1 podium journaal Invasie van kleine kosmonauten furi} IN ROTTERDAM H Toneel en veel meer tijdens de RO Theaterweken Voorstelling van Faruk Dikici met zijn pop-up superboek Kort Sprookjesmozaiek van Jeugdtheater Theater De foyer van het theater wordt omge- toverd tot een groot spannend Peuter Ruimte Laboratorium, waar peuters volop op onderzoek uit kunnen gaan. Dit Peuter Ruimte Laboratorium is een unieke plek waar kinderen kunnen zweven op planeten, voelen hoe het is om een buitenaards wezen te zijn en lekker van de maan at roetsjen. In het Peuter Ruimte Lab kunnen de peuters voor en na de voorstellingen spelen. Want er staat namelijk ook een aantal leuke voorstellingen en workshops op het programma. Zo is er in de foyer om 10.00, 11.15 en 14.15 uur een Kin- derworkshop muziek dans. Tijdens deze workshop zijn de kinderen volop in de weer met speciale muziekinstru- menten, dansen, zingen, klappen en springen. Kortom: het wordt een groot muzikaal feest! Om 10.00 en 14.00 uur is in de thea- terzaal de voorstelling 'Faruk Dikici Superboek' te zien. Op het podium staat een groot pop-up superboek. Acteur Faruk Dikici stapt in het beeld van het opengeslagen boek en wordt onderdeel van de uitgeklapte beelden en de hoofdrolspeler van het verhaal. De opengesiagen pagina's verbeelden simpele, herkenbare, maar ook ab- surde situaties vol speelse beeldende vondsten. Om 11.00 en 15.00 uur is in de the- aterzaal de voorstelling 'Bloeiende Woestijn' te zien, een muzikaal bewe- gingsverhaal. Mimespeelster Judith de Klerk jongleert met lapjes en veran- dert voorwerpen en doeken in dieren en planten. Gaandeweg verandert de woestijn in een oerwoud en worden de kinderen uitgenodigd in een tent. Het Peuter Ruimte Lab in de foyer is al- leen toegankelijk met een kaartje voor een van de voorstellingen/workshops. Het theater aan de Groenoordweg 1 in Spijkenisse, is op zondag 22 maart van 9.15 tot 16.30 uur geopend. Kaart- verkoop voor het Reizende Peuterfes tival 'Stappen in de Ruimte' via 0181- 652200 of www.destoep.nu. Maasstad weekbladen geeft in samen- werking met Theater De Stoep 10 keer 2 vrijkaarten weg voor de voorstelling van Faruk Dikici. Stuur voor zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad. nl met als onderwerp 'Peuterfestival'. Vergeet niet uw naam, adres en tele- foonnummer in het mailtje te vermel- den. In het knotsgekke sprookjes mozaiek 'Er was eens' van Jeugdtheater Hofplein komen maar liefst zes verschillende sprookjes aan bod. Rapunzel, een meisje met enorm lang haar zit opgesloten in haar to- renhoge kamer en ziet de we- reld aan haar voorbij gaan. Tot er op een dag een verdwaalde prins voorbij komt. Aan haar lange, weelderige lokken klimt hij naar boven om bij haar te zijn.Daar zitten ze dan, samen te wachten tot hun sprookje verder gaat. Het verhaal van Vrouw Holle komt er even tussendoor, tot flinke irritatie van Rapunzel. En laat dit nu niet het enige sprookje zijn dat de twee on- derbreekt. Ondertussen wordt de prinses met de gouden bal door het lelijke eendje en de zeven geitjes flink aangemoe- digd om de kikker te kussen. „Ik vind het vervelend dat ik zo onder druk word gezet", zegt het prinsesje gepikeerd wanneer alle sprookjesfiguren van Er was eens zich met 'de kus' bemoeien. De vraag is na- tuurlijk: kust het prinsesje de kikker? 'Er was eens' is te zien van 6 maart tot en met 10 mei in het Hofpleintheater aan de Ben- themstraat 13 in Rotterdam. I 9 www.uitburo.nl/rotterdam buro RO Theater Theater Zuidplein De Rotterdamse Schouwburg staat van 18 maart tot en met 7 april in het teken van het RO Theater. Dit Rotterdamse toneelgezelschap bezet de schouwburg met voorstellin gen en debatten, gesprekken, maaltijden, optredens, films, feesten, live muziek en nog veel meer. Het Rotterdamse RO Theater is een van de drie grote to- neelgezelschappen van Ne- derland. Een gezelschap met 'een veelzijdig repertoire en een (inter)nationale uitstra- ling'. Wie wil weten wat het RO Theater allemaal te bieden heeft, kan van 18 maart tot en met 7 april terecht in de Rot terdamse Schouwburg. Daar vinden dan de RO Theaterwe ken plaats. Vanzelfsprekend is tijdens dit evenement veel toneel te zien. Twee nieuwe stukken gaan er in premiere en twee andere stukken in reprise. De belang- rijkste premiere is die van 'Het Laatste Vuur', het nieuwste mozai'ekstuk van de Duitse to- neelschrijfster Dea Loher, gere- gisseerd door Alize Zandwijk. Eerder regisseerde de artistiek leidster van het RO Theater 'Onschuld' van Loher. Tijdens de RO Theaterweken kunnen beide