Dicht bij huis Natuur in onze omgeving Jazeker Voor de kindertuinen op Vijfsluizen! irado Recessie-moe Elf keer te diep in het glaasje gekeken Hennepkwekerij ontmanteld Meeklussen op Fort Drakensteijn Aftrap Bob Verbiest Cultuurprijs 2009 De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een alcoholcontrole gehouden op de Horvathweg en op ver- schillende locaties in Schie dam Zuid en Oost. Ilissen 20.30 uur en 04.30 uur moesten in totaal 720 bestuurders een blaastest afleggen. Elf bestuurders werden aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol, met waarden varie- rend tussen 165 en 765 ug/1. Een rijbewijs werd ingevor- derd en een Hongaar mocht direct een bekeuring van 350 euro betalen. Verder bleek een automobilist onder in vloed van alcohol te verkeren terwijl hij reed met een al in- gevorderd rijbewijs. In samenwerking met de af- deling Veiligheid van de ge- meente heeft de politie de af- gelopen week weer een hen nepkwekerij ontmanteld. Op basis van binnengekomen in- formatie werd een onderzoek ingesteld bij een woning aan de PKO-laan. In de kelder werd een in werking zijnde hennepkwekerij aangetrof- fen met 284 planten. De Ooievaar was midden jaren 70 bijna verdwenen uit ons land. In 1969 heeft Vogelbescherming een red- dingsoperatie gestart en een aantal buitenstations opge- zet van waaruit Ooievaars weer in aantal konden toe- nemen. In 2000 broedden er 396 paar en in 2007 zelfs al weer 600 broedparen. Op- merkelijk is dat het trekge- drag van de Ooievaars die op de buitenstations wer den gehouden is veranderd. De oudervogels trokken niet meer naar de overwintering- gebieden in Zuidelijk Afrika maar gingen overwinteren in ons land. Door het bij- voeren op de buitenstations i konden ze onze kwakkel- winters wel aan. Opmerke- lijk is dat de jongen wel hun oorspronkelijke trekgedrag vertonen. Ook nu zie je nog steeds, hoewel de buitensta- tions inmiddels zijn opge- doekt, dat een deel van de Ooievaars wegtrekt en een i deel overwintert. Een leuk voorbeeld was de overwinte- ring van een Ooievaar bij de Hoppersingel in Schiedam. Hier werd een Ooievaar die bij een wak verbleef bijge- voerd. Deze zeer tarn ge- worden Ooievaar komt nog steeds zijn dagelijkse portie halen. Een echte opportunist maakt gebruik van elke mo- gelijkheid! Broedgevallen in onze omgeving zijn er o.a. bij het landgoed Nieuw Roden- rijs en op een oude zendmast in een tuin bij het landgoed de Tempel. Ook Diergaarde Blijdorp heeft een aantal nestelende "vrij vliegende" Ooievaars. Op een mast van de bovenleiding van de spoorlijn broedt al enkel jaren een paartje Ooievaars In Midden-Delfland zie i regelmatig Ooievaars foera geren. Het geeft weer een oe Hollands plaatje wat ik nie graag zou willen missen Werkgroep 'Fort Draken steijn' in het Prinses Be- axtrixpark is op zoek naar mensen die willen meehel- pen de speeltuin weer in orde te brengen voor het nieuwe seizoen, zodat de kinderen er weer kunnen spelen. Za terdag 4 april is het zover, en kan er tussen 11.00 en 15.00 uur geklust worden. IRADO is de afgelopen weken al druk bezig geweest met het opknappen van de speeltuin. Nog enkele toestellen heb- ben echter een schilderbeurt nodig en er moet nog het een en ander gebeuren aan de be- planting rond de speeltuin. Vele handen maken licht werk dus iedereen die wil meehel- pen, kan zich aanmelden via info@fortdrakensteijn.nl. In aanwezigheid van zijn twee collega-burgemees- ters heeft burgemeester Bruinsma afgelopen week de symbolische aftrap gegeven voor de Bob Verbiest Cul tuurprijs 2009. Tot 1 juli mag iedereen een kandidaat voor deze prijs voordragen. De winnaar krijgt 25.000,- de Column van Cees Risseeuw www. hypotheker. nl Op 20 april aanstaande beginnen de kindertuinen weer. Meer dan 300 kinderen leren de beginselen van het tuinieren van onze vrijwilligers. Voor de kindertuinen op Vijfsluizen zijn we nog op zoek naar vrijwilligers. Ervaring is niet belangrijk, enthousiasme wel! Geefje op! Wil je leuke contacten opdoen, een zinvolle tijdsbesteding geven aan kinderen en hou