il rU 1 Hi Iwm A Een dikke 25 jaar na de introductie van het glimmende schijfje is de plaat weer helemaal terug. Veel mu- ziekliefhebbers vinden het vinyl een warmere klank hebben. Ook visueel heeft een plaat veel meer te bieden dan een compact disc. Veel platen- hoez'en zijn namelijk ware kunstwer- ken. In Utrecht komen binnenkort vinylfreaks bij elkaar tijdens de De Mega Platen CD Beurs. De 'muziekbeurs van het jaar' vol- gens het toonaangevende Britse blad de 'Record Collector' is een wereld- wijd festijn voor popkenners, liefheb- bers, verzamelaars, deejays en fans. Bij de ruim vijfhonderd exposanten, afkomstig uit alle hoeken van de we- reld, ligt de verzamelde popgeschie- denis van de afgelopen vijftig jaar uitgestald in de vorm van elpees, sin gles, cd's en dvd's. Er zijn talloze pop- gerelateerde zaken te vinden zoals foto's, posters, boeken, gesigneerde platen, vintage T-shirts, persoonlijke eigendommen en tijdschriften. Midden jaren tachtig heeft de cd definitief de slag om de populairste geluidsdrager gewonnen en zijn de elpees naar de zolder verdwenen. Muziekliefhebbers waren enthousi- ast. Want alle platen zouden uitko- men op cd, het is digitaal en dus is de geluidskwaliteit beter en bovendien zou de cd altijd verkrijgbaar blijven. Die verwachtingen zijn helaas geen werkelijkheid geworden. Twintig jaar later zijn er van een groot aan- tal albums nog steeds geen digitale versies verschenen. Bovendien ge- ven geluidsfreaks de voorkeur aan de warme sound van het vinyl. Daarnaast heeft er een ontwikkeling plaatsgevonden, die tien jaar geleden volstrekt onvoorstelbaar leek. Platen zijn opeens weer hip! Nieuwe releases komen weer uit op vinyl en voor be gin twintigers zijn platen een nieuwe ontdekking. Op de beurs worden tal van activitei- ten georganiseerd. Zo is er aandacht voor Nederlandse Glam Rock. Verder exposeert fotograaf Krijn van Noord- wijk en presenteert hij zijn boek 'DJ' met daarin 140 portretten van 's werelds meest beroemde DJ's en col- lectioneurs Frits Jonker en Dolf Hell tonen hun collectie Nederlandse re clame singles. De Mega Platen CD Beurs vindt plaats in de Jaarbeurs Utrecht, op zaterdag 18 april van 9.00 tot 18.00 uur en op zondag 19 april van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 11 euro. Kaarten in de voorverkoop en alle verdere informatie zijn verkrijg baar bij www.recordpIanet.nl. THESE WAS 6 TIME5 Star-MDC is al 60 jaar het vertrouwde adres voor bloed prikken en medisch onderzoek. Btoedafname en onderzoek vinden plaats op verwijzing van de huis- arts, de verloskundige en/of de specialist Bloedafname en onderzoek dicht bij huis of werk, door uitgebreid netwerk van regioposten (6) en bloedafname-locaties (ca. 85) in de regio Rijnmond Ook buiten werktijd bloedafname en onderzoek mogelijk Tetefonisch bereikbaar van 7.00 - 19.00 uur Laboratorium- en microbiologisch onderzoek Functie- en beeldvormend onderzoek (o.a. div. echo-onderzoek, cardio- logisch onderzoek, longfunctie-onderzoek, ambulante bloeddrukmeting, oogfoto's) Trombosedienst (en zelfcontrole-centrum) Diabetesservice Prenataal onderzoek Astma/Copd dienst Wilt u meer informatie? Informatie over onze openingstijden, onze locaties in uw woon- of werkomgeving en/of onderzoeksmogelijkheden kunt u vinden op de website www.star-mdc.nl Voor telefonische informatie kunt u terecht bij ons Infocentrum: 010 - 289 02 50. maart 2009 De voorjaarsspecial van de regio De elpee schudt het stof van zich af Na de introductie van de cd konden handelaren ze een periode aan de straatstenen niet kwijt; langspeel- platen. 1030 STEREO Ruud Gullit is niet de enige voetballer die zangaspiraties had... De in 2006 overleden James Brown is en blijft de 'godfather of soul'. Ook BZN heeft wilde haren gehad. rj. V<_ Medisch jTn Diagnostisch Centrum Medisch Diagnostisch Centrum

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 29