podium joumaai Karin Bloemen zit in de 'Overgang' UitrlN Ellen Evers gaat na de musicals eindelijk solo het toneel op Win dvd-box met hoogtepunten van de laatste 25 jaar Kort 'The Beauty Queen of Leenane' Win kaarten! 111 IfVI lEIfUMIvl IHiiT Theater Binnenkort is het toneelstuk 'The Beauty Queen of Leen ane' opverschillende plekken in de regio te zien. In het stuk woont een 40-jarige vrijge- zelle vrouw (Annick Boer) nog thuis bij haar moeder (Nelly Frijda) in een armoe- dig huisje op het Ierse plat- teland. Als een vrouwelijke Stiefbeen en zoon kibbelen ze zich een weg door het le- ven. Hun verstoorde relatie zorgt vanaf het begin van het toneelstuk voor bizarre en komische ontwikkelingen. Totdat een trouwgrage man (Waldemar Torenstra) en zijn broer (Teun Luijkx) zich melden. De verhoudingen worden op scherp gezet en niets blijkt wat het lijkt. Te zien in Theater aan de Schie op 29 april, Theater het Kruispunt op 22 mei en het Isala Theater op 23 mei. Kaartje winnen? Maasstad verloot samen met het Isala Theater 10 keer 2 kaarten voor de voorstelling van 23 mei. Stuur een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Beauty'. La Bloemen maakte in de afgelopen 25 jaar tal van personalityshows. Ze werkte samen met andere enter tainers, ondersteund door een grote band, compleet met dansers en bac king vocals, of Cor Bakker op piano. In 'Overgang' niets van dit alles. „Ik roep al jaren dat ik eens alleen dat podium op moet. lets wat voor mij helemaal niet vanzelfsprekend is. Ik ben namelijk gek op groot en veel. Het is een hele overgang naar weinig en alleen ik." „Ineens ben je 47 en dan komt die grote vraag", vertelt ze. „Met de ver- andering van je lichaam, verandert 00k je kijk op de wereld. Op je twin- tigste barst je nog van de ambitie en twijfel je niet aan je kunnen. Op je 45e blijkt dat je heel veel dromen hebt verwezenlijkt. En dan? Ga je verder waar je gebleven was? Of sla je een nieuwe, uitdagende en onze- kere weg in?" De beste manier om dit uit te vinden is volgens haar door alleen het toneel op te gaan: „Je kunt jezelf namelijk niet horen denken met een hoop poe- ha. Als er een enorme band staat te wachten tot ik mijn gevoelige liedje inzet, gelooft niemand dat ik het echt over de eenzaamheid van het veran- dermoment heb." De 'Overgang' slaat niet alleen op de fysieke overgang van vrouwen van middelbare leeftijd, maar op alle ver- anderingen in een mensenleven. In- spiratie haalde ze uit haar omgeving. Ze kreeg hulp van vrienden en vrien- dinnen. Jan Boerstoel en Jurrian van Dongen verzorgden de liedjes, Stanley Burleson nam de choreogra- fie voor zijn rekening en haar man Marnix regisseerde 'Overgang'. „Kritiek krijgen van mensen die dicht bij me staan, zoals Marnix, is niet moeilijk. Mensen willen vaak iets van me wat ik niet kan geven. Marnix is in zijn regie op zoek naar mij. En dat sluit haarfijn aan bij wat ik wil in dit programma." Te zien van 7 t/m 9 april in het Nieu we Luxor Theater in Rotterdam. Interesse in de dvd-box 'Karin Bloe men - 25 jaar'? Stuur dan een mailtje met uw gegevens naar prijsvraag@ maasstad.nl met als onderwerp 'Bloemen'. We verloten een box onder de inzenders. Vergeet niet uw naam en adres te vermelden. 010 Ellen Evers is bekend uit musicals als '3 Musketiers', 'Mamma Mia!', 'Turks Fruit' en 'Cabaret'. De komende tijd gaat haar droom in ver- vulling, want ze staat voor het eerst solo op het toneel met haar band. Ze ziet deze eerste tour als een soort try- out en hoopt dat het hier niet bij blijft. Het lijkt vreemd dat Ellen Evers haar eerste solotour- nee omschrijft als een try- out tour. Zelf vindt ze dat echter niet: „Bij de premiere staat de voorstelling mooi in de grondverf en gaandeweg de tour gaan we verder schu- ren en lak aanbrengen. Ik hoop dat we er in het seizoen 2010-2011 mee terug kun nen komen en dan moet de voorstelling helemaal klaar zijn." Wat overigens niet wil zeg- gen dat het publiek dat de ko mende maanden naar haar komt kijken een voorstelling te zien krijgt die niet at is. „Nee hoor", zegt ze lachend. „Mensen krijgen een hele avond mij te zien, met drie goede muzikanten, mooie muziek, leuke en ontroeren- de liedjes en gekke dingen." Voor Evers komt