je van de buitenlucht? Geef je dan op bij Dick van Leeuwen; manager educatieve tuinen 010-631 5290. Meer informatie over IRADO is te vinden op irado.nl. Compleet naar wens Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 1 april 2009 XQ84-C SCHIEDAM> SCHIEDAMS De Ooievaar is weer terug SCHIEDAM> Midden jaren zeventiq was de ooievaar bijna verdwenen, nu zijn er alweer 600 broedparen gesigna leerd. Opmerkelijk is dat de ouderen niet naar de overwinteringsgebieden in Zuidelijk Afrika vliegen. WWW.BENVANDENBROEK.COM SCHIEDAM> SCHIEDAM> Cees fc.'sseeiiw Schiedam Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 Zo langzamerhand weet ik het nu wel. Of ik nu de tv aanzet, de krant opensla of met mensen spreek, het gaat nog maar over een ding: crisis en recessie. Ik betwist natuurlijk niet, dat we in economisch moeilijke tijden zitten, maar ik begin de berichtge- ving daarover wel een beetje zat te worden. Alles wat er gebeurt, wordt gekoppeld aan de recessie. Of het nu om dalende prijzen, supermarktoorlogen, of faillissementen gaat. Eigenlijk draait alles om crisis en recessie. Eerlijk gezegd.Jk ben wel een beetje recessie-moe. En eigenlijk vind ik het erg opvallend dat het woord crisis of recessie nog niet gevallen is, of plotseling vallen er ontsla- gen, gaan bedrijven failliet en loopt de staatsschuld op met vele miljarden. Soms bekruipt mij het gevoel dat sommige bedrijven die het nu moeilijk hebben, of zelfs failliet gaan, hun zaakjes niet helemaal goed op orde hadden. De afgelopen 10 tot 15 jaar heb ben we toch vooral economische voorspoed gekend. Er werd veel geld verdiend. Ook in mijn sector ging het goed. Er werden veel hypotheken overgesloten, de hypotheekrente was laag en door- dat de overheid zich terugtrok uit verschillende sociale vangnet- ten, regelden veel mensen zelf een goede voorziening. Daardoor is er ook in onze sector best goed verdiend in de afgelopen jaren. Maar als nu blijkt dat je onvoldoende reserves hebt opgebouwd in de goede jaren, dan zet dat vraagtekens bij je ondernemerschap. Dat klinkt misschien wel hard, maar ik meen het wel. Mensen die zich de afgelopen jaren hebben schuldig gemaakt aan de "graaicultuur" en alles maar hebben opgemaakt, die redden het nu misschien niet meer. De uitzonderingen daargelaten. Eigenlijk komt het er op neer dat er in diverse bedrijfstakken nu gewoon weer hard gewerkt moet worden. Zeker in de sectoren waar het geld min of meer vanzelf naar binnen stroomde. Ik kan mij nog herinneren dat een makelaar tien jaar geleden maar een bord "TE KOOP" in de tuin hoefde te zetten en voordat hij terug was op kantoor, was er al gebeld om te bieden. Er werd niet zelden boven de vraagprijs geboden. Makelaars konden tevreden achterover leunen: het huis verkocht zichzelf wel. Maar nu zijn het andere tijden. Hypotheekadviseurs, verzekeringsagenten en makelaars moeten hard werken, creatief zijn, nieuwe dingen bedenken, klant- en servicegericht zijn. Op zich is dat een heel normale zaak als je in de dienstverlening zit. Maar als het geld te gemakkelijk verdiend wordt, dan gaat dat wel eens ten koste van de creativi- teit en de dienstverlening. Eigenlijk zie je dat in alle sectoren wel terug. In dit verband wil ik De Hypotheker als een van de positieve uitzonderingen noemen. Niet omdat mijn bedrijf erbij aangeslo- ten is. Ik bedoel de organisatie in zijn geheel. De Hypotheker is ook in de tijd van economische voorspoed met beide benen op de grond blijven staan. Geen arrogantie, maar gewoon hard werken. En vooral klantgericht bezig zijn, de service bieden waarop de consument recht heeft. Ik denk dat De Hypotheker zich door die aanpak zo goed staande houdt in de huidige periode. En dat is een compliment op zich! We weten allemaal dat het economisch minder goede tijden zijn, daar is voldoende aandacht aan besteed. Laten we ons dan nu richten op de manier waarop we hier door- heen moeten komen en hoe we de barometer weer kunnen laten stijgen. Dat lijkt me veel interessanter.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13