Dicht bi huis M. Polderman Nu het beste hypotheekadvies? De Hypotheker Geuzenpenning meervoudig in teken van mensenrechten Tel: (010) 473 II 50 Fax: (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM Jazeker. De Hypotheker. Donatie voor dierentehuis Passage naar Schepphuis Jongens met nepvuurwapen Complete familie met slok op www.hypotheker.nl waterweg - Rabobank Schie- dam-Vlaardingen organi- seerde in november de bij- eenkomst 'Geniet Nu' voor medioren (50-plussers) in de Stadsgehoorzaal. Na deze avond hebben veel klanten van de Rabobank zich aange- meld als lid. Leden profiteren van diverse voordelen. Het 50e nieuwe lid werd beloond met een donatie van 250,- dat besteed kon worden aan een goed doel naar keuze uit Schiedam of Vlaardingen. Dat lid, mevrouw Meijer, besloot het geld aan Dierentehuis Nieuwe Waterweg te schen- ken, dat hiermee uiteraard zeer verguld was. schiedam - Christelijk-maat- schappelijke vrouwenbewe- ging Passage organiseert de maandelijkse thema-avond op donderdag 19 maart niet in de Stuurhut, die is afgeslo- ten wegens onderzoek naar mogelijke asbest, maar in het Schepphuis aan de Dorpsstraat 15 (achter de kerk). Aanvang is 19.45 uur. Er wordt gesproken over Samen-Wonen in je eigen wijk, dorp of stad. Soms stel je vast dat je niet zo veel van je eigen wijk weet. Meer info: R. de Gids, tel. 470 92 47. De uitreiking van de Geu zenpenning stond vrijdag meervoudig in het teken van de erkenning van de mensen rechten. Bij de overhandiging van de penning aan de Israeli- sche B'Tselem en de Palestijnse Al-Haq laureaten, memoreerde oud-minister Van Aartsen de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens uit 1948. Het jaar waarin Ben Goerion ook de staat Israel uitriep. In de Grote kerk was de uitrei- kingsceremonie dit jaar weer een plechtige gebeurtenis. De muzikale uitvoering en de- clamatie van Jan Campert's gedicht 'De achttien dooden' door het Vlaardings Man- nenkoor Orpheus, wist het gemoed van de aanwezigen te roeren. Burgemeester Van Aartsen van Den Haag had als vertegenwoordiger van de internationale stad van vrede en recht de eer om de Geuzen penning uit te reiken aan Jes sica Montell van B'Tselem en Wesam Ahmad van Al-Haq. Aan het eind van de ceremo nie werd een satellietverbin- ding gelegd met de directeur van Al-Haq, Shawan Jabarin, in Ramallah. De weigering van het Israelische Hoogge- reChtshof om de voorman een uitreisvisum te geven, heeft er juist toe geleid dat de Geu zenpenning in zowel Israel als de bezette gebieden veel aan dacht heeft gekregen. Wesam Ahmad, woordvoerder en al- gemeen secretaris van Al-Haq nam de penning in ontvangst. Opvallende aanwezigen bij de uitreiking waren Tweede Kamerlid Manko Peters van GroenLinks en Palestina acti- viste Greta Duisenberg. Ook waren er politici uit Maasluis, Vlaardingen en Schiedam, de steden waar veel van de eerste Geuzen vandaan kwamen. Voorafgaand aan de uitreiking was er 's ochtends ook een ontmoetingsgesprek van de laureaten met verschillende scholieren. schiedam - De politie heeft zondagavond in station Schiedam Centrum drie jon gens aangehouden die een (nep)vuurwapen in de hand hadden. Toen de politie kwam zaten ze op de trap van perron 5. De jongens, Schiedammers van 14- en 16 jaar oud, wer- den volgens de BTGV (Bena- derings Techniek Gevaarlijke Verdachten) aangehouden. Hierna bleek dat het om een nepvuurwapen ging. schiedam - Op de Horvathweg werd het afgelopen weekend tweemaal een alcoholcontrole gehouden.Zondag werden 142 bestuurders gecontroleerd, zaterdag 206. Een bestuurder met twee kleine kinderen in de auto bleek teveel te hebben gedronken. Zijn vrouw blies echter ook een te hoge waar- de, dus konden ze niet verder. Volgens de man zou er snel fa milie langs komen rijden, zo- dat zij met hen mee konden. fnderdaad kwam er een auto met daarin de moeder, oom en tante van de man. De oom, de bestuurder, blies ook een te hoge waarde evenals de twee dames die in de auto zaten. De eerste bestuurder blies 465 ug/ 1, de oom 580 ug/1. VICKIs 'i (?ysl& TEST»> Today Tomorrow Toyota t/m 7,01/lOOkm (14 J km/!), €02 emissievan 110 -164 qr/km Schiedam, Laan van Bol'es 2,010-4703800 I Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 18 maart 2009 X085-C Plechtige ceremonie VLAARDINGEN> Penningen waren er voor Jessica Montell en Wesam Ahmad. Oud-mintser Jozias van aartsen was in Vlaardingen voor deze plechtige gebeurtenis die landelijk altijd veel aandacht trekt. i Meerveifnogen, minderverbruik, dat is goedkoper aan de pomp en biedt u fiscaal voordeel: tot €1.400, BPM-korting en een bijtelling van maar 20%! Kijk voor de zuinige Toyota Vans met Optimal Drive op toyota.nl. Of korn direct bij ons langs. Brandstofverbruik (2Q04/3/EC) varieert van 4,21/lOOkrn (23,8 km/1) Prijzen inclusief BTW, exdusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl LI I Kansen benutten? f i i 1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13