ST ADSVISIE SCHIEDAM UUlU SCHIEDAM203D NL gemeente Schiedam MOOIE, SCHONE EN VEILIGE OPENBARE RUIMTE STAAT VERUIT BOVENAAN DE WENSENLIJST! 40 jr. 40-59 jr. 60+ Totaal 2 1 2 1 3 2 5 2 1 9 28 3 19 6 1 4 25 3 3 5 4 16 4 6 19 5 5 7 5 19 11 8 15 4 13 9 12 8 11 10 7 20 5 11 8 11 18 12 10 10 18 13 10 14 13 14 12 18 8 15 26 11 9 16 17 7 25 17 12 15 16 18 21 13 20 19 8 21 17 20 15 23 10 21 23 17 16 22 6 24 23 23 21 25 22 24 17 24 24 25 FREK BIJ PER n Op 10 maart bezochten we met de presen- tatiestand en de flipover-borden de MAVO van de Openbare Scholen Gemeenschap Schiedam (OSG). Op 11 maart stonden we bij het Schieveste College en op 13 maart bij het Stedelijk Gymnasium Schiedam. Leuke ontmoetingen met jongeren die met enthousiaste ideeen kwamen om hun stad aantrekkelijker te maken. Een bioscoop, discotheek en hangplekken om samen te komen worden door de Schiedamse jongeren het meeste gemist. Twee vrienden: "We willen graag leuke hang plekken, zodat we onze vrienden kunnen ont- moeten, zonder dat de politie je meteen in je kraag grijpt voor samenscholing. Gezellig met goede bankjes, prullenbakken en verlichting!" Meisjes bij de OSG Schiedam willen vooral gezellig samen kunnen shoppen. Ze schrijven een hele rits winkels op. Het liefst zouden ze die zien in een veel groter winkelcentrum in Noord, bijvoorbeeld in een vergrote Hof van Spaland: Zara, Vera Moda, V&D, Replay Store, WE, Coolcat, New Yorker, Brittain, Funky House. Andere vriendinnen vinden juist dat er meer grote winkels in de Nieuwe Passage moeten komen. Op het gymnasium vertelt een musicus in de dop hoezeer hij een muziekzaak mist zoals Feedback of Peter Verspuij. Andere wensen die op de flipovers verschenen: gratis OV, meer paarden, par- keerruimte in Oost, winkels langer open, buurthuis voor meiden, meer voetbalvelden, een graffitimuur, verbeteren van zwembaden, meer chillplekken (groot, veel ruimte en centraal), parken opknappen, meer prullen bakken en een grote supermarkt in Oost. Van 10 december tot en met 13 maart hebben meer dan duizend Schiedammers de tijd genomen om het Meedenk-formulier over de toekomst van Schiedam in te vullen. We vroegen Schiedammers in winkelcentra, in het Vlietland Ziekenhuis, op scholen en in seniorencentrum Frankeland om 5 prioriteiten voor de toekomst aan te kruisen. Op het Stedelijk Gymnasium Schiedam werd vrijdag 13 januari het duizendste formulier ingevuld, maar de uitkomsten van de ingevulde formulieren van het gymnasium zijn in onderstaande tabel nog niet verwerkt. In de eerste kolom staat hoe mensen die jonger zijn dan 40 jaar de volgorde van belangrijkheid voor de stad zien. Zij vinden jongerenvoorzieningen het belangrijkste. Mensen tussen de 40 en 60 jaar hechten de meeste waarde aan mooie, schone, veilige openbare ruimte in alle wijken. En wie ouder is dan 60, kiest als eerste voor goede wijkvoorzieningen zodat ouderen zelfstandig kunnen blijven wonen. In de vierde kolom staat de gemiddelde ranglijst. Hieronder de Top 25. Onderwerp Alle wijken mooie, schone, veilige openbare ruimte Goede culturele voorzieningen: filmhuis, theaterzaal en poppodium Jongerenvoorzieningen op orde: bioscoop, disco en sportvoorzieningen In alle wijken goede voorzieningen zodat ouderen zelfstandig kunnen blijven wonen Historische binnenstad: aantrekkelijk om te wonen, leuk om te verblijven Schiedam heeft goed openbaar vervoersysteem Binnenstad beter zichtbaar en toegankelijker Beatrixpark goed bereikbaar en veilig Leegstand in binnenstad is verdwenen Alle leegstaande panden hebben nieuwe bestemming Buurtbewoners actief betrokken Tal van stadsparkjes, jong en oud verblijven er graag buiten Kwaliteit openbare ruimte bepalend voor beheer van buurten In binnenstad parkeervoorzieningen op orde Heel veel Schiedammers zetten zich actief in voor de stad Gebruikers openbare ruimte medeverantwoordelijk Schiedam, groene klimaatbestendige waterstad Wilhelminahaven wordt mix van wonerVwerken Gemeente ondersteunt bewonersinitiatieven Binnen de stad alles goed bereikbaar Beatrixpark aantrekkelijk sport- en evenementenpark Schiedam is proeftuin voor nieuwe vormen van werkgelegenheid NS Schiedam goede verbinding met internationale treinen en vliegvelden Topondernemers zijn actief betrokken bij de ontwikkeling van de stad Knooppunten voor openbaar vervoer: intensieve stedelijke ontwikkeling Op 5 maart werd onder leiding van TV-presentator Victor Deconinck in besloten kring gediscussieerd over de Stadsvisie 2030 bij De Kuyper Distilleries. Burgemeester W.M. Verver-Aartsen en wethouder C.A.C. Daskalakis spraken er met 35 Schiedammers over de wensen voor de toekomst. De onderlinge betrokkenheid en actieve inzet van Schiedammers voor de stad was een breed besproken onderwerp. En hoe zorgen we ervoor dat Schiedammers zich in de stad kunnen ontplooien, ontwikkelen en een wooncarriere kunnen maken? Hoe realiseren we levens- loopvriendelijke wijken voor jongeren en ouderen? Een ander belangrijk gesprekspunt was dat de culturele beleidsmakers van het museum, theater, bibliotheek, et cetera zich samen willen richten op een bijzonder cul- tuureducatief programma voor Schiedamse jongeren dat uniek is in Nederland. Als vervolg op deze avond zijn de betrokken beleidsmakers inmiddels al met elkaar in gesprek gegaan hoe zij dit programma willen realiseren!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6