Dicht bij huis Fancy-Fair en rommelmarkt ter afsluiting van vastenactie De jungle' kinderkleding! NIEUWE COLLECTIE VOORJAARS -/ ZOMERKLEDING Woudbrood Surinaamse Puntjes Krantnetel een heel 1,4-9 4 stuks 0,99 Eerste lustrum schrijfwedstrijd Lazarus; die term kent toch iedereen wel? 'Ik was goed lazarus dit weekend', geeft weer dat de spre- ker - niet ik; ik ben geheelonthouder - dit weekend (zwaar) beschonken is geweest. Lazarus verwijst naar een Bijbels persoon die melaats was en daar- mee al snel afwijkend en dus een beetje gek was. Zo ontstaat door de eeuwen de term Lazarus als een melaatse die al snel synoniem wordt voor dronken- lap of zuipschuit. Zo zie je hoe een oude naam in onze taal een andere betekenis kan krijgen. Zwart Nazareth is de bijnaam voor het Schiedam uit de I9e eeuw toen schrijvers de jenever-industriestad beschreven als een hel blakend van rook en vuur. Zwart verwijst naar de laag roet die over het grauwe stadje lag als een verstikkend deken. Toch is Zwart Nazareth sinds de jaren zes- tig ook een Geuzennaam. Zo ook bij de band 'Man- nenkoor Zwart Nazareth'. Om duidelijk te maken dat deze pop/rock/punkband uit Schiedam komt. Een tijdelijke naam, verklaren ze in koor omdat ze zijn opgericht (alleen) voor de jaarlijkse Popprijs. „En waarom mannencorps?" vroeg ik bij een repetitie voor de halve finale. „Omdat dat stoer en mannelijk klinkt. We zijn geen watjes". Geen watjes dat klopt; ze hebben zelfs de uitstraling van we gaan het wel even maken. Dat mag want ze wonnen zaterdag wel de finale van de Popprijs. Hoezo arrogant? Omdat ze erna gewoon er mee ophouden - exit Mannencorps Zwart Nazareth. Misplaatste arrogantie? Nee, lef om nog voor de prijsuitreiking al zo zelfverzekerd te zijn. Zo'n dosis durf heeft tegenwoordig heel Schiedam nodig om met ere de geuzennaam Zwart Nazareth te mogen dragen. Bij kraanbedrijf Mammoet is maandagmiddag een kraan op een schip afgebroken. Hij viel deels op het schip, deels in het water, foto: sven van beek Wethouder Siljee heeft het er maar druk mee. Het valt soms niet mee om de eige- naren van de panden op de Hoogstraat te bewegen hun panden op te knappen. Zelfs niet als daar flinke subsidies tegenover staan. Gelukkig druppelen deelnemers nog steeds binnen en zullen er hopelijk nog veel meer vol- gen als iedereen ziet hoe soms bijna verpauperde pan den kunnen opknappen. Eigenaar Van den Hoven van de Hoogstraat 156/158 is de laatste die Siljee onlangs op het lijstje bij kon schrij- ven van deelnemers aan het project Werk aan de Winkel. Met behulp van een aantal gemeentelijke subsidies gaat hij het achterstallig onder- houd aan de panden weg- werken en de casco's grondig aanpakken. De wethouder had hiervoor ene lange aanloop nodig. Sinds het afgelopen jaar is hij immers al in gesprek met de eigenaar van de schoenen- winkel aan de Hoogstraat 156/158. Deze gesprekken hebben nu geresulteerd in een plan van aanpak voor de twee panden. „De verpaupe- ring van vooral Hoogstraat 156 was iedereen een doom in het oog. Met deze aanpak zal een van de in zeer slechte staat verkerende panden in de binnenstad er binnenkort weer picobello uit kunnen gaan zien", vertelt de wet- houder. Het gemeentelijke project Werk aan de Winkel is een belangrijk onderdeel van de totaalaanpak van de bin nenstad. Hiermee wil de ge meente bevorderen dat eige- naren of ondernemers inves- teren in winkelpanden in het centrum. Met behulp van een flink aantal aantrekkelijke subsidies