Lezersactie boekbeeld Raad en daad voor vrouwelijke starters Spieringshoek genomineerd voor maatschappelijke stage Informatieochtend Parkrenovatie Beestenboel Lizzy i Vlaardings musical gezelschap op TV Eigenlijk dus best wel een be- langrijk moment als meetpunt voor de veranderingen in de oude stad. Wie immers denkt dat het simpelweg implemen- teren van nieuwe infrastruc- tuur een einde maakt aan de levende herinnering als bron van geschiedschrijving, staat toch net niet lang genoeg stil bij de liefde die mensen als Jan Borsboom, Hannie Baauw, Wout den Breems, Jos Werk- man en Pieter Kornelis van Ebscheuten hebben voor hun stad en historie. Daarbij opge- teld de grote schat aan gege- vens welke in het Stadsarchief vakkundig wordt bewaard en de actieve inzet van mensen die wel waarde zien in een blik achterom i.p.v. alleen met blindkleppen op vooruit te kijken, maken dat stil staan bij 400 jaar ook van deze tijd kan zijn. Juist in de Havenstraat als centrum van de oude stad. De ontdekking van 'Het verijdel- de Complot', een jongensboek uit de jaren '30, is daarbij een toegevoegde waarde in over- treffende trap. Een commu- nistisch complot met dode- lijke afloop op de Waterweg, na een voorspel op de Werf Landswelvaren, toevallig ge- legen in de Havenstraat. Van Ebscheuten doet in een los in- legvel in '400 jaar Havenstraat' een oproep aan oude lezers of zij schrijver Wim Wouters of zijn boek kennen. 400 jaar Havenstraat werd uitgegeven onder auspicien van het Vlaar- dings TaalGenotschap. De bewoners van de Haven straat kregen ieder een exem- plaar van het boekje 400 jaar Havenstraat. De overblijvende exemplaren worden door Pie ter Kornelis van Ebscheuten in de stad uitgevent. De prijs van het boekje is 10,- euro. Wilt u ook kans maken op 400 jaar Havenstraat? Maasstad Weekbladen verloot onder lezers enkele exemplaren van het boek. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maas stad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waar- naar u wilt meedingen. Ook stellen wij het erg op prijs als u erbij vermeldt waarom u juist dit boek graag zou willen win- nen. Wij kunnen de volgende lezers blij maken met het stripboek HaHa20,besproken in het Boekbeeld van 26 februari: Ni- colien Bouterse uit Vlaardin- gen, Fred Kastart uit Schiedam en tot slot de vierjarige Joris Hokke uit Spijkenisse, omdat hij gek is op haaien en dolfij- nen. Schiedam wil met het meerjarige project 'De Groten van Schiedam' aantonen dat Schiedam een stad is om trots op te zijn. Dit gebeurt aan de hand van historische voorbeelden. In dit eerste jaar zijn Vrouwe Aleida (grondlegger van de stad) en Liduina (Schiedamse heilige) de boegbeelden. Onder het mom 'Sterke Vrou wen' worden in 2009 activiteiten ontplooid om Schiedam voor haar inwoners op de kaart te zetten. Volgend jaar nemen scheepsbouwers Wilton en Gusto het estafette stokje over. Eerste Sterke Vrouwen-initiatief was een tweedaagse masterclass voor Schiedamse vrouwen die plannen hebben een onderneming te starten. Door hen te koppelen aan een 'buddy' (een ervaren onderneemster) en hen de kans te ge- ven bij 'deskundigen' informatie in te winnen, werd geprobeerd de vrouwen op weg te helpen met het formuleren van een kansrijk business- plan. De stichting Mentor ontfermt zich daar- na over de 17 vrouwen die aan de masterclass 'Aleida's Plannendagen' en probeert hen waar mogelijk te helpen aan microfinanciering (een stimuleringssubsidie vanuit de overheid). Eleni Urbanus is een van de vrouwen die zich voor de masterclass inschreef. De Schiedamse is enthousiast over de informatie die zij in 2 da- gen tot zich heeft genomen. „Toen ik hier aan begon wist ik niet wat ik ervan moest denken maar ik ben blij ik heb meegedaan. Ik heb op heel wat vragen die ik had een antwoord gekre- gen of ideeen opgedaan om die vragen alsnog beantwoord te krijgen. Door alle adviezen is het verwezenlijken van mijn droom een stap dichterbij gekomen." De droom van Urbanus is om in de Schiedamse binnenstad een kin der lifestyle winkel te beginnen. „Sinds ik in Schiedam woon, speel ik al met die gedachte. Ik mis zoiets hier in de binnenstad." Het moet een winkel worden waar mensen met kinde- ren zich thuis voelen. „Dat moeders zich niet opgelaten voelen omdat hun kinderen door de winkel rennen. Ik wil er daarom een soort van huiskamer van maken. Een plek waar je alle producten die ik wil verkopen meteen in gebruik ziet." Veel van de deskundigen waren enthousiast over het plan. „Zij hebben mij het idee gegeven dat ik dit idee echt moet gaan uit- werken." Eleni Urbanus en de andere deelne- mers rest nu alle adviezen te verwerken in een businessplan. Stichting Mentor gaat dan beoor- delen welke kansrijk zijn voor microfinancie ring. „Microfinanciering is van harte welkom maar nog dit jaar wil ik met een webshop alvast klanten aan mij binden." Een informatieochtend vindt zaterdag 14 maart plaats met informatie