podium journaal 'Brandende Liefde' in het theater Nieuwe plaat bewijst dat Elle Bandita echt muzikant is Na 'Turks Fruit' nu ook 'Brandende Liefde' als musical luitrIN Kort Jordi Savall dirigeert Bach en Purcell Win kaarten! Interview IN ItUI Ef l/Mlwi imtr Pers en publiek reageerden enthousiast op de musicalversie van 'Turks Fruit'. Hoofdrollen waren er voor Antonie Kamerling en Jelka van Houten. De voorstelling viel ook in de smaak bij de schrijver zelf, die in 2007 overleed. Zijn weduwe Karina Wolkers: „Na het zien van de musical 'Turks Fruit' wa ren Jan en ik erg enthousiast. Voor ons was het een originele herschepping van zijn inmiddels klassiek geworden roman. Jan zei die avond: deze men- sen moeten 'Brandende Liefde' gaan doen." Aan de wens van de schrijver/kunste- naar is voldaan. De roman 'Brandende Liefde' uit 1981 is door Dick van den Heuvel en Fons Merkies tot musi cal bewerkt. Zijn weduwe omschreef 'Brandende Liefde', dat id 1983 werd verfilmd met Peter Jan Rens en Mo- nique van de Ven in de hoofdrollen, als volgt: „Een humoristisch verhaal over schoonheid, jeugd en ouder- dom, kunst, trouw zijn aan jezelf en de vurige passie van een jonge schilder voor een beeldschone, onbereikbare vrouw." In een statig huis geeft Mademoisselle Bonnema (Catherine Ten Bruggencate) Franse les aan jonge kunstenaars, on der wie Rick (Daniel Boissevain). Hij woont in het souterrain van het heren- huis in ruil voor klusjes en de verzor- ging van de oude vader van Bonnema (Frits Lambrechts).Rick wordt verliefd op Anna (Loes Haverkort), die met haar man, een concertpianist (Floris Verbeij), ook in het huis woont. Mademoisselle Bonnema probeert de gepassioneerde liefde tussen Anna en Rick op alle mogelijke manieren te verhinderen. Het herinnert haar te veel aan haar eigen onmogelijke liefde in het verleden. Zo ontstaat een on mogelijke driehoeksrelatie tussen een gepassioneerde kunstenaar, een beeld schone muze en een lerares Frans met een groot verdriet. Daniel Boissevain won eerder een Musical Award voor zijn aandeel in de musical 'Doe Maar'. De musical 'Brandende Liefde' is op 23 maart te zien in het oude Luxor Theater in Rotterdam. Reserveren: 010-4843333 of www.luxortheater.nl. Daarna is de voorstelling onder meer te zien op 1 april in Theater Het Kruis- punt, Barendrecht, 9 april Theater De Stoep, Spijkenisse, 12 mei Isala Theater, Capelle a/d IJssel en 28 mei Theater ad Schie, Schiedam. Volgende week woensdag is er een speciaal concert in de Doelen. Naast Bach zal ook werk van componist Purcell te horen zijn. 'Een geheel nieu- we beleving van deze over- bekende werken', luidde het commentaar op de vertolking van de Brandenburgse Con- certen door barokorkest Le Concert des Nations. Nu komt dit orkest onder leiding van de internationaal vermaarde dirigent, componist en violist Jordi Savall naar de Doelen. Savall brengt ook hier enkele van de bekende Brandenburg se Concerten van Bach. Deze zes vrolijke werken behoren tot de hoogtepunten van de Barok. De 'Brandenburgers' worden gecombineerd met muziek van Henry Purcell. Op woensdag 25 maart zullen onder andere Brandenburgs Concert nummer 1, 2 en 4 op- gevoerd worden. Meer info op www.dedoelen.nl. Kaartje winnen? Maasstad verloot 5 keer 2 kaarten. Stuur voor aanstaande maandag een mailtje naar prijsvraag@maas- stad.nl met als onderwerp 'Sa vall'. Vermeld in de mail uw naam en telefoonnummer. Q, upc Met haar cd 'Queen of Fools' bewijst de Rotterdamse Elle Bandita naar eigen zeggen dat ze echt muzikant is en dat ze goede liedjes kan schrijven. Haar eerste volledige album kreeg de nodige goede recen- sies. Zelf ambieert ze niet veel, behalve dan dat ze wil spelen. Het liefst heel veel spelen. De 23-jarige Ryanne van Dorst speelde in Bad Candy en The Riplets, maar werd bekend en berucht als de extravagante rockchick Elle Bandita die punk en electro combineerde, zichzelf begeleidend op drum- computer, synthesizer en gi- taar. Het ontstond als experi ment, nadat ze had gespeeld in het door Barry Hay gefor- meerde girlsrockbandje Bad Candy. „Mijn woede moest er- uit", verklaart ze. „Ik had een drumcomputer en synthesizer op de kop getikt en ben gaan spelen." Ze trok de aandacht, met name dankzij haar heftige en opval- lende podiumpresentatie. In 2005 verscheen haar eerste cd, de EP 'Love Juice'. Twee jaar lang ging ze helemaal los, tot ze het ineens had ge- had: „Ik zag hoe mensen naar me keken en alleen nog maar stonden te wachten tot ik weer iets geks zou gaan doen. In re- censies van mijn EP schreef vrijwel iedereen wat een de- biel ik was, en ik geef ze geen ongelijk." 