Gemeenteberichten Werkbezoek tf Wijkoverleg Schiedam Woudhoek a gemeente Schiedam ..:W4 *t >- iff 'Ptrfg c±r De start van het programma vindt plaats in De Klinker Dhr. H. Hofland heet een ieder wel- kom en geeft het woord aan dhr. H. Loendersloot (Harpe Davids). Dhr. Loendersloot geeft aan de hand van een PowerPoint presentatie de pro- blematiek rond verenigingsgebouw De Stuurhut weer. De presentatie maakt onderdeel uit van dit verslag. Gele Woudhoek (gebied 91A) Dhr. C. Valk van de Werkgroep Gele Woudhoek heeft de raadsleden een rondleiding gegeven door dit gebied. Hij vraagt aandacht voor het achter- stallig onderhoud van de openbare ruimte en verzakkingen. Bewoners geven aan een goede band te hebben met de wijk. Vanuit die houding zijn ze ook actief als het gaat om de ach- teruitgang van het openbaar gebied. De bewoners hebben de problemen vastgelegd in een rapport. De werk groep vindt dat de onderhoudsbe- heersplannen slecht in elkaar zitten en geeft als advies mee om eerst te plannen en te budgetteren en dan uit te voeren. De raad zou hier beter op moeten toezien. Dhr. Valk overhan- digt het rapport van de Werkgroep Gele Woudhoek. Het rapport is in handen van de raadsleden gesteld. Aan de Van Dalsumlaan is de raad gei'nformeerd door mw. S. Gouwel- eeuw van de Bewonersvereniging Woudhoek over twee oversteekplaat- sen aan de Van Dalsumlaan. Deze oversteekplaatsen zijn gevaar- lijk. Er is te weinig verlichting en het verkeer rijdt te hard. Er zijn eerder af- spraken gemaakt met wethouder Haan over extra verlichting. De wethou der heeft aangegeven dat de afdeling Openbare Ruimte inmiddels metin- gen heeft gedaan en dat het plaatsen van extra verlichting prioriteit heeft. Op de speelplek van het R.B. van den Bordenplein komt de problematiek van jongerenoverlast aan de orde. Bewoners vragen aandacht voor het probleem dat bij overlastsituaties na 22.00 uur's avonds geen beroep meer kan worden gedaan op wijkpolitie, LBB en jongerenwerk. Zij zijn dan aangewezen op 112. Jongerenoverlast heeft echter voor de 112 -diensten vaak te weinig prioriteit, waardoor de overlastgevende jongeren min of meer vrij baan hebben. Bewoners beplei- ten de inzetbaarheid van wijkpolitie, LBB en jongerenwerk na 22.00 uur, in ieder geval in het weekend. Vervolgens houdt mw. Gouweleeuw nog een pleidooi om een tweede ontsluitingsweg bij De Driemaas- stede in het bestemmingsplan op te nemen. Een situatietekening is aan de raadsleden overhandigd. Geuzenplein Dhr. Van Dijk, bedrijfsleider van de PlusMarkt geeft een toelichting over de parkeerproblematiek op dit plein. Er zijn te weinig parkeerplaatsen. Hij hoopt dat na ophoging van het plein er meer parkeerplaatsen gerealiseerd kunnen worden. Dhr. Van Dijk geeft tevens aan zich zorgen te maken over het feit dat er een te groot aantal vierkante meters winkeloppervlakte in Schiedam-Noord is. Mw. Gou weleeuw pleit ervoor dat ouders die hun kinderen naar school brengen gedwongen worden hun auto's elders (aan de overkant) te parkeren. Marcel Kreuger geeft aan dat de onderwer- pen ophoging, parkeren, verkeers- veiligheid en overlast (o,a. bij de on- derdoorgang) worden meegenomen een ambtelijk overleg dat op korte termijn zal plaatsvinden. Hoge Hekkenplein Het zogenaamde Hoge Hekkenplein (Aletta Jacobsstraat/Carry Pothuis- straat) is recent opgeknapt. Door dhr. Van Kasteren is aandacht gevraagd over de vervuiling en overlast van jeugd op dit plein. Het hek dat voor de ingang is geplaatst blijkt te smal te zijn waardoor tijdens het voetballen de bal regelmatig buiten het hek terechtkomt. Dhr. Van Kasteren geeft aan dat het 2e deel van de wijk (Feministenbuurt Zuid) nog steeds niet is opgehoogd. A1 2 Vi jaar wacht men op de start van de werkzaamheden. Bewoners ondernemen hierdoor zelf geen actie meer aan onderhoud waardoor de wijk langzaam verpaupert. Mw. Van Grootveld vraagt aandacht voor de hoge grondwaterstand in de Ambachtenbuurt. Sinds 2/3 jaar staat er grondwater in de kruipkelders. Men wordt door de gemeente door- verwezen naar het Hoogheemraad- schap en het Hoogheemraadschap verwijst door naar de gemeente. Mar cel Kreuger deelt mee dat hij heeft af- gesproken met BOR dat er eind deze maand een 'brede grondwateravond' wordt georganiseerd voor bewoners. De Akkers De heren Nikkels en Van der Drift van de Bewonersvereniging Spaland geven een toelichting over een aantal positieve, door bewoners geinitieerde initiatieven in deze wijk zoals de hanging baskets, de zomerfeesten, de opruimactie. Er is een flyer over handigd over de opruimactie op 21 maart. Met name de zomerfeesten zorgen voor een grote samenhang in de wijk. De heren zijn enthousiast over de wijk, maar ergeren zich aan het matige onderhoud van de open- bare ruimte. Verder zou men graag een mooiere entree van de wijk gere aliseerd willen zien door het plaatsen van kunstwerken en witte verlich ting. Men is voor verlenging van de trambaan mits er goed rekening wordt gehouden met de veiligheid. Park Rode/Gele Toren Marcel Kreuger ligt toe dat vanuit het wijkoverleg inhoud wordt gegeven aan de wens van de Raad tot her- inrichting van dit groengebied. Het moet weer een toegankelijk centraal wijkpark worden dat gebruikt kan worden door alle wijkbewoners. Een werkgroep van omwonenden, verte- genwoordigers van de bewonersorga- nisatie en jongeren