Gouden tip of rare tic? Deel het met ons! lezers in beeld 'Jaarboekjes zijn meestal klein en worden vaak weggegooid' Ik ben enorm toe aan de lente!' Lezerscolumn Puur natuur Oproep Mijn verzameling Prikbord De leukste vereniging van allemaal is natuurlijk die van ons! Lezerspanel Mijn foto Onderweg met de auto passeer ik een oudere heer op de fiets. Er is iets vreemds aan zijn houding. Hij fietst raar. De fiets hangt helemaal scheef. Aan de bagagedrager hangen twee fietstassen. De ene lijkt leeg en de andere is zwaar beladen. Ik kijk nog eens in mijn autospiegel en zie dat hij het niet in de gaten heeft, want het gaat maar door. Er valt van alles uit de fietstas die helemaal scheef hangt. Ik voel het als mijn plicht om hem te waarschu- wen maar kan niet direct stoppen. Straks krijgt hij een ongeluk, terwijl ik dit had kunnen voorkomen. Een eindje verder is een inham waar ik de auto veilig kan parkeren. Ik loop snel het fietspad op. „Meneer, u ver iest iets..." Terwijl ik dit roep komt hij steeds dichter- bij en zie ik een voile, uitpuilende tas met een inhoud die veel weg heeft van een modderachtige brei. In een klap maakt hij het me duidelijk: „Het is poep", zegt hij, "poep van de kinderboerderij..." Poep? In die mooie tas? Ik geloof mijn ogen niet. „Ja, ik fiets wel door hoor, want het is een beetje dun, puur natuur he?" Terwijl hij rustig langs mij verder fietst loopt er een dun straaltje uit de tas...„Maar bedankt hoor mevrouw!" Hij laat mij achter met duizend vragen. Heeft hij een volkstuin? Hoe krijgt hij die tas ooit schoon? Wat puur natuur? Dit kun je niet maken? Zo'n poepspoor in de stad? Ach ja, 't is lente, dan wil je wel eens wat! Er schuilt vast ongekend veel kennis onder de lezers van Maasstad die het leven kun nen veraangenamen. Iedereen heeft ze wel, de broodnodige tips en trues om huis, tuin en keuken te laten gloreren. Deel ze met ons! Hoe worden de ramen weer brandschoon? En is er geen foefje om van dat onkruid af te komen? En hoe kan ik sneller schoon- maakklusjes opknappen, zo- dat ik meer tijd heb voor leuke dingen? Wij zijn op zoek naar de gouden tip. Misschien heeft u zelf een brandende vraag of een pro- bleem en kunt u wel wat tips gebruiken, mail deze dan ook naar waterweg@maasstad.nl. Er zijn vast weer lezers met een antwoord op uw vraag of een oplossing voor uw probleem. Ook zijn we op zoek naar mensen met een bijzondere tic of die iemand kennen met een gekke 'afwijking' of walging. Denk bijvoorbeeld aan het bekende krassende geluid van nagels op een bord. Of misschien kent u iemand die bijvoorbeeld kippenvel krijgt van schuimrubber. Voorbeelden zijn er genoeg. Zo heeft iedereen wel wat, of kent iemand die dat heeft. We zoeken mensen die een af- keer hebben van iets dat voor een ander weer heel normaal kan zijn. En misschien denkt u wel dat u de enige bent en blijken er veel meer mensen met die spe- cifieke afkeer...Kortom waar griezelt u van? Stuur een e-mail naar: waterweg@maasstad.nl Maarten van der Lugt (67) is een geboren Rotterdam- mer, maar keerde pas vijftien jaar geleden terug naar 'zijn' stad. Hij werd lid van Rotero- damum, de historische ver- eniging Rotterdam. „Jaarlijks ontving je dan het beroemde jaarboekje. Na een paar jaar was mijn interesse weer hele maal aangewakkerd en dacht ik 'die jaarboekjes wil ik gaan verzamelen'." In het blad Kro- niek zette hij een advertentie met de vraag of iemand de door hem gezochte boekjes