uit journaal 'Eindelijk weer een voet tussen de deur als beginnend bandje' Bizarre trues op ronkende monsters van ijzer De RO Theaterweken komen er aan...! Wie is de beste speecher van Nederland en Vlaanderen? Buijsman doet BUK over barvlieg Bukowski 4 Mededeling Downtown toont de levens en dromen van dejeugd opZuid Heldenavond Willem de Kooning Academie Alternatieve bands met passie voor punk, metal en hardrock kunnen zich voortaan scha- ren achter de stichting Alter native Route. Deze is onlangs door Michael Monden (22) in het leven geroepen. In Baroeg biedt hij beginnende bands een podium. Michael weet het zeker. In de stad is grote behoefte aan een podium die getalenteerde, al ternatieve bands een podium biedt om zich zowel muzikaal als zakelijk te ontwikkelen. „Je moet als bandje ergens begin- nen. Wanneer je de kans krijgt vroeg op een avond op te tre- den, kun je meer ervaring op- doen. Baroeg biedt deze band- jes een podium." „Bij Waterfront kunnen ze niet meer terrecht", zegt hij. „Dit poppodium is sinds kort qua programmering samenge- gaan met Watt. En dat is naar mijn optiek een groot stedelijk podium, waar je niet zomaar een voet tussen de deur krijgt als beginnend bandje met nul publieke ervaring." De bandjes die zich via de website inschrijven, krijgen gratis cursussen aangeboden door professionals om zich te verdiepen in de zakelijke kanten van optreden. Verder krijgen de bands coaching van artiesten die- al langer meedraaien. „Een beginnend bandje verdient helemaal niet top, ik focus me dan ook op bandjes die graag plezier wil- len maken. Voor het geld zijn er andere talentenjachten om aan mee te doen", meent Mi chael. Michael's passie is organise- ren. „Ik vind het leuk om iets mogelijk te maken. Daarom heb ik een traject opgezet in samenwerking met een be- kende organisaties. Voor de beginnende bandjes zijn er speciale lokale avonden in Baroeg. Doen de bandjes het goed, dan stromen ze door naar een regionale avond. Wanneer ze het echt goed spe- len, mogen ze deelnemen aan een voorprogramma van een landelijk festival. Hierdoor blijft de scene levendig en is er meer bekendheid naar de buitenwereld toe", aldus Mi chael. Bands die zich willen inschrijven, kunnen gratis en voor niets terecht op www.al- ternativeroute.nl. In de maanden maart en april speelt het Rotterdams Wijk- theater de voorstelling Down town tien keer in de grote zaal van Theater Zuidplein. Dwontown wordt gemaakt en gespeeld door jongeren uit verschillende wijken op de zuidoever. Het stuk gaat over hun levens, hun dromen en verlangens, hun kinderjaren, ouders, opvoeding, vrienden, buurt, geloof en natuurlijk... de liefde. Downtown is een zogenoemde "montagevoorstelling", waar- in de verschillende verhalen van jongeren door elkaar zijn gesneden. Zo ontstaat er gelei- delijk aan een beeld van wie zij zijn, wat hen bezig houdt en hoe zij hun stad beleven. Jonge talenten - muzikanten, spelers, dansers en zangers - maken er samen op het grote podium van Theater Zuid plein een waar spektakel van. Downtown is gemaakt in het kader van Rotterdam Euope- an Youth Capital 2009. Voor speeldata en reserveringen: www.rotterdamswijktheater. nl of 010-423.01.92. Werden al eerder de namen van de Franse topper Remi Bouzard en de Amerikaanse Matt Buyten bekend gemaakt als deelnemers aan FMX Fever 2009, ook onze landgenoot Norman Veerbeek verschijnt op 28 en 29 maart aan de start in Ahoy. Veerbeek was vorig jaar nog jurylid bij FMX Fever, maar zal nu als enige Neder- lander de nationale trots ver- tegenwoordigen. „We zijn erg blij met de toezeg- ging van Norman. Hij is een rookie die op punt staat toe te treden tot de internationale top en het feit dat hij ons land als het ware vertegenwoordigt geeft natuurlijk een extra di- mensie aan de show", aldus Marcel van de Goor, mede-or- ganisator van FMX Fever. Een van de meest bekende tricks in het wereldje van FMX is de backflip, een sprang waarbij de rider een salto met zijn motor maakt. Norman Veerbeek was vorig jaar de eer- ste Nederlander die de backflip uitvoerde, nadat hij in hetzelf- de jaar zijn pro fmx carriere begon dankzij de ondersteu- ning van KTM. FMX Fever in Ahoy heeft de primeur om Veerbeeks backflipkunsten aan een groot publiek te mo gen presenteren. De 23-jarige Nederlandse topcoureur lijkt na diverse shows en wedstrij- den in het buitenland toe aan het hoogste niveau. De kans is dan ook groot dat deze rookie volgend jaar voor podium- plaatsen gaat strijden tijdens World Cup wedstrijden. FMX Fever vindt plaats op za- terdag 28 maart om 20.00 uur en zondag 29 maart om 14.00 uur. Tickets zijn verkrijgbaar aan de Kassa van Ahoy, 0900- 235.2469, 0900-300.1250, www.ticketservice.nl en de bekende voorverkoopadres- sen. De kaarten kosten 32,50 euro per stuk en 22,50 euro voor kinderen tot en met 12 jaar (excl. servicekosten). a: Vanaf 18 maart neemt het RO Theater het heft in handen in de Rotterdamse Schouwburg voor de RO Theaterweken. Tot en met 7 april ziet u er nieuwe voorstellingen als Het laatste vuur en Een cowboy met zijn handen hoog juicht waar- schijnlijk niet, maar u kunt er ook genieten van hernemin- gen van de succesvolle produc- ties Koning Lear en Onschuld. Elke avond om zes uur ont- vangen de acteurs van het RO Theater u in het RO Cafe, een mini-maatschappij midden in de Schouwburg. Schuif bij hen aan voor een gezonde, onbe- spoten, fantasierijke maaltijd, geserveerd met interviews, ge- dichten, monologen, theatrale acts en muziek. Maar u kunt in het RO Cafe ook alleen een drankje drinken, alle afleve- ringen van RO TV bekijken op groot doek, nagenieten en meedoen aan de gesprekken achteraf. En verder elke vrij- dagavond feest met bandjes; voorgesprekken over de voor stelling van die avond door de acteurs; filmpjes van acteurs van het RO en studenten van de Willem de Kooning acade- mie en het Grafisch Lyceum; dansers van Moves; Portretten van Rotterdammers en action painting. Je hebt tegenwoordig voor al- les een kampioenschap. Dus waarom ook geen wedstrijd toespraak houden? Op 21 maart organiseren leden van Toastmasters, een non-profit organisatie voor het leren spre- ken in het openbaar, in het Groothandelsgebouw de Ne- derlands Vlaamse kampioen- schappen. Van 13.00 tot 17.30 houden twaalf Nederlandse en Vlaamse Toastmasters elk een korte toespraak. Een jury kiest de beste drie sprekers die doorgaan naar de Europese kampioenschappen, waar de voertaal dan wel Engels is. Dit kampioenschap wordt jaarlijks georganiseerd. Doel is het verbeteren van spreek- vaardigheden en leiderschap. Wereldwijd zijn 235.000 le den actief in 11.700 clubs. De toespraken gaan over een zelf- gekozen onderwerp. Ze duren vijf tot zeven minuten. Naast de wedstrijd presenteren staat ook een wedstrijd evalueren op het programma. Evaluaties duren twee tot drie minuten. De drie winnaars plaatsen zich voor de volgende ronde in Parijs. Zij maken kans zich uiteindelijk te meten met de beste sprekers tijdens het we- reldkampioenschap in Con necticut, Amerika. Erbij zijn? Aanmelden kan via rotterdamtoastmasters@ gmail.com. Kaartjes kosten 15 euro. De Heldenavond van de Wil lem de Kooning Academie staat donderdag 12 maart in het teken van mode, lifestyle en brutaliteit. Theo Paijmans, hoofdredacteur van BLEND magazine, is dit keer de gast. In Lantaren/Venster laat hij vanaf 20.00 uur zien welk gezicht schuilgaat achter het tijdschrift dat obscuur talent op de cover zet en onder- grondse modegrillen oppikt. Paijmans vertelt over smeuige modevetes op kantoor, de laat ste gossip en beroepsgeheimen uit de korte maar dynamische levensloop van het blad. Ook komen de nieuwste trends aan bod. Zijn skinny jeans nog wel in? En in welke kleur moet je je paaseieren verven? Reserveren via 010-277.22 77. Voor zijn nieuwe voorstel ling Buk, gei'nspireerd door het leven en werk van Char les Bukowski, werkt -de Rot terdamse theatermaker John Buijsman samen met zijn muzikale alter ego Keimpe de Jong, Jules Deelder, tekenaar Peter Pontiac en regisseur An- toine Uitdehaag. Het is niet toevallig dat John Buijsman zich tot Bukowksi aangetrok- ken voelt en hem het theater in sleept. Bukwoski was al 'on the road' voordat het modi- eus werd, hing rond in kroe- gen en sliep in luizige hotels. Intussen was Bukowski geen eenduidige bohemien: terwijl hij vrijwel continu naar klas- sieke muziek luisterde, is zijn werk doortrpkken van blues, jazz en rock 'n roll. Het gaat de pijn van het leven niet uit de weg, maar loopt over van levensdrift, viriliteit en vrij- heidsdrang. Bukowski swingt. Het werk van Bukowksi zit vol grote contrasten: de lyrische poezie van het dagelijks le ven, de grote gevoelens en de eenzame nachten tegenover de humoristische verhalen waarin hij een real life lite- raire soap laat zien van de wer- kende, zuipende of neukende gewone man. Buk is van 17 tot en met 21 maart en op 22 en 23 mei te zien in de Rotter damse Schouwburg. Reserve ren via 010-411.81.10. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 11 maart 2009 TX98-f Alternative Route Baroeg IJSSELMONDE> ROTTERDAM) ROTTERDAM) Landgenoot Norman Veerbeek verschijnt aan de start bij de tweede FMX Fever. De premiere trok in 2008 meer dan 10.000 bezoekers. Bij de start van de achtste Rot- terdamse Museumnacht kon je de stad leterlijk in de schijn- werpers zetten. Het kunste- naarsinitiatief Rnul Interactive had speciaal voor deze Muse umnacht een spectaculair mu zikaal kunstwerk met de toe- schouwer als hoofdpersoon ontworpen. Met behulp van de vier grote lichtspots kon je al- lerlei gebouwen en objecten random het Schielandshuis verlichten. foto: Rob Kamminga ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 51