Dicht bij huis Pas op! De Heksen komen Hypotheek met zekerheid? Jazeker. De Hypotheker. Nieuwe voorstelling van Jeugdtheaterschool De Teerstoof Jazeker Open Dag van de Zorg Vrijwilligers gezocht Thema-avond Samen-Wonen Kinderen dwarsfluiten GTST De Hypotheker schiedam - Zorgcentrum Fran cois HaverSchmidt (Willem de Zwijgerlaan 35) en dagcen- trum Marconihove (Marco- niweg 2) doen op zaterdag 21 maart mee aan de landelijke Open Dag van de Zorg. Ieder- een die eens een kijkje wil ne- men achter de schermen van een zorginstelling kan daar naartoe gaan. Bijvoorbeeld toekomstige clienten, man- telzorgers, buurtbewoners, werkzoekenden en vrijwilli- gers maar ook scholieren op zoek naar een stageplek of va- kantiewerk. Beide centra zijn open van 11.00 tot 15.00 uur en hebben extra activiteiten als een rommel- en voorjaars- markf, gezondheidstest en in- formatiestands. schiedam - Seniorenwelzijn heeft zich per 1 januari ont- fermd over ontmoetingscen- trum Van Beethovenflat. Hier kunnen bezoekers een kaartje leggen, biljarten of gewoon rustig lezen. Op dit moment is het ontmoetingscentrum dringend op zoek naar gast- vrouwen en -heren. De taken zijn onder meer bezoekers ont- vangen, bezoekers voorzien van consumpties, een praatje maken of gewoon luisteren naar verhalen van bezoekers. Informatie? Bel Tiny Groene- weg, (010) 247 04 28. schiedam - De maandelijkse thema-avond van vrouwenbe- weging Passage gaat donderdag 19 maart over 'Samen-Wonen in je eigen wijk, dorp of stad'. Samen-Wonen -ook al woon je alleen- doe je met elkaar. Dat lijkt zo vanzelfsprekend. Toch is dat niet altijd zo. Soms stel je vast dat je helemaal niet zoveel van je eigen wijk weet. Wat voor mensen wonen er? Wat kun je zelf bijdragen aan de leefbaarheid van je omge- ving? Makelaar Anke Bodewes licht het een en ander toe over dit onderwerp. De thema- avond is in de Stuurhut aan het Nijhoffplein 21 in Schie dam. Aanvang 19.45 uur schiedam - Leerlingen van mu- ziekdocente Corrie Verbiest van Muziekcentrum Opmaat geven na een heel seizoen oefenen op de dwarsfluit een uitvoering voor muzieklief- hebbers. De uitvoering vindt plaats op donderdag 19 maart in bibliotheek Noord aan het Bachplein 589 in Schiedam. Het repertoire bestaat onder meer uit musicalmelodieen, dans- en klassieke muziek. De leerlingen treden solo en geza- menlijk op. Corrie Verbiest be- geleidt hen op piano. Aanvang 19.30 uur en toegang gratis. Hoofdrollen zijn er niet in het stuk Heksen dat Jeugdtheater school De Teerstoof binnen- kort op de planken brengt. Regisseur/schrijver Maarten Bakker heeft het verhaal van Roald Dahl zo bewerkt dat elke speler in de spotlights staat. Momenteel worden de laatste puntjes op de i gezet voor de voorstelling die zater dag 21 maart in premiere gaat. Er wordt geleerd hoe je netjes op hakken loopt, hoe scenes vloeiend in elkaar overlopen en vooral: hoe de heksen zo vals mogelijk neergezet kun nen worden. Al sinds Septem ber is een groep van zo'n 20 kinderen en tieners hard aan het oefenen. In grote lijnen wordt natuurlijk het boek van Dahl gevolgd maar de regis- seur heeft er duidelijk zijn ei gen stempel op gedrukt; er een echte schoolvoorstelling van gemaakt. Zo zijn er uitermate charmante namen in het stuk gekomen. Bijvoorbeeld juf- frouw Pruttel en Lieverding. Ook werd het stuk voorzien van zang en dans. Aspecten waar druk op is geoefend en veel aandacht aan is besteed. Choreografe Eva Uppenkamp werkte aan de verschillende dansmomenten. Tijdens de doorloop van woensdag zagen die er al bijna vlekkeloos uit. Cassandra Willemse maakte de muziek op teksten van Bak ker. Heksen begint met kleine Elsie die aangesproken wordt door een van de heksen. Een normale vrouw, op hoge hak ken, met handschoenen en een priemende blik in de ogen. Ze trapt niet in de mooie praatjes van mevrouw Lieverding en vertelt snel haar oma over de vrouw. Wat er verder allemaal gebeurt en hoe Heksen af- loopt kan iedereen van 21 tot 29 maart zien in De Teerstoof. Reserveren kan bij de VVV, (010) 473 30 00 of teerstoof@ vwschiedam.nl. Informatie: www.deteerstoof.nl. IfCkenSvd de Column van Cees Risseeuw Tel. (010) 473 11 50 Fax (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Maasstad Weekbiaden Schiedam Woensdaq 11 maart 2009 X085-C SCHIEDAM Tijdens de eerste doorloop, afgelopen woensdaq, wordt nog even alles doorgenomen. Waar je opkomt, waar je afgaat en dat er niet te hard met elkaar gesproken wordt in de coulissen. Foto: R. v/d Kraan KARIN MOERMAN Cees Risseeuw Schiedam Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 www. hypotheker. nl Het zijn spannende tijden in de financiele wereld en op de woningmarkt. Huizenprijzen staan onder druk, de economische situatie is minder rooskleurig en de toekomst onzeker. Het ziet er allemaal heel anders uit dan een jaar of tien jaar geleden. Toen kwamen we uit een periode waarin de hypotheekrente wel 8 of 9% bedroeg. Maar in korte tijd daalde de rente naar gemiddeld 6%. Heel veel huizenbezitters wilden hun hypotheek toen oversluiten. Het waren voor ons drukke tijden en de financiele sector verdiende er goed aan. Ook andere sectoren profiteerden daar van, zoals de makelaardij en de verzekeringsbranche. Bovendien was het goed voor de werkgelegenheid, want er waren veel mensen nodig. Daarna volgde in 2001, met de omschakeling naar de euro, weer een hausse. Huizenprijzen stegen enorm, en de hypotheekrente daalde verder naar ongeveer 4%. Dat betekende nog meer werk voor ons en voor de makelaardij. Veel mensen verhuisden of gingen verbouwen. Onze sector draaide heel goed en dat had tot gevolg dat velen een graantje van deze markt wilden meepikken. Er kwamen veel kantoren en adviseurs bij, maar helaas niet allemaal even deskundig en betrouwbaar. Sommige mensen die een hypotheek of verzekering afsloten, kwamen later tot de ontdekking dat ze verkeerd waren voorgelicht. En ook makelaars namen het soms niet zo nauw. Er zijn toen woningen extra hoog getaxeerd, om zo nog hogere hypotheken mogelijk te maken. Het is dan ook geen wonder dat de overheid met deskundigen uit de sector om de tafel is gaan zitten om dit soort praktijken te stoppen. Er zijn maatregelen getroffen, die moeten voorkomen dat dit in de toekomst weer gebeurt. De Wet Financiele Dienstverlening, later Wet Financieel Toezicht, werd ingevoerd. Er worden nu hoge eisen gesteld aan het kennisniveau van adviseurs. De malafide adviseurs en kantoren zijn daardoor weer net zo snel verdwenen als ze gekomen waren. Helaas met achterlating van hun klanten met een verkeerde hypotheek of een veel te hoge schuld. Naast de strengere wetgeving, zorgt ook de huidige economische situatie voor een sanering van de branche. Alleen de sterkere en kwalitatieve kantoren en adviseurs zullen overblijven. Toch hebben die het op dit moment natuurlijk ook niet altijd even gemakkelijk. Hoge kwaliteitseisen en strengere opleidingsnormen zorgen natuurlijk ook voor een hoger kostenniveau. Ik denk persoonlijk dat de huidige marktcorrectie een goede is. Het kaf wordt van het koren gescheiden. Al zijn de gevolgen van de economische malaise nog lang niet voorbij, toch zullen we straks zien, dat er een periode aanbreekt waarin we in rustiger vaarwater verkeren en waarin de betrouwbare en creatieve partijen overeind gebleven zijn. De economie vertoont altijd een cyclus, net als de natuur. Na iedere storm in de herfst en in de winter, volgt er ook weer een lente. Oude of zwakke bomen vallen om, jonge en sterke bomen overleven. Om in het jaar erna nog meer te groeien en bloeien dan het jaar ervoor. Zo zie ik de huidige economische situatie eigenlijk ook. De storm is nog niet gaan liggen. Hoe lang die nog doorwoedt, daarover zijn de meningen verdeeld. Maar straks ruimen we de afgebroken en dode takken op en we zien de nieuwe blaadjes weer verschijnen. De lente in de natuur nadert al weer snel, ik hoop dat de lente in de economie snel volgt. Dat brengt weer rust en vertrouwen in de toekomst. Dat vertrouwen houd ik altijd. U toch ook? www. hypo theker. n I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 12