De raadscommissies .schiedam.nl Gemeenteberichten VERKIEZINGEN EUROPESE PARLEMENT Openbare kennisgeving mogelijkheid registratie niet-Nederlanders De burgemeester van Schiedam maakt de mogelijkheid van registratie bekend van niet-Nederlanders, die onderdaan zijn van andere lidstaten van de Europese Unie, zodat zij in hun Nederlandse woonplaats hun stem kunnen uitbrengen voor de Verkiezingen van het Europees Parlement op donderdag 4 juni 2009. Onderdanen van andere lidstaten van de Europese Unie die in Nederland wo- nen kunnen in Nederland hun stem uitbrengen voor de verkiezingen van het Europees Parlement. Zij kunnen zich hiertoe laten registreren door een schrif- telijk verzoek in te dienen: het officiele model Y 32. Daarin verklaren zij tevens dat zij in hun eigen land geen gebruik maken van het stemrecht. Voorwaarden voor de registratie zijn dat deze personen: - op de dag van de kandidaatstelling (22 april 2009) hun werkelijke woonplaats hebben in Nederland; - op de dag van de stemming 4 juni 2009) 18 jaar of ouder zijn; - zowel in Nederland als in de lidstaat waarvan zij onderdaan zijn, niet zijn uitgesloten van het kiesrecht. Registratieverzoeken dienen uiterlijk op de dag van de kandidaatstelling (22 april 2009) te zijn ingediend bij bureau Verkiezingen. Schiedam, 30 maart 2009 De burgemeester voornoemd, W.M. Verver-Aartsen Modellen Y 32 zijn gedurende de openingstijden verkrijgbaar bij: het Gemeentelijk Informatiepunt (GIP), een van de balies in het Stadskantoor, telefonisch aan te vragen tel. 010-2191273 of 2191274 of via e-mail; info@schiedam.nl. Verzoeken ingediend na 22 april 2009 worden wel in behandeling genomen, maar u kunt dan pas stemmen voor de EU-verkiezingen van 2014. Als u bij de voorgaande EU-verkiezingen van 1999 of 2004 reeds te kennen heeft gegeven in Nederland te willen stemmen is registratie niet nodig en zal u medio mei 2009 automatisch een stempas worden toegezonden. Kennisgeving Monumentenwet 1988 Beschikkingen Algemeen Voor ingrepen aan beschermde monumenten is een vergunning vereist. Het is verboden zonder of in afwijking van een vergunning: een beschermd monument af te breken, te verstoren, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen; een beschermd monument te herstellen, te gebruiken of te laten gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Een vergunning moet ex.art.12 lid 1 van de Monumentenwet 1988 worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergun ning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergun ning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Op 8 oktober 2008 is een aanvraag ontvangen van het College van Rentmeesters om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Lange Kerkstraat 37, 311 INN Schie dam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het verwijderen van de (niet monu- mentale) banken uit het middenschip en de vervanging van de houten vlonders onder de banken door hardsteen. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zul- len voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 2 april tot en met 13 mei op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00-20.00. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waar door het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlo pige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroepschrift is ingediend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot mw. drs. V. van der Vlerk of dhr. G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. Projectnummer: 286-2008 AGENDA Maandag 6 april .2009 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur voorzitter: dhr. H. van der Hoeven secretaris: dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2191043 e-mail:bt.d. winter@schiedam.nl Dinsdag 7 april 2009 20,00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer voorzitter: dhr. H. Hofland secretaris: dhr. J. Pegtel, tel. 010-2191045 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Woensdag 8 april 2009 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer voorzitter: dhr. E.M. Gloudi secretaris: dhr. J. Pegtel, tel. 010-2191045 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 6 april 2009 Uitvoeringsprogramma inte- graal jeugdbeleid 2009-2012 van de kadernota Jeugdbeleid "Jong in Schiedam: ieders zorg!" In 2008 heeft de raad de kader nota integraal jeugdbeleid "Jong in Schiedam: ieders zorg!" vast- gesteld. Nu biedt het college de raad het daarbij behorende uitvoe ringsprogramma aan. In dit pro- gramma zijn 26 actiepunten uit de kadernota uitgewerkt. Tijdens de behandeling van de kadernota in 2008 zijn daar nog twee punten bijgekomen. Zowel nieuw beleid als bestaand beleid worden in het uitvoeringsprogramma belicht. Voor 19 actiepunten is geld be- schikbaar. Voor de overige is niet voldoende of helemaal geen geld beschikbaar. Uitvoering daarvan acht het college alleen mogelijk als het benodigde geld via de Zo- mernota of van buiten de gemeente beschikbaar komt. Begeleidingscommissie Jeugd Deze begeleidingscommissie is in 2008 door de raad ingesteld om de Schiedamse jongeren te bege- leiden actief in de samenleving mee te doen. De raad heeft de be geleidingscommissie gevraagd om duidelijk aan te geven hoe zij haar taken ziet. Het resultaat daarvan wordt in de commissie besproken en vervolgens ter vaststelling aan de raad voorgelegd. Beleidsnota Inburgering 2009- 2012 'Inburgeren in Schiedam' In 2007 is de Wet Inburgering van kracht geworden. Om geen tijd te verliezen met de uitvoering daar van zijn