Gemeentebericht Bloemetje voor heldhaftig optreden Wegafsluitingen Heeft u belangstelling voor de vergaderingen van de gemeenteraad? i gemeente Schiedam isIEi I) Maandagmiddag heeft burgemees- hebben voor- ter Verver-Aartsen een bloemetje gedaan en dat gebracht bij Monika en Ronald de hulpdien- Doef in de Obrechtstraat. Daarmee sten snel ter bedankte zij hen voor hun held- plaatse waren. haftige optreden in de nacht van Burgemeester vrijdag 27 op zaterdag 28 maart. Verver vindt Rond twee uur zagen zij vanuit dat een groot hun woonkamer dat in een flat- compliment woning aan de overzijde van de waard. straat brand woedde. Terwijl zijn vrouw 112 belde, wekte Ronald zijn overburen en zorgde hij dat die zo snel mogelijk hun huis verlieten. Het is aan het snelle handelen van Monika en Ronald te danken, dat zich geen persoonlijke ongelukken I Burgemeester Verver, het geredde gezin en de familie Doef Foto: Jan van der Ploeg. Hier vindt u een overzicht van tijde- lijke wegafsluitingen in Schiedam en directe omgeving. In de meeste gevallen worden wegen afgesloten in verband met werkzaamheden of evenementen. Ook als gevolg van calamiteiten en andere incidenten kan het nodig zijn wegen af te slui- ten. Deze afsluitingen worden onder meer via Radio Rijnmond bekend- gemaakt. Wanneer dergelijke afslui tingen van langere duur zijn, worden ze zo snel mogelijk op deze web site vermeld. De bij de afsluitingen vermelde perioden kunnen wijzigen afhankelijk van weersomstandighe- den en omstandigheden op het werk. De werkzaamheden kunnen langer duren of eerder afgerond worden. Wijzigingen in de duur van de afslui tingen worden zo snel mogelijk op deze website vermeld. Tenzij anders vermeld, is nadere informatie over de werkzaamheden te verkrijgen bij gemeente Schiedam, via telefoon- nummer 010 - 219 1111. Regionale verkeersinformatie is te verkrijgen via http://www.bereikbareregiorot- terdam.nl. De actuele tijdelijke wegafsluitin gen zijn de volgende: Hoofdwegen Burgemeester Van Haarenlaan Fase twee van de herprofilering van de Burgemeester van Haarenlaan is gestart. Het betreft het deel tus- sen de Vlaardingerdijk, ter hoogte van de metro, en de Burgemeester Knappertlaan. Dit deel behoudens de parallelrijbanen is afgesloten. Om- dat kruising van de Vlaardingerdijk en de Burgemeester van Haarenlaan eveneens wordt vernieuwd, is door- gaand verkeer vanaf de Troelstralaan in zuidelijke richting niet mogelijk. Voor de bewoners van het Toer- nooiveld is een extra ontsluiting ge- maakt via het Simon Rijnbendepad. De verwachting is dat de werkzaam heden rond 1 mei zijn afgerond. T roelstralaan-Burgemeester Van Haarenlaan Op 8 april wordt de kruising van de Burgemeester van Haarenlaan met de Troelestralaan geasfalteerd. Op die dag wordt de krusing in z'n ge- heel afgesloten. Een omleiding zal worden ingesteld. Mocht u vragen hebben over deze af- sluiting, dan kunt u contact opnemen met de heer S. Franken (projectleider gemeente Schiedam) via s.franken@ schiedam.nl of via 010-219 1621. Rotterdamsedijk Op de Rotterdamsedijk tussen de Koemarkt en de Van Deventerstraat moet aan beide zijden de toplaag van het asfalt worden vervangen. Tevens moet op sommige plaatsen de bestrating van de parkeervakken worden vervangen. Wet bodembescherming Beschikking (Schoolstraat 3) Onderwerp Op grond van artikel 4 en 13 van het Besluit uniforme saneringen heb ben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de heer F. van Harmelen voor de locatie Schoolstraat 3 (postcode 3116HJ), kadastraal bekend gemeente Schie dam, sectie M, nummer 7550 een meldingsformulier evaluatieverslag sanering immobiel ontvangen met het verzoek hiermee in te stemmen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanleiding van de melding hebben besloten: - instemming te verlenen aan het saneringsverslag; - het opstellen van een nazorgplan niet noodzakelijk is. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 1 april 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te be- kijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schie- dam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belang- hebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (ver- zenddatum) worden verzonden, on der vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de en- veloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt xefzpqht pm tegelijkertijd met het De start van het werk is zaterdag 21 maart 2009. Het werk zal in fases wor den uitgevoerd. Voor elke fase zal een omleidingsroute worden ingesteld. Peter van Anrooylaan Met ingang van maandag 9 februari 2009 worden er wegwerkzaamheden uitgevoerd in-de Peter van Anrooy laan. Er worden rijplaten gelegd voor de hulpdiensten. Schiedam Oost In verband met het plaatsen van on- dergrondse vuilniscontainers zijn op diverse plaatsen in Schiedam Oost kortdurend parkeervakken of wegen afgesloten. Fietspaden Poldervaart Het fietspad langs de Poldervaart is tot een nog nader te bepalen tijd- stip afgesloten. Deze afsluiting is noodzakelijk om de dam naar het Vlietland Ziekenhuis toegankelijk te maken. Overige wegen De Velden Op maandag 23 februari 2009 is begonnen met het inrichten van een depot voor materialen op het Lavendelveld. Het depot zal worden ingericht op de parkeerplaatsen van het Lavendelveld. Aansluitend zullen de werkzaamheden voor het ophogen van de tuinen starten. indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Alge mene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht in verbinding met hoofd- stuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zen den aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruim- telijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600701 Kennisgeving Monumentenwet 1988 Beschikkingen Algemeen Voor ingrepen aan beschermde monumenten is een vergunning vereist. Het is verboden zonder of in afwijking van een vergunning: een beschermd monument af te breken, te verstoren, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen; een beschermd monument te herstellen, te gebruiken of te laten gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Een vergunning moet ex.art.12 lid 1 van de Monumentenwet 1988 worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De procedure voor het behande- len van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 12 februari 2008 een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van Northwood Bouwprojecten B.V., Karel Door- manweg 9a, 3115 JD Schiedam om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Korte Haven 129, 131, 133, 135, 3111 BH Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het herbestemmen tot woningen en ap- partementen van de voormalige stadstimmerwerf, van tweetal voormalige branderswoonhuizen en van het bijbehorende voormalige depot van het ge- meentearchief. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stuk ken van 2 april tot en met 15 mei op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00-20.00. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een der- gelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroepschrift is ingediend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot mw. drs. V. van der Vlerk of mw. ir. C. Bakker van de Gemeente Schie dam, telefoonnummer 010-2191111. Projectnummer: 076-2008 Meldt u zich dan aan voor een gratis e-mailabonnement waarmee ruim van te voren de komende vergaderingen van de gemeenteraad, zoals Het Stadserf, de raadscommissies en de gemeenteraadsvergaderingen worden aangekondigd. Op deze manier kunt u gemakkelijk doorklikken naar het Bestuurslnforma- tieSysteem (BIS) van de gemeente Schiedam waar onder andere de agenda's, bijbehorende stukken en verslagen worden gepubliceerd. U vindt het BIS op de website van de gemeente Schiedam, www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie. Heeft u interesse? Meldt u zich dan aan via het e-mailadres van de griffie: griffie@schiedam.nl f i "Htfl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8