Dicht b huis Goud voor Axia-turners 'De waardering voor mijn inzet is er wel' Victor Poot en Marco van de Stel districtskampioen lange afstand Sportflitsen Mario Verhamme trainer Pollux CHESS weer 2e in 1e klasse Nederlandse titel Lorenzo Pace 6x goud bij G-judo Spannend handbalslot Spork aan de kant Overwinning voor gedegen Deltasport i Mokveld 5e in duet Brugman wint beker Mario Verhamme volgt bij de hockeymannen van Pollux-trainer Frenk Hortensius op die meer tijd aan zijn gezin gaat besteden. Met Verhamme die on- der meer voor Aeolus en Rotterdam werkte, heeft de Vlaardingse 2e klasser een ervaren trainer-coach gestrikt. De inwoner van Oostvoorne tekende voor 2 jaar en wil in die periode de spelers van de jonge selectie van Pollux beter maken. De schakers van CHESS hadden nog een kleine kans op het kampioenschap in de te klasse. Dan moesten de Vlaardingers ruim winnen van degradant Messe- maker en de concurrentie moest steken laten vallen. CHESS wist echter niet te imponeren en boekte een te magere 5,5-3,5 overwinning. Omdat Nieuwerkerk ruim won maar Oostflakkee verrassend verloor, ein- digt CHESS wederom als 2e in de te klasse. Lorenzo Pace en Taqiedinne Sbita van sportschool Nintai waren onlangs succesvol op het NK kyoku- shin karate. Sensei (3e dan) Stephano Blokland zag zijn pupil Pace (middengewicht) imponeren in deze full contact-vorm van de karatesport. De Schie- dammer won 4X op knock out. Sbita werd 2e in het zwaargewicht. De Schiedammer ging ten onder in de finale. Sport Fitness Tino Hoogendijk was met 11 judoka's actief op het G-judotoernooi in Beverwijk. Stef Heck, Daan Perdijk, Wesley de Ruijter, Bas Rietveld, Ro- sita Ruigrok en Frank Amiabel wonnen een gouden medaille, Carlo Verboon en Nick Steenhoek zilver. Darren Mikoen, Romain de Laat en Dave Maurits van turnclub Axia Schiedam stonden zaterdag in de 2e kwartfinale van de 3e divisie. Na de goede resultaten in de te wedstrijd moesten zij hier een plek in de halve finale veilig stellen. Mikoen (instap I NTS 11) presteerde opti- maal. Na 2 toestellen stond hij le en zijn voorsprong werd op de navolgende toe stellen alleen maar groter. Met de hoogste score op 4 van de 6 toestellen werd hij te van Zuid-Holland. De Laat (instap II NTS 11) deed niet voor zijn teammaat onder. Hij wist zijn voorsprong na 2 toestellen, al was het nipt, tot het eind vast te houden en won 00k goud. Maurits (pupil NTS 9) trof beduidend meer concurrentie. Hij mikte op een plaats bij de beste 5. Enigszins op zekerheid tur- nend behaalde Maurits de 5e plek met een hoger punten- totaal dan in de le wedstrijd. Darren Mikoen, Romain de Laat en Dave Maurits heb- ben zich hierdoor zo goed als zeker geplaatst voor de halve finale.. Gert van de Berg vertelt dat Fortuna met de ze inbreng tot de top 3 behoort van clubs met de meeste lopers. „Het Rotterdamse PAC is de grootste maar wij zijn vaak 2e of 3e." De Vlaardingse atletiekclub, met de 62-jarige trainingscoordinator als aanjager, maakt jaarlijks 00k veel werk van de marathonvoor- bereiding. Naast alle trainingen biedt men vooraf een pasta party, gezamenlijke warm- loopsessie, een kleedkamer dichtbij de start en samen napraten achteraf. „De Rotterdam Marathon is het hoogtepunt binnen de sectie 'Wegatletiek'. Wij beginnen al eind septem- ber/begin oktober met de trainingen." Van den Berg toont een boekwerkje dat alle weg- leden ontvangen met daarin trainingen en wedstrijden die nodig zijn om verantwoord een marathon te lopen. De gedreven trai ner stelt het boekje niet op de automatische piloot samen. „Jaarlijks kiezen we een an- dere trainingsopbouw. Ook proberen wij de opmerkingen van lopers van het jaar ervoor mee te nemen. Maar je kunt natuurlijk niet iedereen tevreden stellen. Door veel variatie in de trainingen aan te bieden, hopen wij toch zoveel mogelijk mensen het naar de zin te maken." Van den Berg is ervan overtuigd dat de Fortuna-deelnemers voldoende gepre- pareerd aan de start staan. „Het is jammer dat er altijd mensen door een blessure moe- ten afhaken. Zeker als de blessure kort voor de marathon wordt opgelopen. Maar de an- deren zijn goed voorbereid. Toch zegt dat nog niets over te lopen eindtijd. Een marathon blijft altijd onvoorspelbaar. Ik ben dan ook weer heel benieuwd hoe iedereen het er zon dag afbrengt." Gert van den Berg doet voor het eerst sinds jaren zelf niet mee. „Door een blessure heb ik begin dit jaar niet voldoende getraind. Ik loop in het najaar de marathon van Amsterdam. Het zal even wennen zijn dat ik zondag moet toekijken maar ik kan nu wel de prestaties van anderen bekijken." Hoewel de Vlaardinger het aantal nooit pre- cies heeft