Inzicht in uw woonwensen Collegeweblog Crisislamp geeft meer dan alleen licht Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken Wijkoverleg Schiedam Kethel Gemeenteberichten Heeft u belangstelling voor de vergaderingen van de gemeenteraad? Kijkdag 'oude' ziekenhuis aan de BK-laan Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? www.schiedam.nl Sloopzaken Ge'interesseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins- dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende sloopvergunning Verzonden 25 februari 2009 Bachplein 391, 3122 JK asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onver- wijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een derge- lijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Meldt u zich dan aan voor een gratis e-mailabonnement waarmee ruim van te voren de komende vergaderingen van de gemeenteraad, zoals Het Stadserf, de raadscommissies en de gemeenteraadsvergaderingen worden aangekondigd. Op deze manier kunt u gemakkelijk doorklikken naar het Bestuurslnforma- tieSysteem (BIS) van de gemeente Schiedam waar onder andere de agenda's, bijbehorende stukken en verslagen worden gepubliceerd. U vindt het BIS op de website van de gemeente Schiedam, www.schiedam.nl onder Bestuurs In formatie. Heeft u interesse? Meldt u zich dan aan via het e-mailadres van de griffie: griffie@schiedam.nl Het ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan is op 31 december 2008 officieel gesloten en eind maart wordt gestart met de sloop. Voordat de sloop begint kunnen belangstellenden het ziekenhuis nog een keer bezichtigen. Op zaterdag 21 maart vindt er elk uur vanaf 11.00 uur tot en met 16.00 uur een rondleiding door het gebouw plaats. Belangstellenden worden ontvangen bij de hoofdingang van het ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan 25. Vervolgens kan men in ieder geval de polikliniek, OK en de verpleegafdeling bezichtigen. Ge'interesseerden kunnen zich aanmelden voor de kjkdag door contact op te nemen met Elsa Brito van de gemeente Schiedam op telefoonnummer 010- 2191715 of door een e-mail te sturen naar e.brito@schiedam.nl. Lees het weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket De gemeente Schiedam wil graag inzicht hebben in de woonwensen van haar inwoners. Daarom doet de gemeente mee aan een woonwensenonderzoek van het CBS en het ministerie van VROM. Dit ministerie houdt met enige regelmaat het WoonOnderzoek Ne- derland (WoON). Het onderzoek geeft inzicht in de manier waarop mensen wonen, hoe zij hun woning en woonomgeving beleven en waarderen en wat hun woonwensen zijn. Het ministerie, maar ook gemeenten en woningcorporaties gebruiken de informatie uit het onderzoek om hun activiteiten gericht in te zetten voor een aantrekkelijk woningaanbod, voor een prettige leef- omgeving en een goed niveau van voorzieningen. Om de woonwensen van Schiedammers in beeld te krij- gen worden interviews afgenomen. De gemeente en wo- ningcorporatie Woonplus willen het onderzoek gebruiken om te bepalen aan welk type woningen er behoefte is in Schiedam. Het woonwensenonderzoek bestaat uit interviews die thuis, telefonisch of via internet worden afgenomen. Het interview bevat vragen over de kenmerken van uw woning en woonomgeving en uw waardering hiervoor. Daarnaast omvat het onderzoek ook een aantal vragen over werk, vrijetijdsbesteding en de behoefte aan zorg en hulp bij het wonen. Het onderzoek staat of valt met de bereidheid van in woners om mee te werken aan een interview. Via een willekeurige selectie uit het bevolkingsregister worden in Schiedam ruim 2.000 mensen benaderd. Deze personen krijgen een uitnodiging om deel te nemen aan het onder zoek. Het onderzoek loopt tot 1 mei 2009. De gemeente hoopt op een grote bereidheid om mee te werken aan het onderzoek. Indien u vragen heeft over het onderzoek, kunt u contact opnemen met Johan Deijl of Ton Dijkshoorn van de gemeente Schiedam. Zij zijn te bereiken op de telefoonnummers 010-219 1007 of 010-219 1008. Een ramp komt doorgaans onaangekondigd. En ook de effecten ervan zijn meestal onvoorspelbaar. Daarom is het goed om een aantal voorzieningen te treffen waar u in geval van nood op kunt terugvallen. Tot de stan- daarduitrusting zouden in ieder geval een radio en een zaklamp moeten behoren. Zaklamp 1 minuut draaien 20 minuten licht Radio 1 minuut draaien 12 minuten radiogeluid Telefoonoplader 2 minuten draaien 2-8 minuten telefoontijd Alarm 1 minuut draafen 5 minuten alarmsignaal De gemeente Schiedam vindt het belangrijk dat iedereen kan beschikken over deze eenvoudige middelen, die in crisissituaties van doorslaggevend belang kunnen zijn. In de Stadswinkel is daarom nu voor een gereduceerde prijs de 'Crisislamp' te koop. Dat is niet alleen een lamp, maar ook een FM-radio, een alarmsirene en een oplader voor uw mobiele telefoon. De Crisislamp werkt zonder batterijen; door aan de slinger te draaien, wekt u snel voldoende stroom op om alle functies te laten werken. Een minuut draaien is bijvoorbeeld al voldoende voor minimaal 12 minuten radiogeluid! De Crisislamp is te koop in de Stadswinkel van de gemeente Schiedam aan het Stadserf voor 14,95. Het wijkoverleg van de wijk Spaland/Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 5 maart 2009 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering, krediet- overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Kethel zal plaatsvinden op: Maandag 16 maart 2009 Datum: Locatie: Aanvang: Schietbaanstraat 32 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, krediet- overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer H. Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. 4 maart 2009 nummer 9 Pajjlna 4 M r Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf i f Teix (OlO) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7