weekbladen Schiedam Financieel advies? NOTEBOOK ACTIEDAGEN BIJ CORRECT COMPUTERS Zwieren en zwaaien op de kermis Nu het beste hypotheek advies? Deze Week Het weer In deze krant in de haven Info/Contact CEINTUURBAAN 125, ROTTERDAM. ZIE ADVERTENTIE BIJ LAG E IN DEZE KRANT Podiumjournaal Dicht bij huis Hennepkwekerijen ontmanteld De Teerstoof speelt 'Heksen' naar boek van Roald Dahl De Hypotheker Jazeker. De Hypotheker. www.hypotheker.nl 'The Beauty Queen of Leenane' in het Luxor Puinruimen in Sportfondsenbad „We zijn ervan geschrokken", erkent het voltallige gemeen- tebestuur dat voorlopig op zoek gaat naar dekking voor het forse tekort. Volgens de wethouder van Financien is er een trits van oorzaken aan te wijzen voor 'dit alarmerende beeld' over het tekort op grondexploita ties. Natuurlijk de kredietcrisis en daarmee de verslechterde marktsituatie van ontwikke- laars en bouwbedrijven om te investeren. Wat blijft zijn de rentekosten en op de balans een verlies in plaats van winst bij het uitgeven van nieuwe bouwlocaties. Daarnaast is er verscherpte wetgeving op het huishoudboekje van Schie dam. Als voorbeeld noemt Siljee de al in 1962 afgebroken huizen aan de Parallelweg. De ruimte achter het station drukt al bijna een halve eeuw op de balans van de stad. De grootste verliespost op de grondexploitaties is Schieveste waar in plaats van op winst gerekend moet worden op een verlies van een tiental miljoen euro's. Niet alleen Schieveste werd door Deloitte nader be- keken. Zo'n 47 projecten, gro- te en kleine bouwprojecten, werden door de accountant bekeken. Met vooral aandacht voor Spaanse Polder, Nieuw- land over het Water, bedrij- venterrein Nieuw Mathenesse en het oude Gustoterrein. Bij elkaar geteld levert die bere- kening een tekort op van 81 miljoen, dat voor 30 miljoen gedekt wordt door reserves. Blijft over ruim 50 miljoen waar de komende maanden dekking voor moet worden gezocht. „Voorlopig gaan we praten met de Provincie waar- bij Schiedam niet verwacht onder curatele gesteld te wor den. Alle inspanningen zijn nu gericht op dekking zoe- ken." 'Bezuinigen dus,' klinkt het achter de bestuurstafel. Waarom nu pas naar buiten met deze signalen? „Het rap port is net binnen en wij heb- ben de moed om dit zichtbaar te maken," antwoord burge- meester Verver. De Lichtblauwe Brigade heeft afgelopen donderdag twee hennepkwekerijen ontman teld in Schiedam-Oost. Een aan het Stationsplein en een aan de Professor Kamer- lingh Onneslaan. Eneco deed op basis van infor- matie van de Regionale Recher- chedienst stroommetingen en maakte warmtescans van de appartementen en stuitte zo op verdachte waarden. in de woningen in het apparte- mentencomplex werden twee in werking zijnde hennepkwe kerijen met respectievelijk 546 en 552 planten aangetroffen. De ontmantelingskosten wor den verhaald op de verdachte. Ventura komt nipt tekort tegen Internos Het zijn gewone vrouwen met gewone banen en gewone hui zen. Ze vliegen niet op bezem- stelen en hebben geen wratten op hun neuzen. Heksen zijn net als jij en ik. Maar er is een verschil, ze ha- ten kinderen...' Jeugdtheater- school De Teerstoof speelt nog tot en met zondag de voorstel- ling Heksen. In 'Heksen' naar het bekende boek van Roald Dahl gaan Elsie, haar oma en vriendin Bruna de strijd aan tegen het grootste kwaad wat er op deze aarde rondloopt: de vrouwen die kinderen uitroeien, de Heksen. Wil jij weten wat je moet doen om een heks te herkennen? Kom dan kijken naar de jeugd- theaterschool. Er wordt nog gespeeld op vrijdag 27, zaterdag 28 maart (aanvang: 19.30 uur) en zon dag 29 maart (14.30 uur). Een extra voorstelling in het kader van het cultured festival 'Ster ke vrouwen van Schiedam' op woensdag 24 juni om 15.00 uur. Reserveren voor de voor- stellingen via de VVV, tel. 473 30 00. Wie dit artikel meeneemt krijgt een euro korting op de toegangsprijs van 7 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen (maximaal vier per- sonen met korting). SCHIEDAM> Het Bachplein was de afgelo pen week weer even de plek waar het allemaal gebeurde. In de Spin, de Hawai of gewoon lekker in de botsautootjes; het kon allemaal van woens dag tot en met zondag op de kermis. Van's middags tot's avonds was het een drukte van belang en zag het er, zeker ook door het mooie lenteweer, zwart van de jongelui. De intieme kermis, met niet alleen snelle attracties, maar ook kramen waar de nodige vaardigheid was vereist, was een ware trekpleister. Heel wat schooljeugd had het zakgeld de laatste weken opgespaard om in een paar dagen tijd hier weer uit te geven. De prijzen vielen gelukkig mee; zo kostte een ritje in snelheidsduivel De Spin 1,50 euro en kon er penaltie worden geschoten voor drie euro. Bij die iaatste attractie was een prijs overi- gens gegarandeerd. ook heel wat munten verdwenen er in de grijpers, waar alleen de al- lervaardigsten een leuke prijs uit wisten te vissen. Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas woensdag 25 maart 2009 15e jaargang nr. 13 XQ81_b Nog even wachten voor het ritje in De Spin echt begint. Een lange rit waar je een sterke maag voor nodig had, stad Het blijft wisseivallig en regenachtig weer met veel wind. Temperaturen 8 a 9 graden, 's Nachts kans op lichte vorst. Al onze kranten op: www.mijnmaastad.nl Adverteren?: www.pcmlokalemedia.nl Meer natuur in de haven Debuutalbum Vera in Theater Walhalla Oplage 38.790 Totale oplage 600.000 Adres Westblaak 180 Rotterdam tel. 010-4004491 Bezorging 0900-1010107 (10c. p.min.) Tel: (010) 473 II 50 Fax: (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM Schiedam: tekort van 80 miljoen De financiele positie van Schiedam heeft een flinke knauw gekregen. Volgens wethouder Siljee zijn de resultaten van de grondexploitaties 'minder positief dan werd aangenomen'. Accountants van Deloitte schatten het verlies op nieuwe bouw- locaties als Schieveste en Gustoterrein op 80 miljoen euro. FRANK WILLEMSE SCHIEDAM> SCHIEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 1