lezersservice nr S Plotseling een rijverbod voor mensen met epilepsie ANATEVKA stad IJsselland maakt goede start met online afspraken maken M I Win een tuinset Dante! Unieke lezersaanbieding LUXOP CARAVANS cor olie www.marcoleer.nl MARCO stad I I I I I 0909 - 50 50 344 Als ik toch eens rijk was Yaba dibi dibi dibi daba dom weekbladen Maak kans op gratis 1e rangskaarten voor de musical 'Anatevka' Anatevka is een onvergetelijke musical met een lach en een traan, meeslepende muziek en een mooi historisch verhaal met wederom Henk Poort in de hoofdrol als melkboer Tevye. Deze joodse melkboer woont in het Russische dorp Anatevka en heeft vijf dochters. Vooral met de drie oudste heeft hij veel te stellen en zij maken voor hem moeilijk te accepteren keuzes. Door zijn vasthou- dendheid aan eeuwenoude tradities, dreigt zijn geliefde gezin uft elkaar te vallen. Als de politieke situatie in Rusland verandert, moet ook Tevye ingrijpende keuzes maken. Is de liefde voor zijn vrouw en kinderen sterker dan zijn hang naar het oude....? Win kaarten Maasstad weekbladen verloot in samenwerking met het nieuwe Luxor Theater Rotterdam 10x2 1 e rangskaarten (normale toegangsprijs bedraagt 39,50 p.p.). Stuur voor zaterdag 21 maart een berichtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Anatevka'. Vermeld in de e-mail uw naam, adres en telefoonnummer. De winnaars krijgen automatisch bericht. Anatevka is van 1 tot en met 5 april in het nieuwe Luxor Theater Rotterdam te zien. Reserveren via www.anatevkademusical.nl of be! 010 -484 33 33 In het IJsselland Ziekenhuis is het sinds kort mogelijk om ook via de computer thuis een afspraak te maken voor een maag- of darmonderzoek. Op de website van het IJsselland Ziekenhuis www.ysl.nl wordt een patient via 'afspraak ma ken' door de stappen heen geleid. Het IJsselland start met een afdeling; in de loop van 2009 worden steeds meer af- delingen aan het systeem foe- gevoegd. Het gebruikersvrien- delijke programma is door het IJsselland Ziekenhuis ontwor- pen. Informatie over het ma ken van een afspraak in het ziekenhuis vindt een patient op 'afspraak maken'. Dit is een overzichtpagina van alle spe- cialismen met telefoonnum- mers. Bij maag- en darmonder zoek kan de patient nu op een nieuwe optie klikken: 'online afspraak maken.' Vervolgens wordt de patient overzichtelijk door de keuzes heen geleid. Na het maken van de afspraak ontvangt de patient een email met hierin een afspraakbeves- tiging en belangrijke informa tie", zoals de voorbereidingen voor het onderzoek. Patienten hebben ook de mo- gelijkheid deze afspraak zelf te wijzigen of te verwijderen. Dit kan kosteloos tot 48 uur van te voren via de hyperlink in de ontvangen e-mail. Deze nieu we en comfortabele manier van afspraken maken start bij de afdeling Maag en darmon derzoek, voor maagonderzoek (gastroscopie) en onderzoek van het onderste deel van de dikke darm (sigmoi'doscopie). De afdeling Informatiezaken van het IJsselland Ziekenhuis heeft het systeem zelf ge- bouwd. Bij het ontwerpen van de software is uitgebreid geke- ken naar bestaande systemen en hoe deze door gebruikers worden ervaren. Daarna is de eerste versie van het systeem getest door relatief onervaren computergebruikers en bijge- steld aan de hand van de be- vindingen. Duizenden mensen met epi lepsie mogen sinds kort niet meer autorijden, vaak zonder het te weten. Aanleiding is een aanpassing in de richtlij- nen voor rijgeschiktheid voor mensen die medicijnen slik- ken, waaronder anti-epilep- tica. Verondersteld wordt dat een aantal middelen tegen epilepsie de rijvaardigheid negatief beinvloedt, terwijl er geen onderzoek is waaruit dit bij langdurig gebruik blijkt. Van de 120.000 Nederlanders met epilepsie is de helft vol- wassen, en circa tweederde van hen is aanvalsvrij met medicatie. Velen van hen heb ben een rijbewijs en mogen autorijden volgens wettelijke richtlijnen. Zij zijn goed ge- integreerd in de samenleving. Epilepsie betekent voor hen vaak niet veel meer dan regel- matig'inname van medicatie. Het gevolg van de nieuwe maatregel is, dat mensen die soms tientallen jaren een rij bewijs hebben, nu plotseling niet meer mogen autorijden. Zij zullen alles doen om dat risico te vermijden: stoppen of onverantwoord minderen met medicatie. Met alle risico's van dien. Er zijn veel medicij nen die in het begin leiden tot sufheid en traagheid van han- delen. Maar na enkele weken nemen deze effecten af en is er niet veel meer te merken. Met slaapmiddelen en morfineach- tige middelen mag men weer autorijden als men die midde len langere tijd gebruikt. Het is niet duidelijk waarom na vele jaren plotseling een uitzon- dering gemaakt wordt voor belangrijke anti-epileptica. Er zijn geen nieuwe onderzoeks- gegevens of risicoanalyses bekend. De maatregel is inge- voerd zonder advies in te win- nen bij professionals. ~y www.corolie.nl UW LEREN BANKSTEL WEER ALS NIEUW! BEL 0186-603268 VOOR PRIJS0PGAVE GOED DOEL puzzel T T T RLLiBERT 4? Zo doet u mee! www.pallieterhelpt.nl I Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 11 maart 2009 TX96-a TH EBTER HSnEIDIlll Gezond en wel "A Voor nieuwe of gebruikte caravans BOVAG ONDERHOUD SCHADESERVICE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 MARCO LEER B.V. NIJVERHEIDSWEG 31 HEINENOORD weekbladen onderdak gevangenis windrichting slingeren arbeidstijd- verkorting ver (in samen- stellingen) filmpje plavuis wijn hemelgeest edelsteen 7 wild rund 6 denkbeeld nauw houtsoort nauw straatje 5 lidwoord verschillend plezier na afloop verstand T godin van de vrede voormalige Russische heerser hooimaand stadion in Amsterdam welpen- leioster 4 getuigschrift wees gegroet aan alle kanten omringen per schip onlangs 1 schoolbe- nodigdheid vreemde munt zeezoogdier kilowatt ingespannen kijken 3 Grieks eiland berggeit wijsneus 2 Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Wegens groot succes wordt dit jaar de nieuwe generatie kunststof tuinmeubelen van Allibert uitgebreid met de Dante-lijn. Stijlvol gelijnde stoelen gecombineerd met een robuuste bijpassende tafel vormen de kern van deze serie. Twee winnaars ontvangen de Dante tuinset bestaande uit een antracietkleurige tafel met zes cremekleurige stoelen. Kijk voor meer inf.ormatie op www.allibert-outdoor.com. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 11 t/m dinsdag 17 maart 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hiertijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 4: jonagold. Een witte tandenbehandeling BriteSmile t.w.v. 450,- van WIT is gewonnen door: T. Intrup, Capelle aan den IJssel. |©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 47