Voorjaar 2009 Tuintrends 2009 kaanse sfeer door de toepassing van stucwerk, poortjes en doorkijkjes. Echt een tuin om lekker in te relaxen met een glas muntthee (uit eigen tuin!) binnen handbereik. Alsof je altijd op vakantie bent... Een eyecat- cher is de royale bank. Deze is afge- werkt met stucwerk, net als de muur, de speelplek voor de kinderen en de plantenbakken. Daardoor lijkt het terras uit een geheel te bestaan. Een paar vrolijk gestreepte kussens op de bank en het is meteen gezellig. Over- dag doen de kinderen er spelletjes en 's avonds kun je er lekker ontspan- nen bij het flakkerende licht van de lampionnen. De Moroccan Garden oogt fris en vrolijk door het gebruik van veel kleur. De kleuren zijn niet al te fel; alsof ze door de zon zijn gebleekt. In de borders staat een vrolijke mix van bloeiende planten, die weelderig over de terrassen heen groeien. Het hoeft niet zo keurig! Dat is ook nog eens lekker makkelijk, want het valt niet op als de beplanting wat verwildert of uitgroeit. Het blauwe tuintype - de liefhebber van design - voelt zich meer aan- gesproken door de exotische, Afri- kaanse uitstraling van de Cape Town Garden. In deze luxe tuin maakt de natuur een intense indruk. Alle zintuigen worden geprikkeld. Het ruisende bamboe en de geurende kamerfoelie geven het gevoel mid den in de natuur te leven. Dodr het gebruik van overkappingen en terras- verwarming (al dan niet op zonne- energie) is het mogelijk lang van de tuin te genieten. Bijvoorbeeld in de luxe, halfoverdekte relaxruimte met jacuzzi, douche of sauna. Natuurlijke materialen, zoals hout en natuur- steen, geven de Cape Town Garden een krachtige uitstraling. Donkere natuurtinten versterken de enigszins mystieke sfeer. In deze tuin passen stoere, groene planten met een exotische uitstra ling, zoals banaan, palmen en va- rens. Felgekleurde bloemen, zoals de feloranje Crocosmia, zorgen voor een enkel kleuraccent. De planten groeien bijna over het terras, waar- door het gevoel dicht bij de natuur te leven, nog eens wordt versterkt. De borders vragen weinig onderhoud, doordat tussen de beplanting extra bodembedekkers, cacaodoppen en houtsnippers worden toegepast. Deze zorgen voor minder onkruid en ogen robuust. Ook worden planten achter een muurtje geplaatst, zodat het on kruid uit het zicht blijft. Gemaksborders, groene terrassen en gezonde ruimtes kenmerken de tuintrends voor 2009. Dat betekent bijvoorbeeld nonchalante borders (waarin onkruid niet opvalt!), plan- ten die over het terras groeien en een buitendouche tussen het ruisende bamboe. De tuintrends zijn gebaseerd op ontwikkelingen in de maatschappij. Mensen zijn bijvoorbeeld op zoek naar harmonie en rust. Dat zie je terug in het kleurgebruik in de tuin: zwartwitte kleurcontrasten worden ingeruild voor grijstinten en natuur lijke kleuren. De tuin oogt daardoor gezelliger en vriendelijker. Daarnaast is het ecobewustzijn gegroeid. We maken ons zorgen over de natuur en willen graag buiten zijn om die natuur intens te beleven. Je ziet dan ook meer planten in de tuin en ac cessories met een natuurlijke uitstra ling. We kiezen voor echt, eerlijk en authentiek. Ook het thema gezond- heid staat volop in de belangstelling. Dat zie je terug in de opkomst van welness-faciliteiten en buitenkeu- kens, waarin met verse ingredienten wordt gekookt. Tenslotte mag het on derhoud van de tuin niet te veel tijd kosten. We willen in de tuin vooral genieten en ontspannen! Bovengenoemde ontwikkelingen zijn gekoppeld aan drie tuintypen: het gele, blauwe en blauwgroene tuintype. Het gele tuintype ziet de tuin als gezellige buitenkamer, waarin je heerlijk kunt eten, spelen, luieren en tuinieren. Het blauwe tuintype houdt van design en laat de tuin vaak ontwerpen en aanleggen. Het blauwgroene tuintype heeft een enigszins klassieke smaak en ziet de tuin als visitekaartje. Deze tuinbezit- ter houdt het meest van tuinieren. Het gele tuintype kan zijn hart op- halen in de Moroccan Garden. Deze tuin ademt een gezellige, Marok- Het blauwgroene tuintype - met een enigszins klassieke smaak - voelt zich thuis bij de joie de vivre van de Bur gundian Garden. In deze tuin hangt de gemoedelijke sfeer van het Franse platteland. De vrijstaande, halfopen serre maakt het mogelijk om einde- loos te genieten van het buitenleven. Buiten eten hoort daar zeker ook bij. In de luxe buitenkeuken worden ge zonde maaltijden bereid met ingre dienten uit eigen tuin, zoals kruiden en fruit. Alsof je echt op het platte land woont. De kleurstelling van deze tuin is harmonieus: veel grijstinten en geel- groenen. Als kleuraccent worden paarstinten gebruikt, zoals lavendel. Bij de landelijke uitstraling passen natuurlijke, nostalgische materialen, zoals grind, hout, natuursteen en ge- vlochten riet, die op eigentijdse wijze worden toegepast. In de Burgundian Garden mag een vrolijke, landelijke pluktuin met bloemen en kruiden natuurlijk niet ontbreken. Ook fruit- bomen passen goed in deze tuin. Doordat het geheel een landelijke uitstraling heeft, vraagt de tuin niet te veel verzorging. Zo blijft er volop tijd over om te genieten van het bui tenleven! maart 2009 De voorjaarsspecial van de regio Gemak, welness en een groen gevoel Moroccan Garden Burgundian Garden CAPETOWN GARDEN Ontspannen met een kopje munt thee in de Moroccan Garden, genie ten van je eigen relaxruimte in de Cape Town Garden of lekker lang natafelen in de Burgundian Garden? Het wordt nog moeilijk kiezen tussen de drie tuintrends voor 2009! BURGUNDIAN GARDEN VOOR ELK TUINTYPE EEN TUIN Cape Town Garden MOROCCAN GARDEN

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 35