heeft verschillen- de voorstellen gedaan die door BOR worden vertaald in schets. Wethouder Haan heeft een van de bijeenkomsten bijgewoond. Nog dit jaar moet een aanvang worden gemaakt met de herinrichting van het gebied. Degerfors Marcel Kreuger geeft aan dat in Svea- parken te weinig speelvoorzieningen zijn. Er ligt nog een budget bij Mid- gard dat bestemd is voor het inrich- ten van meer speelvoorzieningen. Bewoners hebben in het verleden echter nogal dwarsgelegen. Vanuit het wijkoverleg is nu een werkgroep met bewoners gevormd die op korte termijn alle bewoners van Sveapar- ken gaat benaderen met het voor- stel om plekken aan te wijzen waar speelvoorzieningen gewenst zijn. Wanneer er geen positieve readies komen dan valt te verwachten dat er de eerstkomende tijd geen nieuwe speelvoorzieningen binnen de wijk zullen worden gerealiseerd. Bewoners klagen verder over de rom- melige indruk van de wijk als gevolg van de zogenaamde 'groene matten'. Als de financien het toelaten zullen deze matten op termijn worden ver- vangen door grasbetontegels. G. Vasaborg Dhr. A. Vredenbregt is erg positief over de wijk, maar ergert zich over de slechte staat van onderhoud van bruggen, hekjes en de straten. De heer Van Oosten wijst in dit kader op de gevaarlijke situatie langs sommige grachtjes, omdat afscheidingshekken onderbreken. Marcel Kreuger geeft aan dat dit probleem de aandacht heeft van de afdeling projecten. Er zijn hekjes besteld. Verder worden enkele kades aangepast. Olof Palmeborg Voordat de raadsleden Krona bin- nengaan wijst Marcel Kreuger op het feit dat het winkelcentrum zich heeft ontwikkeld tot een hangplek waar jongeren regelmatig overlast berok kenen. Vanuit de afdeling veiligheid wordt gewerkt aan een Actieplan Jongerenoverlast Noord. Het Krona- gebied wordt daarin meegenomen. Krona De afsluiting van het werkbezoek heeft in de ruimte van de VvE Krona plaatsgevonden. Hierkregen bewoners de gelegenheid om met de raadsleden in gesprek te gaan over de parkeer- problemen in de wijken. Een aantal bewoners heeft gebruik gemaakt van de mogelijkheid om suggesties mee te geven aan de gemeenteraad. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 31 maart 2009 Locatie: LET OP!! Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - het vprslaj: van de vorjge vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Kapvergunning (wijziging) Met inachtneming van artikel 6:18 van de Algemene wet bestuursrecht, heeft het college van burgemeester en wethouders een wijzigingsbesluit op een ver- leende kapvergunning genomen. De vergunning betreft de in eerste instantie geplande kap van 170 bomen. Dit voor de aanleg van een fiets-en ruiterpad door het nabijgelegen bos, behorend tot het recreatiegebied Midden-Delfland nabij de wijk Sveadal in Schiedam. Naar aanleiding van de binnengekomen bezwaarschriften. is de kapvergun ning opnieuw beoordeeld. Deze beoordeling heeft ertoe geleid, dat het profiel van het geplande fietspad zal worden gewijzigd. Hierdoor kunnen 55 bomen worden gespaard. Het op 9 oktober 2008 genomen besluit en de schriftelijke weergave, zijn als gevolg van het bovenstaande gewijzigd. Eerst volgt de tekstuele weergave zoals dit in de oorspronkelijk verleende vergunning stond, dan volgt de ge- wijzigde tekst. Burgemeester en wethouders van Schiedam; Beschikkende op de aanvraag van 22 augustus 2008 van Midgard Beheer BV, namens de gemeente Schiedam en de Dienst Landelijk Gebied, tot het kappen van 170 bomen in verband met de aanleg van een fiets-en rui terpad, staande in het bosgebied ten Noorden van Sveaparken in Schiedam De wijziging luidt als volgt: Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het besluit van 9 oktober 2008 gewijzigd; Beschikkende op de aanvraag van 22 augustus 2008 van Midgard Beheer BV, namens de gemeente Schiedam en de Dienst Landelijk Gebied, tot het kappen van 115 bomen in verband met de aanleg van een fiets-en rui terpad, staande in het bosgebied ten Noorden van Sveaparken in Schiedam Voor het overige gelden de voorwaarden van het oorspronkelijke besluit, zoals dit op 9 oktober 2008 is genomen, onverkort. Op grond van artikel 6:19, eerste lid van de Algemene Wet Bestuursrecht, worden de door belanghebbenden tegen het oorspronkelijke besluit inge- diende bezwaarschriften, geacht mede te zijn gericht tegen het gewijzigde besluit. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behande- ling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuurs recht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C.J.R. Menick van de afdeling Vergunningen en Handhaving. Tijdens kantooruren bereikbaar op telefoonnummer: (010) 2191893. Verleende evenementenvergunning De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunning ver- leend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: o Kermis op het Bachplein van 18 maart 2009 t/m 22 maart 2009 (opbouw 17 maart 2009, afbouw 23 maart 2009). Vanaf 18 maart 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunning gedu- rende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de ver gunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen bKjft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzie ningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. I II Lcffl -rr-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8