podium journaal [u IN ROTTERDAM Annick Boer als The Beauty Queen of Leenane' Voorproefje van debuutalbum Vera in Theater Walhalla Kort Speelman Speelman treden op Win kaarten! Theater Ze zong altijd at en zo rond haar vijf- tiende ging ze ook gitaar spelen. Ze schreef toen haar eerste liedje 'Proba bly' en vanaf dat moment ging ze seri- eus muziek maken. „Op mijn 21e dacht ik echt: ik ga het podium op. Eerst met een gitarist, maar dat werkte niet echt. Ik ben toen alleen verder gegaan en in- middels speel ik alweer en jaar of drie met mijn vaste band." 'Probably' schreef ze naar aanleiding van de dood van haar oom, de twee- ling broer van haar vader. „Ik was 14 en kon niet bij zijn crematie aanwezig zijn. Anderhalf jaar later zat ik ergens op te passen en gitaar te spelen. Ineens schoot door mijn hoofd dat ik geen af- scheid van hem had genomen. In een kwartier had ik het liedje geschreven. Het is nog steeds een bijzonder liedje, het staat ook op het debuutalbum." Vera is een singer/songwriter en die omschrijving moeten we letterlijk ne- men: „Ik zing en schrijf. Verder maakt het niet uit of je liedjes alleen speelt, met band of met een orkest. In mijn eentje spelen vind ik heerlijk, omdat je niet afhankelijk bent, maar met een band spelen is ook te gek en leerzaam." Inspiratiebronnen heeft zij genoeg: „Uiteraard Bob Dylan, maar ik word door alle muziek gei'nspireerd. Ik vind heel veel dingen die ik hoor mooi." De veertien songs op haar cd schreef ze in de afgelopen tien jaar. ,,'Probably' staat erop, maar ook een liedje dat ik een half jaar geleden schreef. Het al bum bevat veel verschillende emoties. Alle liedjes zijn met liefde en aandacht gemaakt. Elke song klinkt anders, maar ze vormen een geheel. Qua geluid va- rieert het van een poppy song tot een sferisch en melodisch liedje. Het is vooral een eerlijke plaat gworden." Doordat ze het album in eigen beheer uitbrengt, heeft ze er veel werk in zit- ten. „Het is wel heel gaaf om te doen en je leert er ontzettend veel van. Je bent overal mee bezig, zelfs met het aanvragen van de barcode. Daar had ik daarvoor nog nooit over nagedacht. Ik hoop dat 2009 het jaar van de waar- heid wordt. We hebben er keihard aan gewerkt en we kunnen alleen maar ho- pen dat het een succes gaat worden." Vera speelt op 5 april in Theater Walhalla,Sumatraweg 9-ll(Katen- drecht). Reserveren kan via het tele- foonnummer 010-2152134. Kijk voor meer informatie op www.theaterwal- halla.nl. 'THUIS' is het tweede mu- zikaal cabaretprogramma van de broers Daan en Joost Speelman, in theaterland be- ter bekend als; Speelman Speelman. In hun nieuwe programma zoeken ze uit wat thuis voor hen betekent en dat gaat gepaard met absurde sce nes, pittige crosstalks en ver- rassende liedjes. In THUIS komt een van de broers terug van een lange we- reldreis. Totaal vervreemd en onherkenbaar voor zijn broer die in de steek gelaten is en alle herinneringen aan hem heeft uitgewist. Hoe moet hij bewijzen aan zijn broer wie hij is? En hoe moet hij zich ooit weer thuis gaan voelen? Daan en Joost werden in 2005 tweede in de finale van het Amsterdams kleinkunstfes- tival. Speelman Speelman spelen 17 april in Cultured Centrum Cascade in Hendrik- Ido-Ambacht. Kaartje winnen? Maasstad verloot samen met Cascade 10 keer 2 kaarten. Stuur een mail- tje naar prijsvraag@maasstad. nl met als onderwerp 'Speel man Speelman'. Vermeld in de mail uw naam en telefoon- nummer. www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater Theater Zuidplein upc I Het toneelstuk 'The Beauty Queen of Leenane' is de eerste vrucht van de samenwerking tussen het gesubsidieerde ge- zelschap De Utrechtse Spelen (DUS) en vrije producent V&V Entertainment. Een van de hoofdrollen in dit bizarre en komische stuk wordt gespeeld door Annick Boer. 