uit journaal Maassilo verandert in grootste 'dance-gevangenis' van Europa Vier dagen muziek, theater en... bouwputten Rauwe veldsla(g) met gebakken soldaat Het dak van Ahoy gaat eraf tijdens Hollandse hit-estafette Kiekjes van hockeymeisjes tot hosselers i Can You Feel It Thriller Live wegens groot succes terug Lekker ravotten op de voorjaarskermis Een nieuwe editie van Jail- house is op komst. Meer dan dertig DJ's zijn op 29 april in de Maassilo te bewonde- ren, waaronder Laidback Luke, Benny Rodrigues, Dr. Lektroluv, Don Diablo, The Proxy, Real El Canario en The Bloody Beetroots. Deze Koninginnenacht zal er een worden om nog lang te her- inneren. Woensdag 29 april zal de Maassilo omgetoverd wor den tot een echte Jailhouse. De aankleding en entertain ment zullen zodanig aan- gepast worden dat het de grootste dance gevangenis van Europa wordt. In de 'House' vleugel van de Jailhouse, bestaat de line-up uit alleen maar toppers, zo zijn Benny Rodrigues en Mc Gee aan elkaar gekoppeld als Cellmates. Laidback Luke maakt zijn opwachting, Real El Canario spant samen met Mc Crown, Sidney Samson is een perfecte match met Lady Bee, Funkerman vormt een trio met Andy en Dorothy Sherman, die 00k een optre- den verzorgen als Sherma- nology en de samenwerking van Patrix en Mc Pryme is hier te bewonderen. De 'Me Love Lectro' vleugel is een nieuwe toevoeging aan Jailhouse. In dit gedeel- te van de gevangenis zullen Dr. Lektroluv, The Bloody Beetroots, The Proxy, Apes and Band en the Freshest Kidz hun kunsten ten gehore brengen. Op de 'Courtyard' van de Maassilo zitten de Fidget/Baltimore/Jackin' helden. Don Diablo, Mighty Fools, Vage Gasten, Guerrila Speakerz, Yamani Mir- wais, Vince Moogin en Buiza zullen onder leiding van MC Spyder zorgen voor een hele wilde avond. Met deze line up zal koninginnenacht een groot succes worden in de Maassilo. Met haar capaci- teit van 4500 man moet ze het aankunnen. Kaarten zijn voor 22 euro in de voorverkoop verkrijg- baar; VIP-kaarten kosten 45 euro. Als VIP heb je je eigen entree, toegang tot verschil- lende VIP-decks en backsta ge lounge, alien voorzien van bediening en bottle service. Velen hebben de data al we- ken geleden dik onderstreept in hun agenda gezet. Maar voor die paar die het nog niet wisten: van donderdag 9 tot en met zondag 12 april strijkt kunstenfestival Motel Moza- ique weer neer in Rotterdam. Thema van deze negende edi tie zijn "bouwputten". En dat zijn er, met momenteel 50 in de stad, genoeg. De meest tot de verbeelding sprekende bouwput, de "blunderput" in het Museumpark, wordt deze dagen omgetoverd tot kunst- installatie NAi Pare Moza- ique met een podium, uit- kijktoren, slaapgelegenheid en ontmoetingsplek. Andere festivalocaties zijn de Rotter- damse Schouwburg, WATT, Lantaren/Venster, CBK, Ro- town en het NAi. Verspreid over het centrum van de stad is beeldende kunst van for- maat te zien, op unieke wijze vertellen al die kunstwerken de bezoeker iets over de he- dendaagse grote stadscul- tuur. Hoewel kunst altijd een belangrijke rol speelt op het festival staat Motel Moza- ique vooral bekend om zijn diverse muziekprogramma. Ook dit jaar zijn weer een hoop hippe bands verte- genwoordigd. Om er slechts een aantal te noemen: 2Ma- nyDJs, Handsome Furs, The Whitest Boy Alive, Royksopp en And You Will Know Us By The Trail Of Dead. Wie geen genoeg van het festival kan krijgen, kan ook dit jaar weer een slaapplek bemachtigen. Sliepen gasten eerder in boomhutten, etalages, voer- tuigen, kerken en ziekenhui- zen, dit jaar kun je slapen op de bouwput van de in aan- bouw zijnde garage Muse umpark. Zin gekregen? Alle type kaartjes zijn verkrijg- baar via ww.motelmozaique. nl/2009;, dagkaarten en passe-partouts ook bij de Rotterdamse Schouwburg, en Plato en Velvet Music. Voor iedereen die het niet ge- lukt is een kaartje voor zijn concert te bemachtigen is er goed nieuws: Thriller Live komt in juni naar Rotter dam. In 2008 stond Thril ler Live vier keer met groot succes in de Heineken Mu sic Hall en tourde door het hele land. Momenteel zorgt de show voor uitverkochte zalen en uitzinnig publiek op West End in Londen. Reden genoeg voor het oude Luxor om de show weer naar Ne- derland te halen. Michael Jackson is inmiddels de 50 gepasseerd, maar dat hij nog altijd The King of Pop is, staat als een paal boven water. Voor zijn concerten in Londen verkocht hij meer dan een miljoen kaarten. Het publiek wordt door ruim 20 zangers, dansers en een live band ruim twee uur lang meegenomen door Michaels repertoire. Michaels muziek- carriere herleeft met num- mers als Can You Feel It, Beat It, Billie Jean en natuurlijk Thriller. Thriller Live is van dinsdag 16 tot en met zondag 21 juni te zien. Reserveren