Dicht bij huis ft Van Stigt Thans op titelkoers 'Terugkeer van Saskia Franken heel belangrijk' Geen Vlaardingse fouten in 2D, DV0'32 wint wederom 'finale' CI KARAT! Sportflitsen Bokx Vastgoed Open afgeblazen Complimenten voor Nouchka Fontijn Zuid-Hollandse zwemkampioenen Honkballers Holy kweken vertrouwen Tettelaar wint Harga onderuit Twee maal goud voor turnsters Axia Van Baarle redt Verdedigend Spirit tennis - Met pijn in het hart is besloten het internatio- nale tennistoernooi Bokx Vastgoed Open af te blazen. Het Vlaardingse toernooi leek een vaste waarde te wor- den op de internationale tenniskalender maar de eco- nomische crisis maakt dat er op de banen van tv Holy deze zomer geen 'future pro's' als Robin Haase, Pauline Wong en Arantxa Rus te bewonderen zijn. Door afha- kende sponsors kreeg men de begroting niet rond. boksen - Nouchka Fontijn heeft vrijdag in London ge- bokst tegen Kim Hey. De wedstrijd in het kader van een uitwisseling tussen de Haringey Police Community Boxing Club en de Rotterdamse boksschool Van't Hof werd in 3 ronden ruim gewonnen door Fontijn, 14-2. De Schiedamse kreeg vele complimenten vanwege haar techniek. Samen met Ton Dunk jr. en Abdul Fkiri van Van't Hof werkte zij hard aan dit punt. zwemmen - ZVVlaardingen was bijzonder succesvol tijdens de Zuid-Hollandse kampioenschappen in 50 meter bad Aquapulca. Bart Dunweg zwom naar titels op de 200 meter wisselslag en de 100 meter vrije slag. Ook Celine Hoogendijk, Marije Dinkelberg, Kimberley Albers, Max Spiering en Victor Poot werden Zuid-Hol- lands kampioen. honkbal - De honkballers van Vlaardingen-Holy speel- den dit weekeinde 2 oefenwedstrijden. De pupillen van coaches Jonkers en Benner. tankten zelfvertrouwen door een overwinning op Ridderkerk Rowdies, 5-7. Een dag later sloeg de ploeg geen slecht figuur bij sterke buur Schiedam maar werd wel verloren, 12-4. schiedam - De dammers van Van Stigt Thans zijn goed van start gegaan in de beslissings- competitie om de landstitel. Zaterdag werd in Westerhaar nipt gewonnen van Witte van Moort, 11-9. De Schiedam- mers bogen in de slotfase van de 6 uur durende wedstrijd een 9-7 achterstand om door over- winningen van captain Rob Clerc en Sven Winkel. Anatoli Gantwarg, Frits Luteijn, Jeroen van den Akker, Ron Heusdens en Dirk van Schaik jr kregen eerder Witte van Moort niet op de knieen en speelden remise. Michiel Kloosterziel ging kansloos onderuit tegen Auke Scholma. Een dag later versloeg Witte van Moort de 3e titelgegadigde Damvereni- ging VBI in Huissen, 8-12. Als Van Stigt Thans komende zondag in Schiedam de wed strijd tegen rivaal VBI wint, prologeren de Schiedammers het landskampioenschap. De beslissende match begint 22 maart om 12.00 uur in De 5 Molens aan de Nieuwe Dam- laan 818. Mocht Damvereni- ging VBI winnen dan komt er - nog een beslissingscompetitie, waarschijnlijk met versneld tempo. 