il Dicht bij huis Kees van Kooten en Wilfried de Jong te gast op Boek&Bal Patty, Marga en Jose 'top of the bill' op Maasboulevardfeest Adopteer een kip Krantnetel m Briljanten huwelijk Roodenburg-Niemeijer dick van rheenen: EURLINGS MISLEIDT BEWONERS OVER A4 MIDDEN- DELFLAND www.aanlegA4.nl Mijn collega verklaart me voor gek: „Een hele ochtend knutselen aan een kindertraktatie, ben je gek of zo?", hoor ik haar zeggen als ik mijn ambitieuze plan van de gevulde paasmandjes uitleg. „Dat deed mijn moeder vroeger nooit. Die heeft ooit 25 puntzakjes geknipt en daar popcorn ingedaan, verder kan ik me niks creatiefs herinneren. Waar haal je de tijd vandaan en als je niks leuks verzint, ben je zeker een slons?Ja, da's waar, denk ik en tegelijk gaat de telefoon. De jarige-to-be neemt op en maakt degene aan de andere kant van de lijn met stralende ogen duidelijk waar ze haar klas straks mee gaat verrassen. Plan A waren puntzakjes met in repen gesneden cake; patatcake, want dat had een meisje op de hockey laatst getrakteerd. Bij de snackbar hadden we de afgelopen weken al flink wat extra vorkjes ingesla- gen, want die moesten erbij, en een spuitbus slagroom; 'de mayonaise'. Ik vroeg me, zo blij als een kind, af wanneer ik voor het laatst zoiets leuks had gezien. Maar de praktische bezwaren kwamen al snel aan het licht toen we een week geleden proef draaiden. De bijna-jari- ge vond dat de slagroom wel erg aan je handen ging zit- ten, dus dan zouden er tenminste servetjes bij moeten en ja, hield iedereen eigenlijk wel van cake? Het plan kon definitief worden afgeschoten toen bleek dat een andere jarige uit de klas ook al met cake rond zou gaan en twee keer cake vonden we een beetje te veel van het goede. Mooi, konden we zonder al te veel gedoe van plan A af. Toen werden het dus de paasmandjes met chocolade-eitjes en een groen laagje paasgras (plan B), waarmee we uiteindelijk heel tevreden zijn. We kijken elkaar bijna verliefd aan als we het dienblad voor ons zien met hierop 21 kleurige mandjes en denken: 'dat hebben we weer mooi gedaan!' Hoe 'de mooiste dag van je le- ven' zich in de loop der jaren heeft ontwikkeld is nu te zien in de tentoonstelling 'Bruids- tranen' in het Visserij Vlaar- dings Museum. Aansluitend op de tentoonstelling is bo- vendien de theaterproductie 'Morgen ben ik de bruid' ge- maakt voor leerlingen in de onderbouw van het VWO. 76 klassen uit de regio schreven zich in voor een bezoek aan de tentoonstelling en voorstel- ling. Van heel herkenbare as- pecten als 'trouwen in maag- delijk wit' tot de traditie van een zelfgemaakt huwelijksca- deautje wordt in het museum getoond. De brugklassers van het Schiedamse Schravenlant waren de eerste van in totaal 1800 leerlingen die in het museum worden verwacht. Docent Jan Willem Verkaik had in het tot 'bruidsmode- j zaak' omgeturnde museum geen kind aan zijn leerlingen. Fenna, Liselot, Ogan, Jasper, Laura, Maje Brit en de ande- I ren maakten er een verkleed- I partij van. Onder toeziend oog van museummCdewerker I Joke van Leeuwen werden trouwjaponnen uitgezocht en gepast, waarna 'stelletjes' i en bruidsmeisjes in de histori- sche stijlkamer voor een statig i huwelijksportret poseerden. „De lesbrief die het museum maakte, wordt gebruikt bij de i lessen beeldende vorming en historie. Heel informatief en I inspirerend", vindt meester Verkaik. Na de 'huwelijksvol- trekking' in het museum ging de brugklas van Schravenlant naar de Vrije Academie aan de overkant van de haven. Hier speelde theatergroep VisMus de voorstelling 'Morgen ben ik de bruid'. Onder regie van Hans Rikken zijn Coen van Vlijmen, Salome Aussen en Yvonne Drop weer de kinde- ren van het sociale gezin van 'moeder' Liesbeth Petrus en 'vader' Reinier van Mourik. De voorstelling toont dat de mo- derne tijd zijn invloed heeft op de huidige huwelijkse ge-> zinssamenstelling. Hetpubliek hoeft niet stil te zitten en kan actief inhaken bij 'Morgen ben ik de bruid' of de Vlaardingse variant op Serge Gainsbourg's 'Je t'aime'. Nu geheten 'Oh Frits-Oh Lianne'. Niet alles dat zich in de lokale historie rond het huwelijk afspeelde heeft een plaats gevonden in de ex- positie. Daarvoor is het gege- ven te groot en het museum te klein. Toch zou bijvoorbeeld 'Broadway, voor al uw gelegen- heidskleding' meer aandacht hebben verdiend. Generaties Vlaardingers stapten gekleed in een daar gehuurd jacquet en 'grijze krijtstreep' in het huwelijksbootje. Talloze brui- degommen staan op de trap van het oude stadhuis met de hoge zijde van Broadway in de hand op de trouwfoto. Ook een musicus Dick Borst zou niet in een overzicht van de Vlaardingse huwelijksrituelen mogen ontbreken. Borst speel de vanaf 1945 als accordeonist