De Stuurhut wordt gesloopt Van der Water deed looptraining op zee Spieringshoek hele dag in actie voor Ghana-project i Sr. Drie agressieve klanten opgepakt Beestenboel Dobbey Boekenmarkt in stadscentrum Een daarvan is in bezit is van het Zweeds museum in Stockholm. Het is het enige gemis in de verzameling en de kwaliteit van de numis- matische collectie Anderson loopt hiermee geen deuk op. De munten geven een over- zicht van de vele verschil- lende betaalmiddelen waar- mee het geldverkeer vroeger op gang bleef (zie foto onder). Geld is rond en moet dus rol- len. Niet alle muntstukken die rouleerden waren ove- rigens rond, want zilveren munten werden vroeger 'ge- knipt'. Door van vele munten een miniem klein stukje af te halen, verzamelden bank- houders genoeg zilver om er t 'om niet' over te houden. De praktijk van het 'knippen' werd de kop ingedrukt door het inschakelen van de ho- gere macht. Plaatsen van het randinschrift 'God zij met ons' bleek een goede manier om de munten waardevast te houden. Zo kon de majesteit gerust de andere kant opkij- ken, zelfs als er van troon ge- wisseld werd. Op nieuwe slag kijkt de opvolgende majesteit nl. de andere kant op dan de voorganger. Volgens de mun- tencollectie van Anderson is Nederland bovendien drie jaar lang een keizerrijk is ge- weest. Nadat Koning Lode- wijk Napoleon in 1809 zijn 'face en profiel' op gouden tientjes liet slaan, wilde zijn grote broer als Keizer niet voor hem onderdoen en liet speciaal voor de Nederlan- den zijn eigen profiel met de Franse slag slaan. Wijkgebouw De Stuurhut aan het Nijhoffplein zal vol gens de gemeente Schiedam spoedig worden gesloopt. Een gespecialiseerd bedrijf heeft opdracht gekregen de asbesthoudende materia- len uit het gebouw te ver- wijderen. Gezien de slechte bouwkundige staat van het pand ontstaat hiermee een natuurlijk moment om het gebruik definitief te beein- digen, vindt B&W. Na ver- wijdering van de asbesthou dende materialen, die zich in zowel de wanden als de pla fonds bevinden, zal op korte termijn worden overgegaan tot sloop. De Stuurhut is midden ja- ren 70 gebouwd als tijdelijk schoolgebouw in de toen in aanbouw zijnde wijk Woud- hoek. Het heeft daarna gediend als onderkomen voor een groot aantal gebruikers. De staat van het gebouw liet de laatste tijd al sterk te wensen over. De gemeente heeft toegezegd samen met de voormalige gebruikers te zoeken naar vervangende ruimte. Door Peter de Jong „Dan kun je het volgende jaar opnieuw aan de start staan", vervolgt hij. En dat doet Aat dus 00k dit jaar weer op zondag 5 april. Op zich al een hele prestatie, die echter nog meer glans krijgt als je bedenkt dat Aat een aan tal dagen na de Marathon zijn 74e verjaardag zal vieren. Zijn eerste Rotterdamse mara thon heeft Aat goed gedocumenteerd in een plakboek vol actiefoto's waar hij als een 'jon- ge' vent van 45 jaar vrolijk lachend op staat. „Het gaat niet zo snel meer als toen, maar ik heb er nog altijd heel veel zin in om te lopen en ben zeker niet van plan om te stoppen." Als ex-marineman was hardlopen niet direct zijn eerste bezigheid, al heeft hij veel baat ge- had bij de marinetraining. „Dat was wakker worden zonder koffie. We werden om 05.00 uit de kooi gelicht voor een looptraining van 7 kilometer op de nuchtere maag." Na zijn marineloopbaan voer Aat op supertankers tussen de Perzische Golf en Nederland heen en weer. „Aan boord hadden we fietsen om ons te verplaatsen. Die supertankers zijn tweehonderd meter lang, als je dan van ach- ter naar voor moet is een fiets wel zo snel. Ik bedacht me echter dat het 00k een mooie conditietraining was om het hardlopend te doen. Aldoende heb ik dus eigenlijk leren hardlopen op zee." Als lid van de Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna ging hij 00k aan wal hardlopen. Hij liep in Antwerpen en En- schede en driemaal de Westland Marathon voor hij in 1981 aan de Marathon Rotterdam begon. „Ik heb in totaal 35 marathons gelo- pen." Aat bewaart goede herinneringen aan de Rotterdamse marathons. „Vorig jaar werd ik aan de finish opgewacht door burgermees- ter Opstelten. 'Je zult wel moe zijn, is het goed gegaan?', vroeg de burgemeester en ik antwoordde: 'Ik heb het voor de vijfentwin- tigste keer gehaald', waarop Ivo naar racedi- recteur Mario Kadiks riep: 'Bloemen voor de- ze meneer!'