eerst uitgangspunten en een verordening vastgesteld. Nu is ook het beleid geformuleerd en ter vaststelling aan de raad aangebo- den. In de nota wordt uitgewerkt hoe de kwaliteit van de inburgering kan worden verhoogd, hoe de in- burgeringsorganisatie kan worden versterkt en hoeveel inburgerings- trajecten Schiedam in de periode 2009-2012 gewenst zijn. In de peri ode 2007 en 2008 zijn de resultaten nogal tegengevallen. Dit is door het college nader bestudeerd en gerap- porteerd aan de raad. Zowel de beleidsnota als de evaluatie worden in de commissie besproken. Op 16 april neemt de raad een besluit over de beleidsnota. Re-integratienota "Investeren in Ontwikkeling" De re-integratienota beschrijft de instrumenten die de gemeente in- zet om werkzoekenden weer aan het werk te krijgen. De nota bestaat globaal uit twee delen: 1Wat wil len we bereiken? en 2. Hoe gaan we het doen? De raad wordt ge vraagd om over het eerste gedeelte een besluit te nemen. De commis sie brengt advies uit. Cameratoezicht openbare plaatsen In 2007 en 2008 is vanuit de raad de vraag gekomen om camera toezicht in te zetten. Het college stelt nu aan de raad voor om in de Algemene Plaatselijke Veror dening de mogelijkheid daartoe op te nemen. De burgemeester zal de bevoegdheid krijgen om, bin nen allerlei regels en voorwaarden, te besluiten op openbare plaatsen cameratoezicht in te zetten. De commissie adviseert aan de raad over het voorstel. Evaluatie jaarwisselingen 2007/ 2008 en 2008/2009 Over de beide jaarwisselingen zijn evaluatierapporten uitgebracht. De fractie van PvdA heeft gevraagd om deze evaluaties in de commissie SB te bespreken. Ook het Plan van Aanpak jaarwisseling 2008/2009 wil de fractie daarbij betrekken. Er worden geen besluiten gevraagd, zodat het hier alleen om het be spreken van de stukken gaat. Commissie Ruimtelijke Ontwik keling en Beheer d.d. 7 april 2009 Problematiek canonherziening wijk De Ambachten De door het college op 20 januari 2009 vastgestelde notitie "Proble matiek canonherziening wijk De Ambachten" wordt besproken. Ziekenhuisrapportage Besproken wordt het "Advies zie- kenhuislocatie BK-laan Schiedam" van de heren A. Reijnhout en P. Groeneweg en de reactie van de wethouder daarop. Oprichting van en deelname in de Stichting Microfinanciering On- dernemers Schiedam (VR 34/2009) De leden van de gemeenteraad wor den in de gelegenheid gesteld wen- sen en bedenkingen te uiten over het besluit van het college tot oprich ting (met enkele partners) van de Stichting Microfinanciering Onder- nemers Schiedam (Stichting MOS). Hierdoor wordt het mogelijk de ac- tiviteiten op het vlak van de microfi nanciering te bundelen en daarbij de onderlinge samenwerking en/of af- stemming te vergemakkelijken. On der de noemer "Microfinanciering voor Ondernemers in Schiedam" zal een pilot worden gestart waardoor het mogelijk wordt deel te nemen aan een fonds dat 100% borg staat voor het verstrekken van kredieten tot 35.000,-, die een marktcon- forme rente en provisie kennen. Projectbesluit voor het oprichten van een schoolgebouw in plange- bied Schieveste (VR 35 /2009) Op grond van het huidige bestem- mingsplan "Schiedam in Hoofd- zaak" kan geen bouwvergunning worden verleend voor de bouw van een school voor (voorbereidend) beroepsonderwijs door Lentiz On- derwijsgroep. Door het nemen van het projectbesluit kan de vergun- ninglening sneller worden verleend dan wanneer gewacht wordt op het nieuwe bestemmingsplan. Commissie Ruimtelijke Ontwik keling en Beheer d.d. 8 april 2009 Drie woonwagenstandplaatsen Schiekade (VR 37/2009) De raad wordt gevraagd in te stemmen met het voorstel van het college om de uitgifteprijs van drie nieuw aan te leggen woon wagenstandplaatsen te bepalen op 50.000,-- Vrij Op Naam. De uitgifteprijs per standplaats is na- melijk als gevolg van de vereiste bodemsanering 100.000,-- waar door het voor de gegadigden voor die standplaatsen vrijwel onmoge- lijk wordt de vereiste financiering te regelen. Gratis openbaar vervoer voor 65-plussers en 12-minners Door het college is een brief aan de gemeenteraad gestuurd met als on derwerp "gratis openbaar vervoer voor 65-plussers en 12-minners". Het voornemen was de brief te be trekken bij de behandeling van de Voorjaarsbrief. Door het vervallen van de bespreking van deze brief in de laatstgehouden raadsverga- dering, dient de brief thans aan de orde te worden gesteld. Kadernota Parkeerbeleid 2009- 2013 Dit is een vervolg op de vergade- ring van 3 maart jl. De commis- sieleden zijn in de gelegenheid ge steld over de Kadernota vragen te stellen aan de portefeuillehouder. De beantwoording van de door de commissieleden gestelde vragen komt aan de orde. Aan de leden wordt gevraagd te bepalen of de Kadernota nu rijp is voor behande ling in de raad. Deze openbare commissievergade ringen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Raadscommissies adviseren de ge meenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde ko- men. U kunt de vergaderingen van de raadscommissie bijwonen en bij raadsvoorstel len het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter in zage bij het Gemeentelijk infor matiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www. schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de commissiesecretarissen. IsJU t.11- 1 april 2009 nummer 13 Pagina 4 Coiofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Postadres Postbus .15011 31 Eindredactie 1 Gefnogrrtje Scljefa )0 EA Schiedam As-4

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7