01 Ml St>ORTlS(' Reeds vooraf was Diana Zandwijk vol zelfver trouwen dat haar ploeg het massaal opgekomen publiek in sporthal Groenoord niet zou teleur- stellen in de kampioenswedstrijd. „Vorige week zondag had ik er even een hard hoofd in. Tegen Roda'71 speelden wij een slechte wedstrijd. Ge- lukkig wonnen wij nog wel nipt. Maar dinsdag werd er door de meiden alweer scherp getraind en dat stelde mij weer gerust. En ook vrijdag tij dens de training liep het heel lekker." Zandwijk zag haar ploeg zondag vanaf het beginsignaal gestaag afstand nemen van Unitas'63. DWS toonde zich weer de makkelijk scorende ploeg die het dit gehele seizoen al is. Alleen toen Unitas'63 zich wat begon te irriteren en wat ge- mener ging spelen, haperde de DWS-machine kortstondig en slopen de Maassluizers ietsje na- derbij. DWS was echter snel weer bij de les en kon al ruim voor het eindsignaal de wedstrijd ontspannen uitgooien. Het kampioenschap in de le klasse is een mooie beloning voor trai ner Zandwijk die het aandurfde het zieltogende DWS op sleeptouw te nemen. Zij gooide vorig i regio - De laatste van 7 trai- i ningswedstrijden van wieler- club De Coureur werd zondag na een fotofinish gewonnen j door Danny Vrolijk. De cou- reur uit Schipluiden legde i daarmee meteen beslag op de 2e plaats in het eindklasse- i ment van de wedstrijdenreeks. Maassluizer Jaco Tettelaar greep de eindoverwinning in dit klassement. schiedam - De korfballers van Harga zijn reeds kampi oen maar waren in de laatste zaalwedstrijd toch gebrand op winst tegen de ex-titelconcur- rent Ten Donck. Het bleef voor Harga bij de wens. Ten Donck lijkt altijd wat meer te brengen als het tegen Harga speelt. Ook ditmaal speelde Ten Donck furieus en kwam Harga te laat op stoom om te win nen, 16-18. seizoen ook niet meteen de handdoek toen het team onder haar leiding degradeerde uit de regioklasse. „Die degradatie kwam niet onver- wacht. Wij misten vorig jaar een vaste keeper. Dan kun je nog zo goed spelen maar uiteinde- lijk verlies je toch. Voor dit team was het dus heel belangrijk dat Saskia Franken terugkeerde. Zij heeft voor veel rust gezorgd achterin en be- langrijke ballen gepakt. Dat zag je ook vandaag weer tegen Unitas'63. Maar ook het terugkeren van andere ervaren speelsters was belangrijk voor de balans in het team." Diana Zandwijk doelt dan op het weer voor DWS spelen van on der meer Moniek Defize, Stephany Don en zus Sylvia Zandwijk. „Maar bovenal heeft iedereen hard en fanatiek willen trainen waardoor wij gedurende het seizoen steeds beter gingen spe len. De jongere speelsters hebben zich daarbij opgetrokken aan het niveau van de routiniers. Zij zijn niet meer de 'te lieve' speelsters van wel- eer maar weten in het veld nu ook goed van zich af te bijten." Zandwijk heeft inmiddels be sloten er nog een jaartje aan vast te knopen als trainster van DWS. „Het wordt volgend jaar in de regioklasse een stuk lastiger. Het niveau ligt daar meteen een stap hoger maar ik heb geen geluiden gehoord dat er meiden weggaan of stoppen dus als wij verder groeien moet het te doen zijn. Daarnaast hoop ik dat wij nog mi- nimaal 3 versterkingen kunnen vinden. Een bredere groep is geen onnodige luxe want ook blessures liggen altijd op de loer. Wat dat betreft i hebben we dit seizoen ook veel geluk gehad." schiedam - Axia Schiedam heeft in de turncompetitie van Rayon Delfland twee maal goud gewonnen. Nade le. wedstrijd bleven Demi van Rijswijk, Bo van Waalwijk van Doom, Floor van Tonge- ren en Tessa Teske kansrijk voor medailles. Tijdens de 2e wedstrijd in Den Hoorn pak- ten Van Waalwijk van Doom en Teske het rayonkampioen- schap. Bo van Waalwijk van Doom liet punten liggen op de balk maar turnde goed ge- noeg voor de le plaats. Tessa Teska turnde