21 maart landelijke Opschoondag: Doe mee! Schiedamse 'Plastic Hero' scheidt plastic achteraf Wethouder Groene geeft Oosthuis aan bewoners Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Wijkoverleg Schiedam West f~l Wethouder Groene redt bank Kringloopwinkel Het GOED start inzameling Schiedam Kijkdag 'oude' ziekenhuis aan de BK-laan www.schiedam.nl Gemeenteberichten Schiedam - Met de overhandiging van een zitbank gaf Wethouder Maarten Groene op maandag 9 maart 2009 het startsein voor de inzameling van herbruikbare spullen door Kringloopwinkel Het GOED in de gemeente Schiedam. Het inzamelen gaat vooraf aan de opening van de 18e kringloop winkel van Het GOED in Schiedam. In april 2009 opent Kringloopwinkel Het GOED Schiedam haar deuren aan de 's Gravelandseweg 268-274. Wethouder Groene gaf afgelopen maandag het startsein voor de inzameling van het herbruikbare deel van het grof huis- houdelijk afval. Wie spullen heeft die te goed zijn om weg te gooien en nog bruikbaar zijn voor een ander, kan deze gratis laten ophalen door Het GOED. Een afspraak is te maken via het speciale inzamelnummer (010) 460 25 99. Voor hergebruik geschikte spullen zijn: meubels, lampen, woonaccessoires, boeken, cd's, lp's, dvd's, servies, kleding, speelgoed, sportartikelen, elektri- sche ap'paraten, onderdelen en tuinmeubels. Kringloopwinkel Het GOED verwacht op termijn jaarlijks 1,1 miljoen kilo spullen in de gemeente Schiedam in te zamelen. Hiervan wordt 75% herge- bruikt. Door deze activiteit draagt Het GOED ook bij aan een beter klimaat met een C02 reductie van 1100 ton. De werknemers, met name langdurig werklozen uit de wijk Nieuwland, maken dit mede mogelijk. Landelijke organisatie Het GOED is een landelijke kringlooporganisatie waarbij, met de winkel in Schiedam meegerekend, achttien kringloopbedrijven zijn aangesloten. Het GOED zet zich samen met gemeenten en partners in voor werkgelegenheid en meer hergebruik van goederen. In totaal werken ongeveer 650 medewerkers bij de winkels van Het GOED en het textielsorteercentrum. Het GOED heeft overzichtelijke afdelingen, trendy inrichting, inspiratiehoeken en goede ser vice. Het GOED Schiedam valt net als de Het GOED winkel in Vlaardingen onder de samenwerking met IRADO. In de strijd tegen zwerfafval orga- niseert Stichting Nederland Schoon jaarlijks een Opschoondag. Dit jaar is dat op 21 maart. Ook in Schiedam worden op verschillende plaatsen ini- tiatieven genomen om de omgeving zwerfafvalvrij te maken. Dit vraagt een paar uur werk, maar levert veel (woon)plezier op. Doet u ook mee? Meer informatie of meedoen? Het actieprogramma per deelnemen- de wijk staat vanaf maandag 16 maart op de website www.schiedam.nl. Wilt u, alleen of met anderen, meedoen? Dan kunt u zich aanmelden door een Wethouder Groene en bedrijfsleider Cees le Sage op de Parkweg, hoek Noordwest, aan de slag met de eerste aanwinst van de Kringloopwinkel. Foto: Jan van der Ploeg e-mail te sturen naar n.cup@ schiedam of te bellen met Nicole Cup via 010-219 1635. Aanhaken bij een van de bestaande acties kan natuurlijk ook! Opschoondag voor scholen Scholen kunnen op een ander wen- selijk tijdstip in de week van 16 tot en met 21 maart, meehelpen in de strijd tegen zwerfvuil. Zij kun nen begeleiding krijgen van IRADO medewerkers en lespakketten over afval bestellen. Zij kunnen eveheens contact met de gemeente opnemen via de bovengenoemde gegevens. Ruimte voor eigert Ml informatie. Plastic verpakkingsafval kun je beter scheiden. Van oude plastic verpakkingen worden vele itieuwe producten gemaakt. De nationale campagne 'Plastic Hero', die aan- stuurt op plastic afvalscheiding, wordt in Schiedam doorgevoerd in de vorm van sortering achteraf. Het