Voorjaar 2009 'Als je niet weet wat je doet, kan het vervelend aflopen' ELYUUM ip Niet iedereen kan zo maar masseren met hotstones 20% korting r .m m Arrangement Elements VOORDEELBON '•W ":W- Een massage met hotstones kan tot de ultieme ontspanning van lijf en leden leiden. Maar je moet wel we- ten wat je doet, stelt masseur Marco Klerk die regelmatig mensen treft met minder aangename ervaringen. „Verkeerd gebruik kan heel slecht af lopen." Je kunt ze tegenwoordig overal ko- pen, de hotstones waarmee in de meeste sauna's van Nederland wordt gemasseerd. Ze liggen bij de Marskra- mer, de Kijkshop en zijn gemakkelijk op internet te bestellen. „Maar dat betekent helaas niet dat iedereen er ook mee overweg kan", stelt Klerk. Koop bijvoorbeeld maar eens een set goede stenen. „Helemaal nog niet zo eenvoudig. Goede stenen houden de juiste temperatuur lang vast en zijn goed schoon te maken. De goedko- pere 'schuursteen' die nu overal ligt voldoet meestal niet aan deze kwali- teitseisen." Veel meer dan bij een gewone mas sage is kennis van de te masseren persoon vereist. „Als je iemand met een burn-out met hotstones gaat masseren kan dit helemaal verkeerd uitpakken", waarschuwt hij. „Die mensen zijn vaak al helemaal opge- brand, dan moet je dat vuurtje niet proberen op te stoken." En stel dat iemand niet gespannen is, maar een ontsteking heeft. Dan kan een hotstone massage de klachten juist verergeren. Klerk kwam het als masseur alverschillende keren tegen. „Mensen die bewusteloos waren ge- raakt, moesten overgeven of hoofd- pijn kregen. Dan kan gebeuren als je zonder kennis met de hotsto nes aan de slag gaat." Ook een veelgemaakte jjfe fout is dat mensen de stenen te heet maken. „Het zijn toch hots tones, stellen ze dan. Maar 45 graden is echt de maximumtempe- ratuur. Dan zijn de stenen warm en aan- genaam. En wie weet bijvoorbeeld dat er in de zomermaanden bij een buitentempera- tuur van meer dan 24 graden com- plicaties kunnen ontstaan?" Om juist met de hot stones overweg te kunnen is op z'n minst een goede workshop op zijn plaats, meent Klerk. „En om aan zo'n workshop deel te kunnen nemen moet je eigenlijk al in het bezit zijn van een gewoner masseursdiploma", vindt hij. Die workshops zijn in principe overal in de regio te volgen. Zowel particu- lieren als specialisten doen er aan mee. „Van mensen die massage meer als hobby zien tot therapeuten die de hotstones in hun eigen praktijk kun nen gebruiken." Uit de sauna is de hotstone inmid- dels niet meer weg te denken en ook steeds meer schoonsheidsspecialis- ten gebruiken de stenen bij ontspan-- ningsmassages. Door de hype die en- kele jaren geleden .ontstond gingen steeds meer mensen de hot stones zelf ook gebruiken. „En anderen pro beren daar dan weer geld aan te ver- dienen", stelt Klerk. „Achmea stelde zelfs dat je voor het gebruik van de stenen geen verdere medische kennis hoeft te hebben. Belachelijk!" vindt Klerk. Als de stenen goed worden gebruikt dan leidt het tot diepe ontspanning, goede doorbloeding en een verbe- terde afvoer van afvalstoffen. „Maar dan moet je wel precies weten waar je mee bezig bent." C l.NtRE FOR W E L L - B El Nu Arrangementsprijs 69,95 Dit arrangement is geldig t/m 30 juni 2009. maart 2009 De voorjaarsspecial van de regio Een hotstonemassage is heerlijk, als je weet wat je doet. Maar door de hype komen ze vaak in verkeer- de handen. „En dat kan behoorlijk vervelend aflopen." VEELTEHEET 'BELACHELIJK!' Meer weten kijk dan op www.hotstonemassaqe.nl ■r— Gebruik van alle saunafaciliteiten (incl. 20 verschillende sauna's en diverse opgietrituelen) Vrij gebruik van shampoo, showergel, scrubzout en olie Hammam ritueel (25 min.) Inzeping en scrubbehandeling of Total Relax Treatment of Lichaamspakking (keuze uit algen, hooi, cleopatra of cacao) Uitgebreid Lunchbuffet ELYSIUM-M AASSTAD WEEKBLADEN Tegen inlevering van deze bon, ontvangt u op de sauna-entree. Maximaal 2 personen per bon. Niet in combinatie met arrangementen en andere aanbiedingen. Geidig t/m 30 juni 2009. ch P Elysium, Kooilaan 1, 2665 KR Bleiswijk Tel. algemeen: 01 0-5241 166 Reserveringen: 010-5241 1 7 (ma t/m za 09.00-1 7.30 uur) www.elysium.nl Maandag is damesdag Badkleding is niet toegestaan Leeftijd vanaf 14 jaar

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31