Dicht bi huis Made in China; leuk, en niet te ingewikkeld kunstproject Klusdag op Fort Drakensteijn Wegwerkzaamheden Open Huis Oude Raadhuys Medicijnen voor senioren Inloopconcert Grote of St. Janskerk De Vlaardingse kunstenares Zhanhong Liao, sinds 1996 woonachtig in Vlaardingen maar geboren in Guangzhou, heeft een kunstproject opge- zet 'Made in China', dat als doel heeft de Vlaardingse en Chinese cultuur een stukje dichter bij elkaar te brengen. Voor dit project roept Zhan hong Liao Vlaardingers uit alle windstreken op om foto's digitaal in te zenden van 'iets' dat met China te maken heeft. Ook mensen uit Schiedam zijn welkom om deel te nemen. De inzendingen worden samen- gebracht tot onder andere een expositie. Deelnemers kunnen bijvoorbeeld een foto maken van een Chinees die ze kennen, een voorwerp of eten uit China, alles mag! Het klinkt misschien een beetje vaag, maar Liao wil niet teveel eisen stellen, zodat iedereen kan meedoen. „Het moet een leuk project worden en niet te ingewikkeld", meent ze. De kunstenares laat zich graag verrassen door de inzendin gen. „Ik sta open en ben erg nieuwsgierig naar wat mensen toezenden. Ik verwacht dat er zowel positieve als negatieve beelden komen, zeker omdat China soms negatief in het nieuws is." Voor uploaden van foto's en informatie over 'Made in Chi na': www.madeinchina09.nl Na bijna tien jaar intensief ge- bruik door duizenden kinde ren waren sommige toestellen in speeltuin Fort Drakensteijn ernstig versleten. Water- en zandtafels stonden op instor- ten, het speelfort had grote gaten. Daarom moest de hele speeltuin eind 2008 om vei- ligheidsredenen afgesloten worden. Gelukig heeft de ge- meenteraad vorig jaar geld vrijgemaakt voor een flinke opknapbeurt. Momenteel legt Irado de laatste hand aan de renovatie. Om de speeltuin helemaal in orde te maken, moeten er nog wat kleine klus- jes gedaan worden. Sommige toestellen hebben bijvoor beeld een schilderbeurt nodig. Dit werk wordt 4 april gedaan van 11.00 tot 15.00 uur. schiedam - In de week van 30 maart tot en met 4 april kun nen belangstellenden een kijkje komen nemen bij de lessen en workshops in het atelier van het Oude Raadhuys aan het Noordeinde 7. Men- sen kunnen een kijkje komen nemen bij de workshops en de sfeer komen proeven. Er is on der meer tekenen, schilderen, aquarelleren en fotografie. schiedam - Argos TEntree Voor- lichting en Preventie organi- seert dinsdag 24 maart een voorlichtingsbijeenkomst van 10.00 tot 12.00 uur in Marco- nihove. Twee deskundigen informeren het publiek over het gebruik van medicijnen en het voorko- men van een val in en om het huis. De toegang is gratis. schiedam - Het inloopconcert in de Grote Kerk wordt zater- dag 21 maart verzorgd door het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus. Aan- vang is 15.00 uur en de toe- gang is vrij. gemeente Schiedam ¥tS Hoofdwegen Burgemeester Van Haarenlaan Fase twee van de herprofilering van de Burgemeester van Haarenlaanis gestart. Het betreft het deel tus- sen de Vlaardingerdijk. ter hoogte van de metro, en de Burgemeester Knappertlaan. Dit deel behoudens de parallelrijbanen is afgesloten. Om dat kruising van de Vlaardingerdijk en de Burgemeester van Haarenlaan eveneens wordt vernieuwd is door- gaand verkeer vanaf de Troelstralaan in zuidelijke richting niet mogelijk. Voor de bewoners van het Toernooi- veld is een extra ontsluiting gemaakt via het Simon Rijnbendepad. De ver- wachting is dat de werkzaamheden rond 1 mei zijn afgerond. Mocht u vragen hebben over deze af- sluiting, dan kunt u contact opnemen met de heer S. Franken (projectleider gemeente Schiedam) via s.franken@ schiedam.nl of via 010-219 1621. Strickledeweg De Strickledeweg is tussen de Phi- lippusweg tot ten zuiden van de Hontslootstraat afgesloten. Er is een eenrichtingsregime ingesteld op de Strickledeweg