proveniershuys, Overschiesestraat 3a, 3111 GB Schiedam Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 ten behoeve van een wijziging van de exploitatiewijze en de uitbreiding met een terras van Partycentrum Het Proveniershuys, gevestigd in het pand met adres Overschie sestraat 3a te Schiedam. Naast partycentrum zal het horecabedrijf ook als eetcafe worden geexploi- teerd, waar zowel lunch als diner kan worden genuttigd in het horecabedrijf en op het aangevraagde terras. De openingstijden van het horecabedrijf blijven ongewijzigd, namelijk zondag tot en met donderdag van 10.00 uur tot 01.00 uur en vrijdag en zaterdag van 10.00 uur tot 02.00 uur. Het aangevraagde terras is gesitueerd op de vlonder naast het horecabedrijf en heeft een oppervlakte van 71 m2, waarop maximaal 100 stoelen en 25 tafels zullen worden geplaatst. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn zondag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 23.00 uur. Vanaf 4 maart 2009 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente- lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Concept vergunningen Drank- en Horeca- vergunning Seniorenwelzijn Namens het bestuur van Stichting Seniorenwelzijn Maassluis, Vlaardingen, Schiedam, een paracommerciele instelling (stichtingen of verenigingen, die zich richten op activiteiten van recreatieve, sportieve, sociaal-culturele, educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard) is een aanvraag in- gediend in verband met de wijziging van de leidinggevenden op de Drank- en Horecavergunning van de diversen ontmoetingscentra. Het betreft: ontmoetingcentrum De 5 Molens, Nieuwe Damlaan 818; ont- moetingscentrum De Woudhoek, Heijermansplein 35; ontmoetingscentrum Oost, Marconiweg 2; ontmoetingscentrum Zuid, Oude Maasstraat 22; ont- moetingsruimte't Centrum en ontmoetingscentrum Van Beethovenflat, Van Beethovenplein 161 alien te Schiedam. De concept vergunningen op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet ligt vanaf woensdag 4 maart 2009 gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW. dat zij op 24 februari 2009 op basis van ar tikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: Op de Vivaldilaan (3122), nabij het pand nr 91, een gehandicaptenparkeer- plaats aan te wijzen voor het voertuig met kenteken RX BS 50, door plaatsing van het bord model E6 RVV met onderbord. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendma- king een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver- wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron- dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 4 maart 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt U3 S3 (010) :JsT f t03i euct

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4