Gemeentebericht Grootscheepse vaccinatie van start Wijkoverleg Schiedam Zuid Schiedams nieuw- oon nformQtie entrum bouwaanbod te zien op LiViN' Rotterdam Wegwerkzaamheden week 11 (9 t/m 12 maart) Geboort vergun eakte of ning aanv parkeer- tagen? gemeente Schiedam Sff Op woensdag 4 maart vond in de Sporthal Margriet een grootscha- lige vaccinatie plaats. Alle kinderen die in 2000 geboren zijn, worden dit jaar ingeent tegen DTP (Difterie, Tetanus en Polio) en BMR (Bof Mazelen en Rodehond). Daarnaast worden alle meisjes, geboren in de jaren 1993 tot en met 1996 inge ent tegen baarmoederhalskanker. Burgemeester Verver-Aartsen was aanwezig bij de start, om de eerste kinderen een hart onder de riem te steken en het belang van de vacci natie te benadrukken. Een volledige inenting tegen liet HPV-virus, dat in. veel gevallen de oorzaak is van baarmoederhalskanker, bestaat uit 3 prikken. De vervolgacties zullen plaatsvinden in april en September. Foto: Jan van der Ploeg Wij Willen Wonen in Schiedam! WONEN IN SCHIEDAM Op 21 en 22 maart is hij er weer: de woonbeurs LiViN' in Rotter dam. De drie Schiedamse partijen Woonplus Schiedam, het Woon Informatie Centrum (WIC) en de Wijk Ontwikkelingsmaatschap- pij Groenoord (WOG) brengen dit jaar samen het wonen in Schiedam onder de aandacht met als motto: Wij Willen Wonen in Schiedam!' Het accent ligt op de nieuwbouw- projecten van de drie partijen: Het Terras, De NotenBalk, The Beat les, De Vijf Molens, Het Menuet en WesterStaete. Ook wordt informatie gegeven over gunstige financierings- mogelijkheden zoals de Slimmer Kopen®-regeling en de starterslening. Bezoek onze stand tijdens de LiViN' en doe mee aan onze enquete. Bij inlevering hiervan krijgt u, een USB stick van 1GB*. Maakt u op originele wijze de volgende slagzin af: Wij willen wonen in Schiedam omdat, dan maakt u bovendien kans op een laptop! De LiViN' is op beide dagen geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De toe- gang is gratis. De woonbeurs vindt plaats in de Cruise Terminal op de Wilhelminapier in Rotterdam, nabij de Erasmusbrug. Parkeren op het j terrein naast de terminal is gratis. zolang de voorraad strekt. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ontheffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Gebruik van het pand Vlaardingerdijk 39B als kantoorpand Het pand ligt in het vigerende bestemmingsplan Binnenstad 2003" bestem- mingen "gemengde doeleinden -GdB-". Het voornemen is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat kantoordoeleinden niet zijn toegestaan binnen deze bestemming. Het voornemen is daarom tevens worden aange- merkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om gebruik van een pand in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen tot wijzing naar kantoorpand voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 12 maart i/m 22 april 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf- 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/ haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Verleende (gemeentelijke) monumenten- vergunningen TOEOANG GRATIS Burgemeester en wethouders hebben de volgende (gemeentelijke) monumentenvergunningen verleend: Warande 119-121 Werkzaamheden: De aanvraag betreft in hoofdlijnen verschillende wijzigingen in het interieur, het verwijderen van twee uitbouwen en het aanbrengen van een balkon en dakkapel. Bovengenoemde vergunning is verzonden op: 11 maart 2009. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Burgemeester Van Haarenlaan Fase twee van de herprofilering van de Burgemeester van Haarenlaan is gestart. Het betreft het deel tus- sen de Vlaardingerdijk, ter hoogte van de metro, en de Burgemeester Knappertlaan. Dit deel behoudens de parallel rijbanen is afgesloten. Om dat kruising van de Vlaardingerdijk en de Burgemeester van Haarenlaan eveneens wordt vernieuwd is door- gaand verkeer vanaf de Troelstralaan in zuidelijke richting niet mogelijk. Voor de bewoners van het Toernooi- veld is een extra ontsluiting gemaakt via het Simon Rijnbendepad. De ver- wachting is dat de werkzaamheden rond 1 mei zijn afgerond. Burgemeester van Haarenlaan tus- sen Nieuwlanplein en Troelstralaan Vanaf 9 maart tot en met 14 maart 2009 worden op de zuidelijke rijbaan van de Burgemeester van Haaren laan tussen het Nieuwlandplein en de Troelstralaan lichtmasten geplaats Derhalve is deze rijbaan tussen 07.00 uur en 16.00 uur afgesloten voor doorgaand verkeer. Ter plaatse is een omleiding inge- steld. Mocht u vragen hebben over deze af- sluiting, dan kunt u contact opnemen met de heer S. Franken (projectleider I gemeente Schiedam) via s.franken@ schiedam.nl of via 010-219 1621. Strickledeweg De Strickledeweg is tussen de Philippusweg tot ten zuiden van de Hontslootstraat afgesloten. Er is een eenrichtingsregime ingesteld op de Strickledeweg van noord naar zuid om de bedrijven bereikbaar te houden. Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3.2 APV - Schiedam 2008 is een vergunning verleend voor het innemen van een commerciele standplaats op maandag tot en met vrijdag van 10.30 uur tot 19.00 uur, met een verkoopwagen aan de Admiraal de Ruyterstraatvoor het verkopen van frites- snacks, etc. Verzenddatum besluit: 9 maart 2009. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden te gen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vastgoed en Grondbedrijf, tel. 010 -2191762. Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 23 maart 2009 Locatie: Bewoners Vereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal Loket op Schiedam.nl 5 5 S 5 5 '.X

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4