Wijkoverleg Schiedam West 8 www.schiedam.nl Gemeenteberichten Kaoverqunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV- Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 Den en 1 Conifeer, in verband met herinrichting van de tuin en overlast. De bomen staan in de achtertuin van het pand Aleidastraat 19 te Schiedam, zoals op de bij de aanvraag overgelegde tekeningen is aangegeven. - 1 Katzuraboom, in verband met herinrichting van de tuin en overlast. De boom staat in de voortuin van het het pand Zwaluwlaan 42 te Schiedam - 8 bomen, in het bijzonder 3 Iepen, 4 Sierappels en 1 Meidoorn. Dit in ver band met riolerings-en ophogingswerkzaamheden, staande aan het Harg- plein te Schiedam, zoals op de bij de aanvraag overgelegde tekeningen is aangegeven** - 38 bomen van diverse soort met uiteenlopende stamdiameters. Dit in ver band met reconstructie en ophoging van het plangebied's- Gravelandsepol- der te Schiedam, zoals op de bij deze aanvraag overgelegde tekeningen is aangegeven*** - 3 Haagbeuken, in verband rftet ernstige overlast. De bomen staan op de loca- tie Over de Vesten tegen het pand Over de vesten 137 t/m 153 - 138 t/m 152 te Schiedam, zoals op de bij deze aanvraag overgelegde tekeningen is**** - 22 Sierkersen, in verband met zeer slechte conditie van de bomen en gevaar op schade en letsel. De bomen staan in Park Woudhoek aan de achterzijde van de Kolenbranderstraat te Schiedam. - 1 Wilg en 5 Esdoorns, in verband met herinrichting en wijziging van het grondgebruik rond de tennisbanen ter hoogte van de Stadhouderslaan 123 te Schiedam, zoals op de bij deze aanvraag overgelegde tekeningen is aan gegeven hiervoor geldt een herplantplicht van 1 boom, zoals in de vergunning betreffende de vrijwillige herplant is omschreven hiervoor geldt. een herplantplicht van 10 bomen, zoals in het herinrich- tingsplan bij de aanvraag en in de vergunning is omschreven hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 38 bomen, zoals in de vergunning is omschreven hiervoor geldt een herplantplicht van 3 bomen, zoals in de vergunning is omschreven hiervoor geldt een herplantplicht van 25 bomen, zoals in de vergun ning is omschreven hiervoor geldt een herplantplicht van 5 bomen in de directe nabij- heid van de kaplocatie, zoals op de bij de aanvraag overgelegde tekeningen is aangegeven en in de vergunning is omschreven \Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht, kunnen belanghebbenden te gen deze besluiten een gemotiveerd bezwaarschrift indienen, binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C.J.R. Menick, tel: (010) 2191893. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 10 maart 2009 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: Op het parkeerterrein nabij metrohalte Vijfsluizen, aan de Karel Doorman- weg (3115), twee algemene gehandicaptenparkeerplaatsen aan te wijzen, gelegen nabij de ingang van het metrOstation, door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV en kruismarkering. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendma- king een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver- wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 18 maart 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt Op donderdag 19 maart 2009 ver- gadert de gemeenteraad. Deze ver-. gadering begint om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una- niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waar over de beraadslagingen nog moe- ten worden voortgezet (bespreek- stukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Na behandeling in de commissiever- gaderingen zijn de volgende punten als A-stukken op de raadsagenda geplaatst: Inzet middelen kwalificatieplicht. Deelname experiment Stemmen in een Willekeurig Stemlokaal. Aanpassing Verordening VROM Starterslening Schiedam (VR 20/2009) Naar aanleiding van de vergadering van de commissie Samenleving en Bestuur van 2 maart 2009 is het volgende onderwerp als B-stuk op de raadsagenda geplaatst: Aanvullend krediet uitbreiding openbare basisschool De Violier De Violier is uitgebreid met 4 klaslokalen. In de verbouwing is tevens een extra ruimte gemaakt voor buitenschoolse opvang en een peuterspeelzaal, die verhuurd gaat worden aan Komkids. Voor deze extra ruimte vraagt het college aan de raad een extra krediet. De inves- tering wordt via de verhuur weer terugverdiend. Het huurcontract moet nog wel getekend