Dicht b huis Netwerk voor '360° vrouw' 6 MAART EN 3 APRIL OPEN tot 20.00 uur VVV bundelt qroepsdagtochten door Schiedam Het wordt een 'literaire zoo' in Bibliotheek Waterweg Krantnetel Sterke vrouwen Auto strandt op middenberm Fotowedstrijd jenever in winter Dit weekend, ook Internationale Vrouwendag, gaat in Schiedam het themajaar 'Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen' van start. Heel 2009 staat 'bol' van de evene- menten, activiteiten, tentoonstellingen en toneelstuk- ken Allemaal in het teken van 'Sterke Vrouwen'. Met dit themajaar wil de stad het culturele erfgoed onder de aandacht brengen en begint hiermee bij het begin: bij Aleida en Liduina, twee sterke vrouwen. Zaterdag 7 maart lopen verrassend Sterke Vrouwen door de binnenstad en op zondag 8 maart, Interna tionale Vrouwendag, bezetten vrouwen uit Schiedam en de rest van de wereld elke plek in de Bieb op het Stadserf. Burgemeester Verver opent de inspiratiemarkt die georganiseerd wordt door de Sterke Vrouwen Ploeg. Ook starten op deze Internationale Vrouwendag de Aleida's Plannendagen, waar 18 startende onderneem- sters onder begeleiding van buddy's hun sluimerende ondernemersplannen omzetten in concrete, kansrijke ondernemingen. Wethouder Siljee opent de master class die haar naam dankt aan Aleide van Avesnes; vrouwe Aleida. Met deze sterke vrouw begint het ver- haal van Schiedam. In 1275 verleende ze stads'rechten aan Schiedam. De andere sterke vrouw, Liduina, is de patrones van de zieken, beschermheilige van schaatsers en beschermheilige van stad (Schiedam) en parochie. Het hele jaar staan de evenementen, activiteiten en ten toonstellingen in Schiedam in het teken van Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen. P.S. dit is geen scherpe column of lollige tekst. Maar vrijwel de integrale tekst van een persbericht van de gemeente die een mediaoffensief aankondigt. Bij een verkeersongeval op de Nieuwe Damlaan is afgelopen zondagavond een persoon licht gewond geraakt. De auto kwam uit Schiedam-Noord en reed richting het Nieuwlandplein. Vlak voor het NS-station ging het fout. De auto raakte de midden berm en reed naar de andere weghelft die een halve meter lager ligt. Eerst werd gedacht aan een beknelling, waarvoor de brand- weer ook ter plaatse kwam. foto: sven van beek Schiedam is een ideale stad voor dagtochten en groepsuitjes. Of het nu met familie, vrienden, collega's of een vereniging is; er zijn heel veel verschillende activiteiten te ondernemen. De VVV heeft onlangs de gids Groepsarrangementen 2009 uitgebracht met daarin de leukste en meest originele groepsdagtochten. De VVV kent de jeneverstad als geen ander en weet waar men moet zijn voor de aller- beste groepsuitjes. Het is dan ook de plek voor uitjes als een interessante excursie, een creatieve work shop, een gezellige familiedag of gewoon een onvergetelijk groepsuitje. De gids vermeldt een deel van de programma's. Op de website www.ontdek- schiedam.nu kunnen uit het totale aanbod groepsarran gementen op thema gezocht worden. De gids VVV-Groepsarrange- mentenbrochure is af te halen bij de VVV of aan te vragen via telefoonnummer: 426 26 54. Naast een uitgebreide om- schrijving en sfeervolle beel- den vermeldt de gids het vol- ledige programma, de prijzen en overige bijzonderheden bij de arrangementen. De vermelding van de contact- gegevens van de VVV maakt het mogelijk rechtsreeks te re- serveren en contact op te ne- men voor eventuele vragen. De meeste arrangementen zijn dagvullend maar er is altijd ruimte voor de invulling van individuele wensen of het sa- menstellen van arrangemen ten op ma'at. Haar ambities zijn torenhoog. Vlak voor de lancering van Fe- maleFactor, een on- en offline netwerk voor vrouwen, durft de Rotterdamse bedenkster en eigenaresse Anja Beerepoot (38) al voorzichtig te dromen van een rooskleurig toekomst- beeld. „FemaleFactor moet het grootste vrouwennetwerk van Nederland worden en het liefst ook daarbuite'n." Voorlopig heeft Beerepoot echter nog haar handen vol aan het promoten en verbete- ren van haar netwerk, dat of- ficieel gepresenteerd wordt op 12 maart, maar al meer dan 400 leden heeft. „Er is hier nog uitdaging genoeg. We zitten nog in de ontdekkende fase." De lancering van Fema- leFactor is al veel meer dan ze ooit heeft kunnen bedenken. Wat vijf jaar geleden begon met de gedachte 'ik wil iets met de doelgroep