Jazeker Museumweekend LAAT JE VERLEIDEN DOOR EEN MUSEUMSTUK Recessie-moe ZATERDAG 28 maart 2009 a.s. Kom tussen 11.00 en 15.00 uur vriibliivend kiiken in de volgende woningen in Schiedam; ADRES: VRAAGPRIJS: Buijs Ballotsingel 78 A1 129.500,- k.k. Westfrankelandsestraat 132 174.500,- k.k. Borodinlaan 50 b €237.500,- k.k. Basilicumveld 10 €264.500,- k.k. Oever 34 €269.000,- k.k. Praam 13 €275.000,- k.k. Olof Palmeborg 11 €331.000,- k.k. Koekoekslaan 77 €339.500,- k.k. Hooiland 12 €349.000,- k.k. Dilleveld 28 €369.000,- k.k. Mina Krusemanstraat 30 €429.000,- k.k. Laan van Spaland 7 €455.000,- k.k. Laan van Spieringshoek 3 €549.000,- k.k. Voor verdere iriformatie over deze en andere woningen: Bekijk onze site of op www.funda.nl VAN 1)1 R M/K MAKI IAARS 1 010 470 11 U) WWW.VANDI HI-IJK.NL NVM de Column van Cees Risseeuw www. hyp otheker.nl Op 4 en 5 april vindt het 28ste Nationaal Museumweekend plaats. In het hele land zijn ruim 500 musea gratis of met korting geopend. Laat je eens verleiden tot een bezoek aan een museum bij jou in de buurt. De musea halen dit weekend alles uit de kast. Korting of zelfs gratis entree en een scala aan leuke activiteiten. Uiteraard kun je een bezoek zelf ook nog aantrekkelijker maken. Hoe? Neem deze lijst mee en laat je verrassen! Tips en trues voor een geslaagd museumbezoek ADVERTENTIE I MAASSTAD WEEKBLADEN woensdaq 25 maart 2009 - XQ07 OPEN HUES Cees Risseeuw Schiedam Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 i es Zo langzamerhand weet ik het nu wel. Of ik nu de tv aanzet, de krant opensla of met mensen spreek, het gaat nog maar over een ding: crisis en recessie. Ik betwist natuurlijk niet, dat we in economisch moeilijke tijden zitten, maar ik begin de berichtge- ving daarover wel een beetje zat te worden. Alles wat er gebeurt, wordt gekoppeid aan de recessie. Of het nu om dalende prijzen, supermarktoorlogen, of faillissementen gaat. Eigenlijk draait alles om crisis en recessie. Eerlijk gezegd.Jk ben wel een beetje recessie-moe. En eigenlijk vind ik het erg opvallend dat het woord crisis of recessie nog niet gevallen is, of plotseling vallen er ontsla- gen, gaan bedrijven failliet en loopt de staatsschuld op met vele miljarden. Soms bekruipt mij het gevoel dat sommige bedrijven die het nu moeilijk hebben, of zelfs failliet gaan, hun zaakjes niet helemaal goed op orde hadden. De afgelopen 10 tot 15 jaar heb ben we toch vooral economische voorspoed gekend. Er werd veel geld verdiend. Ook in mijn sector ging het goed. Er werden veel hypotheken overgesloten, de hypotheekrente was laag en door- dat de overheid zich terugtrok uit verschillende sociale vangnet- ten, regelden veel mensen zelf een goede voorziening. Daardoor is er ook in onze sector best goed verdiend in de afgelopen jaren. Maar als nu blijkt dat je onvoldoende reserves hebt opgebouwd in de goede jaren, dan zet dat vraagtekens bij je ondernemerschap. Dat klinkt misschien wel hard, maar ik meen het wel. Mensen die zich de afgelopen jaren hebben schuldig gemaakt aan de "graaicultuur" en alles maar hebben opgemaakt, die redden het nu misschien niet meer. De uitzonderingen daargelaten. Eigenlijk komt het er op neer dat er in diverse bedrijfstakken nu gewoon weer hard gewerkt moet worden. Zeker in de sectoren waar het geld min of meer vanzelf naar binnen stroomde. Ik kan mij nog herinneren dat een makelaar tien jaar geleden maar een bord "TE KOOP" in de tuin hoefde te zetten en voordat hij terug was op kantoor, was er al gebeld om te bieden. Er werd niet zelden boven de