Voorjaar 2009 Versla de kredietcrisis met consuminderen OORJAARSACTIE 1 Camping Bovensluis Willemstad www.bungalowparkschinopgeul.nl W Als de kreditietcrisis ook in jouw por- temonnee voelbaar is en je toch een lekker voorjaar tegemoet wilt gaan, is het hoog tijd om te consuminderen. En wie eenmaal een beetje meer op de inkomsten en uitgaven let en daar op een creatieve manier mee omgaat, krijgt niet zelden de smaak ervan te pakken. Zo is een van de dingen die in het voorjaar als eerste om aandacht roept de tuin. Nu nog bedolven on- der de bladeren, met groen aangesla- gen tegels en tuinmeubelen die om een laagje lak schreeuwen, straks weer een eldorado waar het heerlijk toeven is tussen het groen. Maar dit jaar gaan we het helemaal anders doen. Nieuwe planten ko- pen we nu eens niet meteen bij dat luxe tuincentrum, maar stekken we van de planten die we nog hebben staan. Gaan we daarna toch naar het tuincentrum, koop dan eens niet de planten meteen in het groot, maar juist in het klein. Want groot worden ze toch en het scheelt aanzienlijk in de kosten. Hoe kleiner, hoe goedkoper, dus denk zeker ook aan zaden en stekken. Veel bestrating, toch vaak de grootste kostenpost in een tuin, is via inter net gratis of met grote korting op te halen. En ook bij de gemeentewerf is nog wel eens op een goedkope ma nier aan tegels te komen. Verder is het belangrijk om veel in gras te den- ken, omdat een rolletje gras een stuk aantrekkelijker geprijsd is dan een zelfde oppervlakte in tegels. Zelfs tuinmeubelen blijken via sites als Marktplaats voordelig af te halen. Want ook op dit gebied verandert de mode nog al eens en wie vanwege de kleur of stijl van zijn oude spullen af- wil, is vaak al blij als het snel wordt weggehaald. Maar ook op kleine dingen valt geld te besparen in de tuin. Overlast van mieren hoeft niet per se terug- gedrongen te worden met behulp van peperdure mierenlokdoosjes of bestrijdingssprays, maar kan ook daadkrachtig worden aangepakt met witte peper en knoflook. Bestrooi het spoor van de mieren met witte peper en wrijf de gaatjes in de grand- eens goed in met een teentje knoflook. Wedden dat de mieren zich niet meer laten zien? tfj. Bel vandaag nog om te reserveren: 043 - 459 14 00 Een gezellige familiecamping waar u het hele jaar door kan genieten van de rust. Kinderen kunnen op deze familiecamping heerlijk vrij spelen! Wij beschikken over een zwembad, speeltuinen en er is een animatieteam aanwezig! Erzijn nog enkele seizoens-/jaarplaatsen beschikbaar! Vanaf€ 1.210,00. Seizoen 1 april tot 1 oktober2009. Tevens verhuur en verkoop van chalets, caravans en trekkershutten. Voor meer informatie? Neem gerust contact op. Camping Bovensluis Oostdijk 22 Willemstad N-BR. 0168-472568 Bezoek onze website: www.camDinabovensluis.nl i.s.m. www.bowijkcaravans.nl maart 2009 De voorjaarsspecial van de regio Zonnetje aan de hemel, de kriebels in je lijf, maar geen cent te makken. Geen fijne combinatie en zeker niet in een jaargetijde dat uitnodigt tot actief bezig zijn en nieuwe dingen ontdekken. ende kosten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 39