stukken los of als mara thon bekeken worden. In 'Het Laatste Vuur' wordt een kind doodgereden door een agente. Deze tragische ge- beurtenis werkt als een kata- lysator op het leven van acht zonderlinge inwoners van een treurige buitenwijk van een provinciestadje. De tek- sten van Dea Loher maken de diepste pijn van gewone men- sen voelbaar. Alize Zandwijk voegt daar bizarre beelden aan toe en geeft het dagelijkse daarmee extra dimensie. „De stukken van Dea Loher bieden mij de mogelijkheid om het over mededogen te hebben", zegt Alize Zandwijk. „Mededogen met mensen die ver van ons at lijken te staan, maar tegelijk heel herkenbaar zijn. Lohers stukken gaan voor mij ook over mijn eigen vader. Hij staat voor de mensen die eigenlijk niet kunnen praten, de woordlozen. Ze kunnen niet omgaan met gevoel, het zijn de monddoden van deze samenleving." Het tweede nieuwe stuk dat tijdens de RO Theaterweken wordt gespeeld, is 'Een cow boy met zijn handen hoog juicht waarschijnlijk niet' van Jetse Batelaan. Dit stuk gaat al op zaterdag 14 maart in pre miere in het eigen RO Theater, maar wordt speciaal voor de RO Theaterweken daarna ook drie keer in de Schouwburg ge speeld. Een stuk waarin 'rich- tingloze figuren troost vinden in elkaars onvermogen'. Naast de drie genoemde stuk ken is 'Koning Lear' opnieuw te zien. Alize Zandwijk regis seerde deze tekst van William Shakespeare met in de hoofd- rol Jack Wouterse. Tijdens de RO Theaterweken is er tevens elke avond vanaf 18.30 uur RO Cafe met interviews, gedich- ten, monologen, theatrale acts en muziek. Er zijn ook voorge- sprekken met de acteurs. Het complete programma is te vinden in de speciale pro- grammafolder en op de web site van het gezelschap: www. rotheater.nl. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 11 maart 2009 TX97-C Theater De Stoep in Spijkenisse ondergaat op zondag 22 maart een complete metamorfose. Dan komt namelijk het Reizende Peuterfestival 'Stappen in de Ruimte' langs. Het theater in Spij kenisse maakt zich die dag op voor een invasie van mini-kosmo- nauten die de boel flink op stelten gaan zetten. Zo kunnen de peuters aan de slag met speciale instrumenten. Ook is Faruk Dikici er met zijn superboek van de partij. SPIJKENISSD WIN KAARTEN! ROTTERDAM De voorstelling Pubers bestaan niet' is zaterdag 14 maart te zien in de Kleine Zaal van Rotterdamse Schouwburg. Der- tien jongeren to- nen hun emoties of juist niet. foto Phile Deprez nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur di-za 10-21/3 20.00u Herman van Veen na 4 jaar eindelijk weer terug in Rotterdam zo 15/3 15.00u Rigoletto populaire opera van Verdi door de Nationale Opera van Moldavie ma 16/3 20.00u Katakld Up brengt een verbijsterende mix van dans, sport en acrobatiek 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. woza 11-14/3 2000u Hotel Atlantico Tragikomedie met o.a. Marc-Marie Huijbregts zo 15/3 16.00u Schateiland Het ultieme piratenverhaal voor het eersf als familiemusical (8+ di 17/3 20.00u Belle Perez Diez Een programma vol Spaanse furie en temperament! wo 18/3 20.00u Schudden Ruis Fysiek, visueel, prikkelend en vooral humoristisch theater 010 404 70 70 www.rotheater.nl William Boothlaan 8, 3012 VJ Rotterdam. Reserveren via Rotterdams Uifburo wol/rnvr 11-13/3 EEN COWBOY MET ZUN HANDEN HOOG JUICHT WAAR- 20.30U SCHIJNLUK NIET Nieuwe voorstelling van Jefse Batelaan Met Gijs Nabfir, Herman Gilis, An Hackselmans, Mijke Werkema en Lukas Smolders. 010 411 81 10 Rotterdamse Schouwburg uIL II Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. wo 11/3 t/m di 17/3 Buk van John Buijsman - Zoals de dingen gaan Dwama vzw/Peter de Graef - So here we are Conny Janssen Danst - Pubers bestaan niet (13+) De Kopergieterij - De Peuter -en Kleuterliedjesband (3+) Theater van Santen - Soms verdwaal ik in een draak (4+) Max 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. zo 15/3 14.00u Opereftekoor Irene I 100 jaar Operettekoor Irene Middaglheater Jubileumconcert zo 15/3 14.15u Amo Huibers en Gerard Luykenaar I Dromen van een clcwi (4+) Jeugd Clownerie wo 18/3 20.15u D'Apertutto- Guldiken j Zuiglam I Muzikale komedie Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). ROTTERDAM> Het Reizende Peuterfestival 'Stappen in de Ruimte' doet 22 maart De Stoep aan. Er zullen workshops en voorstellingen voor kinderen gegeven worden. Moment uit 'Het Laatste Vuur' van KVS en R0 Theater, dat in premiere gaat tijdens de R0 Theaterwe ken in de Rotterdamse Schouwburg. foto Leo van Velzen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 49