UliHi)-SCHIEDA[1ED30'NL DIT VINDT U HET BELANGRIJKSTE VOOR DE TOEKOMST VAN SCHIEDAM VERTEL ONS UW TOEKOMSTBEELD gemeente Schiedam Sfeerwinkeien Rang Onderwerp GENERATIEGESPREKKEN! OUD EM JON< IN LAGERHU1SMODEL TEGEMOVER ELiCAAR STADSVISIE!S Ql SCHIEDAMI3DI DENK MEE VIA DE WEBSITE Heeft u nog geen Meedenkformulier ingevuld op de kerstmarkt, de Nieuwe Passage, de Hof van Spaiand of in het Vlietland Ziekenhuis? Vul dan online een formulier in via onze website www.schiedam2030.ni In Winkelcentrum De Nieuwe Passage hebben een paar honderd Schiedammers laten weten wat zij het belangrijkste vinden voor de toekomst van hun stad via het zogeheten Meedenkformulier. Tot op heden hebben circa 800 Schiedammers zo hun mening laten weten. In onderstaande tabel staan de tien meest aangekruiste prioriteiten voor de stad. In de laatste kolom staat hoeveel procent van de mensen dit het allerbelangrijkst vinden. Voor het bestuur van de stad - het college en de gemeenteraad - is het belangrijk te horen wat u belangrijk vindt. We kunnen ons gemeenschapsgeld immers maar een keer uitgeven en in deze tijden van kredietcrisis is het goed te horen waaraan u het geld dan het liefst uitgeeft voor een hoopvolle toekomst. Afgelopen week heeft de stand in het winkelcentrum Hof van Spaiand gestaan en deze week bent u de presentatiewand wellicht tegengekomen in de entreehal van het Vlietland Ziekenhuis. In de diverse discussies over de Stadsvisie 2030 komt regelmatig naar voren dat Schiedammers graag mogelijkheden voor een 'wooncarriere' willen zien in de eigen wijk, in de buurt van familie en vrienden. Schiedam moet voor de toekomst dan gaan werken aan 'levensloopvriendelijke' wijken. Van klein naar groot naar klein Een wooncarriere betekent dat je in die wijk je hele leven fijn kunt wonen. Je kunt er opgroeien als kind en er als starter een kleinere en betaalbare woning vinden. Als je zelf kinderen krijgt, kun je in diezelfde wijk een grotere eengezinswo- ning vinden en als je ouder bent kun je weer verhuizen naar een gelijkvloerse kleine woning. In sommige steden worden zelfs zogeheten kangeroe-woningen gebouwd, waar grootouders samen wonen met hun kinderen en kleinkinderen, zodat de grootouders de kleinkinderen kunnen opvangen als de ouders werken. Middensegment Schiedam beschikt nu over veel sociale huurwoningen. In de afgelopen jaren is flink geinvesteerd in de bouw van woningen voor mensen met een grotere beurs, zoals Sveaparken. Ook door de herstructurering in Nieuwiand en Groenoord zijn veel Schiedammers doorgestroomd naar betere woningen. Toch komt regelmatig in de dis cussies naar voren dat vooral in het middensegment de keuze nog niet bijster groot is: er zijn niet genoeg betaal bare huurwoningen of koopwoningen voor mensen met een modaal of net bovenmodaal inkomen. Wie uit een sociale huurwoning komt, en meer gaat verdienen, kan geen betaalbare koopwoning vinden. Daardoor zijn Schiedammers bijvoorbeeld naar Spijkenisse verhuisd. Ook winkeliers brengen naar voren dat zij meer Schiedammers met een gemiddelde beurs in hun winkels willen zien. Veel Schiedammers gaan nu vaker winkelen in Vlaardingen, Rotterdam of zelfs Den Haag. Wanneer er meer sfeer- winkels in Schiedam zouden zijn, komen mensen van diverse inkomensniveaus wellicht meer funshoppen in eigen stad. Werkgelegenheid en wijkeconomie Optimaal zou zijn wanneer er in de wijken ook werkgelegenheid is voor laag- en hoogopgeleiden. Dat mag een heel ander soort bedrij- vigheid zijn dan wij nu kennen. Een paar uitspraken: "Als mensen de ruimte hebben om te groeien, in woningomvang, met werkgelegenheid, komen ze in hun eigen buurt verder. De stad moet de sprang die het heeft ingezet, doorzetten." "Er is vraag naar veel diversiteit. De wijken moeten aantrekkelijk zijn voor gezinnen, met nieuwe vormen van wonen, dichtbij familie. Je moet mensen binden aan de stad. Niet alleen met opleidingen, ook met een mooie gemengde stad. We moeten programma's ontwikke- len waardoor mensen zich kunnen emanciperen. En we moeten niet te krampachtig zijn over nieuwe Nederlanders! 1 Alle wijken mooie, schone, veilige openbare ruimte 2 Goede culturele voorzieningen: filmhuis, theaterzaal en poppodium 3 Historische binnenstad: aantrekkelijk om te wonen, leuk om te verblijven 39,4 35,2 26,9 4 5 In de wijken goede voorzieningen zodat ouderen zelfstandig kunnen blijven wonen 25,3 9 10 Jongerenvoorzieningen op orde: bioscoop, disco en sportvoorzieningen Leegstand in de binnenstad is verdwenen Binnenstad beter zichtbaar en toegankelijker Schiedam heeft een goed openbaar vervoersysteem Alle leegstaande panden hebben nieuwe bestemmingen Tal van stadsparkjes, jong en oud verblijven daar graag buiten 24,3 24,1 24.0 23.1 21,9 21,5 Victor Deconinck, bekend TV-presentator, en Bas Banning, leerkracht van Scholengemeenschap Spieringshoek leiden op maandag 16 maart een bijzondere discussie: het Generatiegesprek. Oudere en jongere Schiedammers spreken zich in een Lagerhuis-opstelling uit over hun stad en de toekomst. Wat vindt u als oudere belangrijk voor Schiedam? En wat wil jij als jongere veranderen en vernieuwen in je stad? Vanuit verschillende scholen nemen jongeren deel aan de discussie. Generatiegesprek: maandag 16 maart, vanaf 16 uur, Scholengemeenschap Spieringshoek, Van der Brugghenlaan 2-6 3118 LA Schiedam. Inclusief buffet en drankjes. Wilt u ook deelnemen aan dit Generatiegesprek? Stuur een mail naar reactie@schiedam2030.nl of bel Irma van Diggelen: (010)2191731.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6