vraagprijs geboden. Makelaars konden tevreden achterover leunen: het huis verkocht zichzelf wel. Maar nu zijn het andere tijden. Hypotheekadviseurs, verzekeringsagenten en makelaars moeten hard werken, creatief zijn, nieuwe dingen bedenken, klant- en servicegericht zijn. Op zich is dat een heel normale zaak als je in de dienstverlening zit. Maar als het geld te gemakkelijk verdiend wordt, dan gaat dat wel eens ten koste van de creativi- teit en de dienstverlening. Eigenlijk zie je dat in alle sectoren wel terug. In dit verband wil ik De Hypotheker als een van de positieve uitzonderingen noemen. Niet omdat mijn bedrijf erbij aangeslo- ten is. Ik bedoel de organisatie in zijn geheel. De Hypotheker is ook in de tijd van economische voorspoed met beide benen op de grond blijven staan. Geen arrogantie, maar gewoon hard werken. En vooral klantgericht bezig zijn, de service bieden waarop de consument recht heeft. Ik denk dat De Hypotheker zich door die aanpak zo goed staande houdt in de huidige periode. En dat is een compliment op zich! We weten allemaal dat het economisch minder goede tijden zijn, daar is voldoende aandacht aan besteed. Laten we ons dan nu richten op de manier waarop we hier door- heen moeten komen en hoe we de barometer weer kunnen laten stijgen. Dat lijkt me veel interessanter. - Ga op zoek naar het oudste object in de collectie - De suppoost weet raad, maak gerust een praatje met hem of haar - Wat vind je het mooiste voorwerp in de zaal? - Koop een ansichtkaart in de museumwinkel en zoek wat erop staat terug in het museum - Zie je iets dat bij jou in de huiskamer past? - Bedenk alternatieve functies voor het object - Eet een stukje appeltaart bij de koffie of thee - Koop of haal een boekje met speurtocht voor kinderen, ook leuk als je niet meer zo jong bent - Maak oogcontact met een leuke man of vrouw - Ga eens zitten en kijk om je heen wat anderen aan het doen zijn - Loop eens terug naar de vorige zaal en kijk naar wat je nog niet hebt gezien - Verzin een leuke titel voor iets in de zaal - Hoeveel voorwerpen zijn (gedeeltelijk) groen? - Kijk af en toe eens naar buiten - Knoop een praatje aan met de leukste man of vrouw; het museumstuk! - Stel eens een vraag aan iemand in de buurt - Lees een tekst aan iemand voor - Laat een leuk commentaar achter in het gastenboek - Koop iets leuks in de museumwinkel voor je geliefde - Maak eens een grapje, wees niet te serieus - Ontdek hoeveel onderdelen en materialen je ziet - Maak een foto van jou met iemand anders voor een verleidelijk object - Sla eens een zaal over om later te bekijken - Bekijk iets eerst van dichtbij en dan van veraf - Neem een schetsboek en wat potloden mee - Praat eens hardop (en doe of je er verstand van hebt) Uiteraard is een bezoek aan het museum het leukst als je met iemand samen gaat. Dus verleid je man, buurvrouw, beste vriend(in) of de (klein)kinderen tot een gezellig museumbezoek. Jong of oud; iedereen zal ongetwijfeld zeggen: 'Goh, dat moeten we eigenlijk vaker doen!' En dat is nu precies waarom de Nederlandse Museumvereniging al bijna 30 jaar met veel succes het Museumweekend organi- Concept: Frolke/ Rams Fotografle: Jouk Oosterhof seert. Het Nationaal Museumweekend is een van de grootste en best bezochte cul- turele evenementen van Nederland met jaarlijks zo rond een miljoen bezoekers. De musea verleiden jullie graag om vaker terug te komen! Wil je weten welke musea meedoen en wat je er kan doen, ga dan naar www.museumweekend.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8