uit journaal Sportpaleis bevestigt status als top evenementenlocatie Zanger Di-rect trekt na Tommy direct de stekker uit de band Weer even kind tijdens lasergame shoot-out Poetische popsongs van Zijlstra en Band in BREStheater Circusfeest 'Bekijk het maar!' van Rotjeknor in Hal 4 IGjkert Het was even de vraag of de plannen wel door konden gaan. Maar na een formeel onderzoek van de Europese Commissie naar de door de gemeente Rotterdam geplan- de investering in Ahoy, gaan de renovatie en ontwikkeling deze zomer van start. Directeur van Ahoy Jos van der Vegt: „Het nieuwe Sportpaleis is een goede mix van oud en nieuw. De karakteristieken van Ahoy mogen niet verloren gaan: de sfeer, de kenmerken- de constructie en de indeling van de arena waardoor ieder- een tijdens een evenement mooi zicht heeft. We maken ons klaar voor de toekomst en grotere producties." „De capaciteit gaat van 10.500 naar 13.500 bezoekers, we vernieuwen de ruimtes voor artiesten en optimaliseren de opslag en aan- en afvoer- routes. Qua techniek gaan we gebruik maken van moderne klimaatbeheersing en energie- zuinige installaties." Ahoy ontvangt per jaar 1,7 miljoen bezoekers. Wethoii- der Wonen en Ruimtelijke ordening Hamit Karakus: „We zijn niet in staat hen in het gebied random Zuidplein vast te houden. Deze investering geeft een nieuwe impuls aan de economie. We maken het gebied aantrekkelijker voor bezoekers die er langer willen verblijven en creeren werkge- legenheid." Tot het voorjaar van 2010 spelen de werkzaamheden zich voornamelijk achter de schermen af. Van maart tot augustus dat jaar is de exploi- tatievrije periode. Grate evenementen, North Sea Jazz uitgezonderd, ver- plaatst Ahoy naar Hal 1. Tim Akkerman, de zanger van de Haagse rockformatie Di-rect, verbaasde vriend en vijand door onlangs kenbaar te maken dat hij uit de band stapt. De drie overgebleven le- den hebben nog geen idee of ze de band zonder Tim voort- zetten. Na de tour Di-rect doet Tommy kan het dus zomaar voorbij zijn met de band, van een afscheidstour is voorals- nog geen sprake. Voor de fans des te beter dat de jongens op dinsdag 7, woensdag 8 en vrij- dag 10 april nogmaals in het Luxor Theater staan. j)ude 1 Tijdens Tommy, het legen- darische meesterwerk van de Engelse band The Who, ver- andert het theater in een ware rocktempel. Tommy vertelt het verhaal van een doofstom en blind kind. Speciaal voor deze tournee zijn de liedtek- sten voor het eerst geheel in het Nederlands vertaald door Jan Rot. Onder regie van Jos Thie en met de steun van een aantal bijzondere gasten be- loofd DI-RECT doet Tommy een ware rocksensatie te wor- den. Kaarten zijn te reserveren via www.luxortheater.nl of via 010-484.33.33. Elkaar onder water lekker on der vuur nemen? Het kan bij Lasergame Rotterdam in de Parkhaven. Het ruim van het schip de Zwarte Zwaan, die recht tegenover de Euromast ligt afgemeerd, is omgebouwd tot een heuse onderzeeer. Daar, in benauwde ruimten onder de waterspiegel, kun nen vrienden, familie en col- lega's elkaar 'voor de gein' op de dood bevechten. Oorlogje spelen van woensdag tot en met zondag. In de ruimte die is omgedoopt tot machinekamer maakt ie- dereen zich klaar voor vertrek. Vervolgens kunnen teams el kaar beschieten vanuit patrijs- poorten en een slaapcabine of vanachter olievaten en moto- ren. Door de sonar- en water- geluiden lijkt het net of je in een echte onderzeeer rond- loopt. De airco loeit, want je krijgt het erg warm van het achter elkaar aan jagen. In de bar rent een groep jon gens verhit en opgewonden heen en weer. Ze bespreken hun tactiek voor de volgende ronde. Patrick (15): „Normaal kun je alleen in gebouwen la- sergamen. Deze plaats is heel leuk. Weer eens wat anders. De hal is alleen wel kleiner dan ik gewend ben. Er is niet veel ruimte om keihard rond te rennen." Eigenaar Christoffel Wielders legt uit: „We willen niet dat lasergamen bij ons geweldda- dig, gevaarlijk of eng is. Het moet vooral leuk zijn. Daarom is het ook niet pikkedonker en zijn er geen smalle gangetjes. Nu heb je echt het effect van een spel, omdat je je moeilijk kunt verstoppen en moet na- denken over een tactiek om anderen te raken." Niet alleen kinderen komen elkaar beschieten, ook volwas- senen kunnen zich op de boot uitleven. „Volwassenen die losgelaten worden in de on derzeeer zijn weer even twaalf. Gisteren hadden we een groep uit Eindhoven, 's Avonds strak in het pak naar het theater en slapen in Hotel New York, maar daarvoor kwamen ze bij ons spelen", vertelt Wielders. Het idee om een lasergame centrum in Rotterdam te be- ginnen ontstond toen Wiel ders in het kader van een mentorproject met een maatje wilde gaan lasergamen. Laser- zone aan de Blaak bestaat niet meer, dus moesten ze uitwij- ken naar Zoetermeer. „Zonde dat er in Rotterdam geen la- sergamehal meer was", zegt Wielders. „Daarom zijn we er zelf een begonnen." Lasergame