Prikkeltje het egeltje wil u allemaal even spreken lezers in beeld Verzamelaar sigarettenpakjes geboren nabij Van Nellefabriek Ik schrik van het gif dat in supermarktproducten zou zitten' 1 2m MmmM li Mijn mening De verse veiligheid staat klaar! Wij zijn beschermde dieren Prikbord Oeps! Lezerspanel Mijn feestje Schiedam heeft sinds deze week tien Oke veiligheids- punten. Aan deze op bierreclames lijkende uithangbor- den kan men zien waar men een veilig heenkomen kan zoeken als men op straat in elkaar geslagen wordt. Wie verzint zo iets? Tot de veilige havens horen buurthui- zen, een kinderboerderij en twee cafes. Dus strompel de Amstelbron in en niet het Vierkantje, het eerste is een okepunt en in het tweede laat men u gewoon dood- bloeden. Bovenstaande punten hebben korte lijnen naar hulpdiensten en politie, aldus het persbericht. Dit betekent dus dat de gewone lijnen naar deze instanties lang zijn. Dat is toch om je dood te schamen. Mijn par- tij, Gemeente Belangen Schiedam pleitte ooit voor het plaatsen van defribrillatoren op diverse punten in de stad. Dit zijn apparaten om levens te redden bij acute hartstilstand. De reactie van de wethouder was lauw, er zijn genoeg van zulke apparaten in Schiedam. Later vroeg het CDA om de plekken waar deze debrifrilato- ren wel aanwezig zijn toch vooral met goede borden aan te geven, omdat bij een hartstilstanp elke seconde telt. Het is er nooit van gekomen. Terwijl de kans dat je een hartstilstand krijgt toch groter is dan dat je in Schiedam in elkaar geslagen wordt. Of toch niet, dan zou de burgemeester toch andere maatregelen moeten nemen dan borden ophangen? Lieve allemaal, namens alle egeltjes wil ik het woord even tot u richten. Ik ben een klein egeltje en lig te woelen in mijn winterslaap. Ik ben even op- gestaan om het volgende te schrijven. Ik maak mij name- lijk grote zorgen. Wij egeltjes doen ons best voor u, we eten slakken en schadelijke insec- ten. Wij doen dat 's nachts zodat wij niemand storen en wij doen heel stil. Niemand heeft last van ons, alleen ple- zier. Wij zijn nuttig. Dit zeg ik in alle bescheidenheid. Maar omdat wij onopvallend ons best doen worden wij zwaar over het hoofd gezien. Men houdt geen rekening met ons. Want hoe vreemd het ook klinkt. WIJ MOETEN WEL EEN BED HEBBEN. Zo, dat is er uit. Wij egeltjes vragen u daarom om een plekje in uw tuin een beetje rommelig te laten, liefst onder een heg of een plank of zo. lets waar een hoop bladeren kunnen liggen of stukjes hout. Daar maken wij ons bed in op. Een com- pos'thoop is ook goed, beter zelfs, maar misschien iets te- veel gevraagd. Dan richt ik een verwijtend woord naar het GEMEENTEBESTUUR en de TUINMANNEN. Midden in de winter haalt u het groen onder de bomen weg, het zo genaamde ondergroen. Dat is ons bed! Als u het in de zomer doet kunnen we misschien een ander plekje vinden, maar in de winter hebben we daar geen kracht en energie voor. Wij zijn beschermde dieren, maar er is niemand die ons beschermt! i "Het plaatsen van de Rode Twist, de 40 kilometer lange fietsbrug over de Vaart, liet i vorige week op zich wachten. Het was even spannend of de i fietsbrug wel lang genoeg zou zijn..." Hier een reactie op het onderschrift in de krant van 25-2 bij de foto van de Rode i Twist-brug over de Vlaarding- i se Vaart. U vermeldde dat de brug 40 kilometer lang zou zijn, maar zo breed is de Vaart niet, haha. De brug is ca 42 me- i ter lang, circa 12 meter breedt, ongeveer 7,50 m uitwendige hoogte en weegt nu zo'n 100 I ton. Als het betonnen wegdek is aan gebracht zal het gewicht zo'n 140 ton zijn. Hoop u hier- j mee van dienst te zijn geweest. Ik lees uw krant graag met be- langstelling, vooral het regio nieuws van Vlaardingen. joop Schiedammer Ronald van Meesen verzamelt al 15 jaar sigaretten- en tabaksverpak- kingen. „Ik