over het Hof door de heer Harm van der Valk en Joop van Dorp: werkzaamhe- den parkpanel en parknieuws. Het college van B&W heeft besloten om Park't Hof en het Oranjepark te renoveren en op te knappen. Hiervoor is een Parkpanel ingesteld. De heer Van der Valk is projectbegelei- der van het plan Park't Hof/ Oranjepark. Joop van Dorp zit namens stichting Boombe- houd in het parkpanel. Beiden zullen iets vertellen over de voortgang van het project en over het werk van het Parkpa nel. De bijeenkomst is open- baar en vindt plaats op zater dag 14 maart aanstaande om 10.00 uur (inloop/ koffie vanaf 9.30 uur) in het pand van De Groene buiken', Oosthaven- kade 8 te Vlaardingen. Lizzy is afgestaan omdat ze wel eens in het wiegje van de baby ging slapen en haar baasjes waren bang dat ze per ongeluk een keer bovenop het kindje zou gaan liggen. Niets te wijten aan Lizzy dus. Lizzy is een hele makkelijke dame bijna 3 jaar, kroelt graag, is ontzettend lief voor kinderen van alle leeftijden en wil graag naar buiten voor een dagelijks ommetje. Ze is niet echt hon- den gewend en hoe ze op an dere katten reageert is niet be- kend. Komt u kennismaken? Meer informatie over Lizzy en andere asieldieren is verkrijg- baar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaar dingen. Het dierentehuis is open van maandag t/m zater dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35. Het Vlaardings Musical Gezel- schap heeft onlangs deelgeno- men aan TV-Rijnmond opna- mes van het programma 'Dave on Stage'. Dit programma waarbij presentator Dave van i der Wal bekende en onbeken- de artiesten op de kaart zet, zal i op zondag 15 maart worden uitgezonden op TV-Rijnmond. De opnames waren in een flink gevulde Stadsgehoorzaal waarbij het VMG een- num- mer uit haar komende musi- calproductie 'PRIMEUR' heeft vertolkt. Bovendien zijn twee VMG-leden op TV 'in het zon- netje' gezet omdat ze al vanaf het begin lid zijn bij de vereni- ging. Naast dit optreden wa- ren Kim Hoorweg, jazz-talent, en de Amsterdamse popgroep i 'de Nits' van de partij. Scholengemeenschap Spie- ringshoek geldt landelijk als I voorloper op het gebied van i maatschappelijke stages. Hier- I bij gaat het om leerlingen uit het voortgezet onderwijs die i stage lopen met als doel sa- men iets goed doen voor de samenleving en daar tegelij- kertijd iets van leren. Dit jaar worden er voor het eerst Stageawards uitgereikt voor de beste en meest origi- nele maatschappelijke stage in Nederland. Havo 4, lich- ting 07/08 van Spieringshoek j is hierbij genomineerd voor i de categorie 'Scholieren'. De I school heeft de nominatie te danken aan "He voortrekkers- rol die zij heeft bij het opzet- ten van maatschappelijk sta ges. Dit is meteen een mooi succes voor Dymphke Elshof die als coordinator een breed netwerk heeft opgezet van sta- geplekken voor Spieringshoek. De missie van de Schiedamse scholengemeenschap als ka- tholieke school is: 'ontdek je talenten'. Deze missie past perfect in het opzetten van een maatschappelijke stage. „Levenservaring opdoen in schooltijd en buiten school- tijd is een ervaring die je niet gauw vergeet. Ervaring is on- betaalbaar!" Staatssecretaris Marja van Bijs- terveldt doet de uitreiking van de awards 27 maart tijdens MaS Sensation, een muzikaal spektakel in Rotterdam. Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdag 11 maart 2009 WX91-d In de regio Boekbeeld: 400 jaar Havenstraat De viering van 400 jaar Havenstraat in november 2008 resul- teerde 2 maanden later in een boekje met een historisch over- zicht van toen tot nu. Een leuk niemendalletje, dat vooral het allerlaatste moment van de oude bewoners van de Havenstraat onderling vastlegt voordat een veelvoud aan nieuwe bewoners hun opgeleverde woningen in de Werfblokken inrichten. PETER DE JONG In 'speeddates' ontfutselden de vrouwelijke starters aan deskundigen als de makelaar, notaris en ban- kier waardevolle informatie om een goed businessplan te maken. Foto: Roger van der Kraan Aleida's Plannendagen Vrouwendag vormde zondag ook het start- punt van het project 'De Groten van Schiedam: Sterke Vrouwen'. Een masterclass voor vrou- wen met plannen een onderneming te starten vormde de start van dit themajaar. Met 'Alei- da' als voorbeeld werden 17 onderneemsters in de dop voorzien van raad en daad om tot een kansrijk businessplan te komen. SCHIEDAM VLAARDINGEN WATERWEG VLAARDINGEN j SCHIEDAM waren woensdag veel nerveuze kinderen in sporthal Margriet. Deze dag werd grootschalig ge- vaccineerd tegen Difterie, Tetanus en Polio en Bof, Mazelen en Rodehond. Ook werden meisjes, geboren in 1993 tot 1996, ingeent tegen baarmoederhalskanker. Burgemeester Verver-Aartsen was in de sporthal aanwezig om het belang van de vaccinatie te onderstrepen. Aan de vele pijn- lijke gezichten en betraande ogen te zien was niet iedereen blij met het geprik. Foto: Bart Bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13