Rotterdam biedt arrangementen aan voor ver- schillende doelgroepen: kin deren vanaf acht jaar, vrijge- zellen, bedrijven en familie. De arrangementen zijn sa- mengesteld met verschillende partners die zijn gevestigd in en aan de Parkhaven, zoals de Pannenkoekenboot, de Euromast en de midgetgolf- baan. Open van woensdag tot en met zondag. In vakan- tieperiodes ook op dinsdag. Meer informatie via www. lasergamerotterdam.nl of 010- 436.21.33. Ieder jaar is het in theater Hal4 een weekend lang een groot circusfeest. In zeven voorstel- lingen treden zaterdag 28 en zondag 29 maart maar liefst 230 kinderen en jongeren op. Sinds 1998 is theater Hal4 de vaste optreedplek voor de voorstellingen van Circus Rotjeknor. Er zijn veel verras- singen voor het publiek, maar ook voor de artiesten zelf. In Theater Hal 4, aan de Waterto- renweg 200, zijn naast de pre- sentaties van de oefengroepen ook optredens te zien van de vaste optreedgroepen van Cir cus Rotjeknor. Het circusspel wordt op vele manieren gespeeld en beleefd. De Circusgroep is de groep met de jongste artiesten, van 9 tot en met 12 jaar. De The- atergroep bestaat uit 25 arties ten, van 13 tot en met 18 jaar. De Paraplu is de groep met de oudste artiesten - tot en met 22 jaar - en wordt opgeluisterd door live gespeelde muziek. Daarnaast is er ook een speci- ale groep - Club Speciaal - voor kinderen met een verstandelij- ke beperking. De voorstellingen duren inclu- sief pauze maximaal twee uur Bij iedere voorstelling treedt naast een optreedgroep ook een oefengroep op. Kaartjes zijn te koop bij kin- derboekwinkel De Kleine Ka- pitein aan de Meent 77; 010- 412.47.50. Jeroen Zijlstra en Band is vrij- dag 27 maart te zien in BRES theater met de voorstelling 'Vergezichten'. De zanger en trompettist Zijlstra staat be- kend om zijn poetische bal lads. Lezers van de Maasstad kunnen kaarten winnen voor het theaterconcert. Jeroen Zijlstra verloochent zijn roots niet. De zanger en trom pettist maakt Nederlandstalige jazzy popsongs, waarin hij een stoere, stevige sound afwisselt met prachtige, poetische bal lads. Hij was vijftien jaar visser en zijn stem verraadt het ruwe leven op zee, de'eenzaamheid en het verlangen naar huis. Hunkeren is hem dan ook niet vreemd, hij schreef er zelfs een prachtig nummer over dat te horen is op 'Doorbraak', zijn derde album. Sinds 1999 heeft hij met zijn band een respectabel reper toire opgebouwd, rauw en on- gepolijst van uitstraling, fijn en subtiel van afwerking. In 2002 won hij de Annie M.G. Schmidtprijs voor het mooiste theaterlied van dat jaar "Dur- gerdam slaapt". Jeroen heeft een aantal keren mogen spe len met het Metropole Orkest en onlangs ook met het Sinfo- nietta Orkest. Paul de Leeuw weet zijn repertoire ook te vin- den; voor zijn laatste CD nam hij het nummer "Ga niet weg" op, in een bewerking met koor en orkest. De pers over Zijlstra: 'Zijlstra heeft een interessante dijk gelegd tussen de jazz en klein- kunst'. 'Ruwe bolster, blanke pit, dat is Jeroen Zijlstra. Een stoere man met opvallend me- lancholische nummers zonder vals sentiment. Een- markante stem; doorleefd, bijna hees, maar toch ook breekbaar'. 'Naast blues en ballads brengt Zijlstra in zijn nieuwe voorstel ling ook weer jazzy nummers. Want als Zijlstra zijn trompet pakt, staat hij zomaar een potje te jammen met zijn mu- zikanten. Ook de jazzliefheb- ber komt aan zijn trekken. Hij is het dan ook waard om door een groter publiek te worden beluisterd'. De voorstelling op 27 maart begint om 20.30 uur. De en tree bedraagt 18 euro of 16,50 euro. Telefonisch reserveren via nummer 0181 -413 308. Bestellen kan ook via www. brestheater.nl Maasstad weekbladen geeft in samenwerking met het BRES theater 10 keer 2 vrijkaarten weg voor de voorstelling van Jeroen Zijlstra. Stuur voor za terdag een mailtje naar prijs- vraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Zijlstra'. Vergeet niet uw naam, adres en tele- foonnummer in het mailtje te vermelden. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 18 maart 2009 TX98-a Ahoy beter, nieuwer en stuk groter Meer comfort en verblijfsmogelijkheden voor bezoekers, de nieuwste techniek, betere akoestiek, een toename van de capa- citeit en een volledig nieuw dak. Januari 2011, veertig jaar na de opening in 1971, moet de modernisering van Ahoy een feit zijn. Het is de eerste grote verbouwing in haar geschiedenis. ROTTERDAM) ANGELI0UE VAN TILBURG De laatste shows van Di-rect doet Tommy zouden zomaar eens de laatste optredens van de band kunnen zijn. foto: Leo van Velzen ROTTERDAM) ROTTERDAM) Christoffel Wielders zorgde er voor dat Rotterdammers weer lek ker in eigen stad kunnen lasergamen. ROTTERDAM) REGIO) De zanger en trompettist Jeroen Zijlstra maakt Nederlandstalige jazzy popsongs. Vrijdag 27 maart staat hij in BREStheater in Brielle. WIN KAARTEN!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31