met haar eerste solotour een wens uit. Als kind stond ze met een bus haarlak als microfoon voor de spiegel en droomde ze ervan om met haar eigen band op het toneel te staan. Maar ze is vooral bekend als musicalster. „Die musicals zijn nooit een doel op zich geweest. Maar ik vind het leuk om te zingen, dansen en acteren. Met elke mooie rol hoopte ik echter dichter bij mijn doel te komen." Ze deed 00k andere dingen, zoals een dinershow in het Rotterdamse cabaret-restau rant Schellings, en ontdekte dat ze het leuk vindt om con tact te maken met publiek. „Ik vind het heerlijk om vrij te zijn. In een musical zit je toch gevangen in een pro- ductie. Dan probeer ik 00k zoveel mogelijk vrijheid te vinden, maar die blijft toch beperkt." De Rotterdamse cabaretier Richard Groenendijk leverde het idee voor haar eerste so- loshow: voor de pauze liedjes waar mensen haar van ken- nen (waaronder uiteraard veel musicalwerk) en daarna eigen repertoire. Ze zingt on der meer liedjes van Queen, de band die haar aanzette om iets met muziek te gaan doen. Tussendoor vertelt ze wat ze wil vertellen: „Ik had allerlei verhalen en dingen opgeschreven en dacht dat iemand anders daar wel iets van zou kunnen maken. Ik moest het echter zelf doen. Ik heb mezelf drie dagen opgesloten en toen was het klaar." „Mijn voorstelling is niet pretentieus en bevat 00k niet echt een boodschap. Ik wil mensen vooral een pret tige avond bezorgen met fij ne muziek, een lach en een traan. 'Ellen eindelijk solo' 11 april Isala Theater, Capelle a/d IJssel en 15 mei Stadsge- hoorzaal Vlaardingen. Kijk voor meer informatie op www.ellenevers.nl. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 1 april 2009 TX97-C REGIO> ROTTERDAM) WIN DVD-BOX Karin Bloemen houdt van groot en veel. Dat heeft ze in de afge lopen 25 jaar wel laten zien. Wat dat betreft is het een grote stap dat ze in haar show 'Overgang' nu alleen op het toneel staat. Niet alleen de overgang staat centraal, maar elke nieuwe fase in een mensenleven en dat zijn er vele. Van 7 tot en met 9 april staat ze in het nieuwe Luxor Theater. Karin Bloemen: „lk ben gek op groot en veel. Het is een hele overgang naar weinig en alleen ik." foto Rob Becker Na zijn het uitkomen van zijn debuut-cd Hamel in 2007, was Wou- ter Hamel in een keer helemaal 'hot'. Twee jaar later is hij dat nog steeds. Niet alleen Nederland ligt aan zijn voeten, maar 00k Japan kan geen genoeg van hem krijgen. Vrijdag 24 april staat hij in het oude Luxor Theater te Rotterdam, foto Eric van Nieuwiand 010 484 33 33 www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. wazo1-5/4 20/14/1 Anatevka musical met Henk Poort als melkboer Tevje di-do 7-9/4 20u Karin Bloemen solovoorstelling over de overgang. Nog kaarten beschikbaar! 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl KruiskadS 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr-za 3-4/4 20.00u Femmage VuilWier maffe vrouwen gooien met modder in bikkelharde afvalrace ma 6/4 20.00u Prix du port Halve finale Vijftien conservatoriumstudenten strijden tegen elkaar di-vr 7-10/4 20.00u DI-RECT doet Tommy Rocksensatie, de laatste voorstellingen! 010 411 81 10 Rotterdamse Schouwburg www.rotterdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. Pi 7/4 20.30u Wolpe - Muziektheater Transparent - Sarcastisch cabaretesk muziektheater wo 1/4 t/m di 7/4 en 6 (jeugd)theater-, dans-, muziek- en operavoorstellingen: kijk op de website di 31/3-7/4 20.15u RO THEATERWEKEN: Het laatste vuur regie Alize Zandwijk za-zo 4-5/4 15.30u RO THEATERWEKEN: Onschuld regie Alize Zandwijk. Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl 010 20 30 203 Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 u do 2/4 20.00u Comedy Explosion Theatertour Cabaret Stand-up vr 3/4 20.15u Karim El Guennouni JanJanszoon, De blonde Arabier Toneelkomedie za 4/4 20.00u Mrs. Einstein Vuile Huichelaar Meezingconcert wo 8/4 20.00u Het Rotterdams Open Podium Seizoenfinale Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). "PC VINCENT WERNKE ROTTERDAM) Ellen Evers: Jk wil mensen vooral een prettige avond bezorgen met fijne muziek, een lach en een traan." foto Nine IJff

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 33