worden. WD, CDA, PvdA en GroenLinks vinden dat de kredietaanvraag veel te laat is. De verbouwing heeft im- mers al plaatsgevonden. De SP stelt dat het schoolbestuur voldoende geld heeft om deze extra verbou wing zelf te betalen. Wethouder Daskalakis houdt de commissie voor dat de bouwplannen pas in november 2008 zijn ontvangen. Er kon dus niet eerder een voorstel aan de raad worden gedaan. Dat de verbouwing al eerder is gestart is een risico dat De Violier zelf heeft genomen. Het lijkt het CDA het beste als het huurcontract wordt getekend voordat de raad een be sluit over het krediet neemt. De SP blijft erbij dat het schoolbestuur deze extra verbouwingskosten ge- makkelijk zelf kan betalen. De wethouder deelt die mening niet. Verder is tijdens deze commissiever- gadering aan de orde gekomen: Jaarverslag Leerplicht gemeente Schiedam 2007-2008 WD, CDA, D66, SP en PvdA vin den de toename van het aantal ver- zuim-meldingen zorgelijk. Hoewel een deel ervan valt toe te schrijven aan een betere registratie, is het on- geoorloofd verzuim tamelijk groot. Antilliaanse en Arubaanse leerlin- gen spijbelen het meest. De WD, de SP en de PvdA vinden dat er voor deze groeperingen een aparte aanpak moet worden ontworpen. In de praktijk elders blijkt dat goed te werken, stelt de WD. Het college moet daar niet te terughoudend in zijn. SP en PvdA vinden dat het aantal leerplichtambtenaren fors omhoog moet. Schiedam heeft 1 leerplichtambtenaar op 3800 leer- lingen, terwijl in Rotterdam de verhouding 1 op 1800 is. Wethou der Daskalakis is er nog niet van overtuigd dat voor een speciale aanpak van allochtone leerlingen aanleiding bestaat. Verder pleit de PvdA ervoor om ouders te motiveren hun kinderen vroegtijdig in te schrijven, zodat ze vanaf 4 jaar naar school kunnen gaan. Dat is belangrijk voor hun ontwikkeling. Wethouder Daska lakis vindt dat ook maar zegt dat er geen tijd en geld is om een dergelijk stimuleringsbeleid uit te voeren. Plan van aanpak Jongeren op straat GroenLinks, PvdA, WD en SP vinden dat het plan van aanpak niet voldoende tegemoet komt aan de wensen die de raad via een motie van de PvdA in 2008 heeft uitge- sproken. Het advies van de Raad voor Maatschappelijke Ontwikke ling 'Tussen flaneren en schof- feren' is te weinig gebruikt als inspiratiebron voor het Schiedam- se jongerenbeleid. Het plan van aanpak is volgens de WD vooral gericht op de aanpak van jongeren- overlast op straat, en dat is te wei nig. De PvdA vindt dat het college hiermee nauwelijks iets toevoegt aan het al bestaande beleid. Boven- dien zou de jeugd veel meer bij het beleid moeten worden betrokken. Burgemeester Verver en wethou der Daskalakis erkennen dat dit plan van aanpak gericht is op het aanpakken van overlast. Er komt echter een uitvoeringsprogramma 2009. Bovendien wil het college een conferentie gaan organiseren waar alle betrokken partijen - dus ook de jongeren - voor worden uit- genodigd. De PvdA hoopt dat dat een basis zal zijn voor een bredere, samenhangende beleidsnota. Tijdens de vergadering van de com missie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer van 3 maart 2009 is het con cept van de Kadernota Parkeerbeleid 2009 - 2013 aan de orde gekomen. De commissieleden hebben hun me ning over het concept gegeven en kregen de gelegenheid (aanvullende) vragen te stellen aan de wethouder. Diverse fracties hebben namelijk al voor de vergadering vragen inge diend. Alle vragen worden door de wethouder beantwoord voor de vol gende commissievergadering (van 7 april a.s.) wanneer de Kadernota weer op de agenda zal prijken. Informatie over het spreekrecht Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen geza- menlijk gedurende maximaal der- tig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (bespreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aan- vang van de vergadering bij de grif- fier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel 010-2191041 Meer informatie over de commis- sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie Het wijkoverleg van de wijk West zal plaatsvinden op: Datum: Disndag 24 maart 2009 Locatie: Jan van Avennesstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Bobby Scheepe, tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. 18 maart 2009 nummer 11 Pagina 4 r Colofon Stadskantoor I I Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam t i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7