wilde verkopen. „Een oudere heer uit Zutphen reageerde en toen heb ik een afspraak ge- maakt. Hij bood mij zijn hele Rotterdam verzameling aan, zo'n honderd vooorlogse en direct naoorlogse boeken en boekjes." Van der Lugts inte resse werd verder gewekt. „Na het lezen van sommige boek jes ben ik gaan verzamelen. Veilingen, boekenmarkten en antiquariaten waren niet meer veilig." Inmiddels is hij in het bezit van zo'n 3500 tot 4000 titels, buiten de vele tijdschrif- ten, kranteknipsels en zo'n 2000 oude ansichtkaarten. „Ik ben me nu aan het specia- liseren op onder meer wijken, sportverenigingen en kerken." Het wordt steeds moeilijker iets te vinden, omdat de door hem gezochte items meestal klein zijn en dus vaak wegge gooid worden. Contact?: mvd- lugt@kpnplanet.nl. Ze zijn er in alle kleuren en maten; muziekverenigingen, sportverenigingen, verenigin- gen waar mensen hun vrije tijd besteden zoals een wan- delvereniging, noem maar op. Is uw of jouw vereniging nu de leukste vereniging die er is? Vertel ons kort, bondig en aan- trekkelijk (450 tekens, inclusief spaties) wat uw vereniging zo bijzonder maakt. Een sprekende foto erbij en wie weet krijgt uw vereniging een plek op deze pagina. Een prijs gewonnen met die- zelfde vereniging? Ook dan is er natuurlijk niets leukers dan uw vreugde en trots te laten zien! Stuur uw inzending naar: waterweg@maasstad.nl. „Ja! Ik word helemaal blij van het lekkere zonnetje, de vro- lijk gekleurde bloemen en de eerste lammetjes die geboren zijn! Zelfs de regen die af en toe valt kan mijn humeur nu niet ver- pesten!" Juich niet te vroeg. Een hang- jongere maakt nog geen zo- mer. Heerlijk! Alles gaat weer groei- en en bloeien in de tuin, daar kan ik echt van genieten. En lekker weer naar buiten, 's winters zit je toch meer bin- nen. Lekker in de tuin, de bolletjes die opkomen om je heen en dan nog een zonnetje erbij... dat is echt kicken! Heerlijk fietsend met de zon in het gezicht dan komen de "Lente"kriebels eindelijk bo- ven bij de mensen en geven de altijd strakke en chagrijnige gezichten de uitstraling naar vrolijkheid. Dat is het lentegevoel waar een ieder naar verlangt. - m TV J I Als dit geen leuke (vroeg) lentefoto is...de twaalf schattige roze biggenstaartjes op kinderboerderij Holywood? Vorige week stond in onze krant het antwoord van de vraag hoeveel biggetjes er geboren waren bij kinderboerderij Holywood. Dit inspireerde Jan Snijtsheuvel om een foto te gaan maken en het bewijs vast te leggen dat Laura Smoor de 12 biggetjes juist heeft geteld al zit er op de foto 1 verstopt. Ook een leuke lentefoto? Mail deze naar: waterweg@maasstad. nl. FOTO: JAN SNIJTSHEUVEL Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdaq 18 maart 2009 WX92-C JOKEDEZWART In deze rubriek besteed Maasstad aandacht aan verzamelaars in de regio. Deze week is dat Maarten van der Lugt met zijn fascinatie voor jaarboekjes. ROTTERDAM) Maarten van der Lugt heeft kasten vol jaarboekjes, een passie die nog niet eens zo heel lang geleden begonnen is. Foto: Rob Kamminga Jeanne van Baarle uit Vlaardingen stuurde zondag deze foto toe, die zij heeft gemaakt aan de wa- terweg, met de opmerking: 'Hoe vervoer ik boten?' Antwoord: Met een boot!!!!' Ook een bijzondere, grappige, mooie of opvallende foto? Mail deze dan naar e-mailadres: waterweg@maasstad.nl. YENICE JONGEJAN) HANSBOUMAN) DIT VAN DER KNAAP> GERHARD DE KOK>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21