Voorjaar 2009 'My home is my castle' Vooral de rotanlook (het riet) zal de komende tijd een geweldige opmars maken in de Nederlandse tuinen. Niet in de laatste plaats door het ma- teriaal. Want, dat moet wel gezegd worden, het gaat om 'rotanlook'. Het natuurproduct rotan, dat zijn mooi- ste tijd meestal beleefde in de show room, is vervangen door moderne materialen en technieken die het product niet alleen comfortabeler maar ook nog eens veel weerbesten- diger maken. En wat is er nu lekkerder dan het hele jaar genieten van je tuinset? In de zomer in de uitstraling van verre en vooral zonnige oorden lekker ontspannen met een glaasje spran- kelende rose en in de winter even de kussens erop en een glaasje gliihwein erbij en je waant je in Sankt Moritz. Het complete leefgevoel in de tuin wordt verder mogelijk gemaakt door de buitenkeukens. Een trend die vorig jaar is ingezet en die volgens Roobol dit jaar zeker een vervolg zal krijgen. En dan niet met die eenvoudige bbq- setjes die de buren tot wanhoop en ontspannen op comfortabele stoelen nadat het diner genuttigd is op de weer speciaal voor dat doel vervaar- digde tuinset. En voor de mensen die dat niet wil- len of daar toch geen ruimte voor hebben in de tuin zijn daar altijd nog de 'two ways to have fun'. Specifieke sets die niet te hoog en niet te laag zijn en waaraan zowel dineren als loungen heel goed mogelijk is. nuizen, solide knoppen, werkplateaus en volop bergruimte. En dat alles uitgevoerd in onderhoudsvrij alumi nium en roestvrij staal. De echte cui- sinier kan het zo gek niet bedenken of het is mogelijk. Keukens met een temperatuurmeter, met een hand- doekenrek, met een warmhoudrek, met gietijzeren bakplaten, met een roestvrij stalen gootsteen en kraan, met een elektro- nische wordt dat ongemak komende zomer flink gereduceerd. En daarnaast; te veel zon is natuurlijk voor niemand goed en tijdens het eten is het ook wel lekker wanneer je voedsel niet spontaan van je bord afloopt. Ook schaduwplekken zijn dus onmisbaar voor de complete tuin. Maar voor je het weet sta je iedere week ook weer te schoffelen, te har- ken, te snoeien, te wieden en het gras te maaien. Maar een tuin is na tuurlijk niet alleen bedoeld om in te werken. We dienen ook te genieten van onze lusthofjes. En daartoe wor den volgens tuinmeubelkenner bij uitstek Brandie Roobol steeds meer specifieke producten vervaardigd en aangeboden. In het algemeen constateert hij, mede door de huidige recessie, een woord dat hij overigens niet graag in de mond neemt, een hang naar het 'verlengen' van het huis (de woon kamer) met de tuin. Een uitgelezen selectie aan tuinproducten moet dat de komende zomer mogelijk maken. Aparte meubels voor loungen en di neren, iets voor daartussenin, uitge- breid koken in de tuin en dat alles onder het al dan niet gewenste genot van een fraaie 'schaduwmaker'. Ver- geet die lange reizen en breng ook je vakantie door rond eigen 'huis en haard'. Als het aan Brandie Roobol ligt komen de mensen de hele zo mer de tuin niet meer uit. Cocoonen wordt het tuinmotto van de zomer van 2009. 'My home is my castle'. ontsteking en eventueel zelfs met een infrarode achterbrander en een granieten snijplank. Pech voor de 'echte mannen' onder ons, maar een simpel barbecuetje kan in 2009 echt niet meer. Tuingas- ten dienen de komende zomer gas- tronomisch onthaald te worden. En zelfs de parasols zijn eigenlijk geen parasols meer. Sunblockers of schaduwmakers; dat zijn de termen voor de komende zomer. Belangrijk- twee sets in de tuin hebben staan. Een voor loungen en een andere voor het diner. Weerbestendige sets die voor het gemak en vanwege even tueel ruimtegebrek het hele jaar door buiten kunnen blijven staan. Loungen is dan ook niet langer iets van ver weg, maar is de laatste jaren helemaal ingeburgerd geraakt in Ne- derland. Lekker languit genieten en De materialen voor de tuinmeube- len worden door de jaren heen ook steeds beter. Aluminium frames met een lekker soepel laagje textileen er- tussen of oud-Hollands vlechtwerk van riet gecompleteerd met een stoe- re houten tafel van, natuurlijk, FSC- hout. Dat zijn de materialen voor de komende zomer voor de ware tuin- liefhebber. een middagje binnen drijven, nee complete keukens zullen dit jaar veel Nederlandse tuinen sieren. Van mei tot en met September kan de binnenkeuken zelfs helemaal geslo- ten blijven. Complete vijfgangen me nu's kunnen nu ook in de tuin bereid worden. Grillen, koken, blancheren of bakken; de moderne buitenkok lacht erom. Grillplaten, vijf-pits for- ste trend daarin zijn de fraaie en vaak wat meer donker of juist vrolijk ge- kleurde materialen voor het doek. En ook van het met veel gedoe met zand of water gevulde voetje is afscheid genomen. Een voetje dat dan ook nog eens altijd in het midden en dus vreselijk in de weg stond. Met zweef- parasols en door gebruik te maken van twee voeten per schaduwmaker De tijd van de vier plastic klapstoe- len met dat altijd veel te kleine ronde tafeltje ligt dan ook reeds lang achter ons. Roobol voorziet een trend waar- bij de mensen niet een maar zeker gsws?' De voorjaarsspecial van de regio Tuin als verlengstuk van de woonkamer BUITENKEUKEN Het duurt niet lang meer of er dient weer van alles gedaan te worden in de tuin. Wellicht een nieuw gras- matje, de tegels weer eens grondig reinigen met hoge druk en de potten moeten natuurlijk weer vol met allerlei planten; dat zijn zo van die eenmaligezaken. VERLENGEN VAN HET HUIS TWEE SETS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17