op vele bruiloften Hoek van Holland tot Rotterdam en was in elke Vlaardingse feestzaal vaste gast. 65 jaar samen. Het is niet iedereen gegeven. Het Schiedamse echtpaar Roodenburg-Niemeijer bereikte op 1 maart deze mijl- paal. Met hun 2 dochters_4 kleinkinderen en 8 achterkleinkin- deren en verdere familie stond het briljanten bruidspaar uitge- breid stil bij dit jubileum. Burgemeester Verver-Aartsen deelde in de feestvreugde en bracht 3 maart persoonlijk de felicitaties over namens het gemeentebestuur. foto: roger v/d kraan Boek&Bal vindt plaats op za- terdag 21 maart in Theater aan de Schie en Bibliotheek Wa- terweg aan het Stadserf. Het thema van het feest is 'Tjielp, tjielp, de Literaire Zoo'. Veel nationaal talent doet Schie dam aan en literatuur wordt afgewisseld met muziek, caba ret, interviews en verrassende acts. Het programma duurt van 20.00 tot 1.00 uur. Er ko- men grote namen Boek&Bal Waterweg. De bezoekers kun- nen de lachspieren oefenen bij Vincent Bijlo en Hard Gras of genieten van de gedichten en muziek van Huub van der Lubbe. Absolute topper is Kees van Kooten. Op Boek&Bal houdt Van Kooten op humo- ristische wijze het dier, zich- zelf en onze wereld tegen het licht van de actualiteit. Hij probeert nieuwe verhalen uit en speelt oude stukken na. Een aantal dagen voor Boek&Bal Waterweg, 17 maart, vertonen Kees van Kooten en Wim de Bie op Nederland 2 een uur lang hun leukste scenes over dieren. Andere grote bekend- heid is Wilfried de Jong. Van hem krijgen bezoekers tijdens Boek&Bal een nog onbekende kant te zien. Samen met Oco- bar speelt hij de voorstelling 'De Opheffing Van Bob', een muzikale thriller op zakfor- maat. In deze voorstelling heeft Bob het wel gehad met de wereld en werkt zichzelf in voile overtuiging uit de weg. Zonder pijn en zonder bloed. Kaarten voor Boek&Bal Water weg kosten 15,00 euro en zijn verkrijgbaar via de kassa van Theater aan de Schie, boek- handels J.S. van Leeuwen en Post Scriptum en de website www.boekenbalwaterweg.nl. Het grootste, en ook wel het leukste, gratis festival van Schiedam, heeft zijn program ma rond. De organisatoren van het Maasboulevardfeest zijn er weer in geslaagd een mooi rijtje van artiesten sa men te stellen voor het feest dat vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 juli plaatsvindt in Schiedam-Zuid. Met een heel opvallende naam. 'Top of the bill' van het Maasboulevard feest is namelijk LUV. Op zondagmiddag 5 juli treden deze drie 'meiden' die na ja- renlang ruzie weer herenigd zijn, op. Patty, Marga en Jose zingen hun hits als Waldolala en You're the greatest lover op het Hollandse Hits Festival van het Schiedamde festival. Op de lange lijst van artiesten j staan ook andere polder-arties- ten als Anny Schilder, de jeug- digezangerjordy van Loon en Hanny van 'Vanavond heb ik hoofdpijn'. Voor het popfesti- val van zaterdag zijn artiesten als Lois Lane, Osdorp Posse en Def-P the Bestuursters ge- contracteerd voor het hoofd- podium. Natuurlijk heeft het Maasbou levardfeest ook de traditionele evenementen als straattheater, braderie en het darts- en voet- baltoernooi. Het weekend van de eerste week van juli staat dus weer bol van de activitei- ten. Nu maar hopen op droog weer met een zonnetje. De Boekenweek (woensdag 11 tot zaterdag 21 maart) heeft als thema 'Tjielp, tjielp, de Li teraire Zoo' en draait om het dier in de literatuur. Boekhan- del J.S. van Leeuwen haakt in op dit thema door klanten de gelegenheid te geven een kip te adopteren. Dit heeft allerlei voordelen: de kip blijft bij de boer, waar ze een prima leven leidt. Anderzijds kunnen de adoptieouders kakelverse, bio- logische eitjes afhalen bij Vrij natuurwinkel aan het Broers- veld en hun kroost via de we bcam bewonderen. Wie meer informatie wil over dit adoptieproject kan op 14 en 21 maart terecht bij de boekhandel. Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 11 maart 2009 X083-C KARIN MOERMAN 'Morgen ben ik de bruid' REGIO Brugklassers van het Schiedamse Schravenlant voelden zich even bruid in de 'bruidsmodezaak' van het Vlaardings Visserijmuseum. Foto; Roger van der Kraan PETER DE JONG SCHIEDAM SCHIEDAM SCHIEDAM FRANK WILLEMSE Deze gigantische beker hoort bij het winrien van het NK schoolbowlen. Zaterdag was dit kleinood een prooi voor de An nie M.G.Schmidtschool uit Schiedam. Dit team met scholieren uit groep 7 en 8 was met 18 winnende teams uit andere steden door de bowlingbond uitgenodigd voor deze titelstrijd. School bowlen blijkt sowieso populair in Schiedam. 96 teams deden in januari mee met de door de Dienst Sport en Recreatie en bow- lingclub Musis Sacrum georganiseerde voorronden. SCHIEDAM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9