kunnen zij het ach terstallig onderhoud aan de panden aanpakken en gevels en winkelpuien opknappen op een wijze die recht doet aan het historische karakter van de binnenstad. Inmiddels zijn al 32 pan den in uitvoering via Werk aan de Winkel of zelfs al he- lemaal klaar. Voorbeelden zijn IJssalon Scyedam, cafe Beloofd en het grote pand van De Vos Burchart. Deze eigenaren hadden zich zelf voor het project aangemeld. Om nog vele anderen op het spoor van Werk aan de Win kel te krijgen is er nog veel inspanning van de gemeente nodig. Met de Hoogstraat 156/158 wordt in ieder geval binnen kort al aan de slag gegaan. Het casco wordt aangepakt en boven de twee winkels zullen vier woningen wor den gemaakt. De woningen worden ontsloten via een toegang aan de Nieuwstraat. Naar verwachting zullen de panden eind 2009 al klaar zijn. Eigenaar Nico van den Ho ven toont zich heel blij: „Ik hoop dat de aanpak van mijn panden een voorbeeldfunc- tie heeft. De hele Hoogstraat moet weer leefbaar wor den.". De 24e Oecumenische Vas- tenaktie.Schiedam Noord heeft dit jaar in het teken ge- staan van een project van de Stichting AK uit Maassluis, die al meer dan 15 jaar con- tacten onderhoud met men- sen in Transkarpatie in de Oekra'ine. De stichting maakt gebruik van een lokaal steunpunt van het Diaconaal Coordi- natie Bureau van de Refor- matorische Kerken in Trans karpatie in Beregszazc, een stad met ongeveer 35.000 inwoners. Er wordt vrijwel uitsluitend hulp verleend aan de allerarmsten, onge- acht ras, geloof en levensbe- schouwing. De voorzienin- gen in het gebied zijn de laat ste jaren wel verbeterd, maar slechts een klein deel van de bevolking profiteert ervan. Een hele grote groep leeft onder de armoedegrens. Met de komst van democratie en economische vooruitgang, zijn ook de tegenstellingen vergroot. Financiele steun is hard no dig en daarom wordt ter af sluiting van de Vastenaktie in en om de Ark een grootse Fancy-Fair en Rommelmarkt georganiseerd op zaterdag 4 april van 10.30 tot 16.00 uur. De feestelijke opening is om 10.15 uur. Voor jong en oud is er van alles te beleven: een spelcir- cuit voor de kinderen, Rad van Avontuur met prachtige prijzen en op de Rommel markt is van alles en nog wat te vinden. De Ark ligt pal tegenover winkelcentrum Hof van Spa- land. OF 99 Parallelweg 4a Vlaardingen (naast action en onder de binnenspeeltuin) van de week Zie voor alle f ilialen: www.KtootwifK.com Bibliotheek Waterweg heeft de inzending geopend van de jaarlijkse schrijfwedstrijd Piet Paaltjens. Iedereen kan tot l augustus een verhaal in- sturen. Het is de vijfde keer dat deze wedstrijd wordt gehouden. Ter gelegenheid hiervan organiseert de bibli otheek op zaterdag 25 april een Masterclass Literair De- buteren. Inzendingen voor 'Piet Paal tjens' moeten aan een aantal voorwaarden voldoen: alleen verhalend proza, in de Ne- derlandse taal en niet eerder gepubliceerd. De twintig beste verhalen verschijnen in boekvorm. De masterclass vindt plaats op 25 april van 14.00 tot 17.00 uur in bieb Stadserf. Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 1 april 2009 XQ83-C FRANK WILLEMSE Panden SCHIEDAM> Om de verpauperinq op de Hoogstraat teqen te gaan heeft de gemeente project Werk aan de Winkel opgezet, waar met behulp van subsidies achterstallig onderhoud kan worden weggewerkt. SCHIEDAM> Geldig van maandag 30 maart - zondag 5 april Z009 SCHIEDAM> Hoogstraat opgeknapt

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11