Van pollen en stofmijtallergie tot overgevoeligheid voor kiwi Tienerlust en verlangen spat van het podium Creme de la creme van de Keltische muziek Eddy Wally held op Camping Rotterdam editie Overschie Gratis feesten met Jagermeister en Vice Gratis taxatiedag Een recordprijs voor oma's schilderijtje? Silvester Zwaneveld Alone in oude Luxor Lekker leven met een aller- gie. Daar draait het allemaal om op de vijfde editie van de Allergiebeurs in Ahoy Rotter dam. Er zijn meer exposanten, informatie en lezingen dan voorgaande jaren. „Er zijn veel mogelijkheden om de gevolgen van het leven met een allergie draaglijker te maken", vertelt initiatief- neemster Marloes Collins. „Er zijn bezoekers die al lang een allergie hebben en graag willen weten of er nieuwe ontwikkelingen zijn. Maar er komen ook mensen die al jarenlang vage klachten heb ben en de beurs bezoeken om meer over allergieen te weten te komen." Het zijn lang niet meer alleen pollen en huisstofmijt waar mensen allergisch voor zijn. Collins: „Door een toename van het aanbod neemt het aan- tal mensen met bijvoorbeeld een allergie voor exotisch fruit toe, zoals overgevoeligheid voor kiwi's. En een allergie voor medicijnen komt steeds vaker voor. Als iemand uitslag of een dikke keel krijgt na het innemen van een tabletje is het meestal moeilijk te zeggen of het een bijwerking van het medicijn is of een allergische reactie. Op de beurs houden we hier sessies over." Dit jaar is er voor het eerst een heel plein ingericht met infor matie over op vakantie gaan met een allergie. Er zijn aan- bieders van vakantieaccom- modaties die rekening hou den met mensen met allergie, astma, COPD en eczeem. Collins: „Mensen met ge- zondheidsproblemen kunnen door deze ontwikkeling net wat makkelijker op vakantie. En we hebben een kinderuni- versiteit. Op zaterdag kunnen ze een les volgen van echte professoren over voedselaller- gie en kruisreacties." De Allergiebeurs is op vrijdag 27 en zaterdag 28 maart ge- opend van 10.00 tot 17.00 uur. Kaarten zijn te koop aan de kassa van Ahoy Rotterdam. De entree voor particulieren be- draagt vijf euro. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen. Er geldt een maxi mum van twee kinderen per volwassene. Kaarten bestellen kan via de website www.aller- giebeurs.nl. Shakespeares Romeo en Ju lia is met afstand een van de meest gespeelde theaterstuk- ken. Afgelopen jaar speelde het RO Theater hun variant, compleet met "crumpers" (een soort dansende clowns) en een kaarsverlichte proces- sie van de lobby naar het podi um. Nu is het de beurt aan het Haagse Nationale Toneel. Ook dit theatergezelschap brengt het beroemde liefdesverhaal op de planken. Dezelfde tekst, hetzelfde verhaal, zou u den- ken. Als je een Romeo en Julia hebt gezien, heb je ze allemaal gezien. Maar zo werkt het niet in theaterland. Het Nationae Toneel weet de lust en het grenzeloze verlangen die met een prille tienerliefde gepaard gaat als geen ander te vangen. Wie kent het verhaal niet? Ro meo en Julia is Shakespeare's populairste stuk. Een verhaal over eerste liefde, kortzichtige ouders en innige vriendschap, maar ook over lust en haat, trouw en verraad, dromen en bad luck. Verona, een snikhete zomerse dag. De Montagues en de Capulets, twee vooraan- staande clans uit de stad, ko men elkaar tegen op het plein en krijgen ruzie. Zoals altijd eigenlijk, want tussen hen be- staat een eeuwenoude vete, al weet niemand nog waarom. De kinderen van de rivalen, Romeo en Julia, proberen zich niet mee te laten sleuren in deze strijd en worden hartstik- ke verliefd op elkaar. Maar dan wordt Romeo's beste vriend vermoord door Julia's neef. Romeo doodt hem en wordt verbannen. Op aandringen van haar vader moet Julia met een andere man trouwen, maar ze weigert en vlucht naar broeder Lorenzo. Deze verzint de list van Julia's schijndood. De rest is geschiedenis. Koop kaarten voor de verlate matinees in de Rotterdamse Schouwburg op 10 en 11 mei via 010-411.81.10. Staat onderaan dat schilderij- tje van oma nu Monet, Manet of toch gewoon Mammie? En wat zou het waard zijn? Veilinghuis Christie's vertelt u kosteloos wat u in handen I heeft. De kunstspecialisten i zijn donderdag 26 maart, van 11.00 tot 16.00 uur, in het Cha- botmuseum voor taxaties van uw schilderijen, aquarellen en tekeningen uit de 19e en 20e eeuw. Voor haar topografische veiling in September is Chris- tie's speciaal op zoek naar i dorpen, steden, landschappen en riviergezichten. Neem het j afgebeeldde werk van Herman Berserik (foto). Zo op het oog gewoon een schattig treintje, maar de achterkant onthult j dat het gaat om de tram voor Spijkenisse en dat deze al te zien was in Museum Rijswijk j en Gemeentemuseum Arn- hem. Dat geeft de groene loco- motief met de vrolijke oogjes I nog iets meer karakter dan 'ie i al had. Is uw schilderij te groot i of te zwaar? Voor een eerste in- druk volstaat het meebrengen van een foto, met relevante in- formatie over de afmetingen en eventuele signatuur. Meer info via 020-575.52.80. De traditionele