van noord naar zuid om de bedrijven bereikbaar te houden. Rotterdamsedijk Op de Rotterdamsedijk tussen de Koemarkt en de Van Deventerstraat moet aan beide zijden de toplaag van het asfalt worden vervangen. Tevens moet op sommige plaatsen de bestra- ting van de parkeervakken worden vervangen. De start van het werk is zaterdag 21 maart 2009. Het werk zal in fases worden uitgevoerd. Voor elke fase zal een omleidingsroute worden ingesteld. Peter van Anrooylaan Met ingang van maandag 9 februari 2009 worden er weg werkzaamheden uitgevoerd in de Peter van Anrooy laan. Er worden rijplaten gelegd voor de hulpdiensten. Schiedam Oost In verband met het plaatsen van ondergrondse vuilcontainers zijn op diverse plaatsen in Schiedam Oost kortdurend parkeervakken of wegen afgesloten. Fietspaden Poldervaart Het fietspad langs de Poldervaart is tot een nog nader te bepalen tijd- stip afgesloten. Deze afsluiting is noodzakelijk om de dam naar het Vlietland Ziekenhuis toegankelijk te maken. Overige wegen De Velden Op maandag 23 februari 2009 wordt begonnen met het inrichten van een depot voor materialen op het La- vendelveld. Het depot zal worden ingericht op de parkeerplaatsen van het Lavendelveld. Aansluitend zullen de werkzaamheden voor het ophogen van de tuinen starten. Tramplus Op maandag 16 maart 2009 wordt de parallelle weg tussen de Burge meester Honnerlage Gretelaan en de Schie afgesloten. De verzakkingen in de rijbaan zullen ter. plaatse worden hersteld. De afsluiting zal naar ver- wachting twee weken duren. Op maandag 23 maart 2009 wordt oversteekplaats ter hoogte van de Overschiesebrug aangepast. Dit zal enige verkeershinder geven. Havendijk Op woensdag 18 maart 2009 wordt op de Havendijk een boom gekapt. Het verkeer zal ter plaatse wor den geregeld door middel van een mobiele verkeerslicht installatie. Ringersstraat In verband met de aanleg van kabels en leidingen wordt de Ringersstraat op woensdag 18 maart 2009 voor doorgaand verkeer afgesloten. Een omleiding zal worden ingesteld. Kennisgeving voornemeris Ontheffing ex. artikel 3.23 WRO (Rectificatie) Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ont heffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Gebruik van het pand Vlaardingerstraat 39B als kantoorpand Het pand ligt in het vigerende bestemmingsplan Binnenstad 2003" be- stemmingen "gemengde doeleinden -GdB-". Het voornemen is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat kantoordoeleinden niet zijn toegestaan binnen deze bestemming. Het voornemen is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om gebruik van een pand in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen tot wijzing naar kantoorpand voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 12 maart t/m 22 april 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf- 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en don- derdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethou ders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. I Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 18 maart 2009 XQ84-e WATERWEG> Kunstenares Zhanhong Liao zal binnenkort mensen fotograferen in het centrum voor haar project 'Made in China'. Foto: R v/d Kraan I Een schonere wereld begint bij jezelf, en daar kan je niet jong genoeg mee beginnen! Met dit in het achterhoofd is SWS Welzijn in het nieuwe schooljaar samen met Woonplus het project 'Ogen van Schuttersveld' gestart. De bedoeling hiervan is dat kinderen die random het Schuttersveld wonen geleerd wordt om verantwoordelijk te zijn voor de eigen woonomgeving en het schoonhouden daarvan. Zo werden er foto's, collages en tekeningen over dit onderwerp gemaakt en is er een ex- cursie geweest naar de afvalverwerking. Woensdag was de aftrap van het project. SCHIEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 12