. Dat zijn de leuke momenten." De ouderdom komt wel met gebreken en in 2002 onderging Aat een 5 dubbele bypass operatie. „Toen hebben ze in het Zuiderziekenhuis pri ma werk afgeleverd, want ik loop de 42,195 meter elk jaar." Afgelopen jaar had hij een vervelend ongeluk tijdens de Politie Survi val Run. „Ik viel van de brug over de Vaart, omdat ik misgreep naar het vangnet. Daarbij heb ik mijn armspieren opgerekt." Maar 00k daar herstelde hij van en staat zondag 5 april klaar voor zijn 29e Rotterdamse marathon. Drie mannen hebben het afgelopen weekend het zo- genaamde weekendarrange- ment gekregen van de poli tie. Een 30-jarige man zon der vaste verblijfplaats kreeg het aan de stok met de politie nadat hij in een cafe aan de Nieuwstraat een medewerk- ster had geschopt. Zij liep hierbij beenletsel op en werd overgebracht naar het zie- kenhuis. Een 40-jarige man uit Maassluis werd vrijdag in een cafe aan de Lange Haven aangehouden voor vernie- ling/bedreiging nadat hij na een eerder incident een toe- gangsverbod had gekregen. De man ging met stoelen gooien, schold mensen uit, pakte de barman bij zijn keel en gooide een jas in het wa ter. Een 23-jarige Vlaardin ger werd aangehouden in een cafe aan de Oosthavenkade. Dobbey is een mooie gecas- treerde kater van 4,5 jaar oud. Hij houdt wel van ge- zelligheid en komt graag op schoot zitten. Dobbey kan goed met kinderen overweg en 00k andere katten zijn voor Dobbey geen probleem. Hij kan goed alleen zijn en is de krabpaal gewend. Mag Dobbey bij u naar buiten toe en is zijn blaasgruis geen probleem? Kom dan snel kennismaken! Meer informatie over Dob bey en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Die- rentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvel- weg 2c in Vlaardingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- Winkeliersvereniging Hoog- straat organiseert zaterdag 4 april weer een tweedehands boekenmarkt van 09.00 tot 17.00 uur in het centrum van Schied am. Hier is een groot en geva- rieerd aanbod van tweede hands boeken te vinden. Zo zijn er kraampjes met Ne derlandse en buitenlandse literatuur, (streek)romans, thrillers, biografieen, strips, kookboeken, kinderboeken en boeken over Schiedam en Rotterdam. Zowel voor koopjesjagers als verzame- laars van antiquarische boe ken is er volop keuze. De en tree is gratis. Kramen staan op de Hoog- straat, de Korte Dam en op de Lange Haven/Dam. Scholengemeenschap Spie ringshoek organiseert don- derdag 2 april een project- dag in het kader van de Vas- tenaktie. In tijden van economische crisis, heeft iedereen de nei- ging aan zichzelf te denken en vooral aan zijn financi- ele situatie. Niet voor niets komen er nu al stemmen op om te bezuinigen op ontwik- kelingswerk. Op Spierings hoek blijven ze zich zorgen maken over de Derde Wereld en daarom zijn ze onlangs gestart met het Ghana-pro ject. De school staat 2 april he- lemaal in het teken van het goede doel: Victorie water- pompen voor Ghana. De lessen worden die dag even geparkeerd, zodat de ruim 1300 leerlingen en mede- werkers zich die dag bezig kunnen houden met allerlei activiteiten die geld opbren- gen voor de actie. Zo wordt er een voetbaltoernooi georga- niseerd op het PPSC-terrein en vindt er een sponsorloop plaats vanaf het schoolplein. Ook worden er in de school verschillende workshops ge- geven, die in het teken van Afrika staan zoals het versie- ren van kaarsenpotjes, Afri- kaanse dans en djembe. In de kelder van de school, die tot ongeveer 15.00 uur open is, zijn verschillende stands te vinden. Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdag 1 april 2009 WX91-d In de reqio Stuk van de maand: 'het gouden stuk' De waarde van geld valt soms zelfs niet in geld uit te drukken. In kader van het museumweekend toont Jan Anderson zijn verza- meling Nederlandse munten als 'gouden stuk' van de maand. De zeldzaamheid van dingen kan zelfs bij een superverzame- laar tot een hiaat in de collectie leiden. Van de uit 1100 dateren- de 'Flardiga' zijn in de hele wereld drie exemplaren bekend. SCHIEDAM> £tERQAM 20 'PHI Aat van der Water (74) staat zondag klaar voor zijn 29ste Rotterdamse marathon. Hij heeft sinds de eerste marathon geen editie overgeslagen. Loper van't eerste uur Van de 350 deelnemers die in 1981 de eerste Rotterdamse marathon liepen, is Vlaardinger Aat van der Water een van de tien overgeble- ven lopers van het eerste uur. Aat stond sinds 1981 alle achtentwintig edities aan de start met een score van 25 medailles. „lk ben drie keer uitgevallen. Jammer, maar als het niet gaat moet je zo verstandig zijn om te stoppen. VLAARDINGEN WATERWEG> 0Dukaten, dubbele stuivers, rijders, daalders en guldens in goud en zilver tonen deze maand dat beleggen in geld door de eeuwen heen beter is dan het vullen van aandelenportefeuilles (zie stuk van de maand). Om onverlaten met geldzucht of te lange vingers geen aanleiding te geven of op verkeerde gedachten te brengen zal het 'gouden stuk' van de maand niet onbewaakt in de vitrines blijven en elke nacht in het veilige donker van de kluis opgeborgen worden. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM> SCHIEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23