Ierse 'jigs', 'reels' en 'low aires' van de band Lunasa vormen de rug- gengraat van Celtic Night. Zondagavond 5 april vinden vanaf 20.15 uur in de Grote Zaal van de Doelen optredens plaats van de creme de la creme van de Keltische muziek. Met Lunasa, Martin Hayes 8c Den nis Cahill, Roisin- Chambers en het Mairtin O'Connor Trio. Lunasa maakt traditionele Ierse muziek, waaraan ze een nieuwe dimensie en klank- kleur toevoegen. Het speci- fieke ritme van de populaire Ierse melodieen en de traditi onele instrumenten als fiddle, fluit en uillean pipe worden gecombineerd met instrumen ten en stijlen uit de moderne muziek. Mairtin O'Connor is de man achter Riverdance en gastartiest bij musici als Mark Knopfler en Elvis Costello. In de Doelen speelt hij met zijn eigen trio. Het duo van vio- list Martin Hayes en gitarist Dennis Cahill verkennen de grenzen van de Ierse muziek richting jazz, klassieke en mo derne muziek. Roisin Cham bers maakt haar Nederlandse debuut: deze ruwe diamant heeft een stem waar elke toe- hoorder stil van wordt. Reser- veren via 010-217.17.90. Het wordt alweer de 7e editie van Camping Rotterdam. Na vier jaar op het Noordereiland te hebben gebivakkeerd, ver- huist de camping dit jaar naar Overschie. Volgens de organi- satie biedt het Sidelingepark qua opzet meer plaats aan kampeerders. De program- makers zijn druk bezig om leuke opvolgers te verzinnen van het NK Achteruitlopen, De Teckelrace en het Europees Kampioenschap Droog Wild- waterkanoen. Zeker is nu al dat de donderdagavond wordt geopend door bluesfunkband The Rhythm Chiefs met als goede tweede het New York Ska Jazz Ensemble. Op de vrijdag klinken er Zuid-Amerikaanse tijuana- en mariachiklanken van The Herb Spectacles, met leden van The Treble Spankers en Amsterdam Klezmer Band. Als absolute koning van het levenslied heeft de Camping dit jaar Eddy Wally weten te strikken als orgastisch hoog- tepunt van de zaterdagavond. En alsof dat nog niet genoeg is, zorgen de tweelingbroertjes Henry en Henrie Feniel met hun maffe Loco Loco Disco Show dat het tentdak er af gaat. De zondagavond wordt afgesloten met een optreden van Andre Manuel 8c De Ket- terse Fanfare. Zeker zijn van een campingplek? Stuur dan je naam en gegevens naar info@ campingrotterdam.nl dan ben je de eerste die hoort! Twaalf jaar lang stond hij samen met Arie Koomen te schitteren als het duo 'Arie en Silvester' in de Nederlandse theaters. Silvester gaat nu al leen verder en hij heeft een verhaal te vertellen. Dinsdag 14 april om 20.00 uur is hij met zijn solovoorstelling Sil vester Alone te zien in het oude Luxor Theater. In Silves ter Alone vertelt Silvester een verhaal over wat hem beweegt, wat hem raakt en waarom hij altijd van die slechte keuzes maakt. Een confronterend verhaal, met rake observaties. Silvester geeft zich volledig bloot, maar hij houdt zijn kle- ren aan. Kortom, een verhaal over hemzelf. Zonder poespas, zonder decor en zonder Arie. Reserveren via 010-484.33.33. ROTTERDAM> In deze tijden van crisis is een gratis feestje mooi meegeno- men. Krabbel daarom zaterdag 4 april maar vast in de agenda. Dan vindt namelijk de tweede editie van Jagermeisters Re lease The Beast Party plaats. Net als het vorige feest op 23 januari in Amsterdam wordt ook dit evenement op een unieke, rauwe locatie gehou- den: de voormalige electrici- teitscentrale de Schiecentrale. Het exclusieve feest heeft een internationaal programma van de beste artiesten. Op- tredende artiesten zijn onder andere The Subs, Les Petits Pi lous, Nobody Beats The Drum, Hugo George, L'Azizzi, Vica rious Bliss, Club Zonder Filter, Stanzacrew en de Release The Beast Wild Girls. En ja, daar kun je vanaf 18 jaar gratis bij zijn. Daarvoor moet je je al leen wel even inschrijven via de website www.releasethebe- ast.nl. De toegangsbewijzen worden vervolgens verloot onder de inschrijvingen. De Release The Beast feesten wor den gegeven om de gelijkna- mige reclamecampagne van Jagermeister te ondersteunen. Naast de klassieke slogan 'Al leen als 'ie ijs- en ijskoud is', staat Jagermeister nu dus ook voor feesten. Tijdens het feest op de feestboot MS Stubnitz gingen meer dan 1200 man compleet uit hun dak. i j r >i Maasstad Weekbladen jinn t 3 4 Wekelijks wat je wilt weten! Woerisdag 25 maart 2009 TX98-f tj.i !gl! tl Allergiebeurs in hal Ahoy ROTTERDAM) Marwan Kenzari (rechts) en Sophie van Winden als het beroemde liefdesduo in een energieke voor- stelling over onvoorwaardelijke liefde van regisseur Johan Doesburg. foto: Leo van veizen ROTTERDAM) ROTTERDAM) Dat de acteurs van Spangas po- pulair zijn, bleek eens te meer tijdens de presentatie van wee DVD-boxen met daarop de eer ste honderd afleveringen van de jeugdserie. Acteurs Kimber- ly Klaver (Annabella in de se- rie, midden) en Sebastian Wulf (Luxor rechts) werden welhaast bedolven onder de fans. Samen met enkele van hun collega-tie- neridolen konden ze tot laat in de middag handtekeningen uit- delen. foto: Rob Kamminga ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23