via 010-484.33.33. flstn Landschap Nieuw Ilol Een kok reist met zijn inge- nieuze, overvolle kooktent mee met een leger dat in oor- log is. Het onoverwinnelijke leger trekt van stad naar stad en van land naar land. De soldaten beleven gevaarlijke avonturen en worden dage- lijks geconfronteerd met hef- tige vechttaferelen. Gelukkig weet de kok dit te verzachten met de lekkerste gerechten. Wanneer het onoverwin nelijke leger toch verslagen wordt door een te sterke vijand krijgt ook de kok het mes op de keel. Hij weet ech- ter zijn lijft te redden door het aller-heerlijkste gerecht op tafel te zetten zodat de vij and bedwelmt raakt. Hij mag in dienst treden bij het vijan- delijke leger, maar moet wel laten zien dat hij niet voor niets is gespaard. Hij kookt zoals hij nog nooit heeft ge- kookt en zelfs de keizer raakt verslaafd aan zijn stoofscho- tel. Naast de kok speelt een slagwerkster live mee. Door het geluid, de geur, het to- neelbeeld en het bijna proe- ven van de borrelende ge rechten, worden de zintuigen geprikkeld en wordt het ver- haal tastbaar gemaakt. Kom woensdag 8 april om 14.30 uur naar LCC Lombardijen. De Nacht van Oranje, op woensdag 29 april in Ahoy Rotterdam, belooft opnieuw een groots muziekspektakel te worden. Maar liefst 25 Ne- derlandse artiesten en bands zullen op de avond voor Ko- ninginnedag het massaal in oranje uitgedoste publiek in het Sportpaleis van Ahoy vermaken met hun hits. Op het programma staan onder- meer Jeroen van der Boom, Wolter Kroes, 3JS en Jan Smit. Lee Towers is zoals al tijd afsluiter van Nederlands grootste meezingfeest. 'De Nacht', zoals de kenners de jaarlijkse happening vaak kortweg aanduiden, is alweer aan de zeventiende editie toe is traditiegetrouw een waar Nederlandstalig muziekfes- tijn. In polonaise zingt het publiek mee met hits als 'Jij bent zo', 'Viva Hollandia', en 'Als de morgen is gekomen'. Jeroen van der Boom: „Mijn eerste kennismaking met de Nacht van Oranje, vorig jaar, was een knaller. Ik kijk er erg naar uit om in Ahoy weer mijn collega's te zien en een feestje te bouwen." De presentatie is in handen van Albert West, die voor de tiende keer zijn opwachting maakt en inmiddels ook on- losmakelijk verbonden is aan de Nacht van Oranje in Ahoy. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar. Reserveren via 0900-300.1250. De jaarlijkse voorjaarsker mis staat van 11 april tot en met 3 mei garant voor ple- zier voor jong en oud. Ruim zestig attracties worden op- gebouwd van achtbaan tot oliebollenkraam en van pof- fertjes tot kinderdraaimo- len. Kom ook genieten van het reuzenrad, spookhuis, de Sound machine of wildwa- terbaan. De voorjaarskermis kent dit jaar enorm veel extra activiteiten. Alle woensdagen zijn familiedagen. Voor de kinderzaken is de maximale ritprijs dan 1,50 euro, terwijl de grootvermaakzaken voor 2 euro draaien. Net als voorgaande jaren barst het volksvermaak weer los op het Lloyd Multiplein aan de Schiehaven. Voor fotograaf Vincent Dek- ker is een ding heder: als je wilt weten wat er in een stad speelt, moet je bij jongeren zijn en niet in bejaardente- huizen. Toen hij in 2005 ver- huisde van Eindhoven naar Katendrecht, raakte hij in de ban van de rauwheid van Zuid. Daar ging hij verder met hetgeen hij ooit was be- gonnen: het fotograferen van jongeren. Jongeren belichamen voor Dekkers de energie, nieuws- gierigheid en onzekerheid die mensen hebben als ze hun plaats in de wereld nog moeten ontdekken. Sinds 2005 heeft hij honderden jongeren aan de hand van thema's als werk, sport en spel, leefomgeving en re- ligie gefotografeerd. Van keurige hockeymeisjes tot randgroepjongeren waarvan sommigen naar. zijn mening tikkende tijdbommen zijn. Het resultaat is een bonte verzameling individuen die laat zien dat er in Rotter dam, met meer dan 170 ver- schillende nationaliteiten, nauwelijks sprake is van een gemeenschappelijke jonge- rencultuur. UP! Rotterdamse jongeren- cultuur is van 4 april tot en met 14 juni te zien in Galerie Dubbelde Palmboom, Voor- haven 12. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 1 april 2009 TX98-f Hard dansen op Jailhouse ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) Voor velen zijn het de publiekstrekkers van Motel Mozai'que. De onvolprezen Dewaele-broers ofwel 2ManyDJs. Parfum de BoemBoem gaat weer van start! Wie het hart van Rotterdam wil horen bon- ken, kan van 11 april tot en met eind September qenieten van een nieuwe serie culturele fietstochten naar bouwplaat- sen en sloopgebieden. Parfum de BoemBoem trapt af tijdens het paasweekend, in samenwerking met kunstenfes tival Motel Mozai'que. Binnen- kort gaat www.parfumdeboem- boem.nl online. ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 35