Gemeentebericht 5oiirvm Nieuw licht op Nieuwland door leerlingen Schravenlant Start meidenvoetbal Nieuwland Kijkdag 'oude' ziekenhuis aan de BK-laan Schiedam Zuid m gemeente Schiedam ff«g Dertien leerlingen van de Openbare Scholengemeenschap Schravenlant hebben een tentoonstelling over de wijk Nieuwland gemaakt. De titel van de expo side is Nieuw licht op Nieuwland. Ze maakten de tentoon stelling in het kader van een vier- daagse maatschappelijke stage bij het Gemeentearchief Schiedam. Bij het samenstellen van de tentoon stelling hebben de leerlingen van 4A kennisgemaakt met het werken in een archief. Deelonderwerpen die aan bod ko- men op de expositie zijn het ontwerp van de nieuwbouwwijk Nieuwland door architect Horvath in de jaren 1950, archeologische vondsten in de wijk, de geschiedenis van scholenge meenschap Schravenlant, de achter- uitgang van de buurt in de jaren 1970 tot en met 1990 en de door minister Vogelaar beloofde prachtwijk. Voor de mensen uit Nieuwland en voor de mensen die gei'nteresseerd zijn in deze wijk is dit een pracht- tentoonstelling. Je krijgt een hele nieuwe kijk op Nieuwland! Woensdag 18 maart zal wethouder Yorick Haan van Schiedam de tentoonstelling in de Stadswinkel aan het Stadserf ope- De leerlingen van klas 4A: Annelies Pennock, Kuba Chlipalski, Lisa Verver, Marjolijn GunstMark Scholten, Lara Jansen, Julian Loefi Bart Markus, Luuk de Boer, Simon Pasveer, Annelies van Leeuwe en Tijana Vojnovic. nen. De door leerlingen samenge- stelde tentoonstelling is te bezichti- gen van woensdag 18 maart tot en met vrijdag 17 april 2009. De Stadswinkel, te vinden op de begane grond van de nieuwbouw van het Stadskantoor, is geopend op maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 -16.00 uur en op donderdag van 8.00 - 20.00 uur. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart infor- matie over Schiedam en Schiedam- mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Op woensdag 11 maart is er een start gemaakt met het meidenvoet- balproject in Schiedam Nieuwland. De officiele Kick-off was in de Mar- griethal. Sport en Recreatie Schie dam organiseert het project samen met de combinatiefunctionarissen van de basisscholen uit de wijk. Acht teams met ongeveer zestig meiden uit de groepen 7 en 8 van vier basis scholen in de wijk Nieuwland zullen de komende tijd kennis maken met de voetbalsport. Tijdens de Kick-off speelden de meidenteams een toer- nooi tegen elkaar waar 'team rood' van de Taaltuin als winnaar uit de bus is gekomen. De komende zes weken krijgen de meiden een keer per week naschools een voetbaltraining. Deze periode wordt vervolgens afgesloten met een toernooi op 27 mei op het veld van voetbalvereniging HBSS. De mei den zullen daar kunnen laten zien wat zij hebben opgestoken van de trainingen. De bedoeling van dit pro ject is om enerzijds een brug te slaan tussen de vereniging(en) en de jeugd uit de wijk Nieuwland, anderzijds om meisjes meer te laten sporten. Het ziekenhuis aan de Burgemees- ter Knappertlaan is op 31 december 2008 officieel gesloten en eind maart wordt gestart met de sloop. Voordat de sloop begint kunnen belangstel- lenden het ziekenhuis nog een keer bezichtigen. Op zaterdag 21 maart vindt er elk uur vanaf 11.00 uur tot en met 16.00 uur een rondleiding door het gebouw plaats. Belangstellenden worden ontvangen bij de hoofdingang van het zieken huis aan de Burgemeester Knap pertlaan 25. Vervolgens kan men in ieder geval de polikliniek, OK en de verpleegafdeling bezichtigen. Gei'nteresseerden kunnen zich aan meiden voor de kjkdag door contact op te nemen met Elsa Brito van de gemeente Schiedam op telefoonnum- mer 010-219175 of door een e-mail te sturen naar e.brito@schiedam.nl. Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 23 maart 2009 Locatie: Bewoners Vereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken wijkgericht werken, in aanwezig- heid van Wethouder Maarten Groene; - evaluatie van project 'De Buurt Bestuurt'; - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Wet bodembescherming Beschikking (Rotterdamsedijk 3-187) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem- onderzoek voor de locatie locatie Rotterdamsedijk 3-187 (postcode 3112 AD), kadastraal bekend onder sectie L, nummer 3320, nemen burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding voornemens zijn te besluiten dat: - op de locatie geen sprake is van een geval van ernstige bodemveront reiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming als gevolg van de opslag van minerale producten in een drietal ondergrondse opslagtanks. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 18 maart 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Alge- mene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Geen beroep kan worden ingesteld door diegene die redelijkerwijs kan worden verweten geen zienswijze tegen de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600660 Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaats Gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW maken Burgemeester en wethou ders van Schiedam maken bekend dat zij op 17 maart 2009 hebben besloten om - op grond van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer - de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Havendijk ter hoogte van pand nr. 515 (3114 EK) Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti- veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. Th. Breedeveld tel. nr. 2191864. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 18 maart 2009 Namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt i- GEMEENTEARCHIEF

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4