Voorjaar 2009 DE PANNENKOEKENBOOT Gezelligheid kent geen tijd. We wil- len het allemaal: een woonkeuken waarin je eindeloos kunt kokkerel- len, met daarin een grote tafel als centraal punt voor etentjes, bor- rel- en koffieuurtjes en knutselen met de kinderen. Dat is anno 2009 de grootste trend. Daarnaast moet het ook allemaal steeds luxer. Een ingebouwd espressoapparaat, warm- houdlade, het Boretti fornuis of een Amerikaanse koelkast, er verschijnen steeds meer high tech snufjes die het leven moeten veraangenamen. De keuken wordt verheven tot statu's- symbool. Als het even kan, moet het zo persoonlijk mogelijk. Steeds meer mensen zetten hun eigen creativiteit en wensen om in een door hun zelf ontworpen keuken met behulp van een 3D-planner. Toch is er wel een trend te signaleren in design. Wit of zwart, met een strak uiterlijk en bij voorkeur greeploos of juist met grote handgrepen, zijn nog steeds erg populair. In opkomst is de combinatie van een strakke keuken met een natuurstenen aanrechtblad. Een andere trend is de modern-lande- lijke keuken, stoer gecombineerd met een betonnen aanrechtblad. Maar ook het dikke houten aanrechtblad blijft een mooie tegenhanger van de strakke kast- en ladefronten. Mooi is daarbij een afwerking van het blad met een olie in grijs- of wittint. Jong en fris zijn de gekleurde kastfronten en warm de hout en fineer afwerkin- gen. Daarmee ontstaat een persoon- lijke uitstraling. Naast de traditionele L- of U-keuken zien we langgerekte wandopstellingen aangevuld met een kook- of schiereiland. Lades en apothekerskasten zijn populair. De opbergruimte moet functioned en fraai vormgegeven zijn met behulp van vakverdelers en geavanceerde afvalsystemen. De keukenruimte is licht en open. Bovenkastjes worden daarbij steeds vaker weggelaten. Naast het nog steeds populaire kookeiland, wordt er meer gebruik gemaakt van losse elementen, zoals het fornuis en de koelkast. Ook de styling van de keu ken wordt steeds diverser. De tradi tionele tegels boven het aanrecht moeten concurreren met afwasbare verf, rvs- of glasplaat. Helemaal hip zijn bijvoorbeeld de ontwerpen van Pimp Your Kitchen, waarbij je tijdens het koken aankijkt tegen een prach- tig hollands landschap met koeien of een veld vol bloemen. Keukenapparatuur en servies mag weer gezien worden. Strakke, zweven- de planken in de kleur van de muur showen het opgeduikelde brocante servies uit Frankrijk of de pronkstuk- ken uit de Wedgewood serie. Wie houdt van design kan zijn hart op- halen met huishoudelijke apparaten die in een nieuw jasje zijn gestoken. Pronken mag met dat broodrooster in retro-uitvoering of die citruspers waarbij je handmatig, maar wel hip je sinaasappeltjes uitperst. www.chinaboat.nl Mevrouw Keijzer (Rozenburg) in haar NIEUWE KEUKEN, GLIMLACH en DUIM OMHOOG ten teken van TEVREDENHEID over de door LEO VAN DEN BERG KEUKENS geleverde keuken. r Cruise naar het Oosten ledere vrijdagavond en zaterdagavond ver- trekt de China Boat voor een culinaire reis van drie uur door de havens en langs de sky line van Rotterdam. Afvaarten het gehele jaar op Vrijdag en zaterdag van 20.00 tot 23.00 uur Ook op zondag van 17.00 tot 20.00 uur. Drie uur varen met onbeperkt rijsttafel eten en ijsbuffet. Prijs Volwassenen 34,50 Kinderen 3 t/m 12 jr 24,50 De keuken is tegenwoordig naast functioned ook gezellig. We planten er weer een grote tafel neer met com- fortabele stoelen en wie de ruimte daar niet voor heeft, koopt een uit- schuiftafel. De populaire tafel uit de jaren '60 mag weer. Keukenontwerpers verbreden hun terrein naar het meubelontwerp zo- dat keuken, de eettafel en wandmeu- bel perfect met elkaar matchen. Zo wordt de keuken weer een plek waar geleefd wordt. Tel. (010)43619 Roiuhuarten van 2 uur Na vertrek uit de Parkhaven tovert de chefkol van de China Boat in een minuut een uitgc breide oosterse rijsttafel tevoorschijn uit he ruim van het schip. Hiervan kunt u genieten net zo vaak en zo veel als u zelf wenst. Afvaarten het gehele jaar op Donderdag van 18.30 tot 20.30 uur Vrijdag en zaterdag van 17.30 tot 19,30 uur Twee uur varen met onbeperkt rijsttafel eten. Prijs Volwassenen 29,50 Kinderen 3 t/m 12 jr 19,50 Varen... en onbeperkt rijsttafel eten! Varen... en onbeperkt pannenkoeken eten! RONDVAARTEN PANCAKE CRUISE maart 2009 De voorjaarsspecial van de regio Keuken wordt een plek waar geleefd wordt i Reserveren aanbevolen www.panrienkoekenboot.nl Een uur varen langs de skyline van Rotterdam en onbeperkt pannen koeken eten. Woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag om 16.30 en 18.00 uur Volwassenen: 15,00 p.p. Kinderen 3 t/m 12 jr: 10,00 p.p. Een moonlightcruise langs de skylirie en door de imposante havens van Rotterdam incl. onbeperkt pannen koeken eten en een heerlijk ijsdes sert met slagroom en warme kersen. zaterdag het hele jaar door van 20.00 uur tot 23.00 uur Volwassenen: Kinderen 3 t/m 12 jr. 23,50 p.p. 18,50 p.p. Een overzicht van al onze afvaarten vindt u p onze website www.pannenkoekenboot. www.pannenkoekenboot.nl Parkhaven t.o. Euromast (010) 43 67 295

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 33