'The Beauty Queen of Leen ane' werd geschreven door Martin McDonagh, en werd overal ter wereld met veel suc ces gespeeld en bedolven on- der prijzen. „Het is een prach- tig stuk, een combinatie van comedy en tragedie", zegt An nick Boer. „Het begint als een comedy, maar gaandeweg het stuk verandert de toon en we merken gelukkig dat het pu- bliek het stuk goed oppikt." Annick Boer was eerder onder meer te zien in verschillende toneelstukken en de musicals 'Doe Maar!' en 'Rembrandt'. Op televisie is ze momenteel te zien in de SBS-serie 'De Hoofdprijs'. In 'The Beauty Queen of Leenane' speelt ze een veertigjarige vrijgezelle vrouw die met haar moeder in een armoedig huisje woont op het Ierse platteland. „Ze wonen op een afgelegen boer- derij en hebben geen uitzicht op iets anders. Die moeder is afhankelijk van haar dochter en andersom." „Het gaat behoorlijk goed tus sen die twee, tot het moment waarop de dochter een kans op geluk krijgt. Ze kunnen niet zonder elkaar, daarom probeert haar moeder haar te- gen te houden als er een man verschijnt die verliefd wordt op haar dochter. Dan slaat ze door. Dat heeft alles met haar verleden te maken. Ze heeft een tijdje in een inrichting gezeten, dus ze is een beetje labiel en vreemd." 'The Beauty Queen of Leen ane' is geproduceerd door De Utrechtse Spelen en V&V En tertainment. Het bedrijf van Roel Vente en Albert Verlinde wil het grote publiek op deze manier kennis laten maken met toneel. „Dit is zwaardere kost dan een musical", vertelt Annick Boer. „Toch zie en hoor je dat mensen genieten. Gisteren nog zei een man na afloop: wij gaan nooit naar toneel, maar ik vond het ge- weldig!" De andere rollen in het stuk worden gespeeld door Nelly Frijda, Waldemar Torenstra en Teun Luijkx. Regisseur is de artistiek leider van DUS Jos Thie, met wie Annick Boer eerder samenwerkte aan de musical 'Doe Maar!'. „Het was afwachten hoe mensen zou- den reageren. Er zijn recen- senten die vinden dat er meer risico genomen mag worden, maar als spelers hebben wij daar niets mee te maken. Wij willen een goede voorstelling spelen en zorgen dat het pu bliek geniet." Volgend seizoen gaat Annick Boer de rol spelen van Zuster Klivia in de nieuwe musicalversie van 'Ja Zuster, Nee Zuster'. 'The Beauty Queen of Leen ane' is op 27, 28 en 29 maart te zien in het oude Luxor The ater. Verder in Theater aan de Schie op 29 april, Theater het Kruispunt op 22 mei en het Isala Theater op 23 mei. Maasstad Weekbladen IWekelijks watt je wilt weten! Woensdag 25 maart 2009 TX97-C is een eerlijke plaat Dit moet het jaar worden van de 25-jarige Vera. Deze Rotter- damse singer/songwriter brengt in mei in eigen beheer haar eerste plaat uit. Een album met veel verschillende emoties, zo zegt ze zelf. „Elke song klinkt anders, maar ze vormen een geheel." Op 5 april geeft Vera met haar band een voorproefje tijdens de 'luie zondag' in Theater Walhalla op Katendrecht. Singer/songwriter Vera brengt later dit jaar haar eerste cd uit: „Alle liedjes zijn met liefde en aandacht gemaakt." ROTTERDAM) REGIO> Op zaterdag 11 april komen een aantal jonge Keniaanse acteurs naar het oude Luxor Theater te Rotterdam voor de voorstelling Mapenzi Tamu. 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. wo-zol-5/4 14/19/20u Anatevka musical met Henk Poort als melkboer Tevje oude Luxor Theater www.luxortheater.nl 010 484 33 33 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr-zo 27-29/3 20/16u Beauty Queen of Leenane Met o.a. Nelly Frijda en Waldemar Torenstra ma 30/3 20.00u Theo Maassen Zonder pardon uitverkocht. Een zoektocht naar betere vragen wo-do 1 -2/4 20.00u Budget Jongerendag Met lama's Ruben Nicolai, Tijl Beckand en Ruben v/d Meer oio I Rotterdamse Schouwburg 411 81 10 I www.rotterdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. ROTHEATERWEKEN: wo-do 25-26/3 20.15u Een cowboy met z^n handen hoog juicht woarschijnlijk niet "onvergetetijk" (Trouw) wo-di 1-7/4 20.15u Het laatste vuur regie Alize Zandwijk. "schitterend theater" (Volkskrant) za-zo 4-5/4 15.30u Onschuld regie Alize Zandwijk."pijnlijk grappig en diep ontroerend" (Volkskrant) za 28/3 20.15u Tsaar Saltan Opera Zuid - Sprookjesopera van Rimski-Korsakow met souper na wo 25/3 t/m di 30/3 en 6 (jeugd)theater-, dans-, muziek- en operavoorstellingen: kijk op de website 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. za 28/3 20.00u Op sterk water hilarisch improvisatie cabaret zo 29/3 14.15u Van Santen Peuter-kleuterliedjesband (3+) jeugd muziek wo 1/4 20.00u Boeing Boeing klucht met oa. Jon van Eerd e.a. Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). VINCENT WERNKE ROTTERDAM) Annick Boer met Waldemar Torenstra in 'The Beauty Queen of Leenane': „Een prachtig stuk, een com binatie van comedy en tragedie" foto Roy Beusker

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21