vrouwen', is uitgemond in een compleet concept, waarmee Beerepoot hoopt aan te sluiten op de behoefte van de hedendaagse vrouw. De 360 graden vrouw, noemt ze het, doelend op de vele rollen die vrouwen van te- genwoordig vervullen. Het netwerk onderscheidt zich daarin van andere netwerken voor vrouwen, die vaak aan of een zakelijke of een sociale behoefte voldoen. „Het moest voor mij een plek worden waar vrouwen op elk front hun ding kunnen doen en dat compleet aan hun persoonlijkheid be- antwoordt", legt Beerepoot uit. Ze bedacht daarom zeven verschillende type vrouwen; Mommy Dear, Miss Feelgood, Passionate Lover, Style Diva, Urban Cowgirl, Business Lady en de Spiritual Goddess. Ze werd daarin geinspireerd door het boek 'Godinnen in elke vrouw', van Jean Shinoda Bolen. Leden kunnen Jrlog- gen over interesses en passies, maar ook hun producten en diensten promoten door deze in de etalage te plaatsen. Hun persoonlijk en zakelijk profiel is daarbij de wegwijzer. De of fline activiteiten bestaan uit onder meer inspiratiesessies, netwerkevents voor leden en het plaatsen van vrouwelijk talent bij andere bedrijven en organisaties voor events of projecten. Zo is FemaleFactor actief tijdens de Libelle Zo- merweek in mei. Beerepoot zoekt met Female- Factor naar een nieuwe manier van feminisme. 'Femalisme' noemt ze dat zelf. „Mijn doel is om vrouwen te stimuleren hun talenten te ontdekken en daarmee op een postieve ma nier hun plek in de samenle- ving afdwingen in plaats van opeisen." Beerepoot doelt met dat laatste op de wat hardere uitstraling van het feminisme. „Door de rechten die de vorige generaties vrouwen hebben afgedwongen is er ruimte ont- staan. Die moeten we op een vrouwelijke manier inkleu- ren." FemaleFactor moet op subtiele wijze zorgen voor een 'feminisering van de samenle- ving'. „Inhoud geven aan het vrouwzijn, zonder het op de agenda te zetten." Meer info op www.femalefactor.nl. De 74ste Boekenweek gaat woensdag 11 maart van start. De keuze van het Boeken- weekthema van 2009 is een onverwacht motto: 'Tjielp, Tjielp - de literaire zoo'. De verwijzing naar het gedicht 'De mus' van Jan Hanlo is dui- delijk. Dit gedicht uit 1954 be- staat namelijk uitsluitend uit een herhaling van het woord tjielp! Schrijver van het Boekenweek- geschenk is Tim Krabbe, Mi das Dekkers verzorgt het Boe- kenweekessay. Hoofdsponsor NS maakt het Boekenweekge- schenkbezitters mogelijk om op zondag 15 maart de gehele dag onbeperkt gratis 2e klas te reizen. Volwassen leden van de bi bliotheek die een boek lenen tijdens de Boekenweek krijgen een kortingsvoucher voor de dierentuin. Met dit cadeau krijgen leners van woensdag 11 tot en met zondag 22 maart maar liefst 25 procent korting voor maximaal vier personen op een bezoek aan een van de 14 aangesloten dierentuinen. De literaire zoo wordt in Bibli otheek Waterweg afgesloten op zaterdag 21 maart met de derde editie van Boek&Bal Waterweg, een initiatief van de bibliotheek, Theater aan de Schie en de boekwinkels J.S. van Leeuwen en Post Scrip- turn. Het belooft een feest te worden waar flierefluiters en snoeshanen te zien zijn. KINDERFEEST ARRANGEMENTEN A entree+eten+ 1x drinken+ijsje 8,75 B entree+eten+lx drinken+ijsje of slushchips+snoepautomaatmunt €10,00 G entree+lx drinken+chips+ijsje 7,75 Openingstijden: Woe/vrij/zat/zon 10.00-18.00 ZlO Parallelweg 4c, 3131 DG Vlaardingen www.dejungle.conn De inzendtermijn voor de fo towedstrijd 'Winter en jene ver' is verlengd tot 15 maart. De foto's kunnen worden ingeleverd bij het Jenevermu- seum aan de Lange Haven. De wedstrijd is een initiatief van de Vereniging van vrienden van het museum. Het thema wordt ruim opgevat. Zo mo- gen er bijvoorbeeld ook leuke apres-ski foto's bijzitten waar de sfeer van afstraalt. Iedereen kan maximaal drie foto's inzenden in het vereiste formaat van een A-4. Tijdens de laatste editie van het Drinkgelach, op zondag 22 maart (vanaf 14.30 uur) worden de prijzen uitgereikt. De eerste prijs is een diner- voor-twee bij 't Stadhuys, de fweede een jeneverproeverij. Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 4 maart 2009 X083-C FRANK WILLEMSE SCHIEDAM SCHIEDAM ROTTERDAM> Anja Beerepoot wil met FemaleFactor vrouwen stimuleren hun talenten te ontdekken.„Het moet een plek worden waar vrouwen op elk front hun ding kunnen doen." SCHIEDAM •I SCHfEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9