Schiedam weekend lang in teken van 'Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen' Wijkoverleg Schiedam Kethel Wijkoverleg Schiedam Groenoord www.schiedam.nl Gemeenteberichten Bouwzaken Gel'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 24 februari 2009 Hoogstraat 171, 3111 HG Hoogstraat 188,3111 HP Verleende bouwvergunning Verzonden 2 maart 2009 Weide 15, 3121 XT Geweigerde bouwvergunning Verzonden 3 maart 2009 De Brauwweg 20, 3125 AE Zonnescherm gedeeltelijk vernieuwen Zonnescherm gedeeltelijk vernieuwen en tijdelijke airco plaatsen Woning gedeeltelijk vergroten Containerkast plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Gel'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende sloopvergunningen Verzonden 6 maart 2009 Diverse woningen van St. Woonplus Schiedam Groenelaan 45A, 3114 CB Asbesthoudende materialen slopen Schoorsteen slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Kennisgeving aan het wegverkeer WEGAFSLUITING De minister van Verkeer en Waterstaat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende: In verband met het zagen van detectielussen dient verbindingslus U van de A20 (richting Hoek van Holland) naar de A4 (ri. Hoogvliet) tijdelijk voor alle verkeer te worden afgesloten. De afsluiting vindt plaats in week 12: Van woensdag 18 maart 23.30 uur t/m donderdag 19 maart 05.00 uur of zoveel langer of korter dan noodzakelijk. Bij slechte weersomstandigheden kan het werk uitgesteld worden. Omleidingen: Het verkeer wordt ter plaatse met gele borden omgeleid via de A20 af- en toerit 9 Vlaardingen. Voor contact met betrekking tot deze afsluiting: Verkeersloket Wegendistrict Rijnmond Postbus 93, 3100 AB Schiedam Tel. 010 - 2080562 542 dzh-verkeersloketvmr@rws.nl Voor vragen van de media: Rijkswaterstaat Zuid-Holland, afdeling Communicatie, pikettelefoon: 010 - 402 7050. DE MINISTER VAN VERKEER EN WATERSTAAT, Namens deze, HET HOOFD VAN HET WEGENDISTRICT RIJNMOND, Ing. IJ. G. Boonstra Vele dames die de binnenstad en de VVV/Ontdek- schiedam.nu winkel bezochten afgelopen zaterdag zijn verrast met een witte roos. In het kader van Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen en Internationale Vrouwen- dag deelden twee sterke, maar vooral lange vrouwen witte rozen uit terwijl zij het verhaal van Aleida en Liduina vertelden. Op Internationale Vrouwendag, zondag 8 maart, kwamen zo'n 350 sterke vrouwen somen in Bibliotheek Waterweg en gingen achttien startende onderneemsters aan de slag tijdens Aleida's Plannendagen. Foto: Fleur Kooiman Burgemeester W.M. Verver-Aartsen opende als ploeglei- der van de Sterke Vrouwen Ploeg Schiedam de sfeervolle inspiratiemarkt die zondag 8 maart gehouden werd in de bibliotheek. Vele sterke vrouwen inspireerden elkaar op de markt met hun eigen producten en ideeen en bezoe- kers konden heerlijk bewegen tijdens de salsaworkshops. Tijdens de politieke vrouwenestafette lieten sterke poli- tieke dames weten hoe meer vrouwen betrokken kunnen worden bij de politiek in Schiedam. De Sterke Vrouwen Ploeg Schiedam komt iedere 8e van de maand samen. De volgende bijeenkomst vindt plaats op 8 april in Natuur en Milieu Educatief Centrum Harre Wegh. De groep groeit door het zwaan-kleef-aan-effect. Iedere vrouw neemt de volgende bijeenkomst weer een vrouw mee die haar heeft gei'nspireerd. Om ploeglid te worden van de Sterke Vrouwen Ploeg Schiedam moeten vrouwen dus eigenlijk gevraagd worden. Kijk voor meer informatie op www. svpschiedam.nl. Houd voor het totale programma van 'Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen' de website www.ontdekschiedam.nu in de gaten. Foto: Greet van Norde Aleida's Plannendagen In navolging van Aleida, onder wiens gezag Schiedam stadsrechten kreeg, gingen zondag 8 maart jl. achttien startende onderneemsters onder begeleiding van ervaren buddy's aan de slag tijdens de masterclass Aleida's Plan nendagen. Wethouder Menno Siljee opende als enige aanwezige man de masterclass met een speech waarin hij verwees naar de sterke vrouwen in zijn familie. De onder neemsters gingen direct aan de slag om hun toekomstige onderneming die middag in 30 seconde te kunnen presen- teren aan elkaar. Ook bereidden zij de vragen voor die ze maandag konden stellen tijdens de speeddate sessies met onder meer de Kamer van Koophandel, Mentor Schie dam, Stichting Qredits, belastingadviseurs Van Oppen Partners en Anke Bodewes Makelaardij. De maandag werd afgesloten met een sessie tussen de startende onder neemsters en hun buddy's hoe de ondernemingsplannen nu aangepast en verbeterd kunnen worden. A1 met al een zeer geslaagde tweedaagse, waarin heel hard gewerkt is en die een win-win-situatie bleken te zijn voor zowel de onderneemsters, als de gemeente en de marktpartijen die deelnamen aan de speeddate sessies. Foto: Fleur Kooiman Het wijkoverleg van de wijk Kethel zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 16 maart 2009 Locatie: Schiertbaanstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, krediet- overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Htiseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Groenoord zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 26 maart 2009 Locatie: Van Beethovenflat, Van Beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, krediet- overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Htiseyin Kalyoncu, tel. 010-2191026 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. 11 maart 2009 nummer 10 Pagina 2 Coiofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (OlO) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5