bijgehouden moet hij inmiddels een 40-tal marathons volbracht hebben. „Ik ben daar in 1970 als basketballer mee begonnen en mijn PR is 3 uur en 20 seconden." Inmid dels is Gert van den Berg al 17 jaar trainer bij Fortuna en hij heeft zijn taken steeds verder uitgebreid. Naast trainingscoordinator is hij webmaster, drijvende kracht achter het For tuna Run Circuit en actief in de organisatie. Je rolt daar vanzelf in. Maar ik doe het niet met tegenzin en de waardering van de leden is er zeker wel." HWC had zondag een mak- kie tegen hekkensluiter Nort- ha. De Vlaardingse handbal- mannen wonnen ruim, 36- 22. Door de winst blijft HWC meedoen in de thriller om de titel in de regioklasse C. Zon dag volgt de apotheose. HWC moet winnen van concurrent Snelwiek en hopen op een misstap van Hellas 2 tegen het Schiedamse DWS. Excelsior Maassluis heeft trainer Ben Spork op non- actief gesteld als gevolg van de slechte resultaten sinds de winterstop. Het bestuur sprak eerder onder meer met trainer en spelersraad over de ontstane situatie maar het verlies zaterdag tegen DOTO, 3-2, bleek de druppel. Ray mond Frehe (trainer van het 2e elftal) neemt de taken van Spork over. In de 2e klasse D heeft Del tasport met een gedegen pot tegen Alexandria'66 3 pun- ten aan haar totaal toege- voegd. Wel werd een vroege voorsprong uit handen ge- geven en wist de ploeg van trainer Robert Verbeek zich pas na rust onder de druk uit te spelen. De hoofdrol was voor invaller Robert Pot. Hij trof 3x doel en al stond de scheidsrechter maar 1 van de 3 officieel toe (de 2 overige treffers kwamen vanwege vermeend buitenspel en hin- deren van de keeper niet in de boeken) de goal die wel telde bracht Deltasport de winst, 1-2. Omdat het treffen tussen concurrenten Zwalu- wen en Smitshoek werd afge- last neemt Deltasport weer de kop. Zwemmers van ZWlaardin- gen namen dit weekeinde i deel aan de districtskampi- oenschappen lange afstand. De Vlaardingers boekten 2 gouden medailles. Marco van der Stel werd le op de 1500 meter vrije slag en Vic- tor Poot won de 400 meter I wisselslag. Andere podium- plaatsen waren er voor Ste- fan Grudelbach, Timo Din- kelberg, Boris Galjart en Ta- mara van der Steen. i Na een mindere serie hebben de waterpoloers Oxfruit/ZV- Vlaardingen tegen de Zijl 2 ijzersterk gespeeld en ruim gewonnen, 11-3. Door de winst en het verlies van con currenten LZ en BZC/Bran- denburg blijft het spannend in de top van de te klasse. ZWlaardingen blijft daar- door kansrijk voor promotie naar de hoofdklasse. De wedstrijd tussen Schie dams hekkensluiter Hargas- port en CWO/zo had zondag niet veel met voetbal te ma ken maar CWO won wel voor de 3e keer op rij. Akyol wees met 2 doelpunten na rust de weg. Westerdijk, Krznaric en Asmus volgden zijn voor- beeld, 1-5. Door misstappen van de concurrentie boekte CWO wat plaatsjes winst op de ranglijst. Sychroonzwemster Cyara i Mokveld eindigde samen met Mandy van Egmond als 5e op het NK junioren bij de duet- ten en lijkt op weg naar een plek in het Nederlands team, i De Schiedamse plaatste zich voor de duetten door een 25e plaats in de solowedstrijd. Dat bleek genoeg om zich te klasseren bij de beste twaalf. Kelly Brugman (ex-Green Eagles Maassluis) koos dit seizoen voor een Duits avon- tuur in het basketbal. Het i 19-jarige talent behaalde met j haar ploeg Saarlouis Royals I een te succes door de beker I te winnen. i Brugman maakt met haar I team ook nog kans op het kampioenschap. Maasstad Weekbladen Waterweg Woensdag 1 april 2009 WX93-e SCHIEDAM) Gert van den Berg (middenvoor) traint 3x per week de langeafstandsgroep van atletiekvereniging For- tuna en als het even kan lOOpt hij zelf mee. Foto: Roger van der Kraan 80 marathonlopers Rotterdam is zondag voor even weer mara- thonhoofdstad. Natuurlijk zijn er bij de renavonturiers over 42.195 meter 00k veel regio-atleten. Atletiekvereniging Fortuna heeft traditiegetrouw veel lopers aan de start. Trai ningscoordinator Gert van den Berg had in de aanloop ruim 80 clubleden onder zijn hoede die op 5 april willen scoren. VLAARDINGEN) VLAARDINGEN) FOTO: ROR WFFDA I REGIO> OXFRUIT/ZVVLAARDINGEN WINT CW0/Z0 WINT OP RANGLIJST Onder de ogen van Eric Gudde en Danny Koevermans (is er een deal in de maak?) Hep Excelsi- or'20 zondag de kans mis om de 2e plaats in de 3e periodestand te veroveren. De Schiedamse 2e klasser kwam tegen de amateurs van Sparta niet verder dan de brilstand. Beide ploegen kregen goede kansen maar hadden het vizier niet op scherp. Ook invaller Miletson Silva de Freitas miste in de slotminuut een uitgelezen kans. Hij schoot huizenhoog over. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27