Schiedamse boekenmarkt op 4 april Schiedam vraagt kunstenaars voor jongerenonderscheiding: het kinderlintje Gewijzigde tijden Stadswinkel www.schiedam.nl Gemeenteberichten De Stadwinkel is op 1 mei, 5 mei en 22 mei gesloten. Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 19 maart 2009 t/m 26 maart 2009 Omsloten door Horvathweg, Overschieseweg en Rijksweg A40 Onderwijsgebouw oprichten Jan van Avennesstraat 32, 3117 PR Ingang gedeeltelijk vergroten en keuken veranderen Nieuwe Haven 251 t/m 305 Leuning op kademuur plaatsen Schiekade 36, 3125 KJ Vlaggenmasten tijdelijk plaatsen Valeriusstraat ID, 3122 AM Woning gedeeltelijk vergroten d.m.v. een dakopbouw N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren Winkeliersvereniging Hoogstraat in Schiedam organiseert op zaterdag 4 april 2009 opnieuw een tweede- hands boekenmarkt van 9.00 tot 17.00 uur in het centrum van Schie dam. Op de vierde Schiedamse boekenmarkt vindt u een groot en gevarieerd aanbod van tweede- hands boeken. U kunt rondstruinen langs kraampjes met onder andere Nederlandse en bui- tenlandse literatuur, (streek)romans, thrillers, biografieen, strips, kook- boeken, kinderboeken, boeken over Schiedam en Rotterdam, geschie- denis, kunst en wetenschap. Zowel voor koopjesjagers als verzamelaars van antiquarische boeken is er volop keuze. Boekenliefhebbers kunnen er uren snuffelen. De entree is gratis. De boekenkramen staan op de Hoog straat (van de Grote Markt tot de Korte Dam), de Korte Dam en op de Lange Haven/Dam (voor, naast en achter de Korenbeurs). Op de Grote Markt wordt daarnaast ook weer de culinaire versmarkt gehouden, met een ruim aanbod aan delicatessen! onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening |M tfOPft ITI ft ft IT D ft VI ft 116 G11 llClll dientte wordengericht aan deRechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), WllSISIamp gCCII IIICCI l,VI,% t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvraag van 24 maart 2009 Broersvest 35 t/m 43, 3111 EB Kozijnen gedeeltelijk slopen (asbest panelen verwijderen) Verleende sloopvergunningen Verzonden 23 maart 2009 Mgr. Nolenslaan 550-596, 3119 EP Beplating in stookruimte slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Kennisgeving Wet bodembescherming Een ramp komt doorgaans onaangekondigd. En ook de effecten ervan zijn meestal onvoorspelbaar. Daarom is I het goed om een aantal voorzieningen te treffen waar u in geval van nood op kunt terugvallen. Tot de stan- daarduitrusting zouden in ieder geval een radio en een zaklamp moeten behoren. Zaklamp 1 minuut draaien 20 minuten licht Radio 1 minuut draaien 12 minuten radiogeluid Telefoonoplader 2 minuten draaien 2-8 minuten telefoontijd Alarm 1 minuut draaien 5 minuten alarmsignaal De gemeente Schiedam vindt het belangrijk dat iedereen kan beschikken over deze eenvoudige middelen, die in crisissituaties van doorslaggevend belang kunnen zijn. In de Stadswinkel is daarom nu voor een gereduceerde prijs de 'Crisislamp' te koop. Dat is niet alleen een lamp, maar ook een FM-radio, een alarmsirene en een opiader voor uw mobiele telefoon. De Crisislamp werkt zonder batterijen; door aan de slinger te draaien, wekt u snel voldoende stroom op om alle functies te laten werken. Een minuut draaien is bijvoorbeeld al voldoende voor minimaal 12 minuten radiogeluid! De Crisislamp is te koop in de Stadswinkel van de gemeente Schiedam aan het Stadserf voor 14,95. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in artikel 39b van de Wet bodembescherming is ontvan- gen van: 1. De heer A. Maikwat d.d. 25 maart 2009. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Westerkade 10 (postcode 3116 GJ) kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie M nummers 7873 en 7876, bekend onder de code SC060600502 te saneren volgens het Besluit uniforme saneringen categorie immobiel (art. 1.2.a). Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Sane ringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen 5 weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneer- der uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsproce- dure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 246 5613. Wbb-code: SC060600502 Schiedamse kinderen en jongeren die zich inzetten voor de stad of voor een goed doel, kunnen voortaan worden voorgedragen voor een offi ciate onderscheiding. Daarbij wordt onderscheid gemaakt tussen kinde ren (6 tot 12 jaar) en jongeren (12 tot 25 jaar). Schiedam is niet de eer- ste Nederlandse gemeente met een I jeugdlintje, maar het is wel de eerste I gemeente die kunstenaars vraagt om de onderscheiding vorm te ge- ven. Op initiatief van burgemeester Verver-Aartsen zijn daarvoor drie bekende Nederlandse designers uit- genodigd die werken vanuit Schie- dam, Onno Donkers, Bertjan Pot en Sebastiaan Straatsma. Het winnende ontwerp wordt voor de eerste maal uitgereikt door de burge meester tijdens de jaarlijkse 'Lintjes- regen' aan een jonge Schiedammer of Schiedamse die zich heeft ingezet voor de stad of een goed doel, of die een bijzondere daad heeft verricht. De 'Lintjesregen' valt ditmaal op woensdag 29 april. De namen en daden van deze jonge helden staan vanaf die datum ook op de website van Schiedam. Meestemmen De ideeen van Onno Donkers, Bert jan Pot en Sebastiaan Straatsma wor den vanaf 1 april 2009 tentoongesteld in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 Daar kunnen alle kinderen en jon geren van Schiedam tussen de 6 en 25 jaar een stem uitbrengen op hun favoriete ontwerp. Ze kunnen kiezen voor het Veertje (Bertjan Pot), het Handje (Straatsma), de Troon (Don kers) of het Schiedammertje (Don kers). De stemmen van het publiek zullen worden opgeteld bij die van de professionele jury, bestaande uit drie 8-jarigen en drie jongeren van 16 jaar oud, onder voorzitterschap van burgemeester Verver. De jury is inmiddels op atelierbezoek geweest bij de drie ontwerpers en beraadt zich nu over haar keuze. Vanaf 1 april is alle informatie over het kinderlintje inclusief een formu- lier om kandidaten voor de onder scheiding te nomineren ook te vinden op de website www.schiedam.nl via de website www.verdieneenlintje.nl. Wel is deze als compensatie voor 5 mei op maandag 4 mei de gehele dag (8.00-16.00) geopend. 1 april 2009 nummer 13 Pagina 2 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam,nl Informationumrfter stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres ;Post6uS l50l 3100 EA Sdhiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5