4 Tijdens een housefeest in haar gitaar neer. Inmiddels was ook punkrockband The Riplets verleden tijd, waardoor zij zich geheel kon richten op haar eigen muziek. Afge- lopen zomer trad ze veel op met Voicst, onder meer in het voorprogramma van Kane in de Kuip. „Die optredens gaven me weer het gevoel: het is lek- ker spelen in een band!" Tijdens het opnemen van nieuwe songs liet ze zich bij- staan door muzikanten van bands als De Staat, Voicst en z/z. „Ik merlfti dAt ik dfcze nummers niet in mijn eentje knn spelen." tredens heeft zij daarom een band om zich heen verzameld met vier Rotterdamse mu zikanten. Eind februari ver scheen 'Queen of Fools'. Haar album werd gepresenteerd met optredens in de Amsterdamse Melkweg en het Rotterdamse Rotown. Volgens de bio van haar pla- tenmaatschappij PIAS is de punkattitudegebleven: 'Nieuw zijn wat meer instrumenten, meer echte liedjes en dus iets meer diepgang'. „Op mijn EP stohden vooral politieke en maatschappelijke teksten. Op alleen boos, maar laat ik ook best veel van mezelf horen." Ze noemt zichzelf een outsi der: „Ik heb niet het gevoel dat ik ergens bij hoor, maar dat vind ik niet erg. Ik zing vooral over de positieve kan- ten daarvan." Muziekkenners voorspellen een doorbraak, zelf is ze daar niet mee bezig: „Ik ambieer niet zo veel. Ik wil zo veel mogelijk spelen. Ik heb er hard voor gewerkt. De grootste klus was om seri- eus genomen te worden. Deze tweede plaat toont aan dat ik echt muzikant ben. Beroemd worden Jibeit niet: J Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 18 maart 2009 TX97-C Na verfilmingen van onder meer 'Turks Fruit' en 'Branden de Liefde' werd in 2005 voor het eerst een musical gemaakt naar een boek van Jan Wolkers. 'Turks Fruit' was geen door- snee musical, de rauwe bewerking sloot naadloos aan bij het oorspronkelijke boek. Van dezelfde makers is nu 'Brandende Liefde' in de theaters te zien, met een hoofdrol voor Daniel Boissevain. Daniel Boissevain en Loes Haverkort spelen de hoofdrollen in de musicalversie van Jan Wolkers' 'Brandende Liefde'. foto Joey Buddenberg R0TTERDAM> ROTTERDAM) De nieuwe voorstelling Buk van John Buijsman gaat vrijdag 20 maart in premiere in de Rotterdamse Schouwburg. WW\ 010 484 33 33 www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-za t/m 21/3 20u Herman van Veen na vier jaar eindelijk terug in Rotterdam zo-ma 22-23/3 20u Jorgen Raymann Familyman. Laatste kaarten! oude Luxor Theater www.luxortheater.nl 010 484 33 33 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do 19/3 20.00u Van Dik Hout Theatertour 2009 Indrukwekkend akoestisch oeuvre za-zo 21-22/3 12/15.15u Piet Piraat Hetgeheim van Lorre Spannende familievoorstelling (3+) ma 23/3 20.00u Brandende liefde Musical naar Wolkers' roman met o.a. Daniel Boissevain di-do 24-26/3 20u Jan Jaap van der Wal Zonder band Bespreekt de toestand in de wereld 010 411 81 10 Rotterdamse Schouwburg www.rotterdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. RO THEATERWEKEN: wo-zol 8-22/3 20.15u Koning Lear regie Alize Zandwijk. Met Jack Wouterse, Fania Sorel e.a. (zo 16.30 u) di-do 24-26/3 20.15u Een cowboy met zijn hcnden hoog juicht waarschijniijk niet va n Jefse Batelaan wo-zd 1-5/4 20.15u Het laatste vuur regie Alize Zandwijk. Met Rogier Philipoom, Bart Siegers e.a. za-zo 4-5/4 15.30u Onschuld regie Alize Zandwijk. Met Sylvia Poorta, Fania Sorel, Paul R. Kooij e.a. do 19/3 t/m zo 22/3 Buk - John Buijsman - Muziektheater, Buijsman goes Bukowski wo 18/3 t/m di 25/3 en 5 (jeugd)theater-, dans-, muziek- en operavoorstellingen: kijk op de website 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. do-vrl9-20/3 20.00u Downtown Rotterdams Wijktheater en Theater Zuidplein Jongeren vr 20/3 20.15u Nathalie Baartman LOS Cabaret za 21/3 20.00u Comedy Night Theatro Luna Blou Cqbaret Stand- up wo 25/3 20.00u Fresh Urban Dance Theatre Dance f Jongeren Ga voor neer informatie en 1 aartverkoop naar het R )tterdams Uitburo in de C rale Bibliotheek (Hoogstraat 110) DOOR VINCENT WERNKE ROTTERDAM) Elle Bandita: „0p deze plaat ben ik niet meer alleen boos, maar laat ik ook best veel van mezelf ho ren." foto Katerina Plevkova -T deze pl'aaf betVik niet meer •e MftLhiVTfLbni.n.A uSQ.iq ui!A i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 29