doel van de nationale campagne 'Plastic Heroes' is om in korte tijd het scheiden van plastic verpakkings afval, net zo gewoon te maken als de glasbak en de papierbak. Binnen de meeste gemeenten worden burgers gevraagd om hun plastic verpakkings afval te scheiden van overig huisvuil en deze te deponeren in speciale Plas tic Hero-bakken of -zakken. De gemeente Schiedam kiest ervoor het plastic afval achteraf te scheiden. Dit omdat het inpassen van extra containers lastig is vanwege de dichte bebouwing van Schiedam en het her- invoeren van een zakkeninzameling systeem, niet wenselijk is door de kans op zwerfvuiloverlast. Voor meer informatie over de campagne kunt u terecht op www. plasticheroes.nl. Voor meer informatie over afval in Schiedam kunt u terecht bij Irado: www.irado.nl of 010-2621000. Wethouder Maarten Groene opent op dinsdag 17 maart het Oosthuis in Schiedam Oost. Hij geeft op symbolische wijze het Oosthuis aan de bewo ners door het pand te verlaten zonder zich te laten vergezellen door de daar aanwezige bewoners. Schiedammers uit Oost zijn vanaf 17.45 uur van harte welkom bij de opening. Het Oosthuis is meer dan een ruimte met een doorverwijsfunktie en een rek met folders. Het is namelijk voor en van de bewoners uit Oost. Het moet bewoners de gelegenheid geven contacten te leggen met andere bewoners en informatie en hulp te krijgen over allerlei onderwerpen waar ze in het dagelijks leven tegen aan lopen. Een plek waar je binnen loopt, je je op je gemak voelt, en met elke vraag terecht kunt, een plek, waar actieve bewoners aanwezig zijn die je graag verder helpen. Actieve bewoners Het Oosthuis wordt gedraaid door vrijwilligers die ondersteund worden door verschillende organisaties, waaronder de bewonersvereniging en het opbouw- werk. De actieve bewoners van het Oosthuis hebben aangegeven dat zij het zeer belangrijk vinden dat verschillende organisaties hun steentje gaan bijdra- gen aan het Oosthuis. Zo wordt er bijvoorbeeld gedacht aan spreekuren, o.a. van Irado, de sociaal raadslieden de politie en Toezicht en Handhaving. Er komen voorlichtingsbijeenkomsten en natuurlijk is er ruimte voor het gezellige kopje koffie. Er is een koffie-inloop op de dinsdagmiddag van 13.00 tot 16.00 en s'avonds 19.00 tot 21.00 uur. Er is een groep van negen actieve bewoners die mee helpen met de inloop. Het ziekenhuis aan de Burgemees- ter Knappertlaan is op 31 decem- ber 2008 officieel gesloten en eind maart wordt gestart met de sloop. Voordat de sloop begint kunnen be- langstellenden het ziekenhuis nog een keer bezichtigen. Op zaterdag 21 maart vindt er elk uur vanaf 11.00 uur tot en met 16.00 uur een rondleiding door het gebouw plaats. Belangstellenden worden ontvangen bij de hoofdingang van het zieken huis aan de Burgemeester Knappert laan 25. Vervolgens kan men in ieder geval de polikliniek, OK en de ver- pleegafdeling bezichtigen. Gei'nteresseerden kunnen zich aan melden voor de kjkdag door contact op te nemen met Elsa Brito van de gemeente Schiedam op telefoonnum- -mer 010-219175 of door een e-mail te sturen naar e.brito@schiedam.nl. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats- vinden op: Datum: Dinsdag 17 maart 2009 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Daphne Kunst, tel. 010-2191029 of e-mail: d.kunst@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk West zal plaatsvinden op: Datum: Disndag 24 maart 2009 Locatie: Jan van Avennesstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Bobby Scheepe, tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. 4 maart 2009 nummer 10 Parglr Mat ftetaelftfe gemaft gooi je't Sn ite atvsHNtft. O 4? 25® Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7