zelfs met val van de balk goed genoeg om uit- eindelijk de gouden medaille huiswaarts te nemen. Floor van Tongeren was eveneens succesvol door haar 2e plaats in Den Hoorn werd zij 3e in het klassement. Demi van Rijs wijk en Daphne Jaspers grepen net naast de medailles met een 5e Pn 6p plaats I p 7 a y £3^ B schiedam - Het Zwarte Paard Schiedam maakt nog kans op de 2e plaats in de le klasse maar dan moest wel gewon nen worden van concurrent Erasmus 2. De schakers gaven een voorsprong uit handen maar bij een 3,5-3,5 stand nam Schiedams topper John van Baarle zijn verantwoorde- lijkheid. Hij greep in tijdnood de winst voor HZPS. vlaardingen—Spirit speelde de laatste zaalpartij tegen Blauw Wit waarvan eerder ruim werd verloren. De Vlaardin- gers kozen voor een zwaar ver dedigend concept maar omdat Spirit zelf niet bij machte was te scoren, werd een kleurloos zaalseizoen toch met verlies afgesloten, 9-14. De voetbalcompetitie in de 2e klasse D leverde zater dag geen verrassingen voor CWO/za, Deltasport en Zwa- luwen. Deltasport spoelde de wrange nasmaak van het verlies tegen NSW weg met een monsteroverwinning op hekkensluiter Hellevoetsluis, 8-0. Na een half uur opende Leo Letwory de score. Daarna ging het snel door treffers van Martin Hofstee, John Brusse, nog 2x Letwory, 2x Robert Pot en Marvin Brunswijk. CWO speelde moeizaam tegen Leo- nidas maar streek wel de winst op, 4-3. Peter van der Linden was matchwinner met 3 sco res waaronder kort voor tijd de winnende. Zwaluwen had geen moeite met fc Maense, 0- 4, en geldt door het verlies van koploper Smitshoek nu als de ploeg met de minste verlies- punten in de 2e klasse D. 3e klasser DVO'32 zet een sterke reeks neer. Voor de Vlaardin- gers is elke wedstrijd een finale in een poging degradatie af te wenden. Zaterdag werd de 3e winst op rij geboekt. Nadat middenmoter Die Haghe in de 2e helft de aansluitingstreffer had gemaakt was het alle hens aan dek voor DVO'32, 2-1. De zondagtak CWO is de goede vorm van voor de winterstop kwijt. CWO speelde wel ge- degen tegen DRGS maar de koploper profiteerde van kort stondig concentratieverlies bij CWO, 0-2. I Maasstad Weekbladen Waterweg Woensdag 18 maart 2009 WX93-e -r; At VVf Jj Jr i. TAX MH i/O- JJL De handbalvrouwen van DWS vierden zondag in sporthal Groenoord na winst op concurrent Uni- tas'63,23-15, het kampioenschap in de regionale 1e klasse. Foto: Rob Kamminga DWS naar regioklasse De handbalvrouwen van DWS keren na 1 seizoen terug naar de regioklasse. Zondag werd titelconcurrent Unitas'63 zonder al te grote problemen verslagen, 23-15. Het gat met de Maassluizers is daarmee op 6 punten gekomen waarmee de ploeg van trainer Diana Zandwijk niet meer in te halen is. En dus was het feest in sporthal Groenoord. REGI0> W HiUt SW-: I <L> Sportschool Egberth Thomas was met 6 vechters actief op het NK Kyokushinkarate in Papen- drecht. Laura van Vliet werd 2e in de wedstrijden voor kyu-graden. Alaa-Eddine Mhamdi vocht zich in het open toernooi bij de zwaargewichten naar de 3e plaats. Victor Teixeira won schijnbaar moeiteloos het goud bij de lichtgewichten. In de finale was hij te sterk voor een geduchte Pool. Teixeira won 2 extra prijzen. Hij brak de meeste planken en leverde de beste toernooiprestatie. VLAARDINGEN>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25