ben geboren te Rotterdam op 1000 meter afstand van de Van Nelle fa- briek, en dat is dan ook een van de merken die ik verza- mel", vertelt hij. „Ook van an dere fabrieken verzamel ik ver- pakkingen, zoals Van Rossem, Groenendijk, Louis Dobbel- man, maar ook merken zoals Theodorus Niemeijer, Douwe Egberts, Turmac, Ed Laurens, Miss Blanche, Surrogaat Tabak en Sigaretten, Amateur tabak- Sigaretten-Sigaren of verpak- kingen uit de oorlog van het Amerikaanse, Engelse, Cana- dese of Duitse leger." „Vanaf 1900 tot 1960 be- steedden de fabrikanten veel aandacht aan de bedrukking op de sigarettenpakjes, zeker in Egypte of andere Oosterse landen. Daarom ben ik ze gaan sparen. Inmiddels heb ik 750 verpakkingen, maar er ontbreken er nog wel een paar zoals, weermacht uit 1939, Consi rood en veel verpakkin- :1."M VIRGIN gen Van Rossem, Van Nelle, Theodorus Niemijer, TurMac, Ed Laurens en dergelijke. De mooiste verpakking is een voile slof (doos) met daarin 20 pakjes Prins Albert Pipe Tobacco van het Amerikaanse leger tijdens de oorlog en het pakje sigaretten dat is uitge- worpen op 31 augustus 1941, de verjaardag van Koningin Wilhelmina." Ik snijd, heel ouderwets, nog zelf de groenten en loop dus geen risico op chloor in zo'n zakje voorgesneden groente. De berichten over gif in al- lerlei voedingsproducten en gif in grote ladingen die ver- scheept worden, zijn best ver- ontrustend. Het uitladen van die containers zal toch wel aan regels gebonden zijn hoop ik. Nou, ik schrik er niet echt van. Normaal is het niet. Maar alles moet snel, goed- koop en vooral veel opleve- ren. In veel landen is weinig tot geen controle bij de produc- tie en dan gebeuren dit soort dingen. Schandalig is hef wel! Waar zit nu geen gif in - in alles toch. Zo worden we met zijn alien resistent. Napoleon nam ook een dagelijkse portie gif in - om resistent te blijven tegen gif. Niet zo bang zijn van al die dingen! Als er nou glas in zou zitten - dan piep je wel anders. Als we wisten wat er allemaal in ons eten zit, dan aten we niks meer. Behalve wortels direkt van het land. Maar je schrikt toch als je zo'n bericht leest. Toevallig zo'n zakje bij Lidl gekocht en verorberd. Zou het daar ook inzitten? Als ik niets meer van mij laat horen, kan inspecteur Frost hier een aanknopingspunt vinden! In onze krant stond vorige week een oproepje om de biggetjes van Moeder Trees op kinderboerderij Holywood te tellen. Wie als eerste het juiste aantal biggen naar ons toe heeft gemaild, ontvangt een origineel exemplaar van de foto van onze fotograaf Roger van der Kraan. „Wij zijn vanmiddag naar kinderboerde rij geweest en hebben 12 biggen geteld", schrijft Cora Smoor de moeder van Laura en Lize. „Mijn naam is Laura Smoor, ik ben 7 jaar. Ik heb ook voor mijn zusje geteld. We hopen dat dit het juiste antwoord is. We hebben een leuke middag gehad en von- den niet alleen de biggen schattig!" De foto is onderweg Laura. CIGA R ETT 6 (.iyatitfes UJ-h. fj/a/tem IMaasstad WeeKbladen Waterweq Woensdag 11 maart 2009 WX92-C ANDREAS ROSE Mijll verzameling ln deze rubriek besteed Maasstad aandacht aan verzamelaars in de regio. Deze week een verhaal over een verzameling sigaretten- en tabakverpakkingen VAN STEENSEL UIT VLAARDINGEN Trudie Mak uit Capelle aan den IJssel heeft op haar buik in de tuin gelegen om deze sneeuwklok- jes eens van de andere kant te fotograferen. Ook het ontluikende voorjaar vastgelegd? Of heeft u een andere mooie foto die u wilt delen? Mail 'm naar waterweg@ maasstad.nl BOUT milt ■jsuh wantritr CiG-AREfTEi; 5*fcvs?rwjjH Ronald van Meesen heeft er in 15 jaar al 750 bij elkaar gespaard, maar zijn verzameling sigaretten- en tabakspakjes is nog niet compleet. TRUUS DE GRAAF ARANKAORY BERTHA TRUDYBERENDS> PIET MOL pi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 14